Wrócił zwycięski Lech!

O godzinie 20:30 na obiekcie Zagłębia w Lubinie, początek meczu 32. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu na żywo, z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

3 min. – Szybkie tempo na początku meczu. Pierwszy niecelny strzał Pietrzaka.
6 min. – Oba zespoły chcą narzucić swój styl gry.
6 min. – Hładun broni lekki strzał Gytkjaera po wrzutce Kostevycha.
10 min. – Dotąd bardzo zacięty mecz. Lech powoli stara się przejąć kontrolę.
12 min. – Dobra akcja Lecha zepsuta przez fatalne dośrodkowanie Gumnego. Szkoda.

16 min. – Vujadinović zaczął ten mecz bardzo źle. Jest niepewny, popełnił już 2 faule i zarobił żółtą kartkę.
16 min. – Ufff. W dobrej sytuacji z wolnego Starzyński uderzył bardzo niecelnie.
22 min. – Aj! Guldan w ostatniej chwili zatrzymuje Situma. To byłaby dobra sytuacja.
25 min. – Dobra interwencja Putnockiego po wstrzeleniu piłki przez Maresa. Mecz jest szybki, lecz powoli robi się chyba trochę za ostry. Sędzia pokazał już 3 kartki.
30 min. – Majewski zepsuł kontrę po stracie Zagłębia w środku pola. Brakuje na razie jakości.

35 min. – Kocioł w polu karnym Zagłębia. Strzał jednego z lechitów z kilkunastu metrów został zablokowany.
40 min. – Lech gra tylko długą piłką na Gytkjaera, który przegrywa pojedynki główkowe. W środku lechici nie istnieją. Nie ma zawodnika, który brałby się za rozgrywanie piłki.
42 min. – Słaby strzał Majewskiego z 23 metrów. Zmarnował rzut wolny grając od początku meczu bardzo słabo.
43 min. – Celny, ale lekki strzał Kostevycha z 20 metrów.
43 min. – Odpowiedź Zagłębia. Futbolówka w rękach Putnockiego.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Lechowi brakuje jakości i lepszej gry w środku pola. Nie ma w tej strefie zawodnika, który brałby na siebie ciężar rozegrania piłki. Walki poznaniakom nie można jednak odmówić.

47 min. – Setka Gajosa po efektownej akcji Lecha lewą stroną i podaniu na 11 metr. Tu powinien być gol!
50 min. – Po przerwie Lech gra tak jakby składniej. Przynajmniej przez te 5 minut.
50 min. – Niecelny strzał Jagiełły po stracie poznaniaków w środku pola.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GYTKJAER!!! Wrzutka Gumnego, przedłużenie głową przez Situma i mamy bramkę! 1:0!
55 min. – Mecz trwa dalej. Teraz celem poznaniaków powinna być druga bramka.
56 min. – Błąd Putnockiego, który źle wyszedł po rzucie rożnym. Tosik nie trafił.
58 min. – Uff. Dośrodkowanie Pietrzaka, z paru metrów źle uderzył Czerwiński. Kolejorz, wstajemy!

61 min. – Niepotrzebny strzał Majewskiego z daleka. Trzeba było rozegrać piłkę zamiast walić bez sensu.
62 min. – Celna główka Jóźwiaka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
66 min. – Zagłębie nie wytrzymuje ciśnienia. Chamski faul Starzyńskiego na nogi Situma. Chyba da radę grać dalej.
69 min. – Seria błędów obrony Lecha w tym Gumnego, który fatalnie wybił piłkę. Na końcu źle głową uderzył Starzyński.
72 min. – Jóźwiak do Gytkjaera. Ten nie dał sobie rady z Guldanem, który od początku meczu bardzo dobrze go pilnuje.

76 min. – Niecelna główka Vujadinovicia. Wrzutki lechitów z wolnych czy rożnych mogą być skuteczną bronią poznaniaków.
79 min. – Znów się zagotowało pod bramką Lecha. Ufff… Kolejorz już tylko broni wyniku.
82 min. – Czeka nas 10 minut „Obrony Częstochowy”.
82 min. – Fatalny strzał Jagiełły. Lech robi wszystko, by nie wpuścić Zagłębia w pole karne.
85 min. – Jeszcze 5 minut + jakieś 3 doliczone. WALKA!
89 min. – Za mocna wrzutka Kosti. Szkoda. Nikt nie miał szans jej zamknąć.
90 min. – Jeszcze aż 4 minuty. Nerwy…
90+1 min. – Jevtić z Jóźwiakiem zepsuli dobrą kontrę.
90+3 min. – Jeszcze tylko minuta!
90+4 min. – Kończ Pan to!
90+4 min. – KONIEEEEEEEEEEEEEC!!!!!!!!!!! WYWALCZYLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 52.Gytkjaer

Asysty: 1:0 – Situm

Żółte kartki: Tosik, Matuszczyk, Pietrzak, Starzyński, Mares – Gytkjaer, Vujadinović, Gumny, Majewski, Putnocky

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 12721

Zagłębie: Hładun – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Pietrzak – Ślisz (59.Żyra), Matuszczyk, Tosik (75.Pawłowski), Starzyński (81.Tuszyński), Jagiełło – Mares.

Rezerwowi: Leciejewski, Balić, Matras, Żyra, Pakulski, Pawłowski, Tuszyński.

Lech: Putnocky – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Situm (76.Janicki), Majewski, Jóźwiak (87.Jevtić) – Gytkjaer (79.Khoblenko).

Rezerwowi: Burić, Janicki, Tomasik, Klupś, Barkroth, Jevtić, Khoblenko.