Lechowy Flesz (15-22.04)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Douglas w Premiership

Kilka dni temu klub Barrego Douglasa – Wolverhampton zapewnił sobie awans do Premiership. Były lechita, który niedawno zadebiutował w kadrze Szkocji swoją grą i asystami miał spory udział w wywalczeniu tego awansu. Brawo!

Tłumy na pogrzebie Lulusia

We wtorek na cmentarzu na poznańskim Junikowie odbył się pogrzeb Henryka „Lulusia” Zakrzewicza. Na pogrzebie oprócz wielu kibiców, byłych piłkarzy czy jego znajomych w mocnej delegacji z Karolem Klimczakiem, Nenadem Bjelicą i Piotrem Rutkowskim na czele pojawili się także przedstawiciele Lecha Poznań. „Luluś” nie ma rodziny, zatem jeśli ktoś z kibiców chciałby odwiedzić grób Pana Zakrzewicza i zapalić znicz zawsze może to zrobić. Pole: 28-1-9-349.

Wspomnienie o Lulusiu

LechTV wydało bardzo ciekawy materiał w którym m.in. przyjaciele i byli zawodnicy wspominają Henryka Zakrzewicza. Filmik po raz pierwszy mogli obejrzeć kibice na telebimach podczas meczu z Koroną. Warto poświęcić parę minut na jego zobaczenie.

Zmarł były lechita

W czwartek zmarł były zawodnik Lecha Poznań, Andrzej Karbowiak występujący w Kolejorzu w latach 1957-1968. Karbowiak po zakończeniu kariery piłkarskiej był m.in. trenerem. W późniejszych latach aktywnie uczestniczył w życiu klubu. Miał 81 lat.

Ruszył cykl spotkań z lechitami

W środę w jednej z poznańskich restauracji miało miejsce pierwsze z klubowych spotkań byłych graczy Lecha Poznań, trenerów czy innych postaci związanych z klubem. Kolejorz wraca do pomysłu organizacji spotkań osób żyjących losami klubu także po zakończeniu karier. Podczas spotkania byłych piłkarzy Lecha obecni byli m.in. Karol Klimczak, Nenad Bjelica oraz Piotr Rutkowski. Tego typu Lechowe spotkania osób związanych teraz lub w przeszłości z Lechem będą odbywały się co kilka miesięcy.

Lechita z nową umową

W tygodniu nowy kontrakt z Kolejorzem podpisał zawodnik juniorów starszych Lecha Poznań, Patryk Gogół. Nowa umowa będzie obowiązywała przez 3 lata.

Kurmin chwalony na Słowacji

Wypożyczony z Lecha do MFK Zemplin Michalovce, Dawid Kurminowski zbiera coraz więcej pozytywnych opinii na Słowacji. Powoli aklimatyzuje się w nowym klubie, zyskuje w nim coraz to większą pozycję i jego wypożyczenie do tamtejszej ekstraklasy przynosi efekty.

Młodzi zagrali w kadrze

Krzysztof Bąkowski i Igor Ławrynowicz z akademii Lecha Poznań wystąpili w meczach Polski U-15 ze Słowacją 6:0, z Finlandią 2:0 oraz z Węgrami 5:1.

Zawsze możesz nam pomóc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w bannery na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie w tych trudnych czasach. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc. Dzięki!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

 1. Panda1922 pisze:

  Ach ten Luluś..:-) WZÓR !!!
  „On od tego Klubu nic nie chciał , On chciał Go kochać”

  A Kurmin niech się z tej Słowacji nie rusza , bo skończy jak Serafin.

  TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

 2. El Companero pisze:

  żeby tylko z Kurminowskim nie było jak z Serafinem, zaaklimatyzował się, chwalili go, a jak tylko dostał polecenie powrotu to w ogóle nie zagrał

 3. LechFan17 pisze:

  Podobno Cywka do Lecha ma przyjść…