Lechowy Śmietnik Kibica 2018/2019

Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 24 maja 2018 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2018/2019.>> Archiwum naszego Blipa na Wykopie (grudzień 2011 – 7 września 2013) <<
>> Archiwum 1 starego „Śmietnika Kibica” (08.09.2012 – 13.05.2013, 8678 wpisów) <<
>> Archiwum 2 starego „Śmietnika Kibica” (13.05.2012 – 19.07.2013, 8661 wpisów) <<
>> Archiwum 3 starego „Śmietnika Kibica” (19.07.2012 – 29.10.2013, 7183 wpisy) <<
>> Archiwum 4 starego „Śmietnika Kibica” (29.10.2013 – 23.06.2014, 19712 wpisów) <<
>> Archiwum 5 starego „Śmietnika Kibica” (23.06.2014 – 20.01.2015, 19481 wpisów) <<
>> Archiwum 6 starego „Śmietnika Kibica” (20.01.2015 – 16.06.2015, 18073 wpisów) <<
>> Archiwum 7 starego „Śmietnika Kibica” (16.06.2015 – 10.01.2016, 17668 wpisów) <<
>> Archiwum 8 starego „Śmietnika Kibica” (10.01.2016 – 17.08.2016, 21896 wpisów) <<
>> Archiwum 9 starego „Śmietnika Kibica” (17.08.2016 – 07.06.2017, 24150 wpisów) <<
>> Archiwum 10 starego „Śmietnika Kibica” (07.06.2017 – 23.05.2018, 28490 wpisów) <<
>> Profil serwisu KKSLECH.com na Twitterze <<Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (19-26.05):

– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w newsach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane

Wkrótce na KKSLECH.com (19-26.05):

– Zakończymy sezon analizą ostatniego meczu z Piastem
– Rozpoczniemy powoli podsumowania sezonu 2018/2019
– Pojawi się pierwszy temat transferowy, dotyczący nadchodzących Mistrzostw Świata U-20
– 24 maja uruchomiony zostanie nowy Śmietnik Kibica, 26 maja poinformujemy o zmianach na witrynie

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy. Zapraszamy!

Kibicu, pamiętaj o tym (19-26.05):

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019, godz. 09:45Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku

TWITTER
YOUTUBEkomentarze 25 093

 1. Lolo pisze:

  Stanowcze NIE!!! Dla Nawałki

 2. John pisze:

  Dlaczego miałbym ewentualnie przekreślać Nawałkę a np.cieszyć się z Ukraińca?
  Nawałka uchodził za jednego z najlepszych ligowych trenerów,doświadczenie ma.Z kadrą do momentu MŚ i tego jak zaczął kombinować z ustawieniem ,wszystko mu się udawało.
  Nie do końca się zgodzę ,że to ciepła klucha ,człowiek z zasadami.Pracoholik zwracający uwagę na najdrobniejsze detale.
  Ocenia się go trochę surowo ,przez te nie udane MŚ.

  • Lolo pisze:

   Bo nasze wkłady potrzebują bata nad głową. A Ukrainiec to drugi Czerczesow. I jak jest sens zatrudnić trenera na pół roku?

  • robson pisze:

   Za Ukraińcem przemawiają wyniki w europejskich pucharach, ale wygląda na zbyt ambitną opcję dla wronieckich dlatego specjalnie się nie łudzę że tu przyjdzie. Nawałka też byłby OK, ale nie jako trener tymczasowy.

 3. Lolo pisze:

  Red. Nawrot piszę z rozmowy z Nawałką jutro.

  • John pisze:

   Mi się wydaję,że ten red.Nawrot pisze to co już gdzieś wcześniej zostało napisane.Nie pierwszy raz odnoszę takie wrażenie,przy transferach jest podobnie.

 4. Dula pisze:

  Człowiek by coś napisał, ale brak słów, łapy opadają. Mój rozum tego nie ogarnia a ponoć głupi nie jestem. Nawałka na pół roku to chyba żart. Może Zidane znajdzie wolny weekend i wpadnie.

 5. robson pisze:

  Nawrot: „Tak między nami, do tej informacji o tym, że Nawałka tylko do czerwca przesadnie bym się nie przywiązywał :)”

 6. wagon pisze:

  Nawałka- dobry trener na eliminację gorszy na turniej, eliminacje przypominają ligę, są rozłożone w czasie, nawet dwa mecze przegrane/zremisowane nie mają wpływu na końcowy sukces, w turnieju jest presja czasu, jeden błąd w przygotowaniach może przyczynić się do porażki,
  podsumowując, „Nawałka w Lechu” ma sens, on pasuje do systematycznej pracy rozłożonej w czasie

 7. MARCINzKALISZA pisze:

  Oglądałem właśnie magazyn 4-4-2, i nawet w nim się śmieją że Nawałka miałby być trenerem Lecha tylko do czerwca.

 8. MaPA pisze:

  Zatrudnienie Nawałki tylko do czerwca to bedzie przejaw skrajnej głupoty zarządzających Lechem.Tu musi przyjść trener który od zaraz zacznie sprzątać ten bajzel i ustawiac klocki po swojemu.Co z tego że Nawałka przezimuje do czerwca układając zespół po swojemu gdy po nim przyjdzie inny i zacznie remont na własne widzimisię?.Przy takim podejściu do tematu Lech będzie dalej dołował.Szkoda że nie ma nikogo kto tym zakutym łbom z zarządu wbiłby do głowy jak się zarządza normalnym klubem.Skoro nie ma szans na wypierdolenie Piotrusia to może stary Rutkowski każe synkowi zając się gośćmi w luksusowych kabinach stadionowych serwując im szampana z kawiorem zaprzestając tym samym wpieprzania nosa w sprawy sportowe klubu.

 9. Lolo pisze:

  Nawet Boniek się włączył do rozmowy. Twierdz że zna AN i to jest zbyt poważny i dobry trener aby podpisać kontrakt 6-7 mc. Pożyjemy zobaczymy. Chociaż Wilkowicz też pisał że nie było tematu długości kontraktu

 10. Siodmy majster pisze:

  Każdy ma swoje zdanie więc ja przedstawię moje.Tak naprawdę przypomnę bo o Nawałce już pisałem.To nie jest żaden cudotwórca tylko zwykły farciarz, który trafił na najbardziej utalentowane pokolenie polskich piłkarzy od czasów Espana 82.Pan Adaś potrafił tylko tyle,że chociaż niczego nie spieprzył z tymi piłkarzami.No ale tylko do czasu.Degrengolada zaczęła się bowiem już, o zgrozo w czasie Euro 2016 odtrąbionego jako wieeeeeeeeeelki sukces.Osiągnięty wynik był jednak PONIŻEJ możliwości tamtej kadry, która drugie połowy meczów grała na zaciągniętym ręcznym.O ile na Szwajcarię fartownie to jeszcze wystarczyło to na Portugalię już nie :( I tak zamiast medalu, który Polska by miała po ograniu Portugalii i później Irlandii została kupa.Pan w szaliczku chodził w glorii, nadeszły eliminacje mundialu ,które wygrał Lewy.Nie kadra Nawałki, która znów odwalała manianę w drugich połowach tylko Lewy SAM !!! Gdyby nie genialna dyspozycja Roberta zobaczylibyśmy ruski mundial jak świnia niebo bo Duńczycy wydymali by nas z pierwszego miejsca w grupie.A baraże to dla nas za wysokie progi.No i przyszedł tenże kacapi turniej ,co było dalej wiemy.Kadra zaliczyła tak samo epicki wpierdal jak na smudowym EURO 2012.Styl gry polskich piłkarzy na tych mistrzostwach był najbardziej siermiężny,żenujący i beznadziejny ze wszystkich drużyn.Nawet tych , które zdobyły mniej punktów niż my ! A wiecie dlaczego ? Bo Adasiowi usrał się samograj w postaci Lewego, Piszczka,Grosika,Glika czy Krychowiaka.Dobry trener potrafi z przeciętniaków wyczarować zespół (np. Rehhagel z Greków na Euro 2004,Ferguson z Aberdeen w latach 80 tych lub ostatnimi czasy Lagerback z kadry Islandii !!! ).Samograja umie poprowadzić nawet babcia Kiepska.I taki to wielki trener z pana Adasia.Typowy polski janusz naszej żałosnej myśli szkoleniowej ,która nie istnieje.Nasz genialny zarządzik oczywiście nie zamierza stracić okazji na KOLEJNE wywalenie w błoto kilkuset tysięcy zyla i w dodatku KOLEJNE spierdolenie sezonu z wręczeniem tytułu majstra w parszywe łapy Kurwichy Stolec włącznie.A jak, a kto im zabroni !? Zatrudnić do czerwca ( sic! ) trenerskiego ciecia za grubą kasę, zająć powiedzmy piąte miejsce,podarować MP 2019 znienawidzonemu rywalowi, a potem się zobaczy.Tylko nie wiem kto zobaczy bo tych patrzących jest coraz mniej.Ilekroć myślę,że ci ułomni ludzie, którzy kierują moim klubem obracając setkami milionów złotych nie są już w stanie wymyślić czegoś głupszego niż poprzednio,tylekroć utwierdzam się w przekonaniu,że NIEMOŻLIWE u nich nie istnieje ,a debilizm opanował ich jak syfilis panienki w burdelu.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @Siódmy
   Zgadzam się z każdym słowem Twojej analizy reprezentacyjnych osiągnięć Nawałki. Ale paradoksalnie uważam, że biorąc pod uwagę co jeszcze nasz światły zarząd może wymyśleć, to Nawałka może nie być najgorszą opcją. Przynajmniej zna eklapę, wie o co tu chodzi i ma szansę na jakiś początkowy autorytet w szatni: choćby u Makiego, Gumnego, Kamila a także u cudzoziemców, którzy paradoksalnie mogą docenić, że grają u byłego selekcjonera. Moje obecne hasło w Kolejorzu: niestety może być jeszcze gorzej niż nam się wydaje. W tej sytuacji Nawałka jest relatywnie bezpieczną opcją.

  • werty pisze:

   W pełni sie zgadzam co do oceny Pana Adasia. Tylko tu nie chodzi wronieckim o to zeby on zrobił z Lecha „Drożynę” jest to idealna okazja dla rutkow aby zrobic wokoł siebie wielki szum medialny. To bedzie bardzo opłacalny ruch marketingowy nawet jesli wydadzą na to grubą kasę – to im sie naprawde opłaci.

  • leftt pisze:

   Nie na pokolenie tylko na Lewego. Jesteś na 100% pewien, że Glik jest lepszym stoperem niż np. Wałdoch a Piszczek lepszym bocznym obrońcą niż kiedyś Koźmiński? Zresztą Lewy dopiero u Nawałki zaczął naprawdę grać w reprezentacji. Tak, również mam wiele zastrzeżeń do Nawałki, nie tylko za ostatni mundial. Niewątpliwie jednak, w przeciwieństwie do Ivana, Nawałka jest trenerem. Mam tylko nadzieję, że kontrakt zostanie podpisany na czas dłuższy niż pół roku i że przyjdzie z całym sztabem. Bo jeśli będzie to tylko do czerwca, to piłkarzyki potraktują go jako opcję przejściową, a i on nie będzie się szarpał z Rutkami. Bo i po co? I wtedy po raz kolejny zostanie przebite dno.
   Poza tym: Karol, Piotruś – wypierdalać!

 11. Pawel1972 pisze:

  Ja pierd… jeśli to prawda z tym Nawałką na pół roku, to chyba najdebilniejszy pomysł naszego zarządu (a było debilnych pomysłów wiele, więc poprzeczka wysoko – ale Piothuś daje radę). Co my ku… jesteśmy przytułek dla chwilowo bezdomnych trenerów?

 12. Michu87 pisze:

  Kto wie może Nawałka zakotwiczy na dłużej, wszystko zależy co ugra z Lechem.

  • Pawel1972 pisze:

   Tyle że Nawałka de facto nie ma sukcesów jako trener ligowy. Bo awans z Górnikiem do ekstraklapy to trochę za mało na zbawcę Kolejorza. A do tego przezabawny wymysł pt. Cyrk Rutkowski z nowym spektaklem pt. Trener na pół roku :D

  • JRod1991r. pisze:

   Nawałka to gorsza wersja Bjelicy. Gra na 1:0 i zero polotu z przodu. Trzeba będzie zawiesić zainteresowanie Lechem na dłużej.

  • robson pisze:

   @Pawel1972
   Zdobył kiedyś mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków.

  • Pawel1972 pisze:

   Mistrzostwo zdobył teoretycznie, bo praktycznie to był tam tylko przez 3 miesiące.

  • Ostu pisze:

   Nawalka – ma sukcesy jako Trener 1 – ligowy… Grający futbol jakiego nie gra się na świecie od 10 lat…
   I tam nas zaprowadzi…

 13. tylkoLech pisze:

  @Siódmy – zgadzam się z każdym słowem.
  Masz rację – człowiek mysli, ze już nic lepszego nie wymyślą, to udowodnia, że jednak można. O Nawalce pisałam tutaj wiele razy przy okazji meczów reprezenracji.
  Będziemy słuchać o „defenzywie, ofenzywie i niskim pressingu”. Może nasze gwiazdy zarządzania chcą pokazać, że Legii nie udało się zatrudnić Nawalki, a oni dadzą radę, bo się przecież nie poddają. Tak jak kupili Dioniego, żeby pokazać, że stać ich na własnego Carlitosa z III ligi. Naprawdę, chciałabym się pomylić, ale to będzie kolejna kasa wyrzucona w błoto, ale kto bogatemu zabroni.
  Oni chcą coś osiągnąć, ale nie potrafią. Dzisiaj rozmawial Wojtala z Henszelem w Studiu Inea w WTK. Podobnie jak kibice podkreślali, że w Lechu potrzeba w zarządzaniu świeżej krwi, otwarcia na bylych, ogarniętych piłkarzy, którzy znają szatnię, mają doświadczenie. Inaczej nigdy nie będzie normalnie.

  • Ostu pisze:

   Czyli co…? Bosacki do zarządu…? A może jeszcze Reis…?!
   Choć z drugiej strony żadna hańba może nie być Nam kibicom oszczędzona

 14. robson pisze:

  Z artykułu Nawrota:
  „W przypadku Nawałki sprawa nie sprowadza się jednak tylko do pieniędzy. Były trener Wisły Kraków, Jagiellonii, GKS i Górnika Zabrze zapewne nie zaakceptowałby obecnej relacji między trenerem a władzami klubu. Lech musiałby zmienić zasady, np. nadzór dyrektora sportowego Tomasza Rząsy nad trenerskimi poczynaniami czy sposób pracy komitetu transferowego. W normalnych warunkach Lech nigdy nie zgodziłby się na podobne rewolucje. Ale okoliczności nie są normalne, klub został przyparty do muru. Decydując się na zatrudnienie Nawałki władze wybrałyby doktrynę szoku, czyli system działania, który pozwala wprowadzić drastyczniejsze zmiany, aby zwalczyć ostry kryzys.”

  Ale że znowu zmiana strategii? No żodyn się nie spodziewał, żodyn.
  A za pół roku po Nawałce nowa strategia. xD

 15. Ostu pisze:

  Normalnie dzień świstaka – budzę się codziennie rano i codziennie ten sam koszmar

 16. bezjimienny pisze:

  Nie Nawałka tylko Pawłowski i nie do czerwca tylko do marca. Nie powielajcie głupot!

 17. mr_unknown pisze:

  Podoba mi się pomysł z Nawałką. Jeśli przyjdzie to dostanie sporą władzę i sprofesjonalizuje klub na wielu poziomach.

  • robson pisze:

   Też tak uważam, ale tylko pod warunkiem, że zostałby chociaż na 2-3 sezony, bo na pół roku nie ma to sensu.

  • mr_unknown pisze:

   Oczywiście. Nawałka tylko z normalnym kontraktem.

  • Didavi pisze:

   Również tak uważam. Żaden inny polski trener, a już tym bardziej zagraniczny no name, jak ten Ukrainiec nie dostałby takiej autonomii, jaką może sobie zapewnić Nawałka. Dodatkowo, pewnie zagwarantuje sobie odpowiednie pieniądze na zimowe transfery (co nie było oczywiste) i przebudowę zespołu, a przecież na tym nam zależy Im więcej władzy odda zarząd, tym lepiej.

  • Pszczolka pisze:

   po Ivanie jeździłeś że aż wstyd a pasuje Ci Nawałka?? Tak szczekałeś na Lechitę a teraz przyjmujesz tego powiem szczerze przeciętnego (delikatnie mówić) trenera?? Brawo Ty!!!

  • Pawel1972 pisze:

   Pszczolka
   Wyłącz emocje – włącz myślenie. Ja też jednej strony wolałbym innego trenera niż Nawałka – bo on nie ma sukcesów w piłce ligowej. Ale z drugiej strony, przy Ivanie to trener z półki Galacticos. Poza tym, to chyba jedyny trener, który może odciąć Piothusia od zarządzania stroną sportową Lecha – to Rutkom zależy na Nawałce, a nie Nawałce na Rutkach, więc będą musieli się ugiąć, żeby zechciał pracować w Lechu. Od czasów Smudy nie było u nas trenera, który miałby tak silną pozycję, a właściwie nawet Franek nie był aż tak mocny.

   Chociaż ten Hryhorczuk też wygląda pod tym względem dobrze – z tego co czytałem, to cztery razy (!) rozwiązywał kontrakt (dwa razy w Zaporożu, w Czarnomorcu i Astanie) bo mu posunięcia zarządu nie pasowały, czyli to nie jest typ z rodzaju „Dla kasy i stołka zrobię wszystko”.

 18. Ekstralijczyk pisze:

  ”Nawałka rozważa podpisanie dłuższego kontraktu, ale wszystko zależy od najbliższych rozmów.

  Spełnienia jakich warunków domagałby się Nawałka? Nie od dziś wiadomo, że trener jest bardzo wymagający i dbający o najmniejsze szczegóły. Chciałby mieć wpływ na wszystkie aspekty funkcjonowania drużyny, doglądać najmniejszych szczegółów jak chociażby logistyka czy organizacja dnia spędzanego przez piłkarzy w klubie czy na zgrupowaniach – tak jak miało to miejsce w reprezentacji. Zważywszy na trudną sytuację Lecha, nie tylko sportową, ale również wizerunkową i ograniczone zaufanie kibiców, klub jest w sytuacji, gdzie powinien spełnić większość punktów z listy szkoleniowca. Z tych ważniejszych chodzi przede wszystkim o zatrudnienie swojego sztabu szkoleniowego – i nie mówimy tu tylko o dwóch najważniejszych asystentach: Bogdanie Zającu i trenerze bramkarzy Jarosławie Tkoczu – ale szerszej grupie współpracowników. Nawałka chciałby mieć też duży wpływ na transfery i przebudowę zespołu zimą – niekoniecznie pod czujnym okiem funkcjonującego w klubie od lat komitetu transferowego. To on miałby mieć ostateczne zdanie, kogo sprowadzić do zespołu.”

  via PS

 19. Ekstralijczyk pisze:

  ”Krótki komunikat: selekcjoner blisko, coraz bliżej i bez żadnych opcji czerwcowych. Kasa to drugorzędna sprawa, ustalane są jeszcze inne sprawy.”

  via Maciej Henszel

 20. Lolo pisze:

  Nie rozumiem co u niektórych tego całego zadowolenia gdyby faktycznie Lecha może przejąć AN. Ten trener niczego znaczącego w ekstraklasie nie osiągnął. W reprezentacji mu się udało tylko dlatego że poszczególni piłkarze byli w formie. Jak się to skończy\o na MŚ wszyscy wiemy. Dlatego ja dość sceptycznie podchodzę do jego kandydatury i pewnie dlatego wolałbym Grgorczuka który ma sporo sukcesów w w różnych klubach

 21. kibic007 pisze:

  Wiwat polska myśl szkoleniowa!
  Gwiazda wypromowana przez Bońka, utrzymana na stanowisku przez dobrą formę Lewandowskiego zawita na Bułgarską.
  Wiwat! Wiwat!
  Nie przypominajcie sobie meczów ze Szwajcarią i Portugalią na Euro, więcej szczęścia niż rozumu. Fuksiarski gol, rozpaczliwa obrona – kapitalna taktyka Nawałki.
  Jak sobie przypomnę jak Helweci nas zdominowali, mieli kilka setek (kapitalnie bronił Fabiański, raz trafili w poprzeczkę), a my? Tradycja – Częstochowa. Z Portugalią – zmarnowane okazje przez Ronaldo. Strzel i cofnij, genialne! Nie chcę opierać taktyki Lecha na szczęściu.
  Na MŚ tego fuksa zabrakło w losowaniu i co? Widać było skutki. Porażka taktyczna zarówno w defenzywie jak i ofenzywie. Jak graliśmy z drużynami z solidną linią obrony, nasz plan taktyczny z reguły legł w gruzach. (Wyjątek Niemcy i Dania). Gdy Milik, Błaszczykowski, Krychowiak czy Grosicki byli w formie to jakoś to wyglądało.
  Zieliński, Linetty – nie potrafił wykorzystać pełni ich potencjału, w klubie grali solidnie, w reprezenacji dno.
  Zarządzanie w kryzysie – oceniam ostatnie lata – MŚ duży minus, na plus odbudowa po wpierdolu z Danią.
  Przywiązanie do nazwisk – chociażby taki Peszko, nie grał nic, wciąż dostawał powołanie. Trałka już biegnie podpisać kontrakt?
  Przypominam sobie śmieszny raport Nawałki z mundialu. Śmiem wątpić czy wyciągnął jakieś wnioski, pewnie nie wie jakie błędy popełnił.
  Pomijając reprezentację… Sukcesy w klubie, w śmiesznej polskiej lidze… Mistrzostwo z Wisłą, 17 lat temu…

  Powołania Brzęczka to jakiś żart! Teraz wystarczy kilka razy kopnąć piłkę w ekstraklapie, żeby reprezentować kraj! No i oczywiście Wisła Płock rządzi!
  Tak jak pisałem wcześniej najlepsze lata Lewandowskiego zmarnowane.

 22. mario pisze:

  Nawałka byłby dobrym rozwiązaniem tylko wtedy, gdyby miał mieć pełną autonomię. Gnój jest taki, że tylko takie rozwiązanie może pomóc i na to liczę, chociaż wolałbym twardego trenera z poważniejszymi sukcesami klubowymi. Wydaje się jednak, że gorzej być już nie może. Chociaż nie, gorsze by było, gdyby Nawałka przyszedł do nas na kilka miesięcy.

 23. leftt pisze:

  Trałka, Nawałka, dwa kije
  Problemem są dwa inne ryje.

 24. Bart pisze:

  Siekiera motyka baba goła
  Piotr Rutkowski to pierdoła

 25. ShaggyPMI pisze:

  Witam wszystkich forumowiczów i moderację
  Dawno się nie wypowiadałem bo nie miałem zamiaru pogłębiać swojej frustracji która osiągnęła najwyższy poziom w moim kilkunastoletnim kibicowaniu Lechowi
  Przyznam szczerze, że liczyłem na to, że Ivan da radę swoim uporem i twardym charakterem zmienić nastawienie naszych gwiazdeczek do ciężkiej pracy. Nie oczekiwałem wyników bo byłoby to irracjonalne, wchodzi trener z III ligi i ma zdobyć mistrza z otrzymaną zbieraniną kopaczy. Owszem, popełniał błędy, ale jak miał ich nie popełniać, kiedy on tak naprawdę się uczył trenerki? Jak widać z pustego to i Salomon nie naleje, bo nie udało mu się przestawić nastawienia kopaczy
  Czara goryczy przelała się dziś, kiedy przeczytałem o ofercie dla Adama Nawałki. Ok, ofertę składać można, moim zdaniem jest to nietrafiony pomysł na trenera naszego zespołu. Ale do jasnej cholery jeśli ktoś wprost wypowiada się, że czeka na ofertę z Chin i to jest jego priorytet to nie umiem tego pojąć, po co drąży się temat tej osoby? Przecież jasno dał do zrozumienia, że liczą się dla niego pieniądze! A my dalej wypinamy gołą dupę i czekamy aż były selekcjoner zgodzi się nawet przez pół roku prowadzić naszego Lecha (nie drużynę bo z drużyną ta zbieranina kopaczy nie ma nic wspólnego). Zarząd chce dać panu Adamowi ciepłą posadkę na pół roku, żeby za 6 miesięcy lekką ręką opuścił Lecha? Dać mu niemałą pensję, po to żeby przebąkał byle do czerwca? Czy ten zarząd kiedykolwiek przejrzy na oczy? Czy oni naprawdę aż tak bardzo chcą nam obrzydzić kibicowanie naszemu Lechowi? Czy rzeczywiście potrzebna jest Rewolucja Francuska w naszym Lechu?
  Czara goryczy przelała się
  #mamkurwadosc

 26. kbic pisze:

  Cóż do tej pory myślałem, że wszelkie niszczące Lecha ruchy to celowe i przemyślane (na zysk) działanie panów R. Teraz widzę, że to poprostu brak pomysłu na Lecha…
  Kur…dwa lata temu słyszymy, że klub nie potrzebuje dyrektora sportowego, transfery mają być omawiane przez większe grono, a trener ma tylko mówić gdzie są braki, ale skupiać się na trenowaniu. Jednocześnie piłkarze mają być dobrze przeskautowani, żeby nie było że odchodzi trener a zostają piłkarze z jego polecenia, których nikt nie widział.
  Rok temu słyszymy, że nie ma różnicy między piłkarzem za 400tys a za milion i w sumie wydawanie miliona jest bez sensu, bo dobrym skautingiem można sprawić, że się wyda mniej a ma takiej samej jakości zawodnika, a najlepiej to wypożyczyć bo jak coś minimalizuje się straty jak ktoś nie wypali (tak bo kluby chętnie oddają na wypożyczenie kluczowych graczy ha ha). Więc przychodzi tabun szrotu, oczywiście połowa z tego tabunu to piłkarze wskazani przez trenera, z którymi trener już pracował i to jego wymysły.
  W tym okienku dla odmiany słyszymy, że już piłkarz za milion czy półtora to większa jakość i nie idziemy w ilość i tanizne, ale kupujemy dwóch za duże pieniądze bo to podniesie poziom drużyny od razu (dużo zmian musiało zajść w piłce przez rok, skoro rok temu można było takiego samego zawodnika kupić za 400tys co i za bańkę, ale wiadomo Piotruś się rozwija idzie z trendami, więc wie co robi ha ha) a decydujące zdanie ma mieć trener a nie komitety transferowe.
  Po tym okienku już słyszymy, że potrzeba dyrektora sportowego, żeby trzymał piecze nad zespołem trenerem i pilnował transferów i zatrudnia się profesjonaliste w swojej pracy Tomasza Rząsę (super człowiek, jego działania w roli dyrektora wniosły Cracovię gdzie pełnił te samą funkcję na zupełnie nowy poziom ha ha)
  Minał miesiąć od zakończenia okna i trenerem ma zostać Nawałka, który ma mieć pełnie władzy i odpowiadać za wszystko związane z pionem sportowym od trenowania po pełnie władzy transferowej…
  Dwa lata, 5 koncepcji prowadzenia drużyny, która ma byc uważana za poważna, czy leci z nami pilot?

  • John pisze:

   Lepiej żeby każdy trener miał realizować,wymyśloną strategie klubu?Przecież widać to od dłuższego czasu,opowiadają o wizji,planach,długofalowej strategi,jednym słowem opowiadają o czymś co nie istnieje.
   Sam napisałeś ,2lata ,5 koncepcji.Można powiedzieć,że pilot wyskoczył z samolotu tuż po starcie ,włączając auto pilota.
   Istnieje też 2 opcja,dochodzące głosy o panice na pokładzie ,brak kontaktu z bazą ,samolot zmieniający pułap lotu,drastycznie w dół ,wskazuje że może niebawem dojść do katastrofy,i jest to jakieś wrogie przejęcie.
   Na misje ratowniczą ma wyruszyć,niejaki Nawałka,służący w siwych beretach ,podobno nie jest zły,wiele jego misji zakończonych zostało sukcesem,choć ostatnio poniósł też dużą klęskę,bardzo to przeżył ,ale wraca.
   Ja dam do takiej misji posłał bym Van Damme ,bądź Seagal’a ,kogoś o twardej ręce i niekonwencjonalnej metodzie działania.;-)

  • Michu73 pisze:

   Plany, koncepcje i strategie są po to żeby je zmieniać 👍😁

 27. Jacek_komentuje pisze:

  Wie ktoś jak wygląda z językami obcymi w szatni Lecha?
  Chodzi mi przede wszystkim o Tibę i Amarala – nie mam pewności, jak u nich z angielskim. Więc ciekawe, jak się z nimi dogada Nawałka (zakładam, że on się po angielsku porozumiewa). A zdaje się, że akurat Portugalczyków, a szczególnie Tiby, nikt z Poznania odsyłać nie chce.
  Zwolennikom zatrudnienia Grigorczuka zwracam z kolei uwagę na info, które gdzieś się pojawiło, że on posługuje się rosyjskim i niemieckim – o angielskim nie było słowa. Nie wiem, czy to prawda, ale gdyby, to jeszcze mamy kłopot komunikacyjny z Gytkjaerem, Rogne i Goutasem.

  • John pisze:

   Języki językami.Język piłkarski powinni rozumieć wszyscy.Nawałka w kilku szatniach był,nie powinien mieć problemów z porozumieniem się i wyjaśnieniem tego czego oczekuje.
   Ivan teoretycznie potrafił dogadać się z każdym ,a wyglądało to tak jakby nikt go nie rozumiał.

 28. Kuba pisze:

  Hej.
  Niestety pisałem w czerwcu, że boję się czy to nie za wcześnie dla Djuki. Powiem szczerze byłem mocno zaskoczony jego początkiem, nawet biorąc pod uwagę „klasę i formę” rywali. Niestety poza ewidentnymi brakami warsztatowymi wydaje mi się, że mentalnie nie jest gotowy do pracy z „gwiazdeczkami”. Juniorzy nie podstakują, a w dodatku są w niego wpatrzeni jak sroki w gnat i jest dla nich autorytetem. Wydaje mi się, że powinien najpierw popracować chociaż w II lidze i z większą ilością seniorów.
  Nie rozumiem też całkowicie toku myślenia Ivana. Z jednej strony mówi o niesubordynacji, braku posłuchu i i wiary w drużynie, a z drugiej strony tych jątrzących nie odsuwa od zespołu, np. przesuwając „na stałe” do rezerw. Jest tylko jakaś „tajemnicza lista”. To jest debilne, niezrozumiałe i tak musiało się skończyć.
  AN będzie OK. Bez szału, ale OK. Na pewno wróci dyscyplina taktyczna, bo teraz jest z tym tragedia. A kto wie czy ta dyscyplina + przebłyski indywidualności + przygotowywanie się pod konkretnego przeciwnika (a nie wieczne: gramy swoje, przeciwnik nas nie interesuje) nie skończy się pozytywnie. Nie oczekuję tego, to może będę mile zaskoczony ;)
  Aha – i nie pitolcie, że skład Lecha jest z III ligi. Moim zdaniem conajmniej TOP3 na ten moment.

  • Ostu pisze:

   Kuba – to jest nie tak oczywiste jak się wydaje…
   Wszystko zależy od tego co Ivan miał określone jako cel i co mu obiecano a czego – jak widać z perspektywy czasu nie dotrzymano…
   A sposób rozstania to już kompletna tragedia, która będzie NAPRAWDĘ długo wisieć nad głową tych dwóch gwiazdorów – to już w kontekście ewentualnego zatrudnienia Nawalki – raczej facet wkalkuluje sobie takie ryzyko i wystawi rachunek już dziś a ponadto zabezpieczy się od sposobu zwolnienia…

 29. Michu73 pisze:

  Powiem wam Wiara, ze ja już jestem w tej chwili w takim „stanie umysłu”, ze nawet cieszyłbym się na Leszka Ojrzyńskiego😂 Przeraża mnie to

 30. John pisze:

  Jeszcze nic nie wiadomo z tym Nawałką,ale jeśli to będzie on ,to coś mi się wydaje ,że może wrócić temat Kurzawy w Lechu,mimo że nie dawno poszedł do Francji.

 31. Ostu pisze:

  A ja nie przywiązywał bym do Nawalki z kilku powodów…
  Piotrek musiałby oddać władzę w klubie – znacie Nawalke i Wiecie że lubi WSZYSTKO kontrolować co oznacza że cały pion sportowy podlegałby jemu…
  Klimczak musiałby akceptować wynalazki Adama – a tego Gargamel nie zniesie…
  Co by się stało gdyby Nawalka odniósł sukces – czego Wam i Sobie życzę…
  Ano okazałoby się że aby odnieść sukces potrzeba było odsunąć od decyzji i władzy wspomniany wyżej duet – okazałoby się że to właśnie oni byli przyczyną wszelkich klęsk i rozczarowań… Jak Wam się Koledzy Kibole wydaje – są na to gotowi…?!
  A w przypadku odniesienia sukcesu przez Adama czy wydaje się Wam, że on by odszedl…? A więc na stałe Gwiazdorów odstawiono by na boczny tor…
  A czy Adam ryzykowałby utratę twarzy godząc się na jakieś rozwiązanie pośrednie, które praktycznie gwarantuje konkretna porażkę…?!
  Te pytania poddaje Wam pod zastanowienie….

  • endrjiu pisze:

   Ten zarząd aby ratować własne dupska zaproponował Ivanowi stanowisko trenera. Teraz gdy jeszcze bardziej palą się im dupska zrobią wszystko aby się jakoś uratować. Sądzę, że są w stanie przystać na żądania trenera Nawałki.

  • Michu73 pisze:

   Ostu, mam podobne przemyślenia.

 32. mr_unknown pisze:

  Jeśli chodzi o typ trenera i osiągnięcia to bardziej podoba mi się Ukrainiec, za to dużym plusem Nawałki jest to, że jest obecnie sporą marką na polskim rynku i może dyktować warunki. Przede wszystkim przyjdzie z całym sztabem co gwarantuje odsunięcie Kasprzaka, ponadto zagwarantuje sobie, że zimą nikt nie wciśnie mu Choblenki i Serafina. Myślę też, że jego nazwisko może przyciągnąć jakiegoś byłego/obecnego reprezentanta Polski na zakręcie kariery, który normalnie odrzuciłby ofertę Lecha np. wypożyczenie Kurzawy zimą.

  • Krzysztof pisze:

   Należy też dodac, że będą o nas pisać wiecej za sprawą kogoś znanego w Polsce czyli Nawalki. Już w tej chwili pełno artykułów o Kolejorzu i nowym trenerze. A to chyba dobra reklama?

  • bezjimienny pisze:

   Jak Choblenko strzelał przed Lechem, nie strzelał w Lechu i strzela po Lechu to problem jest Choblenką czy z Lechem?

  • mr_unknown pisze:

   Strzelił parę goli na Białorusi ale jedno się nie zmienia, tak jak nie potrafił grać w piłkę tak dalej nie potrafi. Nie wierzę, że chociaż jedna osoba tutaj uważa, że Choblenko to przynajmniej niezły piłkarz.

  • bezjimienny pisze:

   W przypadku napastnika nie obchodzi mnie czy potrafi grać w piłkę (bo nie potrafi, podobnie jak Ślusarski, czy Teodorczyk), tylko czy bramki strzela.

  • mr_unknown pisze:

   Nie będę dyskutował bez sensu o jednym słowie z całego komentarza.

 33. Ostu pisze:

  I przychodzi mi na myśl jeszcze jeden aspekt… Gdyby ten Trener z Astany miał przyjść – co pewnie byłoby najlepsze że względów sportowych dla Lecha to nie ma On mocy nazwiska… Bo przecież Nawalka gdy rozpocznie rewolucje zimową nie będzie się oglądał na układy managerskie w klubie – a różni agenci przecież przeciwko Takiemu Nazwisku nie wystąpią…
  To kolejny aspekt do oceny miejsca, w którym się obecnie znajduje nasz klub… Zwany już tu i ówdzie – Pech Poznań

 34. Pawel68 pisze:

  Bardzo ciekawy i uderzający w sedno artykuł na sportowe fakty pl:A.Nawałka na wyprowadzenie Lecha z labiryntu!

  • robson pisze:

   Najlepszy fragment: „Piotr Rutkowski – wydaje się, że jeden z najmądrzejszych ludzi w polskim futbolu” xDDDDDDDDDDDDDD

 35. Ekstralijczyk pisze:

  Skorża po mistrzowskim sezonie z Lechem też chciał mieć podobną władzę, a skończyło się tym, że między innymi ściągnęli mu zawodników których nie chciał co pisała jak mnie pamięć nie myli Redakcja w swoim artykule.

 36. John pisze:

  Ja polecam tekst na weszło:Wyższa Szkoła Pozorowania Gry im.Macieja Gajosa,no w punkt.
  -Zero odbiorów,bo nie podjął żadnej próby.
  -Wygrane 4 pojedynki na 96 minut.
  -2 beznadziejne strzały
  -Jeden sprint(Tiba 13)
  No krew człowieka zalewa ,że taki ktoś biega cały mecz.Nie biega.

 37. Maja pisze:

  Nawałka na razie Lecha nie poprowadzi. Chce swojego dyrektora sportowego i nadzorować transfery.

 38. Didavi pisze:

  Grupa Ultras Lech 01 ogłosiła swój koniec. Dla mnie to jest ciężki szok.
  Za chwilę nie będzie niczego.

  • Ostu pisze:

   A Ty myślałeś, że gdy pisałem o tym jak głęboko jesteśmy w dupie to było jakieś „emocjonalnie wyrazone podkręcenie tematu”…
   I że w ogóle zbyt mocne słowa…?!

  • bezjimienny pisze:

   Bardzo smutne, ale tutaj chociaż ktoś zachowuje się normalnie. Po stracie flag to właściwa decyzja.

  • Ostu pisze:

   Aha… To jest to wsparcie dla Ivana – bierzemy zabawki i idziemy do domu…

  • Didavi pisze:

   @Ostu Nie, to nie jest oznaka wsparcia dla Ivana, tylko tak jak napisał @bezjimienny takie są zasady po stracie fan. Wszystko się rozpada w klubie, najgorzej, że na trybunach też.

  • slash pisze:

   A co robili ci z LP? Powinni teraz szukać tych flag i przynieśc w bonusie wszystkie pejsy. Kuźwa co za czasy

 39. Ekstralijczyk pisze:

  Z ciekawostek:

  Na czas aktualny Dinamo z Bjelicą na czele w lidze chorwackiej: 10-3-0.
  W lidze europy: 3-0-0
  W krajowym pucharze awans do 1/4.

  Elvir Koljić dla CS U Craiova w 14 meczach strzelił już 15 goli i zaliczył 2 asysty.

  • Maja pisze:

   Bo są dobrze przygotowani fizycznie a nie w Lechu Kasprzak i późnie się męczą w 60 minucie i siły dopiero po 80 minucie odzyskują, jak w meczach z Wisłą P. Szachciorem Miedzią czy Koroną.

  • robson pisze:

   Bjelica u nas też przez pierwsze pół roku radził sobie znakomicie, a później zaczął grać lagami na napastnika i było coraz gorzej.

  • Ostu pisze:

   Problem w tym że takich ciekawostek możemy przytaczać i przytaczać…
   A one świadczą TYLKO o jednym – całkowitym braku profesjonalizmu zarządu… I to na każdym polu w każdym aspekcie funkcjonowania organizmu pod hasłem Lech Poznań

  • Lolo pisze:

   Tego Koljića to mu im
   daruje

  • Lolo pisze:

   Oczywiście nie daruje

 40. Grimmy pisze:

  Potwierdzone Info!!!
  Zarząd rozpatruje powierzenie funkcji grającego trenera Łukaszowi Trałce. Doszli do wniosku, że jest to jedyny kandydat, który GWARANTUJE ogarnięcie szatni!

  • leftt pisze:

   Stąd się wziął Nawałka. Tak to jest, jak głupi pismak podsłuchuje pod drzwiami i usłyszy tylko końcówkę nazwiska.

  • bezjimienny pisze:

   Eee…niemożliwe. Jakby został trenerem, to któregoś dnia musieliby go zwolnić…

  • Grimmy pisze:

   @bezjimienny,
   To nie oni zwolniliby Trałkę, to Trałka zwolniłby ich.
   @leftt,
   Akurat temat z Nawałką jest wciąż grany. Utknęli na negocjacach co do roli Nawałki. To nie stawka, jak wielu twierdzi jest problemem, mówi się, że nie chce zaakceptować asystentury u Trałki.

  • Ostu pisze:

   Każda porządnie sprzątająca osoba i używająca odpowiedniej chemii gwarantuje ogarnięcie szatni – jak kiedyś się mówiło clean szatni…

  • Ostu pisze:

   p.s. a i jeszcze mógłby dbać o świeże ręczniki

  • endrjiu pisze:

   Piotr Rutkowski: Karol phowierzymy Lechha Nhawałce
   Karol: Piotrek, myślisz chyba o Trałce
   PR: No mhówię przecieżh o Nhawałce. Łukaszu hhłce

  • leftt pisze:

   @Grimmy

   No, właśnie. Trałka zwolniłby ich. I to jest sposób na pozbycie się Karola i Piotrka.

  • Grimmy pisze:

   @Lefft,
   Ponoć Trałka do roli pierwszego trenera był przygotowywany od 2012. Systematycznie zwiększano mu zakres obowiązków. Zatrudniano wielu trenerów od których Łukasz mógł się uczyć. Kiedy dochodził do punktu, kiedy stwierdzał, że nic wartościowego wiecej nie mają mu do przekazania, to ich zwalniał ;)

  • Michu73 pisze:

   👍👏😂

 41. John pisze:

  Trzeba czekać,z tym dziennikarstwem u nas to nigdy nie wiadomo,jaka jest prawda.
  Na GW w ogóle bym nie zwracał uwagi,nie dość ,że każdą powtórzoną plotkę ,podają jako hot news,to jeszcze chcą żeby im płacić;-)
  Widzę red.Nawrot piszę ,że prezes Boniek dementował to ,że Nawałka do Lecha tylko to czerwca.My zresztą też.;-)
  Wcześniej podaje link do swojego artykułu ,że Nawałka w Lechu do czerwca,do porozumienia zostały szczegóły;-)))Jaja jak berety.

 42. Ostu pisze:

  Do gry wchodzi Ronaldinho – zostało mu kilka euro na kontach… Jest 10 wyborem ale reszta odmówiła… Jest jeden warunek – chce być grającym trenerem…

  • John pisze:

   A Maradona co porabia???Ronaldinho,grający trener super opcja ,koniecznie ze swoimi żonami.;-)

 43. Lolo pisze:

  Tak prawdę mówiąc nie chciałem Nawałki. Wolałem Ukraińca. Ale teraz AN obdarzył że Rutki znów dużo mówią ale zmienić nic nie chcą. Mam nadzieję że wracamy do Romana

 44. Lolo pisze:

  Tak prawdę mówiąc nie chciałem Nawałki. Wolałem Ukraińca. Ale teraz AN obdarzył że Rutki znów dużo mówią ale zmienić nic nie chcą. Mam nadzieję że wracamy do Romana

 45. Ekstralijczyk pisze:

  ”Lech Poznań chce Adama Nawałkę, a były selekcjoner ma widzieć w klubie niewykorzystany potencjał. Podczas wtorkowego spotkania władze mają ustalić z trenerem zakres jego władzy i warunki finansowe. Według naszych informacji Nawałka oczekuje pensji na poziomie 150 tys. zł.”

  ”Władze Kolejorza wiedziały, że Nawałce będą musieli zapłacić więcej niż jego poprzednikom. Nenad Bjelica i Jose Marii Bakero zarabiali ok. 130 tys. zł miesięcznie.”

  ”Podczas negocjacji ma też zadbać o wynagrodzenie swoich trzech asystentów – oni mają otrzymać do podziału kolejne 150 tys. zł.”

  via Dawid Szymczak

  • leftt pisze:

   No, zobacz. Ja też widzę w tym klubie niewykorzystany potencjał, od paru lat o tym piszę.

  • JRod1991r. pisze:

   Ale Tobie nie zapłacą takiego szmalu😀

  • Lolo pisze:

   To już raczej nie aktualne. Nawałka chce też swojego dyrektora sportowego i decydować o transferach a na to Pietrek nie chcę się narazie zgodzić

  • bezjimienny pisze:

   Jak na jego pozycję w polskiej piłce to spodziewałem się, że zawoła więcej.

 46. Ostu pisze:

  Tralka na trenera….
  Gajos na dyrektora szkoły leserstwa i pozoranctwa – oczywiście swojego imienia…
  Macie dalsze propozycje jak wykorzystać niewątpliwe talenty naszych grajków w innych rolach – bo przecież w klubie to oni się marnują i czują się NIEDOCENIENI….

  • endrjiu pisze:

   Jevtic na klubowego hydraulika.
   Szkoda ze Nielsena już nie ma. Mógłby zająć się stadionowymi budkami z kebabem.

  • Siodmy majster pisze:

   Gytkjaer-klubowy fryzjer,specjalność koki i końskie ogony
   Rogne i Vuja-ordynatorzy chirurgii urazowej
   Janicki-branża drewniana ,np.produkcja ławek
   Putnocky i Burić-odganianie nietoperzy i owadów znad stadionu poprzez szybkie machanie dziurawymi łapami
   De Marco-tłumacz klubowy pomocny np. przy sprowadzaniu Argentyńczyków pochodzenia słowackiego lub odwrotnie
   Orłowski-specjalny człowiek od Bardzo Ważnych Spraw Żadnych
   Jóźwiak- klubowy matematyk,który zajmie się tematem pt. „Gdzie są kurwa moje liczby ? „.
   Na koniec truskawka ;)))) na torcie czyli duet KK & PR-dyżurni satyrycy klubu z hasłem przewodnim : ” Co by tu jeszcze spieprzyć panowie ? „

  • Ostu pisze:

   @Siodmy majster – no zesmialem się ze śmiechu jak pszczoła… Rewelacyjny text…
   To jeszcze raz pokazuje jak bardzo tu powinieneś być…

  • Ostu pisze:

   Ale w ogóle czytając text o Jóźwiaku doszedłem do wniosków jakże nośnych – mamy jedną z najlepszych szkół matematycznych – zaraz za a nawet nie wiem czy nie przed akademią… Otóż chodzi o wyższą matematykę a dokładnie o działania z zakresu liczb urojonych…

 47. John pisze:

  Też widzę niewykorzystany potencjał,odnosząc się tylko do tego sezonu uważam,że z tymi zawodnikami których posiada Lech,stać go na stworzenie więcej niż 2 sytuacji na mecz,a ok.4,6 tak na dobry początek.To już spore przebicie.
  Najlepiej żeby Nawałka,na swoją pensję zapracował robiąc czystki w szatni.
  Co to 150 tys?
  Radut,Janicki,De Marco,Gajos,Tomasik,Burić,Vuja,Trałka.
  Tak jak powiedział elektryk wysokich napięć:Wyje*ał bym w pi*dźiec,za darmo piniądze bioro.Ku*wy je*ane.!!!;-)

 48. fox pisze:

  Jeżeli zgodzą się na warunki Nawałki to czemu nie.Może wreszcie zapanuje jako taki porządek w tym klubie.Przecież Rząsa jako dyrektor sportowy to tylko funkcja honorowa,kolejna marionetka Rutkowskich.Jeżeli nie Nawałka to nie wiem kto,bo ten Roman z Ukrainy też zarząda pełnej autonomi i szczerze mówią tylko w ten sposób uda się rozwiązać ten węzeł gordyjski.Oczywiście żaden kontrakt do czerwca.Poczekamy pożyjemy

  • bezjimienny pisze:

   Trochę tak, a trochę nie. Rząsa ma pewne cechy, które się przydają dyrektorowi sportowemu, np. kontakty, czy medialność. Ja się nie zdziwię, jeśli kiedyś rzuci jakimś pomysłem z Holandii albo Austrii i zostanie on przyjęty.

 49. kks kolo pisze:

  Jezeli grupa ultras 01 się rozwiązuje tzn że Piła Gostyń nadmorskie fc powinno skończyć jak fc Kostrzyn czy oddać bilety i aut

 50. kks kolo pisze:

  Moze zarejestrować się na forum ludzi z kotła zapytać o to rozumiem czystki konsekwencje ale żeby były sprawiedliwe

 51. Grimmy pisze:

  Nie jestem zwolennikiem zatrudnienia Nawałki, gdyż mam mieszane odczucia względem tego trenera, ale widzę dwa plusy takiej sytuacji. Jeden na poważnie, drugi z przymrużeniem oka.
  1. Pozycja i status Nawałki jako seleckjonera kadry narodowej, który osiągnął z nią – było nie było – sukces na dużej imprezie. Wielu tutaj diagnozowało problem Djurdjevicia w postaci braku szacunku u piłkarzy. Nawałka wydaje mi się typem trenera, który z racji pełnionej do niedawna funkcji, ale również wieku, stylu pracu, osobowości (mówi się o nim, że to trener z twardą ręką) będzie umiał taki posłuch i piłkarzy uzyskać. Lech również zyskuje medialnie na ewentualnym zatrudnieniu byłego selekcjonera. Myślę, że również będzie odgrywać pozytywną rolę w negocjacjach z zagranicznymi piłkarzami. Trener który z reprezentacją Polski doszedł do cwierćfinału ME i był od krok od wyeliminowania późniejszego mistrza starego kontynentu to jednak lepsza karta przetargowa przy negocjacjach niż trenerski no-name, który niedawno trenował zespół 3 ligowy. Takie drobne rzeczy potrafią przeważyć podczas negocjacji, kiedy na stole leżą dwie równorzędne oferty.
  2. Jeśli faktycznie jest zainteresowanie Nawałką przez jakiś chiński klub, to może w czerwcu uda się wyciągnąć kilka milionów euro od Chińczyków za umożliwienie negocjacji z Nawałką i zgodę na rozwiązanie kontraktu. Nasi włodarze jednak nie są w ciemię bici…

  • Siodmy majster pisze:

   @Grimmy-Nawałka nie osiągnął sukcesu na dużej imprezie gdyż na EURO 2016 kadra spokojnie powinna osiągnąć lepszy wynik, a MS 2018 to była największa hańba Polaków w historii mundiali.Jego pensja wraz z asystentami ( ma trzech, szkoda ,że nie dziesięciu ) ma wynosić 300 koła/mc.Czyli ponad 3 i pół miliona rocznie .To jakieś 850 tys. euro.Uważam,że za tyle szmalu można by spokojnie wziąć trenera z Zachodu lub Wschodu, a nie cwaniaczka namaszczonego przez Bońka, który udowadnia co potrafi serwując nam tym razem coś jeszcze stokroć gorszego niż Adaś ;(

 52. kks kolo pisze:

  My jesteśmy w większy kryzysie piłkarskim czy kibucowskim ale chyba to drugie

  • Maja pisze:

   Szkoda. W ciągu tych 16 lat oprawy wyglądały imponująco. Ale flagami powinno się zarządzać większą grupą a nie 3 osobami.

 53. Ekstralijczyk pisze:

  Z tego co wiem, w Lechu jest szykowany grunt pod selekcjonera. Ma nastąpić powtórka z Legii – już w tym tygodniu b. ciężka praca fizyczna, nawet kosztem wyniku przeciwko Jagiellonii, kontynuowana w przerwie reprezentacyjnej. Po niej już z nowym sztabem mają śmigać „na świeżości”.

  via Maciej Henszel

 54. KKSiak pisze:

  Siedzi ktoś głębiej w środowisku kibicowskim żeby powiedzieć co teraz u nas? Ultras 01′ juz nie istnieje, wiec powstanie coś nowego? I co z Klimą wróci na podest? Z góry dzięki

  • Didavi pisze:

   Podbijam pytanie. Lech bez Ultrasów to nie Lech.

  • kks kolo pisze:

   Musieli znaleźć kozła.ofiarnego chodź prowokowali ta zgoda my ich A oni nas tymi pomalowanymi grafami szybko im się.nie zrewanzujemy jakby nie bylo 8 flag bo była.akcja jeszcze z fc Kostrzyn

  • KKSiak pisze:

   Az tak bardzo jest zle juz u nas jesli chodzi o te sprawy kibicowskie? Najlepsza ekipa sie rozpadła..

 55. Maja pisze:

  Crvena zvezda Liverpol 2:0. Nawet ze słabej ligi można stworzyć drużyne, która walczy z potęgami.

  • John pisze:

   W lidze stracone 5 bramek ,bez porażki za sobą mecze z City,Chelsea i Arsenalem a teraz 0-2 z Crveną.To jest piękno futbolu.Choć obstawiałem ich wygraną 3 bramkami.;-)
   Bukmachery szczęśliwe.

  • F@n pisze:

   Już rok temu Crvena Zvezda pokazała, że jest silna. Do tego Partizan też rok temu z grupy LE wyszedł. Jak widać tylko u nas mamy debilnych prezesów. Było 3 dobrych – Cupiał jako właściciel, Kadziński i Pogo u nas a także Leśnodorski. Gdyby teraz zgrali się w czasie i stworzyli swoje najlepsze zespoły to i nasza liga by skoczyła.

 56. mr_unknown pisze:

  Jako jeden z pierwszych, może nawet pierwszy tutaj pisałem, że projekt z Ivanem nie ma szans powodzenia, bo zwyczajnie jest za cienki. Teraz za to napisze, że projekt z Nawałką ma bardzo duże szanse powodzenia. Możecie się pluć tak jak te 5 miesięcy temu kiedy trafnie przewidziałem przyszłość ale liczy się to kto na końcu będzie miał rację.

  • KKSiak pisze:

   Tez mam takie odczucia. Na początku jakos mi to nie przemawiało ale jak Rutek zgodzi sie na taką władze jaką on oczekuje to po w końcu sie coś zmieni bo zjebac bardziej niz to zrobil Rutek sie nie da a jak na nasze standardy to bardzo dobry trener, który bedzie szanowany w szatni bo przecież dopiero co trenował Lewandowskiego, Grosika itd.

  • endrjiu pisze:

   Na końcu Nawałka i tak zostanie zwolniony ;)
   Osobiście również jestem za Nawałką.

 57. Lolo pisze:

  NENAD to był trener na lata ale Piotrek z Lolkiem wiedzieli lepiej. Pozbyć się Tetecha ściągnąć Puchacza. Wypożyczyć Choblenke a ten niech kombinuje. Może się uda. Jedyny Kolijć którego żałuje odstrzelił Ivan. Dlaczego? Bo był Dioni. Ja pierdo…ę. Jeśli ma przyjść AN to zgodzę się jeśli będzie miał pełną władze. A tutaj mamy już problem. Pietrek się nie podda i chciałby mu wcisnąć kogoś z FF. A Adam powiedział NIE!!!

  • robson pisze:

   To nie był żaden trener na lata. Bjelica to jest typowy strażak dobry na jeden sezon, ale do budowania na dłużej się nie nadaje.

  • Lolo pisze:

   robson a dlaczego nie? Chyba tylko dlatego że był za miękki dla Pietrka

 58. F@n pisze:

  Osobiście wolałbym Ukraińca, to co zrobił z Czernomorcem i Gabalą było niesamowite. Natomiast fakt, że jak Nawałka tu przyjdzie to dostanie dużą władzę, sprawia, że chyba to będzie idealny wybór. Im mniej Rutka i tego pseudo komitetu transferowego tym lepiej.

  • Lolo pisze:

   Ja też. Roman to drugi Czerczesow. Ale chyba tatko (Jacek) ma tutaj decydujące zdanie. A jak on powie Adam, to junior nie podskoczy. Chyba że będą stratni wtedy (Może Roman?)Jacek nie może sobie pozwolić na wpadki Piotrka. Staje się wtedy mniej poważnym kontrahentem

  • Pawel68 pisze:

   Też wolałbym Ukraińca bo Nawałka mnie nie przekonuje.

  • Pawel1972 pisze:

   – Słuchaj synu, jutro przyjedzie tu taki Adam…
   – To gangsteh?
   – Trener.
   – Tato, ale dlaczego do mnie, a nie do ciebie albo Kahola?
   – Bo tak postanowiłem, synu. Pod moją nieobecność masz się zająć tym, żeby było miło. Masz zrobić dobry grunt pod interesy.
   – A jeżeli…
   – A jeżeli będzie chciał pójść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz go do muzeum lotnictwa, kurwa jego mać!

   Następny dzień na Ławicy.
   – Panie Adamie, panie Adamie, to ja, z Lecha, chłopak od Hutkowskiego!
   – Ty, jak ty się nazywasz, bo zapomniałem… Kolec? Stolec?
   – Piothek.
   – No, więc posłuchaj mnie teraz uważnie. Gibasz się jak pierdolony rezus. I ty chcesz, żebyśmy ubili interes? Nie wiem, czy chciałbym z tobą ubić muchę w kiblu.

  • Ostu pisze:

   Ukrainiec ale z władzą Nawalki – to idealne połączenie…

  • tomasz1973 pisze:

   I po pierwszym spotkaniu chu…j bąbki strzelił, interesu nie będzie. Gram z „Żurawiem”.

  • tomasz1973 pisze:

   *bombki

 59. Bart pisze:

  Oświadczenie KK & PR w związku z wydarzeniami z ostatnich miesięcy:

  „Wszystkiego nie spierdolimy, ale próbować warto”

 60. Ostu pisze:

  A może by Pan Jarzyna ze Szczecina pomógł…

 61. tomasz1973 pisze:

  Ja tam do Nawałki przekonania nie mam za grosz…za spierdoloną szanse na Euro, za taktyke na Senegal i Kolumbie, za Mączyńskiego i Peszke, za brak próby z Mierzejewskim, za wiele innych spraw, których każdy z nas może tu wpisać dużo, ale jeżeli będzie tak jak trąbią media, że Nawałka chce ograniczyć władzę tych 2 pajacy z zarządu, to niech i tak będzie. Jak się nie ma co się lubi (dymisja zarządu), to się lubi co sie ma (ograniczenie wpływów zarządu)…tylko czy tak będzie, przecież Pioth się nie podda.

 62. Dula pisze:

  Siedzi Piotrek w gabinecie
  Grzebie sobie w internecie
  Tak nie może przecież być
  Ludzie mi nie dają żyć
  Rzecze chłopak zdruzgotany
  Chce do taty i do mamy
  Obok tylko jest księgowy
  I obmyśla znów plan nowy
  Gdzie zarobić kogo sprzedać
  Trzeba walczyć i się nie bać
  Jak z kibiców zrobić wałka
  Może przydać się Nawałka
  Z całym sztabem go bierzemy
  300 koła wyjebiemy
  Rewolucji już nie będzie
  Pieniędzy przecież nam ubędzie
  Spokój będzie z kibicami
  Spokój będzie z agencjami
  Nie podskoczy żaden Trałka
  Kiedy w szatni jest Nawałka
  Chłopcy zaczną biegać
  To kibice zaczną wspierać
  Nie płacz więcej przyjacielu
  Tylko dążmy wciąz do celu
  Trzeba młodych wypromować
  Akademie trza ratować
  Kibicom trzeba zamknąć mordy
  Sprowadzimy szrotu hordy
  Zobaczymy co się stanie
  Wymyślimy hasło tanie
  Zgadzają przecież się cyferki
  Wstawaj Piotrek jesteś Wielki

 63. MARCINzKALISZA pisze:

  Ja tam jestem za tym aby to Nawałka został trenerem Lecha. Po
  1.Zna Polską ligę.
  2.Dostanie pełną władzę (chociaż w to akurat nie chce mi się wierzyć aby Rutkowski dał mu taką władzę).
  Gdyby przyszedł trener z zagranicy musiał by poznać naszą ligę na co potrzebowałby czasu, a Lech tego czasu nie ma. Jak przychodził Bjelica, mówiono że przychodzi trener z twardą ręką który dostanie większą władzę niż jego poprzednicy,będzie miał ostateczny głos w sprawie transferów. A jak później to wyglądało? Wszyscy pamiętamy. Dlatego wolę Nawałkę niż tego Ukraińca, chociaż Nawałka ma mniejsze osiągnięcia ligowe (nie ma ich wcale),ale ma doświadczenie z Polskiej ligi mam tylko nadzieję że dostanie taka władzę jak wszędzie piszą. Żeby nie było tak że teraz wszystko pięknie, fajnie,a później wkracza Rutek i wracamy do punktu wyjścia.

  • wagon pisze:

   3. Nawałka ma doświadczenie z pracy gwiazdami i „gwiazdami” jak Lewy lub Peszko
   4. Ma rękę do młodych: Milik u niego startował
   5. Eliminacje w jego wykonaniu były perfekcyjne, eliminacje przypominają ligę
   6. Potrafi wytrzymać presję, pamiętny mecz z Niemcami
   7. potrafił też zepsuć MŚ2018 jednak tu wygląda na totalny zjazd samych piłkarzy do dziś w klubach nie błyszczą

 64. Jacek_komentuje pisze:

  Jeśli jeszcze nie czytaliście wywiadu wp z Makuszewskim to polecam. Okazuje się, że charakteru piłkarzom Lecha nie brakuje, a obecnie szuka się dziury w całym i problemów na siłę i na wyrost.

  Świat równoległy.

  • Ostu pisze:

   Przeczytałem – jak widzę nie ma problemu… Wystarczy wygrać 20 najbliższych meczów i sytuacja się uspokoi…
   Wystarczy wygrać…
   Panie Makuszewski – Wygrajcie Po prostu

  • Ostu pisze:

   p.s. przypomina sytuację z takim jednym co mówił, że będąc mistrzem po 30 kolejce a potem przegrywając mistrzostwo w koncertowym stylu mówił, że wszystko w porządku… I 3 miejsce jest ok…
   Teraz wiem dlaczego znalazł się na liście Ivana…

  • bezjimienny pisze:

   Brakuje jeszcze zdania: „Któryś z nas robi jeden albo zero sprintów w meczu? Taka jest piłka, trzeba to zaakceptować.”

  • Danix pisze:

   Po przeczytaniu tego wywiadu stwierdzam ze to są po prostu jakieś kpiny,jak można tak głupio gadać , mega wstyd (nie przystoi pierdolić takich farmazonów przez reprezentanta).Dno

  • Grimmy pisze:

   Tutaj trzeba zacytować nieśmiertelnego Minska: „Miecze, nie słowa!”, a jeśli Makuszewski się nie poprawi, wtedy zostanie jedynie: „Po oczach go Boo, po OCZACH!”

  • Jakub Stanecki pisze:

   Widzę, że są tu fani Baldura :-o

 65. fox pisze:

  Jacek jakiś link do tego wywiadu z Makim?

 66. legolas pisze:

  I pomyśleć że do niedawna Maciej był jednak jednym z moich ulubionych piłkarzy, wstyd takie rzeczy gadać

 67. leftt pisze:

  A ja chciałbym przypomnieć nieco zapomnianą piosenkę ludową:
  Niebieski mundur
  U boku pałka
  To dzielnicowy
  Adam Nawałka!

 68. Didavi pisze:

  O kurna! Według S.Staszewskiego kontrkandydatem Nawałki jest Matjaz Kek! No to jest moje marzenie. Fachowiec. Działać zarząd, a będziemy mieć świetnego trenera na lata. Jak przyjdzie Słoweniec, to pierwszy raz w historii pochwalę zarząd, bo takiego trener ta śmieszna liga nigdy nie widziała.

  • Jedenzww pisze:

   Myślę, że to raczej historia, która skończy się w stylu „chcieliśmy Antonio Conte, ale był tylko w 95% zainteresowany pracą w Lechu, w związku z czym nowym trenerem zostanie Dariusz Żuraw. Nie będziemy brali kogoś, kto ma wątpliwości”. Jednocześnie pozorują rozmach i zmiękczają Fakena ;).

  • Ostu pisze:

   Jeśli Nawalka tego nie dostał to z jednego powodu… Z tego samego powodu Kek też nie da sobie rady – tak jak poprzednio…

  • Didavi pisze:

   @Jedenzww Bardzo możliwe, że masz rację. W artykule Staszewski sugeruje, że Nawałka jest bardzo blisko i jutro mają rozmawiać. Jednocześnie informuje, że Kek jest kontrkandydatem i nie są prowadzone rozmowy z Grygorczukiem.
   Wiem jedno i pisałem to tuż po zwolnieniu Ivana. Lepszego kandydata niż Kek nie znajdziemy. Maribor, awans z reprezentacją Słowenii na Mistrzostwa Świata, ogranie nas w eliminacjach, mistrzostwo z Rijeką i dwa puchary krajowe. W Chorwacji, w Rijece pomniki mu chcą stawiać.
   Nawałkę akceptuję, bo może wywalczyć sobie dużą władzę. Kek warsztatowo i sportowo biję AN na głowę, ma znacznie większe doświadczenie i świetne oko do zawodników, których rozwija.

  • Ostu pisze:

   @Didavi – po tym co napisałeś powyżej skomentuję​ to TYLKO jednym zdaniem –
   A mogło być tak pięknie…

  • Krzysztof pisze:

   A ja chcę Nawalke. Będę miał wtedy pewność, że odejdzie cały sztab szkoleniowy na czele z Kasprzakiem!!!

  • John pisze:

   Osiągnięcia ma fajne,ale z tym trenerem na lata bym nie przesadzał.Na papierze wygląda na dobrego fachowca,ale czy coś z Lechem by osiągnął?Może tak,może nie.Ciężko wróżyć,że Nawałka jest gorszym wyborem.

  • Didavi pisze:

   @John Każdy ma swoje zdanie, który z trenerów jest lepszy. Kto lepiej sprawdzi się w Lechu tego się nigdy nie dowiemy, bo będzie albo jeden, albo drugi, albo też Żuraw :)
   Napisałem, trener na lata, bo dotychczas (oprócz epizodu w Arabii) wszędzie pracował długo, a w Rijece po 5 latach sam zrezygnował wraz ze zmianą właściciela. To o czymś świadczy. Tak jak pisałem facet jest tam legendą. Pisząc o tym, że chciałbym Keka sam nie wierzyłem, że może to być realne, dlatego też tak bardzo ucieszyło mnie to info. Jutro może się wszystko wyjaśnić, po II turze rozmów z Nawałką.

  • Grimmy pisze:

   @Didavi,
   Zarząd przeczytał Twój komentarz i stwierdził, że skoro lud domaga się Keka i Igrzysk, to rzucimy im na tłiterze, że Kek jest blisko Lecha. A Igrzyska będą mieli, kiedy ogłosimy, że Janek Urban zostanie nowym trenerem! Dezinformacja to podstawa w Lechu.

   A tak już na poważnie, to gdyby ten Kek tu miał przyjść…No, nie uwierzę pókim nie dotknę! Z drugiej jednak strony, remedium na kłopoty Lecha nie jest ten czy inny trener. Tylko zakres władzy jaki trener ma dostać. I pełne wsparcie od zarządu. Przez pełne wsparcie rozumiem brak robienia pod górkę trenerowi przez zarząd, zapewnienie mu pełnego komfortu pracy, stawanie po jego stronie podczas przepychanek z piłkarzami, umożliwienie wyczyszczenia szatni z elementów nie pasujących do wizji itp.

   Patrząc na wyniki, to w Lechu nie było dobrego trenera od jakiejś dekady co najmniej. Czy faktycznie Maciej Skorża czy Nenad Bjelica byli słabymi trenerami? Moim zdaniem to dobrzy trenerzy, ale nie dostali odpowiedniego wsparcia od zarządu. Czy Lech Nenada „3 – 0” Bjelicy z początku 2017 to był przypadek? Moim zdaniem nie, chociaż mając w pamięci jak ten zespół wyglądał w sezonie 2017-18 można tak twierdzić. Moim zdaniem było jednak inaczej. Z perspektywy czasu widzę to tak, że Nenad w którymś momencie swojego pobytu u nas zwyczajnie się poddał. Stwierdził, że nie ma sensu się naciągać i walczyć z wiatrakami. Zrozumiał, że Lech to bagno organizacyjne. Że to nie trener ma władzę decyzyjną w pionie sportowym. Tylko mniejsze i większe grupki interesów, a zarząd nie ma zamiaru nic z tym zrobić. On chciał naszego sukcesu, ale zarząd zamiast dołożyć wszelkich starań, aby ułatwić osiągnięcie tego sukcesu sportowego trenerowi, to robił mu pod górkę. Pod koniec Bjelica wyglądał jak człowiek będący myślami zupełnie gdzie indziej. Żaden z piłkarzy ściągniętych w zimowym okienku sezonu 2017/18 nie został zaaprobowany przez niego! O czym powiedział w wywiadzie w Marcu 2018, że każą mu rywalizować Chobłenką i Koljiciem z Legią ściągającą Eduardo i Vesovicia. Mniejsza o realną wartość tych piłkarzy, tylko o fakt, że Legia ściągała wielkie nazwiska, a Lech anonimowych piłkarzy, w większości piłkarzy niewiadome. To w pewnym sensie pokazuje jaki syf panował (panuje?) w Lechu. Nie było jedności, wspólnoty interesów, tylko każdy ciągnął sznur w swoją stronę. Chciałbym aby tym razem było inaczej. Aby ściągnięty tutaj trener dostał pełne wsparcie. Wiadomo, że Lech nie jest finansowym krezusem, nie można sobie pozwolić na spełnianie fanaberii trenera, ale z budżetem jaki mamy, jesteśmy w stanie finansowo zapewnić warunki na skuteczną walkę o mistrza. Jeśli trener mówi, że potrzebuje dobrego gracza do środka pola, to takiego ma dostać, a nie że zamiast tego, sprzedaje mu się Tetteha i dokłada Serafina.

  • robson pisze:

   @Grimmy
   To, że zarząd zawalił zimowe okienko to jedno, ale to, że Bjelica w swoim drugim sezonie nie miał żadnego pomysłu na Lecha forsując uparcie tę idiotyczną „taktykę” z lagami na napastnika to drugie. Bjelica to może i dobry trener, ale jako strażak, na jeden sezon. W drugim zaczynają się problemy. Podobnie było wcześniej w Spezii.

  • Didavi pisze:

   @Grimmy Im więcej władzy zarząd odda trenerowi tym większe są szanse na powodzenie jego pracy i końcowe wyniki. Dla mnie to też oczywiste, dlatego też jestem w stanie zaakceptować Nawałkę, bo choć mam duże wątpliwości co do jego warsztatu trenerskiego, to właśnie jego aktualna pozycja na rynku sprawia, że może stawiać warunki, a wywalczone podczas negocjacji szerokie kompetencje w kwestii decyzji personalnych i transferowych mogą okazać się ostatecznie czynnikiem ważniejszym niż umiejętności, przy tym co od lat dzieje się w Lechu. Wiem to, ale trochę tak jak wybór samochodu. Masz 5 osobową rodzinę, szukasz samochodu i nagle znajdujesz ogłoszenie: sportowe dwuosobowe auto za dobre pieniądze, stać cię, świetna okazja, wreszcie możesz mieć auto o którym mogłeś tylko pomarzyć, ale racjonalnie powinieneś wybrać Volvo. Serce boli :) Po zastanowieniu kupiłby sportowe, a dzieciakom miesięczne bilety na autobusy i tramwaje :D

  • Grimmy pisze:

   @robson,
   Nie chodzi mi o to, że Bjelica nie popełniał błędów, że był bez winy, a wszystko co złe to zarząd. Chodzi mi o to, że Bjelica z sezonu 2016/17, a ten z późniejszej fazy 2017/18 to zupełnie inny człowiek. Ten początkowy Nenad był pełen pasji, entuzjazmu, potrafił zrugać zespół za brak chęci do podwyższenia wyniku prowadząc 3 – 0 z Ruchem. Żył meczem, podpowiadał zespołowi, był bardzo zaangażowany stojąc przy lini bocznej. Ten drugi Nenad miał już na wszystko wywalone, sprawiał wrażenie przybitego i starszego o jakieś 10 lat. Co było przyczyną zmiany? Moim zdaniem było to uświadomienie sobie, że w Lechu nie warto się starać. To nie ma sensu. Jeśli będziesz mieć ambicje, aby osiągnąć coś więcej niż 3 miejsce, to w zasadzie będziesz jedyną taką osobą w klubie. Ani zarząd, ani piłkarze nie są przesadnie ambitni. Im jest dobrze, kiedy jest dobrze i nie chcą mieć lepiej. Jak dołujące musi być coś takiego? Kiedy to zrozumiał to położył laskę na wszystko, byle tylko dociągnąć do końca. A już w marcu 2018 grał na własne zwolnienie atakując klub w mediach. Myślał, że go zwolnią, ale nie docenił „ambicji” naszych sterników.

  • robson pisze:

   @Grimmy
   W takim razie co się stało z tym Bjelicą między 30. a 31. kolejką? Miał wszystko na tacy, a później nagle mu się odechciało? Nie wierzę by nie chciał mieć w swoim CV tytułu mistrzowskiego, którego wcześniej nigdzie wcześniej nie zdobył. Nawet jeśli po sezonie rozważał zmianę pracodawcy.

   Poza tym o ile o zimowe okienko zostało zawalone, to wcześniej latem Bjelica dostał kogo chciał i sam zarządzał tymi zmianami, a już wtedy gra Lecha wyglądała bardzo przeciętnie.

   Oczywiście można zwalać winę za nieudany sezon na kopaczy, ale to przecież on sam ich w dużej mierze sprowadzał. A Vujadinović i Situm to były wręcz jego autorskie pomysły, a i tak okazali się niewypałami.

  • Grimmy pisze:

   @Robson,
   Bjelica, jak wcześniej napisałem, popełnił wiele błędów – żeby nie było żadnych niejasności. Zespół był źle przygotowany do rozgrywek, grał słabo, a sam Bjelica nie wiedział co jest nie tak z jego drużyną. Cały czas tylko mówił, że zespół odpali za 2 tygodnie, za miesiąc itp. Tak jakby czekał, że wszystko „kliknie” samo.

   Wracając do Twojego komentarza, jest kilka rzeczy z którymi się nie zgadzam. Mam nadzieję, że nie potraktuję wybiórczo Twojego komentarza odnosząc się do nich. Napisałeś co się stało z Bjelicą między 30 a 31 kolejką. Hmm…Nie wiem. A jesteś pewny, że to z nim coś się stało? Moim zdaniem, nie panował nad szatnią. Zacznę od niepotwierdzonego info: po sezonie poszła informacja, bodajże na tłiterze, że po zajęciu pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej, piłkarze spotkali się z PR i zażądali specjalnych premii za mistrzostwo. Ponoć PR miał odmówić ich „prośbie”. Zjazd formy między 30, a 31 kolejką był widoczny gołym okiem. Nie wiem czy info jest prawdziwe, jednak daje do myślenia w kontekście tego co wydarzyło się od 31 do 37 kolejki. Kolejna sprawa, przed meczem z Wisłą Kraków, Dilaver poszarpał się w szatni z Trałką – pogłoski mówią, że Dilaver zarzucił Trałce nastawianie szatni przeciwko Bjelicy. Situm odwiedzający PR i mówiący, że 3 miejsce też jest dobre…Jesteś pewny, że to wina Bjelicy, że od 31 do 37 kolejki nasi nagle przestali wiedzieć jak grać w piłkę? Między 25 a 30 kolejką rozbijali wszystkich przeciwników jak leci – w całkiem niezłym stylu! Dla mnie tam poleciał jakiś wałek, ale co dokładnie się wydarzyło, to nie mam pojęcia.

   Nieprawdą jest to co piszesz, że latem dostał kogo chciał. Z tego co wiem, to Bjelica nie chciał na przykład Barkrotha, a jednak go dostał. Nie chodzi o to, że on jest jakimś specem od wyszukiwania talentów. Zwyczajnie nie podobał mu się Barkroth. Taką wersję zdaje się potwierdzać to jak Bjelica traktował Szweda, rzadko na niego stawiając, często zmieniając go po pierwszej połowie – nie zawsze to Niklas był najsłabszym, pierwszym do zmiany, piłkarzem w tych meczach. Vujadinović nie był autorskim pomysłem Bjelicy, jak piszesz, był to wymysł skautingu, choć aprobowany przez Chorwata. Vuja za Nenada nie grał jakoś tragicznie, choć faktycznie runda finałowa była w jego wykonaniu już bardzo słaba. Jak całego zespołu.

   Nenad nie był geniuszem trenerskim za jakiego go mieliśmy na początku jego przygody z Lechem. Jestem jednak zdania, że tak on, jak i Skorża, to dobrzy trenerzy przy normalnych warunkach. Warunki u nas jednak nie są normalne, więc trzeba jakiegoś mocnego tąpnięcia, czegoś co wstrząsnie tym klubem w posadach. Żaden normalny trener sobie tutaj bez czegoś takiego nie poradzi.

  • Ostu pisze:

   @robson – ale Nenad miał klauzulę automatycznego przedłużenia w przypadku zdobycia MP… A situma, dilavera i na dodatek kadziora zabrał z sobą…
   A zobacz jakie opinie wali stara Vuja – on nie chce już tu grać…
   A dodam jeszcze jedno – coś mi się głęboko wydaje, że Maki to casus Covilo i też chce już i chce żeby go wywalić „za rozbijanie szatni” bo przecież tych bzdur, które wygaduje w wywiadzie nie da się czytać…

  • Ostu pisze:

   Drodzy Forumowicze Kochani – mam nadzieję że nikt mnie nie wykluczy z Tego Forum za użycie powyższego zwrotu…
   Przeczytałem Waszą dyskusje kilka razy by głęboko ZROZUMIEĆ co tak naprawdę dzieje się w Moim i Waszym Kolejorzu… Wnioski z tego co piszecie są tego rodzaju że układy z agencjami managerskimi i różnego rodzaju osobami pracującymi w Lechu i przy nim są znacznie mocniejsze niż się wydaje i znacznie głębsze niż to co się tu pisze o ich chorym charakterze…
   Przypomina mi się scena z Ojca Chrzestnego gdy Fredo tłumaczy dlaczego zdradził Michaela – bo Johnny Ola obiecał mu „że też mu coś skapnie…”

  • bezjimienny pisze:

   W tamtym okienku Vujadinović to był pomysł Bjelicy. Lech go wyszukał parę lat wcześniej, ale wtedy transfer nie doszedł do skutku.

  • Pawel1972 pisze:

   bezjimienny
   Widzę, że ostatnie trolle zarządu jeszcze nadają. NIe misiu, Vuja nie był pomysłem Nenada – jak mówił sam Piothuś obserwowali go od lat i jak tylko pojawiła się możliwość ściągnięcia, to go ściągnęli. Pomysły Nenada to tylko Situm, Dilaver i ten nieszczęsny Kokalović czy jak mu tam było -Situm przeciętniak, choć zapowiadał się dobrze, Dilaver umiejętności i charakter miał odpowiednie, a Kokalovića kontuzji nikt nie był w stanie przewidzieć.

 69. DAMGOR84 pisze:

  Wszyscy asystenci Ivana dostali propozycje pozostania w Klubie. Nic dodać, nic ująć.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Gdzieś dzisiaj mi mignęła informacja, że gdyby Nawałka przyszedł ze swoim sztabem to między innymi Kasprzak i Pleśnierowicz mieliby pracować w akademii.

 70. John pisze:

  Ciekaw jestem czy Nawałka bądź inny trener, też będzie zabraniał dodatkowych zajęć na które chodziło kilku piłkarzy,Trałka,Gytkjear.

 71. Ostu pisze:

  A jak sobie pomyślę że moglismy mieć Takiego Trenera – Kek… to zaraz mnie CH..j strzeli że ignorant Piotrek nie chciał się pozbyć władzy…
  Ileż razy to się jeszcze musi powtórzyć… No ile….
  Panie Jacek zrób porządek z niedouczonym synem – Niech zostanie asystentem Prezesa i niech się uczy… Skoro KONIECZNIE musi zostać jakimś prezesem w przyszłości…

 72. John pisze:

  Rezerwy idą jak burza.No nie wierzę,że nie ma ani jednego zawodnika,którego można by powoli ogrywać,kosztem takiego Gajosa.Poprzeczka zawieszona w ch*j wysoko,jeden sprint,żadnego odbioru,4 wygrane pojedynki ,w całym meczu.

  • bydgoszczanin pisze:

   Ida jak burza ale kluczem dla rozwoju mlodych bedzie awans do 2.ligi

  • wagon pisze:

   na dobry start Lecha2 można spojrzeć tak, Żuraw to konkretny trener, i tak- Ivan pozostawił po sobie schematy i podstawy zespołu, jaka by nie była prawda ważne, że buduje się mentalność zwycięzców, inaczej wygląda to na hobby granie

  • robson pisze:

   @bezjimienny gdzieś tu pisał, że przed tym sezonem pierwszy raz od dawna nie było rewolucji w składzie i stąd tak dobre wyniki.

  • bezjimienny pisze:

   Tak właśnie, zwykle przed każdym sezonem jest klejenie jednego zespołu z dwóch- z odmłodzonych, dotychczasowych rezerw i z co lepszych juniorów starszych. Teraz tego odmłodzenia za bardzo nie było, a najlepsi z U-19 poszli od razu na wypożyczenia.
   Młodzi oczywiście, że są, ale Djuka twierdził, że jak jest kryzys to nie można ich wprowadzać bo się spalą.
   A, że ich nie wprowadzanie tylko przedłużało kryzys…

 73. John pisze:

  No doszło kilku chłopaków,co wygrali CLJ i z tego co obserwuje radzą sobie bardzo dobrze.

 74. Ekstralijczyk pisze:

  Jednocześnie w tej chwili Lech nie prowadzi rozmów z ukraińskim szkoleniowcem Romanem Hryhorczukiem.

  via Sebastian Staszewski

 75. Jedenzww pisze:

  Azjatycka mafia ustawiała mecze w Czechach i na Słowacji? U nas na szczęście nie padają nagminnie „dziwne” wyniki i nie ma co ich podejrzewać o przenosiny po wyjściu wszystkiego na jaw w tamtych krajach…

 76. Pawel68 pisze:

  No to bierzemy Keka!Kawałka niech sobie do Chin leci!

 77. John pisze:

  Niech już przychodzi jeden, bądź drugi,bo sporo ciężkiej roboty do wykonania.
  Z całym sztabem swoich ludzi,i wymaganiami od zarządu zaczynając na piłkarzach kończąc.
  Rządy twardą ręką ,niech trener nie pozwoli sobie wejść na głowę.Dużo trzeba w tym Lechu pozmieniać,lepszego momentu może już nie być.

 78. F@n pisze:

  Kek zdecydowanie lepszy. Ale jak Kek nie będzie miał swojego sztabu tylko zostaną te osły plus komitet transferowy i Trałki Gajosy to chyba lepiej Nawałka, bo przynajmniej będzie miał władzę jakąś. Kekowi wcisną jakieś Chobłenki i graj…

 79. jn pisze:

  Tak parli na Nawałke i teraz nagle wyskakuje z rękawa ten Kek? Oby ten nie był manipulacją zarządu na zasadzie straszaka:
  „Adaś nie przeginaj, bo jak nie pójdziesz na kompromis to… mamy niezłą alternatywę„

 80. mr_unknown pisze:

  Kek, Nawałka, Hryhorczuk, każde z tych nazwisk wydaje się dobre ale najważniejsze jest to ile władzy dostanie nowy trener. Mogę się mylić ale wydaje mi się, że największą gwarancję rozpieprzenia zgniłych układów daje Nawałka. W każdym razie niech się pospieszą z decyzją póki jeszcze można coś ugrać w tym sezonie.

 81. robson pisze:

  Pytanie na ile prawda z tym Kekiem, bo tę informację podał chyba tylko Staszewski, a jego wiarygodność jest taka sobie że tak powiem.

 82. KKS pisze:

  Dokladnie tak jak pisze mr_unknown. Niech przyjdzie ktorykolwiek z tej trojki, oby szybko i oby mial duza wladze! Trzeba skonczyc z tym syfem i wroniecka amatorka!!!

 83. MaPA pisze:

  Z tego co można wyczytac w mediach wychodzi że Nawałka podpisze kontrakt pod pewnymi warunkami które zapewnią mu ,niewyobrażalną do tej pory w Lechu,autonomię decyzyjną.Jak dla mnie to byłoby wspaniałe odsunięcie na pewien dystans od wtrącania się w sprawy sportowe tego niedojdy Piotrusia.Jak będzie to okaże się w najbliższych dniach.

 84. kri$$ pisze:

  Nie zapominajmy, że trener ze sztabem to nie wszystko. Ważne żeby piłkarzom chciało się grać i oddawać serducho za LECHA. Bo może przyjść Alex F., ale jeśli będą piłkarze bojkotowali jego pracę, to nic nie da. Nie może być tak, że szatnia jest ważniejsza od trenera. Nie może być tak, że piłkarzom nie chce się biegać i walczyć. To jest jawny sabotaż. Za takie coś w normalnej firmie, dostaje się dyscyplinarne zwolnienie z pracy od zarządu/właściciela. Oby ten nowy trener to był TRENER i ustawił we właściwy sposób hierarchię zarządzania zespołem oraz żeby potrafił wymusić właściwą postawę zawodników na boisku podczas meczy i na treningach.

 85. Bart pisze:

  Keki Nawałki srałki a skończy się zapewne na Ojrzyńskim, Wdowczyku albo innym trenerze z karuzeli. Nawet jak zatrudnią trenera „z lepszego świata”, to i tak da to co najwyżej krótkotrwały efekt i kwestią czasu jest jak trupy ponownie przypadają z szaf. Doskonale wiemy, że problemy Lecha nie wynikają z niewłaściwego doboru trenerów, tylko z dwójki osłów pochowanych obecnie w swoich gabinetach. Jakiś czas temu można było odnieść wrażenie, że coś do nich dotarło, że coś drgnęło. Co jednak z tego że zrobili kilka dobrych ruchów, skoro po nich nastąpiła tradycyjna prowizorka. Zrobiono krok do przodu po to by potem zrobić dwa kroki do tyłu. Ja już straciłem wiarę w cokolwiek dobrego pod wodzą tego zarządu. Tylko wykurzenie Rutkowskich może wyleczyć problemy Lecha.

 86. Ostu pisze:

  Mnie naszła taka smutna konstatacja – może w końcu Lech będzie miał dobrego a nawet nie z naszej bajki Trenera a my dostaniemy to o czym piszecie tu od lat czyli odsunięcie od bezpośredniego zarządzania sprawami sportowymi tego ignoranta Piotra…
  Ale będziemy mieli rozbite środowiska kibicowskie, rozwiązują się grupy kibicowskie, zniechęcenie i marazm a nawet obojętność to mało powiedziane…
  Czy WAM się wydaje że wystarczy wygrać kilka meczów i Wszystko wróci do normy a kibice wrócą na stadion – jak twierdzi zarząd… ?
  Ja myślę że nie…

  • leftt pisze:

   Czy myślisz, że frekwencja na stadionie zależy głównie od tego, w jakim stanie są grupy kibicowskie?
   Ja myślę, że nie…

  • Ostu pisze:

   A z mojej wypowiedzi tak wynikało… ?
   Nie sądzę żeby taki wniosek można było wyciągnąć…
   Odpowiem więc Tobie @leftt wprost – oczywiście że nie…

  • Ostu pisze:

   Napiszę więcej… Uważam że jesteśmy na granicy – a może nawet ja przekroczyliśmy… Ach jak bardzo chciałabym się mylić…

  • bezjimienny pisze:

   Grupy kibicowskie są w stanie podnieść frekwencję wtedy kiedy nie idzie. Jak są wyniki to przestają być potrzebni- tak prawda, a reprezentacja najlepszym przykładem.

  • PAWEL pisze:

   doping ważna sprawa, ale niektóre sektorówki były żałosne, delikatnie mówiąc.

 87. ryszbar pisze:

  Nie znam się na trenerach. często mylę się w ich ocenie a mój faworyt nie przewija się nawet w plotkach więc nie ma o czym mówić. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na gierki obu stron polegające na przeciekach.
  Nawałka – chcą mnie Chińczycy.
  Lech – Kek, Hryhorczuk i cała reszta fantazja dziennikarzy
  Nawałka – będę czekać do 11 listopada.
  Lech – my rozglądamy się już za nowymi piłkarzami, mamy nowego obrońcę na oku – decyduj się szybko.
  Nawałka – chcę pełnej władzy
  Lech – Darek Dudka na stażu w Realu Madryt /przyszły trener na lata/.
  I kto tu ma lepszą pozycję w negocjacjach?????

  • Bart pisze:

   Istnieje też opcja, że Nawałka, Kek czy Hryhorczuk to tematy zastępcze które wrony podrzuciły dziennikarzom w celu odwrócenia uwagi wkurwionych kiboli

  • PAWEL pisze:

   też się tego obawiam.

  • bezjimienny pisze:

   A niby po co? Jak napiszę, że z całą pewnością za półtora tygodnia nowym trenerem będzie Tadeusz Pawłowski to co ci „wkurwieni kibole” zrobią? No nic nie zrobią.

 88. endrjiu pisze:

  W PZPN profesjonalizm niczym w Lechu. Kpina z losowania PP.

  • leftt pisze:

   Na szczęście w naszym klubie zostało to z góry przewidziane i wymiksowaliśmy się z PP żeby nie uczestniczyć w tej farsie.

 89. Ostu pisze:

  W związku z sytuacją z marszem niepodległości do Warszawy są sciagane duże siły policji. Znając obecną sytuację że zwolnieniami policja zaczęła wysyłać do klubów eklapy oraz 1 i 2 ligi pisma o tym że w najbliższym czasie nie jest w stanie zabezpieczyc meczów i wnioskuje o ich przełożenie…
  Jak myślicie – lepiej poprzekladac mecze czy też ogłosić zawieszenie broni przez grupy kibicowskie i się zjednoczyć choć ten jeden raz…?
  Byłoby to niewątpliwie efekt „uboczny” którego władza się nie spodziewała…

  • leftt pisze:

   Byłby to bardzo dobry pomysł, jakże odmienny od tego, co się serwuje przy okazji tych obchodów. Czy do tego dojdzie? Nadzieja umiera ostatnia.

  • Ostu pisze:

   Ale to grupy kibicowskie musiałyby ustalić to i rzucić Taki pomysł… No przecież nie ja będę pisał na ich forach… To muszą zrobić kumaci – w każdym razie skoro jest taka szansa to TRZEBA ją wykorzystać…

 90. bombardier pisze:

  Większość wypowiedzi na temat piłkarzy LECHA to takie, że są
  to dobrzy piłkarze – tylko bidulki nie mogą wykazać SWEGO
  KUNSZTU, bo trener jest zły.
  Stanowczo się z tym nie zgadzam!
  Cała obecna kadra LECHA to WYLENIAŁE KOTY.
  Wszyscy, łącznie z wychowankami – to CYNICZNI GRACZE –
  mające w swym sercu TYLKO KASĘ.
  Skończyły się czasy, że piłkarze mieli herb, barwy, historię
  przed każdym meczem. Dzisiaj są to tylko WKŁADY KOSZULKOWE.
  Taką postawę AFIRMUJE zarząd.
  Te 12 lat rządów Rutków pokazuje kim są wszyscy zatrudnieni
  przez nich – to bezmózgowe marionetki!
  Dopóki taki układ będzie trwał – ŻADEN TRENER NIC NIE WSKÓRA.
  WYPAD WSZYSTKICH – CAŁKOWITA REWOLUCJA – tylko taka recepta na ODRODZENIE KOLEJORZA.

  • Szafran pisze:

   coś Ci capslock nawala

  • John pisze:

   No właśnie skończyły się te czasy.Więc tu nie ma co płakać ,tak jest i tyle.
   I tu piłkarze Lecha nie różnią się wiele od piłkarzy Bayernu,Barcelony,Realu czy innych,kasa jest dla większości na 1 miejscu,a jak słychać trener też tym największym może nie pasować.
   Lech nie ma żadnych gwiazd ,ma piłkarzy na ekstraklasę dobrych i trochę gorszych,ale nic nie usprawiedliwia takiej kopaniny,bez ładu i składu ,jaką prezentował Lech.
   Piłkarze mają swoje za uszami,ale trener chyba jeszcze więcej.

 91. fox pisze:

  Taaa wywalić wszystkich i zatrudnić nowych,ci akurat będą mieli Lecha w sercu.Chłopie zejdź na ziemię.Dzisiaj gdzie byś się nie rozejrzał tylko kasa się liczy. To czemu w zachodnich klubach grają?Ano bo w zachodnich klubach grają lepsi piłkarze za większą kasę i są lepszymi piłkarzami.

  • bombardier pisze:

   To się nie wróci, nie chodzi o LECHA w sercu – rzecz w tym aby
   piłkarz był naprawdę PROFESJONALISTĄ. Wypełniał naprawdę
   swoje obowiązki. Za to ma przecież płacone. Wątpię, że na zachodzie grają lepsi piłkarze – oni doskonale wiedzą, że mają
   grać dla dobra klubu, a co za tym idzie stworzyć widowisko
   dla kibica.
   U nas występuje PAN PIŁKARZ, któremu wszyscy mają się nisko
   kłaniać.
   Kasa – bardzo ważna, ale wyżej obowiązki.
   Który z kopaczy LECHA poniósł jakąkolwiek karę za swoje
   żenujące występy?

 92. Pawel68 pisze:

  W co oni grają z tym trenerem jakaś legenda Valencii,jakiś Szwed?

  • Ostu pisze:

   Temat z Nawalka był po to by przykryć zeszmacenie Djuki…
   Po takiej akcji nie wygrzebali by się spod fali hejty – dlatego odwrócili uwagę i zwrócili ja na Nawalka team…
   Pisałem o tym aby wszyscy sobie przemyśleli czy oby Piotrek jest gotowy aby oddać władzę a choćby jej część…

  • KDMZ pisze:

   Poczytał weszlo i sprzedaje czyjeś myśli jako swoje…

  • Ostu pisze:

   Poczytaj co pisałem wcześniej – 6 listopada 11,06

 93. Didavi pisze:

  Zakończyły się dzisiejsze negocjacje. Podobno trwały od godziny 11. Nawałka przedstawiał swój plan na Lecha, kogo chce mieć w sztabie, swoją filozofię futbolu, stoły okrągłe czy prostokątne :) Decyzje nie zapadły. Zarząd ma się określić do końca tygodnia via T.Włodarczyk Przegląd Sportowy.

  • robson pisze:

   Podobno rozmawiali aż 9 godzin.

  • Didavi pisze:

   I jeszcze ważna sprawa, w sztabie Zając, Tkocz, Iwan (nie zdzierżę go). Nawałka chciał też Małowiejskiego, on jednak nie jest zainteresowany. Pytanie co z trenerem przygotowania fizycznego? Żeby się nie okazało, że ten co dwa mistrzostwa zdobył ,zostanie w ramach negocjacji wciśnięty do tego sztabu tylnymi drzwiami.

  • bezjimienny pisze:

   Małowiejski nie jest zainteresowany powrotem do klubu, z którego trafił do repry? A to ciekawe…

  • Ostu pisze:

   Zobacza jak będzie wyglądał mecz z Jagą – czy jest jakiś postęp z Żurawiem i wtedy się określą…
   Ja bym do Nawalki się nie przywiązywał…

 94. Dula pisze:

  Na oficjalnej tylko sprzedaż biletów na mecz z Wisłą. Forum zamknięte. Prezes siedzi cicho. Właściciel nieobecny, vice schowany. Dyrektor sportowy tylko z nazwy. Rzecznik prasowy, gdzieś tam jest. Cisza, totalna cisza. Pierwsza drużyna nie ma trenera, zawodnicy do przesiewu, gra słaba, porażka goni porażkę, kompromitacja w PP, w tabeli Lecha trzeba gdzieś szukać, piłkarze bez formy, stadion świeci pustkami, plan2020 przepadł, wszyscy wściekli. Ale po ch.j się odzywać, po co dać jakieś oświadczenie, po co powiedzieć jaki jest plan. Jasny sygnał do wszystkich: Gó..o was to powinno obchodzić. Odpie…lcie się. Robimy co chcemy i wali nas co myślicie. To jest to nowe lepsze podejście do kibiców ala Rutkowski. Dobrze, że istnieje ta strona, bo naprawde człowiek by gówno wiedział, bo inne pismaki w większości są przepłacani lub nie rzetelne szukające „kliknięć”. Dzięki wszystkim użytkownikom i redakcji.

  • Krzysztof pisze:

   A po co wchodzić na oficjalne forum? Walic ich!!! Niech sami tam sobie nabijają nawzajem posty i bryndzluja razem z Rutkiem!!
   Tutaj jest ok i mi to starcza.

  • bezjimienny pisze:

   A co mieliby napisać?
   Tak, tak, wiem, że podają się do dymisji. Ale tak konkretnie?

  • leftt pisze:

   Tak jest! Na szczęście niedługo zaczyna się Puchar Świata w skokach, to może kibole się Stochem i resztą zajmą.

 95. Bart pisze:

  Śmiechne jak po tym wszystkich perturbacjach ogłoszą że nowym trenerem zostaje Jan Urban xD

 96. Michu87 pisze:

  Pjothek czuje się świetnie, co dotknie to spierdoli. Może powinien być saperem na polu minowym ;> Przy takiej robocie nauczył by się jak podejmować słuszne decyzje.

 97. Michu87 pisze:

  Ponoć towarzyszem Nawałki był Peszko ;> To już wiemy dlaczego rozmowy tak się przeciągały. xD