Wojewoda straszy konsekwencjami

Pojutrze na koniec sezonu 2017/2018 poznański Lech zagra na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 z Legią Warszawa. Spotkanie 20 maja miało być pięknym finałem rozgrywek po którym Kolejorz świętowałby 8 tytuł Mistrza Polski w historii klubu, a będzie pożegnaniem niektórych zawodników i bardzo nerwową stypą.


Do tego co się obecnie dzieje doprowadził Nenad Bjelica, który o dziwo błyskawicznie znalazł sobie nową pracę w Chorwacjk oraz nieudolny zarząd Lecha Poznań, który schował się nie wydając żadnych komunikatów co dalej z przyszłością klubu. Zatrudnienie Ivana Djurdjevicia sytuacji nie załagodzi tak samo jak sytuacji nie zmienią żadne ruchy transferowe. Sprawy zaszły za daleko i nic już nie poprawi fatalnych humorów wściekłych kibiców.

Na domiar złego stadion przy Bułgarskiej zamiast z twierdzą na której Lech Poznań regularnie by wygrywał, aby móc 20 maja odebrać puchar za mistrzostwo kojarzy się z klęską oraz twierdzą milicyjną. Od paru dni niektóre osoby przechodzące koło stadionu są kontrolowane przez policję. Sprawdzane są także bagażniki wybranych samochodów, a pracownicy firm mających swoje siedziby na stadionie muszą nosić identyfikatory.

null

Jak przed każdym meczem o podwyższonym ryzyku w Urzędzie Wojewódzkim omówiono wczoraj kwestie bezpieczeństwa dotyczące najbliższego spotkania. Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffman nie zamknął obiektu czy sektora dla gości, ale w wydanym dzisiaj komunikacie zapowiedział, że „jakiekolwiek naruszenie prawa przez kibiców przyniesie surowe konsekwencje”. Już dziś wiadomo, że 20 maja nie będzie piłkarskiego święta dla kibiców Lecha Poznań czy wielkiej mistrzowskiej fety. Będzie tylko spotkanie z Legią Warszawa, które obejrzy w okolicach 30 tysięcy ludzi. W razie zwycięstwa Kolejorza oraz triumfu Jagi nad Wisłą Płock pojutrze przy Bułgarskiej nikt nie będzie świętował. Początek niedzielnych zawodów na Inea Stadionie o godzinie 18:00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 48

 1. inowroclawianin pisze:

  A ja mam nadzieję, że jednak będzie gruba zadyma, powinna być po tym co nam zarząd zgotował przez ostatnie 8 lat.

  • Goluś pisze:

   sorry, ale to sabotaz. Jedynym na dzis problemem jest to, czy Lech
   – dla nas, bo im to wsjo ryba i tak – zechce naprawde
   walczyc przez 90 minut o zwyciestwo.
   Jesli nie, tak jak przez wiele ostatnich meczy,
   nalezy wyjsc ze stadionu i nie wracac tam w przyszłym,
   az sie cos naprawdenie zmieni w polityce zarzadu i wlasciciela
   oraz w nastawieniu graczy. Konsekwentnie!
   Oczywiscie… zupelnie nowych graczy, bo to co mamy
   to szajs na kolkach.

  • Goluś pisze:

   sorry, ale to sabotaz. Jedynym na dzis problemem jest to, czy Lech
   – dla nas, bo im to wsjo ryba i tak – zechce naprawde
   walczyc przez 90 minut o zwyciestwo.
   Jesli nie, tak jak przez wiele ostatnich meczy,
   nalezy wyjsc ze stadionu i nie wracac tam w przyszłym,
   az sie cos naprawdenie zmieni w polityce zarzadu i wlasciciela
   oraz w nastawieniu graczy. Konsekwentnie!
   Oczywiscie… zupelnie nowych graczy, bo to co mamy
   to szajs na kolkach!

  • inowroclawianin pisze:

   Sabotaż to robi zarząd z grajkami od 8 lat.

 2. Glos pisze:

  A co jak zadyme zrobia kibice tirowki po przegranym meczu?! Wiadomo nie od dzis ze potrafia robic zadymy, klub w tej edycji pucharow zaplacili nie jedna kare.

 3. arek z Dębca pisze:

  Nie zadyma ale pusty stadion, a tak bilety sprzedane, więc nyrole i nieudacznicy znów się mogą zaśmiać.

 4. wagon pisze:

  tzw zadyma może mieć swoje konsekwencje w kolejnym sezonie, zamknięty stadion na mecz lub więcej,
  po drugie zadyma jest przejawem frustracji i bezsilności,
  po trzecie jakaś forma sprzeciwu powinna być już na jasień, teraz to jest już bezsensu, bardziej na pokaz,

 5. sroda wlkp pisze:

  Gramy z Legia bardzo czesto i nagle cuda niewidy, wstyd ze nie potrafimy zwyklego meczu zorganizowac jak ludzie

 6. Wojtek pisze:

  Siano z biletów pójdzie na kary proste jak ruchan.. jak drut

 7. pat pisze:

  Lepiej dla Wszystkich, żeby wygrali ten mecz, a Jaga została Mistrzem nie tylko ze względów moralnych ale i sportowych bo faktycznie może być zadyma.. tak sfrajerzyć MP i shańbić klub to tylko gargamel i żabojad przez „L zsmiast R” potrafą

 8. adamidlo pisze:

  Bilety biletami ale brak ludzi na trybunach może tez dac do myslenia sponsorom (reklamodawcom) co ma niewątpliwy wpływ na kontrakty. Tylko bojkot ekonomiczny może coś dac

 9. woojt pisze:

  ja olewam ten mecz I następne też. tak jak mnie olewam klub ceny biletów z kosmosu piłkarze olewusy a manewr z zDjuka. po to jest aby wiara znowu uwierzyła. I karnety kupiła. ja 20 lat kupowałem ale teraz dość.

 10. El Companero pisze:

  dlatego najlepiej nie wpuszczać tęczowych prymitywów, tak jak zrobili to w Białymstoku. Wojewoda jest zbyt głupi i jedyne co mu przychodzi do tego pustego łba to jakieś straszenie. 30 tyś kibiców i tak będzie rzucało bluzgami na tęczową ulicznicę, bo jej po prostu nie lubi.

  • kocianJanTratatam pisze:

   Głupi to jest ten wpis. Jeden taki zakaz i nie będzie to wyjątek, ale kolejni wojewodowie podłapią takie unikanie od odpowiedzialności, jak służby w regionie nie potrafią zabezpieczyć wydarzeń piłkarskich.

  • Dario pisze:

   Wiesz, El Companero, że taki sposobem szybko zlikwidowane zostaną sektory gości! Czysta głupota, jak ktoś nie potrafi to niech organizuje turniej pokera albo brydża a nie mecz piłkarski.

  • kocianJanTratatam pisze:

   I jakby nie chodziło o Legię i jakiś jego kompleks to by tego nawet nie napisał.

 11. Bladixon pisze:

  Niewiarygodne do czego doprowadzili wronieccy „janusze biznesu”…

 12. Wojtek pisze:

  Po kieszeni to na nowy sezon. Teraz i tak bejmy zaksięgowane. Niech poczują gniew miasta. W końcu to Miasto Złą Sławą Owiane.

 13. John pisze:

  Straszyć sobie może ,ale jeśli ktoś będzie chciał coś odpie*dolić ,to nie będzie zważał na konsekwencję ,tak już jest.A straszenie tylko ludzi nakręca.Przecież dzieci z rodzicami ,rodziny w takie ,rzeczy się nie bawią.

 14. Kamyk pisze:

  Szok jak banda pajacy zniszczyła ten klub !

  • inowroclawianin pisze:

   Słuszna uwaga, też tak uważam.

  • stowoda pisze:

   Szacunek… jebać Rutkowskich? No no no. Bo ani to miłe ani to zdrowe ,a ze sportem nie ma żadnego związku. Ja tam się do tego jakoś nie palę, ale Wam nie zabronię, każdy może kochać inaczej.
   Jak jebać to jakąś ładną laskę. No chyba że macie Panowie odmienne preferencje.
   A tak w ogóle… polszczyzna to ponoć taki piękny język.

 15. Lechforever pisze:

  Oj zadyma będzie gruba wojewoda , tęczowy JACEK i zarząd zobaczą poznan z dawnych lat koniec układów debilnych trenerów i walki tylko o podium prezesie milicji tobie nie wystarczy lech to my kibice

 16. OGIHAN pisze:

  Na złość pismakom,tv, wojewodzie ,policji,cały stadion powinien dopingowac Kolejorza przez całe 70 minut( zero legii). Od 70 jechać po zarzadzie na pełnej kur…e. A w 80 wszyscy wychodzą niezależnie od wyniku. TO by była konsternacja dla wszystkich. Przeciez gazety tv tylko czekają na zadyme i same to nakrecają. Zrobić wszyskim na złośc i wyjść. I nasz zarząd nieomylny by sie posrał jak na koniec fana na płocie „zarząd-Frajerzy już wam nikt nie wierzy. Kibole plan 2020 zero karnetów).

  • Jaroul pisze:

   OGIHAN też tak uważam,zamanifestować opuszczając nasze sektory,dać odczuć że jesteśmy zorganizowani i zdeterminowani jako kibica

 17. Wit pisze:

  I niech sobie straszy. Taka rola polityka dużo gadać , obiecywać , okłamywać i tyle, a życie sobie. Publika nie jest zadowolona a to są igrzyska . Ktoś musi beknąć . Tak było za czasów rzymskich i tak jest dzisiaj.

 18. elo pisze:

  bedzie klimat z lat 90-tych

 19. deel pisze:

  Chciałbym żeby Lech wygrał na boisku. Czy Jaga to wykorzysta czy nie to już nie mój problem. Co do zachowania kibiców podczas tego meczu. Sam jestem wk…y na to co dzieje się w Klubie. Myślę, że odpowiednie transparenty i przyśpiewki, dotyczące Zarządu, są już gotowe. I trzeba je wyartykułować! Uważam jednocześnie, że robienie „wiochy”, jakkolwiek może dotknąć Zarząd (np. puste trybuny w nowym sezonie na mecz, czy dwa), ustawi nas, kibiców (kiboli) Lecha w pozycji troglodytów, którymi nie jesteśmy. Myślę, że zasada „ograniczonego zaufania”, czyli mniejszy popyt na karnety w nowym sezonie byłby wystarczającym działaniem. Kto kupuje karnet jest przez prezia liczony do kolumny: wpływy. Jak tego zabraknie to trzeba będzie grać tak aby przyciągnąć ludzi na trybuny. Inaczej frekwencja spadnie i będzie taka jak np. we Wrocławiu. Cen biletów, też nikt nie będzie mógł podnosić bez sensu, bo nikt się nie skusi. Wiadomym jest, że klub sprzeda jednego czy drugiego młodziaka. Jednak to wpływy z dnia meczowego, utrzymują Klub. Od fuzji z Amicą byłem na jednym meczu, z HSV, chociaż od 1976 roku bywałem na stadionie regularnie. Marzłem też, owinięty gazetami, w meczu z Barcą. Zdzierałem gardło na Olimpicu z Marsylii. Oglądałem męczarnie związane z powrotem do 1 ligi z poziomu trybun. Różnie bywało, ale zawsze utożsamiałem się z Klubem Lech Poznań. Fuzja z Amicą, zakończyła ten stan. Chociaż, z ręką na sercu przyznam, że początek ze Smudą i jego zespołem to było coś fajnego. Jestem Wielkopolaninem, więc śledziłem także dokonania Groclinu czy też Amici. Drzymała z Grodziska miał ambicje, które w mniejszym czy większym stopniu zrealizował. Rutkowski natomiast już w Amice pokazał czego można się po nim spodziewać. Jego zespół mając szansę na MP nagle przestawał grać! Zdobycie PP, też niepotrzebne. Tego doświadczyliśmy ewidentnie w tym sezonie, w Lechu. Pierwsi po 30 kolejkach, lejący każdego jak leci i nagle od 31 kolejki nie potrafimy grać w piłkę. Mental? Ja tego nie kupuję. To była DECYZJA ZARZĄDU. Górnik 3:1 i 2:4, Jaga 5:1 i 0:2! Wstyd po tych porażkach, włączając mecz z Koroną, najbardziej boli nas, kiboli. Reszta towarzystwa jest zadowolona. Klub zagra w pucharach, zawodnicy zgarną sianko, Klub sprzeda wychowanków. I tak do us…j śmierci.

  • inowroclawianin pisze:

   Amica mecze sprzedawała.

  • alastor pisze:

   nareszcie ktoś też to zauważył.Rutką nie opłaca się zdobywać mistrzostwa bo trzeba wypłacić ekstra premię.im wystarczą puchary.okno wystawowe otwarte można się pokazać i potem sprzedać wychowanków.bojkot karnetowy to powinien być początek.niska frekwencja na większości meczów.dla wronieckich „leśnych dziadków” nasz LECH to przedsiębiorstwo.jak najmniej włożyć a jak najwięcej wyciągnąć.z Amicą było przecież tak samo i pewnie tutaj nic się nie zmieni póki rutki będą właścicielami.

 20. Wit pisze:

  I dlatego karnetu nie kupuję. Lech gra piłką jestem na meczach . Lech gra w chuja niema mnie. Śmieszni są ludkowie którzy ciągle lansują czy dobrze czy źle ale zawsze z Lechem . To nie te czasy wiara. Lech już jest na takim poziomie (średniak ekstraklasy ) że to hasło się nie sprawdza. Wielu z obecnych zauważa problem ale większość miele jęzorami w kółko to samo.

 21. Kibic Lecha pisze:

  Ja tez myślę ze tak naprawdę chodzi o mentalność Rutkowskich a szczególnie starego Rutkowskiego bo ten młody Piotrek jest poprostu trochę głupi ale trochę głupi jest każdy

 22. kibic pisze:

  Po co niszczyć własny stadion i miasto ? To jest głupota.Najlepszym wyjściem jest pusty stadion.Niestety z tego co widać stadion będzie pełny.Hipokryci i debile idą na ten mecz.

 23. Tadeo pisze:

  @Inowroclowianin . Chcesz zrobić zadyme to zrób sobie ją w domu.Stadion to miejsce spotkań i rywalizacji sportowych, gdzie przychodzą całe rodziny z dziećmi .Jaki sens ma dewastacja własnego stadionu i kary jakie klub poniesie , łącznie z zamknięciem stadionu.Masz żal do zarządu, idź pod ich siedzibę i tam zrób zadymę. Jestem kibicem Lecha prawie z 50 letnim stażem, kocham ten klub i wiele z nim przeżyłem różnych trudnych momentów, jednak nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem tak drastycznych zachowań ze strony kibiców. Denerwuje mnie polityka klubu , ale uważam że są inne metody rozwiązywania tych problemow , jak np.bojkot meczy , czy nie kupowanie gadżetów itp.Niszczenie swojej własności , to jest głupota jakiej nie robią ludzie przy zdrowych zmysłach. Tylko zwycięstwo nad znienawidzoną Legią , bo myślę że nasi kopacze też tak myślą pozwoli nieco ostudzić nasze zapały , i pokażmy całej polsce i PZPN że to co o nas wypisują to tylko propaganda warszawskich pismaków. Pokażmy że jesteśmy najlepszymi kibicami w Polsce.Jesteśmy jedną rodziną, bo Lech to my.

  • inowroclawianin pisze:

   Taki sens, że trzeba wymóc na właścicielu zmiany. Przez 8 lat nas oszukuje. Jaki bojkot? Myślisz że to realne?

  • inowroclawianin pisze:

   No Widzisz, była zadyma, i bardzo dobrze, chociaż moim zdaniem powinna być dużo większa. Mam nadzieję że na cały rok cały stadion będzie zamknięty. Jebac Rutkow!!!!

 24. greg pisze:

  Myśle ze ośmieszanie wlascicieli to co legła robila kiedys z Walterem , tak my pojedzmy z Rutkami

 25. kocianJanTratatam pisze:

  Dlaczego jako winowajcę w pierwszym rzędzie wymieniono Bjelicę, a nie zarząd z którym u sterów cykliczne kompromitacje doprowadziły do obecnego stanu rzeczy?

  • kidd pisze:

   Z tego samego powodu dlaczego artkul o nenadzie byl chamską, ostrą jadką a ten o zarzadzie brzmial jak meczenie buły…

  • kocianJanTratatam pisze:

   Szkoda, liczyłem, że TA REDAKCJA realniej podejdzie do problemów Lecha, a kwestii zarządu poszło tylko to, co wszyscy wiemy i skończyło się raczej rozmyciem sprawy.

 26. Tadeo pisze:

  @kocian Jan Tratatam.100 %racji.Teraz znaleźli nową ofiarę jakim bedzie Djuka , w przypadku gdy jemu również jako trenerowi się niepowiedzie.Nikt inny jak tylko zarząd swoją nieudolną polityką , jest winny całej sytuacji która od lat panuje w Lechu.DLaczego zawsze trenerzy są ofiarami P.R.i Klimczaka ?Puste trybuny , to jedyny sposób żeby dotrzeć do głów tych nieudaczników , a nie rozruby i niszczenie swojej własności.

  • kocianJanTratatam pisze:

   Redakcja też błędnie formułuje wpis, zaczynając od rzekomej winy trenera. Rzekomej bo za czasów tego zarządu żaden nie odchodził samowolnie i w dobrej atmosferze. Więcej win jest u sterów zza biurka.

 27. perkac pisze:

  Trzeba pokazać naszą frustrację i się wyładować, niech zobaczą do czego doprowadzili. Nie może być tak że się nic nie stało i jest wszystko ok w oczekiwaniu na nowy sezon i nowe nadzieje. Od 2015 wszystko przegrywamy, mistrzostwo zostało koncertowo zjebane, co roku jesteśmy osmieszani w finale PP. Wszystko ma swoje granice , dla mnie została ona przekroczona rok temu na narodowym, ale konsekwencji nie było i dalej jest to samo. A jak nie to dalej będziemy dymani
  Lech to My

 28. Stary kibic pisze:

  Pan wojewoda to może się pomodlić za zdrówko swojego mikrofuhrerka. Od Lecha niech się ten aparatczyk odp….

 29. Wlkp. pisze:

  Mówię stanowcze NIE dla:
  1. Zadym na stadionie.
  2. Minimalizmu Zarządu w zdobywaniu trofeów.

Dodaj komentarz