Piotr Rutkowski: „Odpowiedzialność biorę na siebie”

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski nie podał się do dymisji, jednak winę za nieudany sezon 2017/2018 wziął na siebie. Według niego zimowe okienko transferowe zostało zawalone głównie przez Nenada Bjelicę, który chciał uzupełniać zespół. Przy okazji zadeklarował pełne wsparcie dla nowego szkoleniowca Ivana Djurdjevicia.


„Odpowiedzialność za ten sezon biorę na siebie, ponieważ nie chcę winy zwalać na innych. W ostatnich latach nie umieliśmy postawić kropki nad i. Nie umieliśmy w ostatnich latach zarazić zawodników tym, że będziemy wygrywać i będziemy najlepsi. Mam o to zarzut do siebie jak i do trenera. Czuję odpowiedzialność za to co robię i nie zgadzam się z tym, że mamy minimalistyczne podejście. Latem wydaliśmy na transfery aż 13 mln złotych co było największą sumą w historii klubu. Mieliśmy też najlepiej opłacanego trenera w lidze.”

„To moje nazwisko było wyzywane na stadionie, ale nie poddam się. Nie ma takiej możliwości. Nadal będę walczył dalej i ponosił za wszystko odpowiedzialność. Zmiany w dziale sportu na pewno będą, ale o nich powiem kiedy indziej. Jak na razie nie zrobiliśmy transferów, bo to Ivan Djurdjević będzie miał przy nich bardzo ważny głos. Ivan będzie miał prawo do wyselekcjonowania zawodników, których potrzebujemy.”

„Filozofia Lecha nie zmienia się i nie zmieni. W zeszłym roku potrzebowaliśmy doświadczenia, dlatego ściągnęliśmy do klubu kilku doświadczonych piłkarzy. Teraz wiemy, że potrzebujemy do naszej drużyny więcej Polaków po to, aby szybko się aklimatyzowali. Zawsze chcemy ściągać do Lecha polskich piłkarzy, jednak nie zawsze to jest możliwe. Największym naszym błędem była zima. Mam zarzut do siebie, że zezwoliłem na wizję trenera. Zamiast sprowadzić z 2 zawodników, którzy będą wzmocnieniami wzięliśmy piłkarzy na uzupełnienie. Popełniliśmy błąd.”

„We wszystkich nas siedzi ogromna frustracja, kiedy doszło do zwarcia. Do zadymy doszło, ponieważ ludzie byli rozczarowani wynikami co jest zrozumiałe. Nie chcę dziś dawać deklaracji i składać obietnic. Chcę, aby Lech wygrywał oraz był zwycięski. Każdy w Poznaniu wie, czego chcemy. W Poznaniu zawsze będziemy walczyć o najwyższe cele. Latem potrzebujemy zawodników dobrych jakościowo. Stać nas na robienie transferów i będziemy je robić. Mamy na nie pieniądze, więc będziemy chcieli ściągnąć możliwie jak najlepszych piłkarzy.”


Autor zdjęć: Krzysztof Krause

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <168 komentarzy

 1. F@n pisze:

  Tylko, że te mln zł zostało wydane na 14 zawodników! Za ten hajs można byłk 1/3 mniej sprowadzić a lepszych. Z całego zaciągu letniego i zimowego sprawdził się tylko Duńczyk i Dilaver. Reszta nie sprawdziła się wcale lub byli zwykłymi przeciętniakami.

 2. Kibol pisze:

  Ble ble ble.Odpowiedzialnosc biore na siebie i tyle.Nie poddam sie.Nic konkretnego wszyscy zostaja w zarzadzie i jedziemy dalej.

  • Kolekcjoner pisze:

   Jeżeli bierze odpowiedzialność, to jakie poniesie konsekwencje ????

 3. Od zawsze z Lechem pisze:

  Wszyscy musimy teraz spiąć poślady i wspierać klub w tych trudnych chwilach. Po burzy zawsze wychodzi słońce.

  • F@n pisze:

   Po burzy może iść kolejny front z tornadem

  • Od zawsze z Lechem pisze:

   Klub stracił blisko 3 miliony zł z powodu zamknięcia stadionu. Nie możemy oczekiwać mega transferów,, ale to może wyjść nam na dobre. Jest Ivan, który zna akademie i chłopaków tam grających. Dajmy mu czas i zaufanie. Pewnie początki będą trudne, ale teraz jest czas na radykalne ruchy w kadrze zespołu i pogonienie tej całej masy przeciętniaków zza granicy oraz parodystów w stylu Majewskiego, Gajosa czy Janickiego. Jestem przekonany, że Ivan ogarjnie ten burdel. Więcej wiary!

  • tomasz1973 pisze:

   Po burzy, to trzeba często sprzątać i zaprowadzać nowe porządki, a jak widzę u Rutków wszystko po staremu…aż dziw bierze, że mu przez gardło przeszło, że jest winien.

  • prm_ex pisze:

   Oj nie, nie, nie.
   Po burzy na własne życzenie musi wrócić normalność, a potem wróci wsparcie i „słońce”.
   Wsparcie zawczasu, po pięknych słówkach już było. Z jakim skutkiem?……

  • Od zawsze z Lechem pisze:

   Myślę, że pierwszy ruch już został poczyniony,a jest nim powołanie Ivana na pierwszego trenera. Zapowiadane jest również wietrzenie szatni ze szrotu zagranicznego. To dobre pomysły, trzeba je teraz konsekwentnie realizować.

  • komor pisze:

   Wystarczy już tych tajfunów i żeby czasem nie przegiąć. W końcu to musi być wojna o lepszego Lecha a niekoniecznie działania odwetowe wobec juniora R. który po tej wstrząsowej terapia powinien już się ocknąć i złapać kontakt z rzeczywistością.

  • LechFan17 pisze:

   Dobrze gadasz. W związku z tym nie zamierzam się pojawić na razie przez przynajmniej dwa miesiące na Bułgarskiej (lub dłużej jeśli będzie trzeba)

  • tomasz1973 pisze:

   Słowo klucz–zapowiadane–

  • tomasz1973 pisze:

   komor
   Myślę, że każdy tak myśli jak Ty.

  • Bart pisze:

   Sory ale ni chuja. Dopóki nie zobaczę realnych zmian to ode mnie ta banda kurwa nieudaczników, powtarzam banda kurwa nieudaczników nie dostanie żadnego wsparcia. Nie kupię żadnych biletów, żadnych klubowych koszulek, żadnych klubowych gadżetów. Takiego wała. W dupę niech mnie pocałują.

 4. Stasznick pisze:

  Droga redakcjo,
  Czy macie informacje kogo miał na myśli Junior (chodzi o tych dwóch piłkarzy)
  Czy to kolejna bujda
  Pozdrawiam,

  • Andy pisze:

   Pewnie jest tak, że jednym z nich może być Dilaver – który mógł broniąc Bjelicy powiedzieć coś typu – 3. miejsce nie jest złe, za rok było by lepiej w obronie Bjelicy a Rutkowski lekko zmienił tego kontekst – i proszę piękna wypowiedź do mediów o braku zaangażowania. Ale to tylko moje przypuszczenie. Były też informacje o innych którzy bronili Bjelicy, że jego praca mogła nie być jeszcze kończona – więc może ich słowa na inny temat właśnie tak zrozumiał Rutkowski.

  • robson pisze:

   Situm był tym, który powiedział że 3. miejsce mu pasuje. Drugi to Dilaver.

  • JureK pisze:

   Dwa ostatnie mecze mogą potwierdzać to co mówi młody R. Głupota Dilavera w Krakowie i prawie samobój w Poznaniu mogły odebrać ochotę do gry pozostałym.

 5. Bolek pisze:

  Rutek, powiedział, że zimą robili dlatego uzupełnienia bo wzmocnienia zaburzyłyby hierarchię w drużynie… haha, Pała na ławkę musiałaby na ławkę usiąść i dopiero byłby bunt… To jest kpina!!!
  Nawet w tej Legii mając Jodłowca, Mączyńskiego, Hamalainena czy Kopczyńskiego w środku pola to ściągnęli Antolicia, Cafu, Philipsa czy Remy… Wyobrażacie sobie u nas coś takiego?? Chyba wszyscy wiemy kto jest naszym wrzodem na dupie!!!

  • Glos pisze:

   Tak Bolek wiemy ale przez dobre wychowanie nie wypada nam mowic ze to….

 6. Dymas89 pisze:

  Jeśli mam być szczery to Rutkowski mi zaimponował na konferencji.Jak sam mówił że przychodzili do niego do gabinetu grajki i mówiły że nie ma szans na mistrza a pierwsza trójka jest ok.To jak można walczyć o mistrza największy opie…l należy się dla piłkarzy a nie dla młodego rutka.Klimczak natomiast odpowiada tylko za sprawy finansowe a te w klubie są najlepsze w historii.

  • tomasz1973 pisze:

   Przestań…wierzysz w te bajki? Jak taki przyszedł i powiedział to co piszesz, to należało podjąć męską decyzję i wyje…ać takiego do rezerw, podać nazwisko, a teraz wystawić na listę transferową, a jeżeli był to zawodnik wypożyczony rozwiązać umowę i odesłać.
   Dziwne, że nagle tradycyjnie wszyscy są winni, a on (też, ale) najmniej.

  • LechFan17 pisze:

   Nie wierz temu lawirantowi. Nie mogę pojąć że ktoś się jeszcze nabiera na jego gadanie

 7. leftt pisze:

  „Odpowiedzialność biorę na siebie”. No i co z tego? Czy gdyby powiedział: „Odpowiedzialności nie biorę na siebie” to coś by to zmieniło? Rok temu stawiano na doświadczonych, teraz na Polaków, za rok na lewonożnych, za dwa na rudych (chociaż nie, Rudy już był). Może postawilibyśmy któregoś roku na zdrowych zawodników, którzy umieją grać w piłkę, chcą wygrywać i profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków? Fajnie byłby, gdyby to był ten rok. Nie muszą całować herbu, mają robić to, co do nich należy.

  • luck pisze:

   Święte słowa.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Nic dodać nic ująć

  • tomasz1973 pisze:

   Tradycyjnie, w samo sedno!

  • torreador pisze:

   Dokładnie! Polityka zarządu w ostatnich latach to rzeczywiście zataczanie się od ściany do ściany. Zagranica – Polska- zagranica. Starzy- Młodzi- Starzy. Dotyczy to zarówno piłkarzy, jak i sztabu. Niezmienny pozostaje tylko zarząd.

 8. Od zawsze z Lechem pisze:

  Zesraliśmy się metr przed kiblem, to fakt. Ale z drugiej strony trudno oczekiwać mistrzostwa grając Majewskim i Gajosem w II linii. To się nie miało prawa udać.

  • tomasz1973 pisze:

   A kto załatwił tak koncertowy środek pola bez zmian? Ja? Ty? Czy może ten co był dzisiaj na konferencji?

  • Od zawsze z Lechem pisze:

   Rutkowski jasno to sprecyzował, winny jest zarząd do spółki z trenerem.

  • Mpz pisze:

   @ Od zawsze…No i zarząd razem z trenerem powinien odejść a nie ściemniać „moja wina,moja wina ” i trzymać się stołków dalej.Czy oni nie zdają sobie sprawy że nie mają już żadnego marginesu na błędy i jeśli będzie kolejna katastrofa za rok to dzisiejsza zadyma to będzie pikuś do tego co się stanie? Młody przyznał się że spartaczył,za tym powinna iść decyzja o zatrudnieniu kogoś z doświdczeniem by pomagał jako dyr sportowy trenerowi wtedy by to miało sens.A tak to jest rosyjska ruletka i to z jedną tylko pustą komorą w magazynku…No chyba że lubi taki hazard…

 9. tomasz1973 pisze:

  „Latem potrzebujemy zawodników dobrych jakościowo. Stać nas na robienie transferów i będziemy je robić. Mamy na nie pieniądze, więc będziemy chcieli ściągnąć możliwie jak najlepszych piłkarzy.”

  Człowieku my to wiemy, że potrzebujemy wzmocnień, jak nie wiesz na jakie pozycje, to ci podamy, wiemy też, ze macie pieniądze, wiemy też, że przytulacie dla siebie zdecydowanie za dużo….to wszystko wiemy, a ty jesteś teraz pod ścianą i albo pokażesz, że wprowadzisz to, co mówisz w życie, albo będziesz miał problem!
  Koniec z pustosłowiem, z hasełkami bez pokrycia, pokaż, że wierzysz w to co mówisz i zrób to, a nie pierdol po próżnicy jak zawsze zresztą.

 10. tomek27 pisze:

  A mi to już wisi . Ta druzyna nie ma kregoslupa , nie ma 7-8 zawodnikow na których można by budowac kadre. W klubie jest Dilaver , który podobno pali się do odejścia , Gumny ,może Maki jak dojdzie do siebie , względnie Gytjker – chociaż jak widziałem jego staty z ostatniego meczu ( 14 glowek wszytkie przegrane ) ,to mam wątpliwości i to tyle jeśli chodzi o nasz skład.Na kim budowac druzyne ? Na Tralce i wiecznie kontuzjowanym Jevticu ?

  • bartek84 pisze:

   No właśnie, słyszeliście coś może, że Dilaver ma iść do L?

 11. Werewolf pisze:

  Wdniu meczu z L pisałem pod innym artykułem, że zarząd nie poda się do dymisji, że Kądzior nie przejdzie do Lecha….kibice przegrali, walka o trofea nie ma znaczenia, wygrały Rutki. Pora na bojkot aż Zarząd poda się do dymisji

  • Only Lech pisze:

   Mnie się też wydaje że wojna dopiero się zaczyna i potrwa długo zanim odzyskamy Lecha i będzie on znów Lechem.

  • dyzio pisze:

   też mi się nie podoba co dzieje się z Lechem ale żeby nie Rutki to gdzie byśmy byli tam gdzie Widzew cz ŁKS .

  • t.g. pisze:

   do Only Lech.
   Jeszcze nigdy gdy kibice prowadzili wojny z klubem żaden klub nic nie osiągnął, a więc albo bez wojny i z Lechem, albo wojna przeciwko Lechowi. Rutek tylko wydaje (wydawał) swoje pieniądze aby dojść do tego co jest dzisiaj, no i trudno będzie znaleźć hojniejszego.

  • klaus pisze:

   @only- Lech będzie Lechem tzn co znowu końcówka tabeli czy z jakich lat Lecha chciałbyś widzieć, bo przyznajmy mocarzami nigdy nie byliśmy.

 12. enow pisze:

  Ja specjalnie w takie gadanie nie wierzę.
  Jeśli ktoś bierze na siebie odpowiedzialność to ponosi konsekwencje. Opierdal od ojca nie jest dla mnie zadowalającą konsekwencją!!
  Nie chodzi mi o to, że ktoś musi beknąć, ale żeby po tej porażce podjąć działania mające na celu zapobieganie takim blamażom.
  Nie chodzi mi też, żeby Piotrek wyleciał na zbity pysk (tak jak powinien), on jest synem właściciela i niech sobie ma ciepłą i ciekawą posadkę, ale w klubie musi zostać zatrudniony ktoś, kto się na piłce zna i będzie ogarniał sprawy sportowe.
  A szanowny Pan Piotr niech sobie ma gabinet i niech będzie „uchem tatusia” w klubie.

  • inowroclawianin pisze:

   Dokładnie, Piotrek może zostać np. sekretarką dyrektora sportowego, czy prezesa.

 13. werty pisze:

  Nie jestes z Lechem wiec nie pierd… glupot!!! I przestancie brac ludzi tutaj ktorzy udzielaja sie na tym forum za jakis imbecylow!!!

  • Od zawsze z Lechem pisze:

   Człowieku, mecze oglądałem jeszcze jako berbeć na Dębcu. Z czym masz problem?

  • t.g. pisze:

   do: od zawsze z Lechem:
   To nie znaczy że jesteś mądry, może inaczej.

 14. Franco pisze:

  Moja wina, moja wina, moja bardzo wieka wina.
  No chwila, a pokuta ?

 15. inny nick pisze:

  ciekawostka, żeby nie było, że wszyscy są równi: w czasie wceśniejszej zadymy na stadionie legii po meczu z Jagą, policja warszawska wnosiła o 3 mecze przy pustym stadionie dla legii. Wojewoda mazowiecki ukarał legie 1 meczem przy pustych trybunach i dwoma w zawieszeniu (!) na okres roku. Bo niby Mioduski płakał ze jego kibice tacy milutcy i więcej nie zrobią zadymy, czyli są równi i równiejsi. A nasz wojewoda spasiony łysol robi co chce i się głupio śmieje. Wybory niedługo.

 16. Cubasa pisze:

  No i jak tam?
  Nastąpił nieprawdopodobny przełom prawda? 😉
  Rutek bierze to na siebie! Sam sobie karę da chyba 😉
  Z obcokrajowców zrobił kozłów ofiarnych jakby Polacy to takie same walczaki były 😉
  Miernoty typu Gajos i Majewski. Gumny będący od pół roku myślami w innym klubie itd.
  Jak słyszę, że Ivan chce dać szansę De Marco czy Koljiciowi bo dobrze spisywali się w rezerwach to płaczę ze śmiechu 😉 i jeszcze Wasielewski! Też ma wrócić bo Ivan go ceni! Do tego Cywka, z 2-3 asów z kartą na ręku i gramy!

 17. smigol pisze:

  Ok wydali 13 baniek I zatrudnili najlepiej opłaconego trenera w lidze I co? I dupa… Piotruś przyznał się że jest frajerem I dał się golić… spoko tylko przy okazji zrobiłaś z nas wszystkich frajerów. Spieprzaj dziadu…

  • t.g. pisze:

   Ten Trener ledwo podjął pracę już zdobył mistrzostwo w Chorwacji i od razu kupuje Carlitosa.

 18. inowroclawianin pisze:

  Pora na bojkot! Rutek uważa się za święta krowę. Nie zna się na piłce i chcę dalej walczyć…… No głupek normalnie! Manipulator, nieudacznik bez honoru. Te 13 mln może i wydali, ale ilu kupili? 20???? Za te 13 milionów mogli sprowadzić z 3-4 porządnych zawodników do pierwszej „11” i dziś byli byśmy MP. Zespół nie ma lidera ani genu zwycięzcy bo ma przykład z samej góry od zarządu. I na tą chwilę wygląda na to że to się niestety nie zmieni. Ivan będzie decydował o transferach…..To z jakiej racji już zanim przyszedł Ivan, zalatwiano umowę z Cywka? To się kupy nie trzyma…..Jedynie Ivan mówił z sensem. Rutka nie dało się oglądać, on ma porażkę wypisana na gębie. Na taczkach trzeba go wywieźć!

  • Adwokat pisze:

   Inowroclawianinie szanowny, niestety nie masz pojęcia o prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu. Człowiek popełnia błędy, nawet bardzo dużo, część transferów nie wychodzi, to normalne, nie ma żadnych gwarancji, że 500 tys EUR wydane na Barkrotha będzie lepsze niż 50 tys wydane na Henriqueza, Barcelona wydała na Dembele 115 mln EUR i efekt taki że chuj w torcie. A bojkotu nikt Ci nie zabroni, na prezesa można wziąć Prabuckiego z Goplanii 🙂

  • inowroclawianin pisze:

   Te, adwokat. Tak się składa że prowadziłem własną działalność gospodarczą i nie Tobie oceniać jakim jestem przedsiębiorca. Zajmij się swoimi biznesami, bo o niczym nie masz pojęcia. Lech to nie Barcelona, tu się milionami nie operuje. Tu trzeba solidnych rzemieślników, którzy będą pracować, a nie się opierdalac. Prezes Prabucki ma juz swoje lata i daj mu święty spokój. Rutek niech się pakuje i wraca do Wronek.

 19. wienio pisze:

  Nic nowego… Walka o najwyższe cele… Transfery zrobimy… Stać nas… Przyjdzie kolejny N.B.N. Fajny chłopak, tylko w piłkę grać nie umie… lub świetny stoper np. Rogne, tyle tylko, że grać nie będzie, bo jest po amputacji stopy, sepsie i próbie samobójczej.

 20. Alcatraz pisze:

  Mniej gadania, więcej czynów. Środek pola, napastnik, to potrzeby pierwszej kolejności.

 21. Werewolf pisze:

  Chłopie co Ty o mnie wiesz… Mieszkam na Wildzie, wiem co nie co, zarząd boi się utraty kasy i wpływów, bez Nas kibiców są nikim, gdzie byłby phiotruś i gargamel gdyby nie My…Wspomnicie moje i innych słowa, tylko bojkot może przynieść efekty, jeśli to nie poskutkuje to ja nie wiem co może pomóc by zarząd podał się do dymisji

  • Od zawsze z Lechem pisze:

   Tym się różnimy, że ja zawsze z Lechem, niezależnie czy rządzi nim Rutkowski czy inne asy przestworzy. To klub, który kocham od dziecka i uważam, że moim moralnym obowiązkiem jest teraz wspierać klub i nowego trenera, zamiast je bojkotować. Z Lechem na dobre i na złe!

 22. Jan pisze:

  Ja nie rozumiem dlaczego wszyscy wierzą tak w Ivana. Przecież ten trener nie ma żadnych osiągnięć. Warsztat śmiem twierdzić że też ma słaby po tym co widziałem w rezerwach. Poza tym jak dostanie „półpiłkarzy” to samym zaangażowaniem nic nie osiągnie.

  • Mario pisze:

   Ja jako kibic Kolejorza muszę wierzyć w takiego gościa jakim jest Ivan. Jeżeli jemu się nie powiedzie tzn. że nie ma sensu oglądać kopanej w naszym krajowym wydaniu

  • Mihhh pisze:

   Wiesz co może nie tyle co wszyscy wierzą, spójrz ilu już było trenerów z „doświadczeniem”, może właśnie ktoś kto się utożsamia z klubem da rade… Nie mówię że jak nie Ivan to już nikt lecz na chwile obecną kogo byś chciał? Szkoda mi go bo sam się wsadza na wysokiego konia i upadek może bardzo boleć… Trzymam kciuki i życzę mu powodzenia

 23. Jacek_komentuje pisze:

  Konferencja, na tyle na tyle udało mi się ją zobaczyć (słaby net) taka sobie. To, że Piotr Rutkowski wie co i kiedy powiedzieć wiemy nie od dziś. Jak już pisałem, umiejętności PR ma na znacznie wyższym poziomie niż wiedzę jak zarządzać kwestiami sportowymi w klubie.
  Najlepiej jego słowa podsumowali lefft i tomasz1973 powyżej.
  Niestety Ivan dziś nie wyglądał na osobę przekonaną, że potrafi wziąć ten zespół w obroty i poustawiać. Może go trema zjadła, ale na jajecznego przywódcę dziś nie wyglądał.
  Ciekawe, jak Gytkjaer zareaguje na obowiązek nauki polskiego…
  No i zastanawia mnie co z Dilaverem – jeśli spięcie z zarządem dotyczyło braku ambicji mistrzowskich to super. Ale jeśli bronił Bjelicy i Situma, to możemy już z niego nie mieć pożytku w Poznaniu, a szkoda by było…

 24. klaus pisze:

  Nie wiem co mam o tym myśleć. Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że wydali, aż tyle na transfery i chylę za to czoła. Ale jak ktoś tu słusznie napisał trzeba było wziąć trzech klasowych a nie 6 parówkarzy.
  Moja propozycja do zarządu jest i kibiców jest taka – my kupujemy 30000 karnetów a zarząd kupuje zawodnika przez nas wskazanego za więcej niż milion euro…

  • JureK pisze:

   Jest to jakiś pomysł. Jednak obawiam się, że na następny sezon to i 3 tysiące karnetów nie znajdzie właścicieli. No i wymagałoby to zorganizowania się kibiców z wyborem przedstawicieli. Tych co w niedzielę postanowili sprawy wziąć w swoje ręce, ja nie popieram. Jak wybrać tych właściwych?

  • tomasz1973 pisze:

   Ale gdyby nie ci co postanowili sprawy wziąć w swoje ręce, nikt z nas tego by nie zrobi i dzisiaj Piothek dalej drapałby sie po jajach zamiast myśleć nad rozwiązaniem tego impasu.

 25. T71 pisze:

  Rutkowski jest młody jest synem właściciela. Myślę, że jednak wyciągnie wnioski z popełnionych błędów. Najważniejsze by uzbroił się w cierpliwość i robił coś z większą konsekwencją a nie zmieniał a to trzeba kogoś z charakterem a to więcej Polaków nie tędy droga my potrzebujemy konkretnych piłkarzy na daną pozycję. Tak pisałem wcześniej nie widzę nikogo na stanowisko dyrektora sportowego. Wszyscy piszę trzeba takiego zatrudnić ale kogo podajcie chociaż jeden przykład który nam coś zagwarantuje.
  Ivan jest oddany klubowi i będzie chciał jak najlepiej dla niego więc dobrze, że on będzie miał decydujący wpływ na transfery.
  Dajmy im kolejną szansę czekamy tyle lat to te pół roku damy by zobaczyć czego się nauczyli.

  • inowroclawianin pisze:

   Juskowiak np. albo Pogorzelczyk. Za Pogorzelczyka były najlepsze transfery. Może być też Okonski, Trzeciak.

  • robbie pisze:

   Trzeciak, który odpalił Lewandowskiego ? 😀

  • t.g. pisze:

   A Ja bym na dyrektora sportowego proponował Engela.

  • inowroclawianin pisze:

   Ja bym wolał by to była osoba z Lecha, która ma kontakty zagraniczne.

 26. Radomianin pisze:

  Zarzad do dymisji , albo przynajmniej na inne stanowisko niech się przeniosą żeby nie mogli tyle psuć.. Winę biorę na siebie .. 3 lata wpierdol dostajemy… Mnie już dawno by zwolnili z pracy z takimi wynikami..

 27. John pisze:

  No niby ,po części przyznał się do winy.Widzą ,że branie zawodników na ilość ,uzupełnień, nie ma sensu,że potrzebne są wzmocnienia.
  Widać było też,że tego kopa w du*e odczuł.
  No nie ma co dramatyzować cały czas ,że nic się nie zmieni, itd.
  Jest kolejny raz, nowe rozdanie.
  No czego można było się spodziewać więcej po tej konferencji?Że wyjdzie, powie ,nawaliłem ,pakuje swoje manatki i spie*dalam z Lecha.
  Czy uklęknie na kolana ,zacznie się spowiadać ,wyznając swoje grzechy,następnie prosząc o przebaczenie i pokutę ,obiecując poprawę.
  Kibice powiedzą dobrze,teraz żałuj za grzechy ,a jako pokutę masz za zadanie zrobić takie transfery ,że Lech zacznie zdobywać seryjnie trofea i awansuje do LM.
  Tak to nie działa.
  Coś tam powiedział,teraz trzeba czekać ,czy jakieś wnioski zostaną wyciągnięte.
  A ludzie będą mieć trochę czasu ,żeby się zastanowić ,czy wracam na stadion, czy nie.

 28. mr_unknown pisze:

  Same fakty. Ligę skończyły przed nami 2 zespoły. Jaga: wydane 1,2 mln euro, zarobione 2,16 to daje 55% zysku z transferów przeznaczone na transfery do klubu. Legia: 3,6 mln euro wydane, 4,95 zarobione, 72%. Za to Lech: wydane: 1,28 mln, zarobione 12,49 to daje uwaga 10%. 10% tego co wpadło przeznaczyli na transfery. Nawet Jagiellonia dała ponad połowę i jakoś nie słyszę że wpadli w tarapaty finansowe, że muszą bilansować budżet i nie wiadomo co jeszcze. To jest prosta zależność.

  • John pisze:

   Z tymi faktami ,to tak nie do końca.Co do przychodów, raczej są one znane ,ale jak z tymi wydatkami jest naprawdę, to już sam nie wiem.Gdzieś w jakimś raporcie napisali, że Lech wydał ,1,28mln euro.Natomiast inni twierdzą ,że wydatki były rekordowe 13 mln zł.Nawet na tej stronie w artykule pisano ,że Lech wydał chyba ponad 3 mln euro.
   Może była to kwota uwzględniająca wykup niektórych zawodników ,jak np.Situma,De Marco.Nie wiem.

  • Az pisze:

   zależy od okresu jaki był brany pod uwagę. Te kwoty są brane z transfermarkt i dotyczą wyłącznie 2 ostatnich okienek bez prowizji i premii

  • mr_unknown pisze:

   Nie, te kwoty są tylko z tego sezonu. Prowizje płacą wszyscy i sądzę, że taki Remy z Ligue 1 skasował więcej niż Gytkjaer z 2 Bundesligi.

  • Michu73 pisze:

   Nad czym Wy dyskutujecie? Mr_u podaje Wam fakty, kwoty liczone wg tego sameg klucza w odniesieniu do przychodów naszych i konkurencji i jest kawa na ławę. Wszystko widać jak na dłoni komu zależało na trofeach a kto robił „ruchy pozorowane”. I on jeszcze mówi, ze nie jest minimalistą. To jest naprawdę pierdolony kłamca i oszust. Nie wiem co on wliczył w te 13 baniek, ale pewnie wszystkie koszty związane z transferem plus pensje, kwoty ewentualnego wykupu zawodnika, rachunki za prąd, wodę i koszty eksploatacji samochodów służbowych. Kabaret!

 29. Radomianin pisze:

  Zarzad do dymisji , albo przynajmniej na inne stanowisko niech się przeniosą żeby nie mogli tyle psuć.. Winę biorę na siebie .. 3 lata słabe wyniki… Mnie już dawno by zwolnili z pracy z takimi wynikami.

 30. slash pisze:

  Niczego po konferencji sie nie spodziewalem i nic nie dostalem. Satysfakcji nie mam bo czuje sie przegranym. Tylko dlaczego ja, kibic? Dlaczego nastepny sezon bedzie taki sam? I nastepny, i nastepny…

 31. Werewolf pisze:

  Only Lech szacun za wsparcie, a piłkarzy płaczków było pięciu (że presja, że groźby kiboli, że to ich przerasta), w tym Nasi rodacy. Nie ma co winić tylko piłkarzy bo ktoś ich sprowadził, kto samodzielnie zdecydował o zatrudnieniu dwóch patałachów…? Wiecie? Nie? phiotruś nieudacznik…

 32. stowoda pisze:

  Wiesz co…. idż i nie wracaj z tego bojkotu. Świat i Lech bez ciebie się nie skończy!

 33. WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

  Football Manager 2018/19 edition by Rutek czas zacząć.

 34. Biniu pisze:

  Konferencja jak zawsze bardzo fajna. Tyle że nikt nie wierzy w to co mówi Rutkowski. Szybko się okaże na ile rzeczywiście chce Iwanowi pomóc.
  Natomiast wierze w Ivana. Wierzę że mówi to co myśli. Nie sądzę też ,żeby bezmyślnie dał się wpieprzyc przez zarząd na minę. Nie uważam go za idiotę. Wierzę że będzie wymagał od siebie ,zarządu i piłkarzy. Czyli wierze w faceta od A do Z. No w coś kurwa w tej sytuacji trzeba wierzyć. Co do bojkotów itd ,proponuje bojkot pierwszych pięciu meczy w lidze i pierwszych trzech w pucharach.

 35. Kali pisze:

  @Jan my nie wierzymy w Ivana, my Djuce życzymy jak najlepiej bo to „nasz” człowiek. W odróżnieniu od tych trenerów, którzy tu byli to człowiek z wewnątrz. Człowiek ambitny i znający realia Lecha. Marzy nam się tylko to (oczywiście w pewnych proporcjach) że Djuka z Lechem zrobi to co zrobił Guardiola po przejęciu Barcy z jej rezerw. To znaczy ogoli pewną waniliową drużynę All Stars:D

  • Jan pisze:

   Tylko żeby Ivanowi udało się coś osiągnąć przy jego własnych ograniczeniach to potrzeba kupić porządnych piłkarzy. Chodzi mi o takich pokroju Gytkiera, Jevtica w formie, a nie kolejnych Majewskich, Situmów i Barkrotów.

 36. Michu73 pisze:

  Skwituje to krótko, słowami mojego kolegi, które wydają mi się najbardziej adekwatne do sytuacji (Jacek pozdrawiam!), „ble, ble, ble, gówno w kotle”.

 37. JureK pisze:

  Jest to jakiś pomysł. Jednak obawiam się, że na następny sezon to i 3 tysiące karnetów nie znajdzie właścicieli. No i wymagałoby to zorganizowania się kibiców z wyborem przedstawicieli. Tych co w niedzielę postanowili sprawy wziąć w swoje ręce, ja nie popieram. Jak wybrać tych właściwych?

 38. Bart pisze:

  Cały zjazd zaczął się gdy jakoś w 2010-2011 roku wywiązał się między panami Rutkowskimi następujący dialog:

  Rutkowski senior: I że co na przykład zamierzasz robić?

  Rutkowski junior: Piłka nożna, mam trochę szmalu na rozruch, postanowiłem otworzyć klub z niezależną akademią.

  Rutkowski senior: Może ty się jeszcze kurwa zajmiesz hodowlą jedwabników? Przecież ty się nie znasz na piłce

  Rutkowski junior: Od trzech lat oglądam codziennie Eurosport, to na początek wystarczy. Nie wiem czy osiągnę sukces, ale decyzję już podjąłem.

  I huuu i tak powstał Chocapic a od tego czasu karuzela spierdolenia się kręci i w klubie jest coraz gorzej.

 39. leftt pisze:

  Aha, i pytanie podstawowe: która to pizdeczka gadała, że trzecie miejsce jest ok? I czy specjalnie z tym szła do gabinetu prezesa? Jak to się ma do plotek (mam nadzieję, że tylko plotek) o obstawianiu przez piłkarzy porażek u buków? Czy te pizdeczki będą grały w przyszłym roku w Lechu? Czy w razie niesprzedania pizdeczek będą mogły sobie one jedynie pokopać z jakimś Sokołem Kleczew czy innym Gryfem Wejherowo? (chociaż i tego nie powinny, szkoda młodych psuć). Jeżeli powiedziało się A to trzeba powiedzieć B. Koniec ciepłego kurwidołka.

  • Szczun pisze:

   Ja też chętnie bym się dowiedział kogo wyjebał z gabinetu.

  • KrewIHonor88 pisze:

   Z gabinetu najpierw wyleciał Dilaver, nieco później Situm.

  • robson pisze:

   Situm

  • kibol z IV pisze:

   Jeżeli jakikolwiek kopacz , uważa że 3msc jest ok…To w trybie natychmiastowym wyjebać do rezerw , ale nie na boisko , nie na ławkę , niech nosi walichy ze sprzętem młody. I nie rozwiąywać z nim kontraktu…Niech do ostatniego dnia swego kontraktu zapamięta jakim klubem jest Lech Poznań.Szacunek do klubu tego powinno się uczyć kazdego nowego grajka który przyhcodzi do Lecha. Tylko w ten sposób nauczymy menatlnosci wszystkich tym którym się nie chce. Skończyć jednego z drugim piłkarsko i byc może nastepni którzy tu przyjdą będą swe obowiązki wykonywać tak jak należy…i tak jak na to zasługuje ten klub.

  • klaus pisze:

   @leftt-dobre pytanie. Nie wiązałem tego z bukami a to prawdopodobne.

 40. fox pisze:

  Oglądałem konferencje.Jedno ble,ble i żeby jak najszybciej się skończyło.Tylko jeden dziennikarz zadał konkretne pytanie,skoro pan odpowiedzialność bierze na siebie to jakie będą tego konsekwencje na co Piotruś odpowiedział,że konsekwencje są takie ,że całe miasto ma pretensje do mnie.Ot i całe konsekwencje.Żal.Ale co się dziwić.Pisałem już tutaj że to jest syn właściciela i nic w tym temacie się nie zmieni.Że mają kasę na transfery to my już wiemy od dawna,tylko jak się tą kasę wydaje i wtym temacie nic się nie zmieniło na razie jest Cywka który jest symbolem co nadal będzie się w tym klubie działo.Dziękuję.

 41. gurol pisze:

  Zima to ewidentnie odpuszczony frajersko Wilczek, bo się kłócili o 20% kwoty…(100.000). Była szansa jedna na sto pozyskać dobrego napastnika i to polaka, bo chciał się odbudować przed mundialem…Rutki i to spierdolili i zamiast tego ściągnęli dwóch mierniaków którzy razem zagrali mniej niż 90 minut przez całą rundę…A Wilczek w Danii strzela gola za golem, wybrali go piłkarzem kwietnia!…frajerzy!

 42. Poznaniakk pisze:

  Zobaczymy i ocenimy jakie nastąpią zmiany kadrowe. Rutek od gadania do czynów…Koniec pierdolenia, czekamy na jakosciowe zmiany!

 43. deel pisze:

  Korespondencyjna wymiana zdań pomiędzy kibicami a zarządem zakończona. Syn właściciela nie poda się do dymisji bo to rodzinny klub. Przyznał, że nie zna się na piłce – tłumacząc to zaufaniem do Bjelicy (np. zimowe transfery). Przebąkiwał coś o zmianach w pionie sportowym, ale funkcji dyrektora sportowego nie będzie, bo on sam będzie dalej uparcie walczył o jak najlepszego Lecha. Co do przyszłych transferów to trener będzie miał ważne zdanie, ale nie najważniejsze. Pieniądze są (na razie). Kilku graczy zagranicznych pożegnamy. Z kolei nowy trener określił naszą zbieraninę zawodniczą jako gruz. Będzie ogrywał młodzież przy boku doświadczonych zawodników – najlepiej polskich (znaczy Trałka, Gajos czy też Majewski pewnie zostaną – a w rezerwach jest jeszcze Dudka…). Czyli Górnik Zabrze wersja 2.0. Tyle gadania. Jak będzie? Pokaże to nam najbliższy miesiąc. Mam na myśli zwłaszcza zmiany kadrowe w drużynie. Tak więc na odpowiedź co dalej z Lechem musimy poczekać.

 44. Werewolf pisze:

  Pitr…poza już Wam znanymi Situmem i Dilaverem – którego już pyta m.in. warszawka bo ten chce odejść był tam jeszcze Jevtic i Barkroth, nazwiska piątego kopacza nie znam, także nawet w takiej kwestii ta młody rutek łże

 45. werty pisze:

  O mine czlowieku sie nie martw. Terez to mi sie Ciebie po prostu zrobilo zal.

 46. Boro pisze:

  Klima cos gadal o jakims smsie ze nikt w klubie nie obiecywal mistrzostwa teraz gada co innego.

  • inowroclawianin pisze:

   Rutek kłamie non stop i lubi manipulować, kombinować.

 47. tolep pisze:

  Ta, miesiąc temu lidera MAMY, za ch… go nie oddaMY, a teraz to wszystko oni, oni, oni spierdolili i to od 2010.Proponuję obejrzeć kulisy meczu Lecha z Górnikiem, skoro już jesteśmy na YouTube. Ten sam kanał zresztą.

 48. leftt pisze:

  Ale czy właśnie za gadanie o trzecim miejscu czy za co innego?

 49. tylkoLech pisze:

  Z TT – O tym, że trzecie miejsce OK mówił Situm. Natomiast Dilaver po zwolnieniu Bjelicy i wywaleniu Situma chciał rozwiązać kontrakt.

 50. kibol z IV pisze:

  Nie byłem na meczu …więc nie mogłem krzyknąc tego co we mnie siedzi od dawna . WYPIERDALAJ ! Weż te swoje badziewskie wynalazki które posprowadzałeś za darmo , weż tych kaleków których najpierw leczysz a pozniej nimi przegrywasz, weż te mentalne pizdy które wzorują się na tobie…Weż jeszcze Karola i spierdalajcie z tego klubu…BOJKOT TEGO ZARZADU ! Przegrywamy co sezon i co sezon karmieni jesteśmy tego typu wypowiedziami. Obecny zarzad zrobił sobie z Lecha jeden wielki eksperyment nie bacząc na nic ! Wiara jedynym wyjście aby co rok nie być karmieni liściami , aby nie przeżywać co rok tej samej majowej frustracji , aby wreszcie wróciła normalność jest BOJKOT wszystkiego co związane z tym zarządem. Począwszy od magnesu na lodówkę (byle nie amica) po pusty stadion. Z tym zarządem wyniku na jaki zasługuje Lech nie zrobimy NIGDY ! Nie zrobimy bo zamiast fachowców mamy amatorów zapatrzonych w siebie… Gdy czytam tego typu pierdolenie ” Nadal będę walczył dalej i ponosił za wszystko odpowiedzialność ” to mnie krew zalewa….Kiedy on o coś wałczył , kiedy brał odpowiedzialność ?
  Ten gość nie wie co mówi…

 51. kbic pisze:

  Chętnie w swoim życiu brałbym taką odpowiedzialnosć, tzn spieprzyłem coś i dalej sobie pracuje.. Żadnej gadany, obcięcia premi, wywalenia z roboty, ot wypowiedzenie słow: biore odpowiedzialnosć i pracuje dalej. W klubie nic się nie zmieni, przychodzi trener bez doświadczenia, (po takim sezonie jak po żadnym innym przydałby się chociaż trener mający pojęcie o piłce i wyciąganiu drużyny z kryzysu), zawodnicy przyjdą z Polski , czyli raczej słabi bo na mocnych nas nie stać, na początek sezonu będzie alibi (gra bez kibiców) i tak w kółko..

 52. Didavi pisze:

  Nic nie zrozumiał. Oglądałem tę konferencję i szlag mnie trafiał. Kłamie, udaje, generalnie gra przejętego, a w rzeczywistości jestem pewien, że nie wyciągnie żadnych wniosków. Nie zgadza się z minimalistycznym podejściem. Dyrektora sportowego nie zatrudni, bo nie będzie się za nim chował. Nic do niego nie dociera.

 53. J5 pisze:

  Pięknie gadać to nasi włodarze zawsze potrafili. Zobaczymy czy te blubry mlody Rutek przełoży w czyny. Rozumiem że te zmiany w dziale sportu będą dotyczyć utworzenia stanowiska dyrektora sportowego . Jest to chyba warunek nawiązania poprawnych stosunków z kibolami. Ciekawe, czy Ivan rzeczywiście będzie miał wplyw na transfery, i czy rzeczywiście zarząd nie będzie szczędzil bejmów na dobrych graczy. Padły deklaracje, przyjąłem i czekam na dzialanie. Będę rozliczać zarząd z tych obietnic. Na razie nie ma żadnej mowy o zaufaniu do tego zarządu.Tylko Kolejorz!!!

 54. miss pisze:

  poczuwam się do winy, odpowiedzialność biorę na siebie, nie ustąpię, będę kontynuował dotychczasową politykę. I to wszystko jeden człowiek w jednej sprawie :D:D:D

 55. Marcin2 pisze:

  Wiara umiera ostatnia. Ja wierze, ze Ivan wyciagnie ten zespół. Pewnie narażę się innym ale uwierzyłem Rutkowskiemu. Może jestem naiwny ale widać, że zrozumiał swoje błędy i przyznał się do nich nawet przeprosił. Może bym to olał ale tak jak na początku napisałem wiara umiera ostatnia może jakby chodziło o coś innego ale tu chodzi o mój kochany klub, któremu kibicuje od dziecka i będę kibicował do końca swoich dni. Działać Panowie!

 56. Mpz pisze:

  Młody nie zdaje sobie chyba sprawy że stanął pod ścianą i kolejne tąpnięcie może być brzemienne w skutkach na długie lata.Przerost ambicji? Głupota ? Czy może syndrom zakompleksionego syna (Ja ci stary udowodnie że też potrafie) Trudno być optymistą…

  • inowroclawianin pisze:

   Ewidentna głupota i przywiązanie do koryta. Byłby idealnym politykiem.

 57. Pawelinho pisze:

  Gdyby rzeczywiście wziął odpowiedzialność za na siebie to podałby się do dymisji, ale nie on dalej woli biadolić farmazony o tym jaki to on nieugięty i nieomylny. Gdyby młody rutek miał jaja i odrobinę honoru to ustąpiłby ze stanowiska i tyle, a tak nie wiele się zmieni bo dalej w Lechu będzie tak jak było do tej pory.

  • Pawelinho pisze:

   Aha i jeszcze jedno „Latem potrzebujemy zawodników dobrych jakościowo. Stać nas na robienie transferów i będziemy je robić. Mamy na nie pieniądze, więc będziemy chcieli ściągnąć możliwie jak najlepszych piłkarzy.” – pożyjemy zobaczymy, ale wątpię, aby coś takiego miało miejsce za czasów tego niereformowalnego minimalisty.

 58. B_c00L pisze:

  Jedna rzecz musicie jednak przyznac – po raz pierwszy w oczach Piotra widac bylo wkurwienie. Wkurwienie nie tylko na wyniki ale na to jak latwo jest popelnic bledy, jak latwo jest zawiesc sie na braku ambicji innych ludzi itd. Jesli to prawda co powiedzial, ze kilku pilkarzy przyszlo do niego zadowolonych z wyniku w tym sezonie to mam nadzieje, ze porzegnaja sie z Lechem juz w tym okienku.

  Ivan wierzymyw Ciebie – zrob z tymi panienkami porzadek!

  • kibol z IV pisze:

   Dlaczego chcesz ich żegnać ? Ich należy skończyć w rezerwach , nie na boisku , ławce , ale przy noszeniu sprzętu młodzieży…Do ostatniego dnia kontraktu. Niech młodzi widzą czym grozi opierdalanie się , brak walki i lekceważenie Lecha Poznań.Niech widzą że pizdy nie faceci nadają się w tym klubie tylko do tego. Piłkarski koniec dla takich pizd !

  • Jacek_komentuje pisze:

   Zdecyduj się w końcu. Przecież Twoim zdaniem do wkurwienia w oczach Piotra doprowadzili ludzie którzy zachowywali się jak banda pawianów. To czemu chcesz RZEGNAC tych piłkarzy? Żeby rację mieli Ci, którzy nie pozwalają Ci w spokoju oglądać meczu na stadionie?

  • B_c00L pisze:

   @kibol z IV – bo zalezy mi na tym, zeby w Lechu bylo dobrze nie na tym zeby mscic sie na kims i robic komus krzywde. Jesli pilkarze nie maja odpowiedniej mentalnosci to nalezy sie z nimi porzegnac nie ich gnebic. Tak robia ludzie mali.
   @Jacek – Gdzie napisalem, ze kibole nie maja racji? Poza tym to nie jest moj pierwszy i jedyny post na tej stronie wiec jesli juz chcesz sie przypierdzielac to poczytaj sobie moje poprzednie wypowiedzi zeby nabrac perspektywy bo najlatwiej jest przychrzanic sie do kilku wyranych slowek (plus wytykanie bledow ortograficznych to zenua tak na marginesie)

   Jeszcze raz powtorze – nie dziwie sie wkurzeniu bo sam mam ochote swignac czyms przez okno po tym sezonie. Jedyne czego nie moge zrozumiec to satysfakcji ze swiadomego dzialania na szkode klubu, narazeniu klub na milionowe straty (nie brak zyskow – STRATY! a to jest duza roznica) i decydowanie za reszte kibicow czy moga isc na stadion czy nie. Z tego co sie orientuje to zyjemy w demokracji i taka wlasnie obowiazuje tez na stadionie. Jesli chcesz zeby na stadionie bylo pusto to na niego nie przychodz. Nawet namow znajomych zeby nie przychodzili jesli masz ochote. Zrob protest po stadionem… cokolwiek ale nie decyduj za mnie jak mam spedzac swoje weekendy i czy mi wolno czy nie wolno realizowac swojej pasji czyli ogladanie meczow ukonchanej druzyny na zywo. W takiej sytuacji jestesmy teraz postawieni gdzie przez zachowanie grupki ludzi ja jestem zmuszony ogladac mecze Lecha w telewizji. Nie bedzie mi dane isc i przezywac emocje na stadionie tak jak lubie bo ktos zdecydowal za mnie i ma radosc bo jemu to nie przeszkadza.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @B-c00L
   Odwracasz kota ogonem – to Ty w śmietniku wyskoczyłeś z pretensjami, że przez kocioł nie będziesz mógł kibicować tak jak chcesz i pójść na stadion, oraz wyzywałeś innych od bandy pawianów. Nie wiem czy napisałeś wprost, że nie mają racji, ale przyrównanie do pawianów komplementem z pewnością nie było. Ja natomiast mówię – gdyby nie kocioł to na większości meczów nie byłoby atmosfery i kibicowskiego ducha. I nawet jak niektóre przyśpiewki czy transparenty uważam za co najmniej słabe to do głowy nie przyszłoby mi obrażać ludzi z kotła z tego powodu.
   Błąd ortograficzny wytknąłem Ci wyłącznie bo tymże wpisem w śmietniku kreujesz się na inteligenta lepszego od wspomnianej bandy pawianów, a ja nie znoszę jak ktoś się wywyższa. Błędem dałeś mi okazję, z której skorzystałem.
   Tyle w temacie – skoro też Cię wiele rzeczy w tym klubie wkurza, to tak jak zakończyłem jeden z niedzielnych wpisów po meczu: chcesz to misz maile do zarządu i licz na cud. Powodzenia!!!!

 59. babol pisze:

  Czyli nic się nie zmieni. Brak konkretów i odpowiedzialność rozmyta na w sumie nie wiadomo kogo. Skoro pan Rutkowski junior przyjął wszystko na klatę to powinien się podać do dymisji. Nie oczekuję, że odejdzie z klubu. Jak z resztą wielu innych widzę go w innej roli. Nie wiem jakiej, ale na pewno z ograniczoną odpowiedzialnością.

  Gdyby się podał honorowo do dymisji i zaproponował program naprawczy w stylu wywalamy wyrobników, którzy od lat trzymają szatnię i wybierają sobie mecze. Zatrudniamy porządnego dyrektora sportowego, z charyzmą. Zmieniamy podejście w sprowadzaniu zawodników, priorytetem nad priorytetami są piłkarze, którzy wzmocnią pierwszy zespół, a nie Rehasport czy ławkę rezerwowych. Wtedy być może bym był w stanie uwierzyć, ale po tym już w nic nie uwierzę. Jak było tak nadal jest ogólne przyzwolenie na ten minimalizm i marazm. Żaden piłkarz nie poniesie odpowiedzialności, będzie łapanka z 1-2 kozłów ofiarnych, którzy się postawili i powiedzieli dość na to co się wyrabia w szatni i klubie.

 60. Jam pisze:

  Na temat Piothrusia powiedzieliśmy przez lata już wszystko, teraz to szkoda już naszych nerwów.Na obecną chwilę powinniśmy wspomóc Ivana, a jak będzie przekonamy się niebawem ,już w lipcu zweryfikujemy słowa Rutkowskiego.

  • Alcatraz pisze:

   Takim gadaniem na pewno nie pomożesz. Piotruś się popłakał przed kamerami i wydaje mu się ,że temat załatwiony. Teraz to trzeba jeszcze go docisnąć, aby to co powiedział zamienił w czyn, czyli przebudowa drużyny, transfery.

  • Kolekcjoner pisze:

   Ludzie się nie zmieniają „Ot tak”

 61. Alcatraz pisze:

  Wielu łykło bajeczkę jak pelikan i już zaczyna się męczenie buły.
  Wiarygodność zdobywa się czynami.

 62. arek z Dębca pisze:

  Dziwię się, że jest jeszcze wielu jeleni, którzy wierzą w słowa tego gugusia. Zakała tego klubu jest jego familijne powinowactwo. W normalnym klubie czy firmie temu gugusiowi już dawno by odebrano zabawki.

  • KLM1234 pisze:

   Kocha sie Lecha nie prezesow

  • aliz pisze:

   Ze względu na status własnościowy klubu – z księgowym i powinowatym nie da rady nic zrobić, jeśli właściciel nic nie zrobi. Nie wierzę w te gadanie Piotrusia Pana, tylko czyny uwiarygodnią to, w jakim kierunku będzie zdążał klub. Na początek Djuka z zadaniem posprzątania „stajni Augiasza” i trzeba wierzyć, że podoła zadaniu. Innej opcji nie ma.

 63. KLM1234 pisze:

  Ja uwazam ze wine ponosi Bjelica za to ze zle przygtowal grajkow i nie wykrzesal z nich maksimum mozliwosci oraz czesc pseudo pilkarzy. Nie kazdy pilkarz sie sprawdzi w danej druzynie Micanski przeszedl z Lecha do Zaglebia i strzelal na zawolanie

 64. ketjow1978 pisze:

  Kurwa, ten koleś pierdoli jak potłuczony. Ktoś ci jeszcze chłopie wierzy? Każdy, choćby na tym forum w przerwie zimowej pisał, że potrzeba wzmocnić środek pola, bo tu są największe braki. I co? I gówno. Nie wzmocnił bo nie chciał zburzyć hierarchii w zespole? Serio?
  Sorry za emocjonalny wpis, ale do teraz mnie trzyma

 65. Glos pisze:

  Skoro to twoja wina junior to wycofaj sie i poszukaj kogos kto potrafi to robic. Moze sie przy nim czegos nauczysz? Ta samokrytyka nie byla funta kłaków warta bez jakichkolwiek krokow, samo puste gadanie mielismy juz wielokrotnie. Dla mnie nic sie nie zmienia, karnetu nie kupie, gadżetów tez nie. Zycze powodzenia Ivanowi bo to obecnie jedyny gość w tym burdelu ktory zasługuje na nasz szacunek.

 66. JRZ pisze:

  Po prostu Rutek nie ucieknie jak szczur z tonącego okrętu tylko pójdzie z nim na dno (szacun)! Facet bierze odpowiedzialność na siebie i tylko się zastanawiam jak można by to zrobić żeby to „branie odpowiedzialności na siebie” wsadzić w gablotę?

 67. Glos pisze:

  Jeszcze jedno: zrzucanie prawie całej winy na Bielice, kiedy sam nie moze sie bronić najlepiej o nim nie swiadczy.

 68. Pszczółka pisze:

  nie mogę, ale niektórzy z was to naiwniacy.Czy Wy dalej wierzycie w te bajeczki?Kuźwa on wszystko bierze na klatę i co? Piotrek po raz kolejny robi nas wszystkich w uja i wspomnicie moje słowa.Ta konfa nic nie zmienia zarządowi do widzenia!!!
  Mieli tyle lat i niczego się nie nauczyli,żadnych wniosków!!
  Przypomnijcie sobie jakich mieliśmy ludzi w strukturach Kolejorza przed panowaniem Piotrka.Wszystkich profesjonalistów wyjebał albo sami odeszli.Jak myślicie dlaczego?Bo nikt poważny albo nie chciał pracować z tym nieudacznikiem albo według tego pajaca był zbyt drogi!!Ludzie nie wierzcie temu zakłamanemu manipulantowi!!

 69. B_c00L pisze:

  @kibol z IV – bo zalezy mi na tym, zeby w Lechu bylo dobrze nie na tym zeby mscic sie na kims i robic komus krzywde. Jesli pilkarze nie maja odpowiedniej mentalnosci to nalezy sie z nimi porzegnac nie ich gnebic. Tak robia ludzie mali.
  @Jacek – Gdzie napisalem, ze kibole nie maja racji? Poza tym to nie jest moj pierwszy i jedyny post na tej stronie wiec jesli juz chcesz sie przypierdzielac to poczytaj sobie moje poprzednie wypowiedzi zeby nabrac perspektywy bo najlatwiej jest przychrzanic sie do kilku wyranych slowek (plus wytykanie bledow ortograficznych to zenua tak na marginesie)

  Jeszcze raz powtorze – nie dziwie sie wkurzeniu bo sam mam ochote swignac czyms przez okno po tym sezonie. Jedyne czego nie moge zrozumiec to satysfakcji ze swiadomego dzialania na szkode klubu, narazeniu klub na milionowe straty (nie brak zyskow – STRATY! a to jest duza roznica) i decydowanie za reszte kibicow czy moga isc na stadion czy nie. Z tego co sie orientuje to zyjemy w demokracji i taka wlasnie obowiazuje tez na stadionie. Jesli chcesz zeby na stadionie bylo pusto to na niego nie przychodz. Nawet namow znajomych zeby nie przychodzili jesli masz ochote. Zrob protest po stadionem… cokolwiek ale nie decyduj za mnie jak mam spedzac swoje weekendy i czy mi wolno czy nie wolno realizowac swojej pasji czyli ogladanie meczow ukonchanej druzyny na zywo. W takiej sytuacji jestesmy teraz postawieni gdzie przez zachowanie grupki ludzi ja jestem zmuszony ogladac mecze Lecha w telewizji. Nie bedzie mi dane isc i przezywac emocje na stadionie tak jak lubie bo ktos zdecydowal za mnie i ma radosc bo jemu to nie przeszkadza.

 70. Biały 65 pisze:

  wszyscy krytykanci ,bez przesady

 71. Poznaniakk pisze:

  Panowie, poczekajmy i ocenimy. Czekamy na czyny potem odbudowa zaufania!

  • JRZ pisze:

   człowieku facet miał SZEŚC lat na to żeby zdobyć zaufanie kibiców! Jego rządy to pasmo klęsk i upokorzeń z przypadkowym mistrzem Polski. Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie tego gościa nie powinno być już w klubie! Nawet jeśli Lech jakimś cudem zdobędzie mistrza to gwarantuje ci ze za rok wrócimy do przeciętności i bylejakości.

 72. kibicinowroclaw pisze:

  Chora sytuacja.

 73. zz pisze:

  Moim zdaniem sporo racji ma Rutkowski. Błędy były. I to ogromne.
  Nie zawsze się udaje, tak już jest. Tu było mega przejęcie, powinny NB wywalić w lutym/marcu. Do tego ten zaciąg Vuya/Kost/Situm. Teraz wiem, że to dramat.

  Ja jednak wierzę, że od nowego sezonu będzie lepiej.

  Ps. Chłopaki weżcie pod uwagę gdzie byłby LECH gdyby nie Rutki, no gdzie ?
  Tam gdzie Widzew !!!

 74. Krzys pisze:

  Nic się nie zmieni. Trzeba byłoby zmienić właściciela. Ale lepszego rozwiązania szybko na rynku nie znajdziemy. Kto się podejmie inwestować w klub, którym rządzą kibole.

 75. Poznaniak pisze:

  Więcej działania mniej gadania panowie Rutkowscy i ich przy-doopasy!
  Waszego słodkiego gadania i obietnic bez pokrycia mamy w Poznaniu od lat serdecznie dosyć!

 76. Bronks pisze:

  Ale blubry i bajki . Piotr R przyznał, że jest fatalnie ale on będzie trwał na posterunku do końca.. Zadeklarował że nie będzie żadnych obietnic i teraz ma facet pewność, że słowa dotrzyma. A ponadto wygłosił stek wzajemnie wykluczających się bzdur.
  I tak stwierdził:
  „Jak na razie nie zrobiliśmy transferów, bo to Ivan Djurdjević będzie miał przy nich bardzo ważny głos. Ivan będzie miał prawo do wyselekcjonowania zawodników, których potrzebujemy.” A więc pytam czy Ivan wybrał Cywkę i Kądziora?

  „Filozofia Lecha nie zmienia się i nie zmieni….” Jeżeli pamiętam to Programu 2020 zakładał budowę zespołu opartą na wychowankach wspartych dobrymi zagranicznymi perspektywicznymi ( więc młodymi) zawodnikami. 30 letni Cywka to ani nie wychowanek, ani dobry rozwojowy zagraniczny gracz .

  „Latem potrzebujemy zawodników dobrych jakościowo.” Mówi prezes a ja znowu pytam o Cywkę czy to jest ta jakoś (przez cały czas grania w Wiśle miał aż 6 asyst). No ale tu się prezes wybroni bo ten transfer zrobił wiosną nie latem.

  Kolejny cytat ”Stać nas na robienie transferów i będziemy je robić Mamy na nie pieniądze, więc będziemy chcieli ściągnąć możliwie jak najlepszych piłkarzy”. No i znowu przykład Cywki – transfer bezgotówkowy i to jest ten możliwie najlepszy piłkarz.
  A szczytem tupetu pana prezesa jest granie liczbami na emocjach słuchaczy Otóż w zeszłym roku wydaliśmy 13 mln zł na transfery. Jak to pięknie brzmi! Jaka to ogromna kwota! Ale gdy przeliczymy to na euro po kursie np. 4,6 to wychodzi 2,8 mln czyli nawet nie połowę kasy za Jasia Bednarka.

  Wiem, że pan prezes jest nie do ruszenia, akceptuję prawo właścicielskie, ale oczekiwałem czegoś więcej a nie kolejnych bajek, żenada w Lechu jeszcze trwa.

 77. KrewIHonor88 pisze:

  Ile można powtarzać, że nikt nie oczekuje zmiany właściciela. Każdy kibic przy zdrowych zmysłach wie, że to nierealne. Główny postulat, to wypierdolenie ze stołka Rutkowskiego juniora i odsunięcie od pionu sportowego mistrza arkuszy kalkulacyjnych, czyli Klimczaka. Ja od siebie jeszcze bym dodał, że byłoby miło, gdyby Jacek Rutkowski jednak nieco bardziej się zaangażował.

  • babol pisze:

   Właśnie, nikt tego nie chce, ale pewnych zmian oczekujemy. Widać jak na dłoni, że pewni ludzie sobie nie poradzili. Skoro co pół roku rozmawiamy o tym samym od lat to kto za to wszystko jest odpowiedzialny? Trener? a kto go zatrudnił? zarząd! Piłkarze? a kto ich zatrudnił? zarząd! Na końcu odpowiada zarząd. Trenerzy i piłkarze się zmieniają, a zarząd jak trwał tak nadal trwa na stanowisku.

  • bombardier pisze:

   Gdyby senior Rutkowski ogłosił choćby chęć sprzedaży LECHA –
   idę o zakład – potencjalni kupcy ZNALEŹLIBY SIĘ!
   On jednak takiego ruchu nie zrobi.
   Nie ma co wzajemnie toczyć błahe wojenki, trzeba uzbroić
   się w CIERPLIWOŚĆ.
   Skoro Djuka podjął się tak trudnego zadania, to na pewno
   wie, że to on winien KIEROWAĆ prezesem, inaczej poniesie klęskę.
   Patrząc na zamieszczone zdjęcia – jedną ręką miażdży rutka.

 78. Kibic Lecha pisze:

  Piotruś nie wiem co toznaczy ze odpowiedzialnoś biezesz na siebi gdyby tak bło to zatrudniał byś fachowców a nie kelnerów z pobliskiego pabu

 79. Ekstralijczyk pisze:

  Pierdu, pierdu.

  Gorzkie żale Piotra Rutkowskiego.

  Co jak co, ale pierdolamento w jego wykonaniu do danej sytuacji umie rozegrać po mistrzowsku.

 80. Felo pisze:

  Żal mi was.Ja takich problemów nie mam.Na mecze i tak pójdę. Tyle w temacie.

  • KrewIHonor88 pisze:

   Gratuluję. Kup kiełbasę, ciesz się walką o miejsca 3-6 i oklaskuj Barkrotha, Majewskiego i Raduta. Idealny target Poithka. Bierny ale wierny.

  • leftt pisze:

   No właśnie nie pójdziesz.

 81. 07 pisze:

  Mimo, że uważam Piotra Rutkowskiego za bardzo słabego stratega i nieogarniętego w sprawach sportowych to szacun dla niego za to, że wszystko wziął na siebie. Doceniam to, bo nie szuka wymówek. Nie mniej jednak uważam,że prędzej czy później przyzna się, że jest słabym menagerem klubu i odda sprawy sportowe komuś innemu. Nic. Niech działa. Mnie osobiście najlepiej zaimponuje tym co zespół będzie grał na jesień. Mniejsza kim. Po ostatnich wydarzeniach mój stosunek do klubu wyraźnie się ostudził. Będę czekał na punkt zwrotny. Na razie nic na to nie wskazuje. ”Zabawa trwa od 4 lat. Orkiestra zostaje ta sama. Ja posiedzę. Tańczył nie będę. Dziękuję”

  • KrewIHonor88 pisze:

   Poniekąd masz rację. Pytanie brzmi: co to za sztuka wziąć na siebie odpowiedzialność mając jednocześnie świadomość, że nie spotkają Cię żadne konsekwencje ?

 82. luck pisze:

  Pamiętam, że gdy Smuda odchodził z Lecha, ironicznie powiedział, że w Polsce najlepiej na piłce znają się Rutkowscy. Widać, że rację miał.

 83. MaciejBu pisze:

  Gdybyś, PANIE VicePREZESIE pracował na takim stanowisku w normalnej firmie , a nie rodzinnej – kartonik w 5-minut.
  – „To moje nazwisko było wyzywane na stadionie, ale nie poddam się. Nie ma takiej możliwości. Nadal będę walczył dalej i ponosił za wszystko odpowiedzialność.”
  Po pierwsze, nie Twoje nazwisko prezesiku, tylko Twojego Ojca. Ty na nie zapracuj!!! Zabierz „swoje” nazwisko i wykaż się.
  Po drugie, za co ponosisz odpowiedzialność?:
  „Puchar Polski nas boli… musi boleć. Koncentracja piłkarzy była na poziomie 99 procent a nie na 100 i wynikała z bardzo wielu przyczyn. Mam nadzieję, że ta „rewolucja kadrowa”, którą teraz robimy pomoże nam wyeliminować i takie sytuacje w przyszłości.” (z Arką),
  „Zeszły sezon był stracony przez brak trofeów i to nas wkurza tak jak trenera, piłkarzy i kibiców.” (2016/17),
  „ Brakuje nam trofeów. Zdobyliśmy ich za mało. Musi więc być niedosyt.
  My mieliśmy w tym czasie wielkie wpadki z Žalgirisem i Stjarnanem. To nie miało prawa się wydarzyć. Przegrywaliśmy też z AIK-iem Solna czy Utrechtem, …
  „ …i ponosił za wszystko odpowiedzialność.”
  Schizofrenia ?!?!

 84. Felo pisze:

  KrewHonor88 co twoje pierdy pomogą. Kiełbasek nie kupuje.Niedawno też ich oklaskiwales.

  • KrewIHonor88 pisze:

   Pomogą więcej niż brak ambicji i brak jaj ludzi nazywających się kibicami. Oklaskiwałem ich kiedy walczyli o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Oklaskiwałem ich na Ł3, w 2004 roku, kiedy wbrew logice zdobywali Puchar Polski. Będę oklaskiwał zawsze, pod warunkiem że będę widział zaangażowanie, walkę i umieranie za barwy.

 85. Felo pisze:

  Widzisz ja oklaskuje i przeklinam w sierpniu będzie 50 lat.A jaja mam i to duże.

 86. kb55 pisze:

  Wysłuchałem Juniora i chyba zrozumiałem, że podstawy nie ulegną zmianie. Junior będzie brał na siebie odpowiedzialność w postaci kibicowskich bluzgów, będzie sprzedawać młodych wychowanków i czekać, czy może nie zechcą wrócić do klubu po trzydziestce (to zupełnie jak oczekiwanie naszego rządu na powrót emigrantów z Anglii). Kiedy się nastroje uspokoją, będzie raczej po staremu, czyli wynik sportowy na dalszym planie. Współczuję nowemu trenerowi.

 87. perkac pisze:

  Mijają dniiiii, mijają lataaa…
  Jeśli ma się coś zmienić to musi dojść do rewolucjiu, czyli nie do trzech, czterech zmian tylko do remontu. Po pierwsze jak zarząd się nie chce podać do dymisji to niech chociaż zatrudni kogoś kompetentnego do pionu sportowego na stanowisko dyrektora sportowego. Musi być ktoś kto się zna i będzie odpowiedzialny za swoje czyny, którego będzie można rozliczać.
  Po drugie zmiany kadrowe. W naszej drużynie nie ma miejsca dla gwiazdeczek i przegranych. Nie widzę w przyszłej drużynie takich piłkarzy jak Gajos, Jevtić i Trałka. Już tyle przegrali że nawet nie będą mogli uwierzyć w siebie że coś jeszcze mogą wygrać. Potrzeba nowych, którzy nie są naznaczeni porażkami. Mam wrażenie że z nimi już nic nie wygramy. Jevtić się opierdala na boisku, Gajos jest słaby i zawodzi, a Trałka mimo że biega i walczy to kojarzy mi się z frajersko przegrywającym Lechem. Jego walecznosc nie przekłada się na końcowy wynik. I chyba ma za duży wpływ na szatnie, jest prowodyrem konfliktów. Liczę na nowe rozdanie z młodymi piłkarzami takimi jak Jóźwiak. On pokazuje że mu zależy. Dobrze że wraca Tomczyk, jeszcze Puchacz powinien i ktoś do środka pola.
  Lech niema genu zwycięstwa, wiecznie drugi, wiecznie za legią a teraz już za jagą. Jak się nic nie zmieni to będziemy dalej stać w miejscu, a za rok będzie powtórka z rozrywki.

 88. Felo pisze:

  A dlaczego nie ma genu zwycięstwa. Brak presji ze strony zarządu, trenera,kibiców. Kibice śpiewali tra lala przez cały sezon i to wszystko. Obudzili się dopiero po Jadze i to tylko część .Dzisiaj są ku…i hu…a gdzie były wcześniej .Gdzie presja na trenera i resztę .Pretensje dzisiaj do własnej dupy. Dlaczego tak było niech każdy odpowie sobie sam.Ja decyzyjnym nie byłem.

 89. vens75 pisze:

  Niestety kolejne rozczarowanie. Wobec deklaracji Pana Prezesa o kontynuacji swojej misji, zabrakło jak dla mnie pytania od dziennikarzy czy będzie sprawował tą funkcję „dożywotnio”? Albo co musi się stać aby z niej zrezygnował? Kolejna sprawa to tzw. „mental”. Od kilku lat, rok po roku, są serwowane informacje z Lecha o nieodpowiednim zaangażowaniu „umysłowym” piłkarzy w zdobycie mistrzostwa (przepraszam ale nie wiem jak to fachowo nazwać). Opowieści o presji, granie przy pełnym stadionie, za młodzi, zbyt wypaleni, za dużo obcokrajowców, nie wiedzą o co grają, itp. itd… Panie Prezesie oni są po prostu sportowo słabi. Jak ktoś umie grać to zagra wszędzie bez wymówek. W Poznaniu jest niemile widziane przepłacanie za kiepską robotę (zwłaszcza z 2 budżetem). Wrażenie mam takie, że nikt w Lechu za to nie odpowiada, nikt tego nie egzekwuje. W sumie jest to obojętne. Kolejnym afrontem jest brak stanowiska Klubu wobec zachowania kibiców Lecha w ostatnim spotkaniu. Potępiamy czy rozumiemy ich zachowanie? Zakazy stadionowe czy zaproszenie na rozmowy. Znowu gładko przełknie Pan Prezes kary jak za Puchar Polski? Generalnie znów dużo emocji a mało konkretnego gadania. Na koniec, Panie Prezesie uprzejmie proszę o niewciskanie gadki o gotowości Ivana do funkcji pierwszego trenera. Mi to uwłacza. Tak Go Pan przygotował, że jeszcze nie ma licencji, o innych sprawach nie wspomnę. Jak dla mnie zbyt duże ryzyko, które pachnie marnotrawstwem.

 90. Wasiu pisze:

  No to lipa! Akcja na stadionie nie pomogła. Rutkowski zostaje, czyli wszystko będzie po staremu.