Prawie udany weekend młodzieży

Za młodzieżowymi drużynami Lecha Poznań są kolejne mecze w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Gdyby Kolejorz do lat 15 nie doznał kolejnej tej wiosny porażki z zespołem akademii Pogoni Szczecin byłby to w pełni udany weekend dla juniorów naszego klubu, którzy dali efektowny popis we Wronkach oraz w Gdańsku.


W sobotę we Wronkach rezerwy Lecha Poznań wzmocnione m.in. Bartoszem Mrozkiem, Vernonem De Marco, Thomasem Rogne, Tymoteuszem Klupsiem, Jakubem Serafinem, Jakubem Moderem i Elvirem Koljiciem rozbiły we Wronkach ekipę Górnika Konin aż 4:0. Jedną z bramek dla Lecha II Poznań zdobył Koljić. Podopieczni Ivana Djurdjevicia po tym zwycięstwie oraz wcześniejszym walkowerze za bój z Energetykiem Gryfino, który jesienią wycofał się z rozgrywek są na 7. pozycji w tabeli grupy 2 III-ligi z 18-punktową stratą do lidera.

Broni w walce o 1/2 CLJ nie składają jeszcze juniorzy starsi. Wzmocnieni m.in. Hubertem Sobolem z rezerw podopieczni Krzysztofa Kołodzieja wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk aż 4:0. Na 4 kolejki przed końcem zmagań grupy zachodniej trzeci Kolejorz traci 2 punkty do Pogoni Szczecin oraz 4 oczka do Śląska Wrocław z którym zagra jeszcze u siebie.

Z kolei juniorzy młodsi prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego nadal nie poddali się w rozgrywkach grupy B CLJ U-17 wciąż walcząc o kolejny tytuł Mistrza Polski. Tym razem młodzi lechici ograli na swoim boisku jednego z outsiderów, AP Pogoń Szczecin 2:0. Poznaniacy są na 4. miejscu ze stratą 4 oczek do pierwszej ekipy Pogoni Szczecin, jednak mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Po raz drugi tej wiosny baty w grupie B CLJ U-15 zebrali za to trampkarze starsi szkoleni przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań zwycięstwem mógł się zrównać z liderującą AP Pogoń Szczecin, lecz przegrał w Popowie z „Portowcami” aż 3:6. Wcześniej „niebiesko-biali” polegli w starciu z tym rywalem w Szczecinie 0:3, więc prowadzenie Pogoni w tabeli jest w pełni zasłużone. Następne mecze młodzieży odbędą się w sobotę, 12 maja. Wszystkie najstarsze drużyny zagrają na wyjazdach, a zespoły U-17 oraz U-15 pojadą do Gdyni.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech Poznań – Górnik Konin 4:0
CLJ U-19: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:4
CLJ U-17: Lech Poznań – AP Pogoń Szczecin 2:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:6

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Wda Świecie – Lech II Poznań (sobota, 12 maja, godz. 17:00)
CLJ U-19: Chrobry Głogów – Lech Poznań (sobota, 12 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań (sobota, 12 maja, godz. 15:00)
CLJ U-15: Arka Gdynia – Lech Poznań (sobota, 12 maja, godz. 15:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Kibic Lecha pisze:

    W pewnym artykule pewna pani pisze ze Lech zapiera śię nogami i rękoma i prawdopodobnie głową żeby nie zdobyć mistrzostwa Ja się znią zgadzam w 100 procentach więc mistrzostwa niestety nie będzie