Niezłe dni młodzieży

Za młodzieżowymi drużynami Lecha Poznań są kolejne mecze w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. W ostatnich dniach najstarsze juniorskie zespoły Kolejorza rozegrały aż 6 spotkań. Kolejny ważny krok w kierunku awansu do półfinału CLJ zrobili juniorzy starsi, którzy w ten weekend przedłużyli zwycięską passę.


Zespół Krzysztofa Kołodzieja to jedyna nadzieja na sukces Lecha Poznań w tym sezonie. Dzięki ograniu Warty Gorzów Wielkopolski aż 6:0 drużyna juniorów starszych awansowała na 2. miejsce w grupie zachodniej CLJ. Kolejorz ma 61 punktów, czyli tyle samo co Pogoń Szczecin i 2 oczka mniej od Śląska Wrocław. W najbliższy weekend Śląsk zagra z Pogonią, Lech pojedzie do Gdyni, by w 30. kolejce zmierzyć się we Wronkach ze Śląskiem.

Na zwycięskiej ścieżce cały czas są też rezerwy Lecha Poznań, które w grupie 2 III-ligi zajmują już 4. lokatę. Lech II Poznań wygrał w ostatnich dniach 4 i 5 spotkanie z rzędu. Kolejorz ograł Sokoła Kleczew we Wronkach wynikiem 3:0, by w weekend także u siebie pokonać Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. Rezerwy na 6 kolejek przed końcem tracą do lidera 13 punktów.

Najsłabiej w ostatnich dniach poszło graczom Bartosza Bochińskiego. Juniorzy młodsi najpierw przegrali z Wartą Poznań na jej terenie 1:2, a weekend ulegli na swoim boisku prowadzącej Pogoni Szczecin rezultatem 0:2. Wiadomo już, że Lech Poznań nie zdobędzie po raz 5 z rzędu Mistrzostwa Polski do lat 17.

Małe szanse na wyjście z grupy mają również trampkarze starsi do lat 15. Zawodnicy szkoleni przez Huberta Wędzonkę wygrali jednak w 11. kolejce z CWZS Bydgoszcz aż 7:0. „Niebiesko-biali” na 3 kolejki przed końcem tracą do liderującej Pogoni Szczecin aż 6 punktów.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Sokół Kleczew 3:0
III-liga: Lech II Poznań – Centra Ostrów Wlkp. 2:1
CLJ U-19: Lech Poznań – Warta Gorzów Wlkp. 6:0
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 0:2
CLJ U-15: Lech Poznań – CWZS Bydgoszcz 7:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Wierzyca Pelplin – Lech II Poznań (sobota, 26 maja, godz. 17:00)
CLJ U-19: Arka Gdynia – Lech Poznań (sobota, 26 maja, godz. 13:00)
CLJ U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (czwartek, 24 maja, godz. 12;00)
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (niedziela, 27 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. kibic pisze:

  masakra co sie dzieje …..najgorszy sezon od lat

  • B_c00L pisze:

   Spokojnie… U19 moze wygrac grupe i spokojnie powalczyc o mistrza i gre w LM, Rezerwy tez wygladaja coraz lepiej. Szkoda U17 ale w takim wieku jeden gorszy sezon na 6 lat to nie powod do paniki. Problemem jest pierwszy zespol nie zaplecze 🙁

 2. Michał Kalisz pisze:

  Mam kurwa dosyć…