Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Wisłą P.

Na 4 kolejki przed końcem sezonu 2017/2018 sytuacja kadrowa w Lechu Poznań jest bliska doskonałej. Wszyscy piłkarze poza Mihaiem Radutem są zdrowi oraz gotowi do gry, dlatego sztab szkoleniowy Kolejorza będzie musiał nagłowić się kogo zabrać dzisiaj na mecz z Wisłą w Płocku (początek w sobotę o 20:30).


Jutro przeciwko „Nafciarzom” na pewno nie zagra tylko Mihai Radut. Rumun wrócił już do treningów po urazie więzadeł w kolanie, ale na razie pracuje indywidualnie. Oprócz niego wszyscy inni piłkarze są zdrowi oraz gotowi do gry. Maciej Makuszewski, Darko Jevtić oraz Elvir Koljić niedawno przeszli rekonwalescencję, są gotowi do występów, jednak nie przez pełne 90 minut, dlatego głównie gra „Makiego” jutro od początku jest bardzo mało realna.

Ze względu na bardzo dobrą sytuację kadrową i szeroką kadrę kilku piłkarzy wystąpi w sobotnim meczu rezerw z Górnikiem Konin (Wronki, godz. 12:00). Trener Kolejorza, Nenad Bjelica z racji meczów co 3 dni może wkrótce zastosować małą rotację. W sobotę na kartki muszą uważać zagrożeni pauzą Emir Dilaver, Nikola Vujadinović, Łukasz Trałka, Radosław Majewski i Maciej Gajos.

Po jutrzejszym meczu z Wisłą w Płocku (start o 20:30) piłkarze Lecha Poznań wrócą do stolicy Wielkopolski i w niedzielę pojawią się na zajęciach regeneracyjnych. Kolejne spotkanie odbędzie się bowiem już w środę, 9 maja, o godzinie 20:30, a rywalem Kolejorza przy Bułgarskiej będzie wtedy Jagiellonia Białystok. Ekipa z Podlasia będzie miała dobę mniej na regenerację niż nasi zawodnicy.


PRZEWIDYWANA meczowa „18” na mecz z Wisłą P.:

Bramkarze: Matus Putnocky, Jasmin Burić

Obrońcy: Robert Gumny, Emir Dilaver, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik, Volodymyr Kostevych

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś, Niklas Barkroth, Mario Situm, Radosław Majewski, Maciej Makuszewski

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Oleksiy Khoblenko

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Wisłą P.:

Putnocky – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Situm, Majewski, Jóźwiak – Gytkjaer.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. 222 pisze:

  Brak Jevticia w 18?

  • Cinek pisze:

   Na konferencji Nenad powiedział, że trenuje od wtorku, bo miał problemy z kolanem. I może znaleźć się w 18. Moim zdaniem Darko załapie się do 18 kosztem Klupsia, który wystąpi w rezerwach lub też Barkrotha, i wejdzie na ostatnie przysłowiowe 10 minut.

 2. tomasz1973 pisze:

  Bez Jevticia w 18? Jest „coś” czego nie chcecie napisać o tym piłkarzu, czy po prostu „szklanka znów się zbiła”?

 3. Cinek pisze:

  Skład podany przez redakcje raczej będzie taki sam w meczu. Ewentualną zmianą może być Khoblenko za Gytkjaera, bo Nenad mówił, że w najbliższych meczach może tak zagrać, ale to raczej stanie się w środę w meczu z Jagą, by Chrystian zagrał sobota-niedziela. W Płocku tylko 3 punkty!

 4. J5 pisze:

  Ciekawe , czy Rogne wystąpi kiedyś w Kolejorzu w oficjalnym meczu, czy jak Dudka trafi na stale do rezerw. Wygląda na to, jakby w Lechu zaczął powstawać ” Kub Kokosa”

  • Cinek pisze:

   O Rogne bym się nie martwił. Teraz nie ma mowy o jego występach, bo do każdego meczu podchodzimy z nożem na gardle, a wiadomo jak newralgiczna jest pozycja ŚO. W nowym sezonie jak będziemy grali (przynajmniej na początku ;)) na 3 frontach to dostanie więcej szans.

  • J5 pisze:

   Tak szczerze mówiąc nie martwię się o jego umiejętności bo na pewno ma nieprzeciętne, ale o kontuzje. Ilość urazów w Lechu przez pół roku jest już duża, i jeśli się ta tendencja utrzyma, to Rogne będzie miał problem z formą i jej utrzymaniem. W takiej to sytuacji może lądować ciągle w rezerwach

 5. Lechita z Lublina pisze:

  Piszecie że wszyscy są do dyspozycji oprócz Raduta a Jevtića i Rogne jakoś nie ma to wasz błąd czy coś im jest