Ramowy terminarz Kolejorza na kolejny sezon. Wiosna cięższa od jesieni

Piłkarze Lecha Poznań przebywają obecnie na letnich urlopach, które zakończą w okolicach połowy czerwca. Przygotowania Kolejorza do przyszłego sezonu 2018/2019 potrwają niecały miesiąc. Jeśli „niebiesko-biali” pod wodzą Ivana Djurdjevicia będą realizować swoje cele wówczas w kolejnych rozgrywkach rozegrają w okolicach 50 spotkań.


Nowy sezon 2018/2019 rozpocznie się w czwartek, 12 lipca meczem w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Poznański Lech w losowaniu I i II fazy kwalifikacyjnej dnia 19 czerwca będzie rozstawiony. Jeśli przebrnie dwie pierwsze rundy, to w III fazie eliminacyjnej będzie już nierozstawiony. Przejście tej rundy będzie graniczyło z cudem tak samo jak przebrniecie ostatniej fazy eliminacyjnej. Po reformie europejskich pucharów i grze Kolejorza w ścieżce niemistrzowskiej nasz klub nie ma praktycznie żadnych szans na awans do fazy grupowej.

Ligowy sezon 2018/2019 rozpocznie się w przypadku Kolejorza w niedzielę, 22 lipca. Jesień w Ekstraklasie zakończy się dopiero 22 grudnia co będzie nowym rekordem polskiej ligi. W rundzie jesiennej odbędzie się 20 kolejek. Na koniec września, października i na początek grudnia zaplanowane są mecze w Pucharze Polski. W nowym sezonie wchodzi reforma PZPN-u przez którą Lech Poznań grę w tych rozgrywkach rozpocznie już w 1/32 finału. W tej fazie jak i w każdej kolejnej nie będzie rewanżów.

Zimowa przerwa będzie znacznie krótsza od trwającej już przerwy letniej. 21. kolejka Ekstraklasy 2018/2019 rozpocznie się już 8 lutego. Wiosną 2019 aż 3 kolejki odbędą się w trakcie tygodnia (wtorek, środa). Ćwierćfinał + półfinał pucharu krajowego zostanie rozegrany w rundzie wiosennej. Tym samym jeśli Lech Poznań nigdzie się nie potknie, to od 30 marca aż do 5 maja przeważnie będzie rywalizował co 3-4 dni. To sprawia, że wiosna 2019 może być najbardziej wyczerpującą wiosną w historii Kolejorza.


Ramowy terminarz na przyszły sezon 2018/2019 (Ekstraklasa, Puchar Polski + europejskie puchary):

12.07 – I runda kwal. LE
19.07 – I runda kwal. LE (rewanż)
22.07 – 1. kolejka
26.07 – II runda kwal. LE
29.07 – 2. kolejka
02.08 – II runda kwal. LE (rewanż)
05.08 – 3. kolejka
09.08 – III runda kwal. LE
12.08 – 4. kolejka
16.08 – III runda kwal. LE (rewanż)
19.08 – 5. kolejka
23.08 – IV runda kwal. LE
26.08 – 6. kolejka
30.08 – IV runda kwal. LE (rewanż)
02.09 – 7. kolejka
15.09 – 8. kolejka
22.09 – 9. kolejka
26.09 – 1/32 Pucharu Polski
29.09 – 10. kolejka
06.10 – 11. kolejka
20.10 – 12. kolejka
27.10 – 13. kolejka
31.10 – 1/16 Pucharu Polski
03.11 – 14. kolejka
10.11 – 15. kolejka
24.11 – 16. kolejka
01.12 – 17. kolejka
05.12 – 1/8 Pucharu Polski
08.12 – 18. kolejka
15.12 – 19. kolejka
22.12 – 20. kolejka

09.02 – 21. kolejka
16.02 – 22. kolejka
23.02 – 23. kolejka
27.02 – 1/4 Pucharu Polski
02.03 – 24. kolejka
09.03 – 25. kolejka
16.03 – 26. kolejka
30.03 – 27. kolejka
03.04 – 28. kolejka (środa)
06.04 – 29. kolejka
10.04 – 1/2 Pucharu Polski
13.04 – 30. kolejka
20.04 – 31. kolejka
24.04 – 32. kolejka (środa)
27.04 – 33. kolejka
02.05 – Finał Pucharu Polski
05.05 – 34. kolejka
11.05 – 35. kolejka
15.05 – 36. kolejka (środa)
19.05 – 37. kolejka

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 23

 1. jaro sier. pisze:

  Przewiduję że bynajmniej od połowy września będzie tylko jeden podkreślam jeden mecz w tygodniu

  • jt10 pisze:

   Potraktuj to jako koleżeński komentarz pls. Bynajmniej to wzmocnienie zaprzeczenia, technicznie – jeśli się nie mylę – chciałeś napisać przynajmniej :)

   Z kadrą ‚na dziś’ + Cywka, z mentalnościa ‚na dziś’ możemy odpaść już po pierwszej rundzie el LE.

 2. arbox pisze:

  Z tego co pamiętam to w PP miało już nie być meczów rewanżowych żeby było ciekawiej. W zamian za to kluby z Ekstraklapy zaczynają rundę wcześniej.

 3. John pisze:

  No jak, teraz Ivan jest trenerem a Lech ma się wzmacniać a nie uzupełniać skład.
  Myślę ,że powinniście uwzględnić w terminarzu Lecha ,występy w kolejnych rundach LE aż do finału.:-)
  Nowa jakość ,a transfer Cywki ,tylko to potwierdza.

  • oko pisze:

   Transfer Cywki był jeszcze z poprzedniego rozdania, a teraz tak jak piszesz już nie ma być uzupełnia składu i na to liczymy

 4. Radomianin pisze:

  Jeśli Kądzior przyjdzie to będzie 1 transfer w tym sezonie. Jakiegoś Cyfki nie liczę, bo może grać co najwyżej w 2 drużynie. Jeśli potwierdzą się plotki że jednak Kądzior do nas nie trafi…to jeszcze kilku młodych dobrych graczy jest, ale tylko kilku i za duże bardzo pieniądze(czyli pewnie nie do wyciągnięcia). Czyli ogólnie On nie przechodzi do Nas czyli Rutkowski znowu daje dupy za przeproszeniem. I naprawdę powinno się bojkotować mecze żeby zarząd podął się do dymisji.

 5. Pan Tehu pisze:

  Lech coraz słabszy a terminarz coraz trudniejszy,jeżeli nic,podkreślam NIC się nie zmieni to jeszcze tęsknimy za trzecim miejscem. W zasadzie jestem życiowym optymistą,ale ostatnie wydarzenia w Kolejorzu nie pozwalają na śmiałe patrzenie w przyszłość.

 6. rubik pisze:

  czyli na stadion nie wcześniej niż 23 sierpnia z uwagi na pomysł wojewody ;)

 7. Woj pisze:

  Ten Kądzior to może niech lepiej nie przychodzi… Jeśli go „przestraszyło” to co działo się na stadionie, to lepiej niech da sobie spokój, bo coś strachliwy jest. A prawda pewnie taka, że może np. dogadał się z Lechem, ale nagle ktoś z zagranicy się zgłosił i trzeba znaleźć „powód” do rezygnacji z przeprowadzki do Poznania…

 8. J5 pisze:

  Fajnie wojewoda to wymyślił: trzy fazy kwalifikacji do LE, czyli max co Kolejorz może tu osiągnąć oraz pięć meczów ligowych i facet ma spokój gdzieś do października. Te eliminacje można potraktować jako przygotowania do sezonu. Może te nasze panienki grając bez presji coś osiągną. Djuce na przeksztalcenie tych papudroków w pilkarzy potrzeba czasu. 22 lipca pierwsza kolejka, więc mam nadzieję że Ivan zdąży. Kolejna sezonowa wtopa chyba bylaby już gwoździem do trumny nie tylko miernego zarządu, ale i naszego klubu. Tylko od Ivana zależy przyszlość Lecha. Mam nadzieję że wiceprezes dotrzyma slowa odnośnie transferów i nie będzie skąpil na porzadnych, drogich zawodników

 9. Stary kibic pisze:

  Jedno wzmocnienie już jest. Tyle, że rezerw. Cywka w 3 lidze powin

 10. Stary kibic pisze:

  Jedno wzmocnienie już jest. Tyle, że rezerw. Cywka w 3 lidze powinien dać radę. Teraz kolej na pierwszą drużynę. Jestem sceptyczny, bo jak sobie przypomnę bóle Franka Smudy po fuzji i porażkę w intertoto z fc tiraspol, to wid

 11. Stary kibic pisze:

  Jedno wzmocnienie już jest. Tyle, że rezerw. Cywka w 3 lidze powinien dać radę. Teraz kolej na pierwszą drużynę. Jestem sceptyczny, bo jak sobie przypomnę bóle Franka Smudy po fuzji i porażkę w intertoto z fc tiraspol, to widzę tylko mgłę. I ten wyśmiewany Franek szybko ogarnął temat. Teraz takiej szansy jakoś nie widzę. Lubię Ivana, ale z całym szacunkiem, nawet tak doświadczony trener miał problemy z ogarnięciem tego gnoju, a teraz sterta gnoju wydaje się być wyższa. I nie ma już Murasia, nie ma Jezus Maria kikuta, nie ma Zająca, nie ma Arka Bąka. Są za to gajosy, janickie i inne wynalazki, które też niewątpliwie wzmocniłyby rezerwy.
  REZERWY…

 12. Stary kibic pisze:

  Przepraszam za szczątkowość wypowiedzi, ale mi komórka szwankuje. Właśnie wymieniam.

 13. bombardier pisze:

  Terminarz ustalony – wszystko jasne – jest czas do solidnego
  przygotowania się do nowego sezonu.
  Piłkarzom źle się grało przy wypełnionych trybunach, więc
  BARDZO DOBRZE wypadną przy pustym stadionie.
  Djuka jest Serbem – historia pokazała, że to zahartowany, doświadczony naród.
  Aparycja Djuka wskazuje, że nie da sobie w kaszę dmuchać.
  To Rutek z Klimczakiem będą tańczyli na melodię trenera.

 14. Cubasa pisze:

  Do redakcji.

  Panowie w pucharze nie ma meczów rewanżowych..

 15. Rafal pisze:

  @aliz jednak cubas chyba ma racje, nie ma juz rewanzow na zadnym szczeblu rozgrywek

  • aliz tel. pisze:

   zwracam honor – dziś na zarządzie PZPN postanowiono, że meczów rewanżowych w PP nie będzie.

  • Rafal pisze:

   aliz chociaz ja bym w 1/2 finału PP zachował mecz i rewanż.

  • Pawelinho pisze:

   W sumie takie rozwiązanie będzie dużo ciekawsze, gdzie będzie tylko jeden taki wzór krajowego pucharu obowiązuje w Niemczech i z roku na rok jest coraz ciekawszy.

Dodaj komentarz