Świetne dni młodzieży

W piątek i w sobotę kolejne wiosenne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dla juniorów Kolejorza był to świetny weekend, bowiem po raz pierwszy w tym roku wszystkie zespoły wygrały swoje mecze w tym 2 spotkania wyjazdowe.


Rezerwy Lecha Poznań w końcu nie zawiodły ogrywając na wyjeździe ostatni GKS Przodkowo wynikiem 3:1. Po tym zwycięstwie podopieczni Ivana Djurdjevicia są na 8. miejscu w grupie 2 III-ligi ze stratą 19 punktów do liderującego Świtu Skolwin. W najbliższy weekend Lech II Poznań podejmie we Wronkach jednego z kandydatów do awansu – Elanę Toruń.

Dobrą passę w grupie zachodniej CLJ kontynuują za to juniorzy starsi. Tym razem gracze Krzysztofa Kołodzieja pokonali na wyjeździe Odrę Opole 4:2 dzięki czemu wskoczyli na 2. miejsce w tabeli. Lech Poznań do prowadzącej Pogoni Szczecin traci tylko 1 oczko. Domowy mecz z „Portowcami” zaplanowany jest już na niedzielę.

Z kolei w grupie B CLJ U-17 juniorzy młodsi Kolejorza prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego wygrali w piątek z Błękitnymi Wronki 2:1. Lech Poznań jest czwarty ze stratą 6 punktów do Pogoni Szczecin, ale ma 2 spotkania rozegrane mniej. Już w środę w zaległym meczu Kolejorz zagra na wyjeździe z „Portowcami”, by w weekend udać się na teren ostatniego Bałtyku Koszalin.

W ten weekend nie zawiedli też trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Młodzi lechici trenowani przez Huberta Wędzonkę bez problemu rozbili Wdę Świecie 4:0. Trzeci Kolejorz traci do Pogoni Szczecin 3 punkty. W najbliższy weekend pojedzie na starcie z Gryfem do Wejherowa, który tej wiosny nie zdobył jeszcze nawet oczka.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: GKS Przodkowo – Lech Poznań 1:3
CLJ U-19: Odra Opole – Lech Poznań 2:4
CLJ U-17: Lech Poznań – Błękitni Wronki 2:1
CLJ U-15: Lech Poznań – Wda Świecie 4:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Elana Toruń (sobota, 28 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (niedziela, 29 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (środa, 25 kwietnia, godz. 15:00)
CLJ U-17: Bałtyk Koszalin – Lech Poznań (sobota, 28 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Gryf Wejherowo – Lech Poznań (sobota, 28.04, godz. 15:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <