Kolejny prawie udany weekend juniorów

Za młodzieżowymi drużynami Lecha Poznań są kolejne mecze w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Ten weekend dla najstarszych juniorskich zespołów Kolejorza ponownie był prawie udany. Zawiodła tylko ekipa do lat 17, która po wysokim łomocie nad morzem może już praktycznie pożegnać się z marzeniami o obronie tytułu Mistrza Polski.


W weekend wysokie zwycięstwo m.in. za sprawą trafienia Tymoteusza Klupsia oraz hat-tricka Vernona De Marco osiągnęły rezerwy Lecha Poznań, które na wyjeździe sprały Wdę Świecie 5:1. Podopieczni Ivana Djurdjevicia są na 7. pozycji w grupie 2 III-ligi. W środę i w sobotę Lecha II Poznań czekają domowe mecze z Sokołem Kleczew i Centrą Ostrów Wielkopolski.

Broni w walce o 1/2 CLJ cały czas nie składają gracze Krzysztofa Kołodzieja. Juniorzy starsi pokonali w ten weekend na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:0 po 2 golach w ostatnich minutach. Lech Poznań na 3 kolejki przed końcem zmagań grupy zachodniej jest na 3. pozycji z 2 oczkami straty do Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław z którym zagra w 30. kolejce we Wronkach.

Z kolei w grupie B CLJ U-17 znów zawiedli juniorzy młodsi Lecha Poznań. Zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego zebrali baty w Gdyni od tamtejszej Arki aż 1:4. Juniorzy młodsi zajmują dopiero 4. lokatę tracąc do liderującej Pogoni Szczecin aż 7 punktów. Kolejorz ma jednak rozegrany jeden mecz mniej, który odrobi już w środę.

Lepiej w grupie B CLJ U-15 poszło za to trampkarzom starszym Kolejorza. Piłkarze trenowani przez Huberta Wędzonkę pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 4:1. Drugi Lech Poznań do liderującej Pogoni Szczecin traci w tej chwili 6 punktów i ma niewielkie szanse, by wyprzedzić „Portowców”.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Wda Świecie – Lech II Poznań 1:5
CLJ U-19: Chrobry Głogów – Lech Poznań 0:2
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań 4:1
CLJ U-15: Arka Gdynia – Lech Poznań 1:4

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Sokół Kleczew (środa, 16 maja, godz. 17:00)
III-liga: Lech II Poznań – Centra Ostrów Wlkp. (sobota, 19 maja, godz. 12:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Warta Gorzów Wlkp. (niedziela, 20 maja, godz. 12:00)
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań (środa, 16 maja, godz. 14:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (sobota, 19 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – CWZS Bydgoszcz (sobota, 16 maja, godz. 16:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Już nawet wyniki drużyn z akademii są słabsze niż w latach ubiegłych…….Baty od Arki 4:1? Przecież Arka nie ma nawet zaplecza.

 2. melon1922 pisze:

  Może De Marco to napastnik?

 3. Teolio pisze:

  Prawie udany weekend juniorów, prawie udany weekend seniorów, prawie majster… Wiecznie prawie… może trza prawie iść na mecz i płacić za bilet…?

 4. Kibic Lecha pisze:

  No to jest śmieszne sami tu piszecie ze trzeba stawiać na juniorówq ale w jaki sposób skoro nie mają wyników w swojej kategorii wiekowej Więc pytanie po co to piszecie

 5. Kibic Lecha pisze:

  Piszą ze Lech zdecydował się wyłozyć 400=tysięcy euro na Kądziora lepsze to niz wykupować Situma za to pochwalę