Emir Dilaver w Dinamie Zagrzeb

27-letni obrońca, Emir Dilaver w nowym sezonie 2018/2019 nie będzie już występował w Lechu Poznań. Austriak podpisał dziś 4-letni kontrakt z Mistrzem i zdobywcą Pucharu Chorwacji, Dinamem Zagrzeb, gdzie od niedawna trenerem jest Nenad Bjelica. Prawonożny piłkarz trafił do Dinama na zasadzie transferu definitywnego.


Emir Dilaver trafił do Lecha Poznań w czerwcu zeszłego roku podpisując z naszym klubem 4-letnią umowę. 27-latek przyszedł do nas po to, aby być podstawowym prawym defensorem lub ewentualnie alternatywą na pozycję numer „6”. Letnie problemy ze stoperami sprawiły jednak, że Emir Dilaver stał się środkowym obrońcą, a także jednym z liderów Kolejorza na boisku.

Austriak, który w swojej karierze zdobył 2 tytuły mistrzowskie, 3 krajowe puchary i 1 Puchar Ligi w naszym klubie nie zdobył nic. Emir Dilaver w sezonie 2017/2018 wystąpił w 37 spotkaniach w tym 32 ligowych w których strzelił 3 gole. Wszystkie głową przy Bułgarskiej i wszystkie po rzutach rożnych.

Emir Dilaver był jednym z najlepszych piłkarzy Lecha Poznań w zeszłych rozgrywkach, a także czołowym obrońcą LOTTO Ekstraklasy. Jego sprzedaż do Dinama Zagrzeb to wielkie osłabienie tylnej formacji Kolejorza, która tego lata może nie być wzmocniona. Jeszcze nie zapadła decyzja, czy klub będzie szukał jego następcy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 194

 1. J5 pisze:

  W zasadzie nie ma się czym ekscytować. Każdy z nas zna wronieckich sknerusów nie od dziś. To że odwalą jakiś numer bylo pewne jak w banku. Nie znam drugiego takiego zarządu, który z własnej głupoty potrafiłby tak jak wronieccy unicestwić i rozmienić na drobne chwalę swojego klubu. Rodzi się pytanie, czy może o to im chodzi, aby pozbyć się najwierniejszych kiboli, zniechęcić i obrzydzić im ich ukochany klub, z którego chcą zrobić okno wystawowe dla kolejnego produktu swojej fabryki Amica Wronki- narybku młodocianych pilkarzy. Bazujac na chwale Lecha, można bylo wywindować sobie cenę, od 1.5 do 6 mln € za sztukę. Kiedy to się udało kibol przestalbyć potrzebny tak jak i sukces sportowy, który w przeszlości zapracował na markę. I tyle, kasa się zgadza. Ciężko będzie wyrzucić wronieckiego twora z naszego Lecha

 2. John pisze:

  Widzę ,że wielu jest jeszcze zdziwionych tym odejściem.
  Rutkowski powiedział jasno ,że tych piłkarzy którzy byli u niego w gabinecie i przekonywali ,że 3 miejsce to świetny wynik i Bjelica jest super w Lechu nie będzie.Ivan potwierdził,odnośnie Dilavera ,że nawet nie ma sensu o nim rozmawiać,bo on nie chce tu być.
  Więc skąd to zdziwienie.1,5 mln euro czy nawet odrobinę więcej za 27 letniego obrońce ,to nie jest jakaś zła suma.Teraz jest tylko kwestia znalezienia godnego następcy ,a ktoś taki musi przyjść.
  Sobieraj byłby w sam raz:-)

  • inowroclawianin pisze:

   Sobieraj odszedł na emeryturę a po drugie jest za słaby. Nikt nie przyjdzie w jego miejsce.

  • Pierre de Leash pisze:

   Lech na czysto po odjeciu kosztow transferu, wyplat itp. zrobi na ED nie wiecej niz 520 tys € netto. Suma 1.5 mln € to PR dla kibicow, zeby bardziej nie zaogniac atmosfery.

 3. Ja pisze:

  Zagramy juniorami, będzie kogo sprzedawać

 4. arek z Dębca pisze:

  Dilaver dobrze zrobił. Wiedział, że w Lechu już nic nie osiągnie. Rutek zadowolony bo jeden z niewielu charakternych i niepokornych już mu się nie postawi.

 5. anonimus pisze:

  Ludzie dajcie już spokój z tym płaczem za Dilaverem. Przecież to no name którego pół roku temu nikt nie znał i zagrał raptem kilka dobrych meczów w słabej polskiej lidze i nie chce grać w Kolejorzu. Też już nudne jest napie.. lanie w Rutkowskiego na tym forum. Każdy temat i tak zmierza ku jednemu. Ludzie ochłońcie, poczekajcie na te transfery i in i out a Rutkowskiego i tak nikt nie zwolni dopóki senior nie podejmie takiej decyzji. Ja luzuję i będę tylko komentował info o zawodnikach przychodzących.

  • Pierre de Leash pisze:

   Byl juz taki z ligi wegerskiej no name na, ktorego szkoda bylo kasy. Teraz gra US lige, tez jakis balkaniec.

 6. zz pisze:

  Wiecie co, to juz naprawde nudne te caly czas walenie Rutki to Rutki tamto.
  Dilaver nie chcial frac i nas i juz. Raptem zagral 1 rundę ok i wielka gwiazda.
  Niech spada.

 7. KrewIHonor88 pisze:

  Klakierstwo wyłazi z norek i strzela jednozdaniowymi prawdami objawionymi.

 8. Radomianin pisze:

  Sprzedajemy Cyfke… ten i tak już jest do odrzucenia,bo każdy widział jaki poziom prezentuje. Jeśli nie wydadzą przynajmniej 5do 6 mln euro na transfery to niech się Pie….la.choć to nie możliwe.Ale jeśli chcemy mieć choć porównywalny skład do ostatniego mistrzowskiego,to tyle na tych6 do 8 zawodników trzeba wydać. A wiemy że kasa jest a będzie jeszcze większą bo szykują się kolejne sprzedaze. Jak do rozpoczęcia przygotowań nie kupimy choć z 4 zawodników na dobrym poziomie to nie ma sensu dawać szansy zarządowi i trzeba im mocniej przekazać że niszczą Ten wspaniały Klub.

 9. kibic007 pisze:

  Żaden z poznańskich dziennikarzy nie przedzwonił do Dilavera, by ten przedstawił na łamach prasy swoje stanowisko? Wszyscy wierzą w wersję Rutkowskiego?

  „Jeszcze nie zapadła decyzja, czy klub będzie szukał jego następcy” – nikt się tego nie spodziewał. Vujadinovic – wiele błędów prowadzących do straty gola, Janicki – typowy ligowy średniak, swoje za uszami też ma, De Marco – radzi sobie w II lidze, to na pewno poradzi sobie w Ekstraklasie! Jak nie to najwyżej wpuści się Rogne o kulach na boisko i jakoś to będzie.

 10. Mary pisze:

  No to ja tak głupio po babsku. Nie żal mi tego Pana, nie zdążyłam się do niego przywiązać :) „Płakałam” po Karolu, „płakałam” po Zaurze… Ale Dilaver? Nic z Lechem nie zdobył, nie wkradł się do naszych serc nawet. Razem z kolegami i trenerem przepierdolił koncertowo mistrzostwo. Odcięło mu prąd kilka razy i do tego wyeliminował się sam z ostatniego meczu. Nie wiedział czym dla kibiców Lecha jest zdobycie MP? Nie wiedział czym jest pokonanie Legii na Bułgarskiej? Gdyby chociaż dał Rutkowi po pysku :) Powodzenia Panie Emir w Dinamie, idź dalej z Nenadem. Wybacz, ale waszej gry i wyników nie będę śledzić.

  • zoto pisze:

   popieram w 100% – sensowna wypowiedź

   dobry piłkarz, ale jakoś m go nie szkoda. Jeżeli to co odjebał jest prawdą, to jego odejście jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej ze stron. Najbardziej wkurwiająca jest informacje, że na jego miejsce nie zapadła decyzja czyt. nie planują nikogo ściągnąć chyba, że będzie do wyciągnięcia za darmo (oby to zasłona dymna była)

  • Mati pisze:

   Po babsku,ale za to jak rozsądnie :)
   Popieram(również po babsku)w 100 %!

  • aliz pisze:

   ja tez „po babsku” Cię popieram. Ta zbieranina zatraciła tożsamość Lecha – tylko naszym wychowankom na czymś tam zależało. Szkoda, że za młodzi i nie do nich należał głos w szatni. To oni mogliby „dać po pysku” co niektórym, aby im się zachciało grać.

 11. julian pisze:

  A Trałka siedzi w kąciku i się śmieje z wszystkich. On i FF znowu na swoim. Kogo dalej zwolni Trałka? Za rok poleci Iwan bo sie grać nie będzie chciało? A może inny piłkarz sie wkurwi na szatnię że nie chce grać i tak jak Dilaver pójdzie do Piotrka Rutkowskiego na skargę. Szacunek za ten ruch, strzał w stopę. takich trzeba zwalniać? Jeden z nielicznych który walczył i chciał walczyć. Brak słów.

  • Bolek pisze:

   Bądź ostrożny w hejcie na Trałkę bo niektórzy wyślą Cię do psychiatry… chociaż zastanawiam się nad rozumowaniem osób, które patrzą na piłkarza przez pryzmat boiska a nie przez to co odpierdala poza boiskuem….
   W mojej ocenie Trałka powinien polecieć za granie na szkodę pracodawcy (czyli i m.in kibiców) już latem 2015…

 12. ArekCesar pisze:

  Ciekawe ile za niego skasowali do kabzy.

 13. Poznaniakk pisze:

  Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz gdzie po zwolnieniu Bejica, Situm i Dilaver umowili się że będą grać razem w Dinamie. Zatem Situm i Dilaver pojawili się u Rutkowskiego robiąc awanturę. Wszystko wydaje się być wcześniej zaplanowane.

 14. jaskoff pisze:

  Przestańcie już z Trałki robić jakąś szarą eminencję i drugiego prezesa, który z tylnego fotela kieruje wszystkim. Wiadomo, że jakiś wpływ na życie Lecha ma ale Dilaver sam doprowadził do tej sytuacji, chyba dla niego korzystnej.

 15. Robert pisze:

  Chodziłem do podstawówki na przeciwko stadionu. SP 74.
  Pamiętam Borrusię Moenchengladbach (czy jak to się pisze:-) i jak zza płotu na wf-ie patrzyliśmy na stadion. Byłem owiniętym kocem 10 latkiem na Barcelonie (dzięki Ci mamo, że mnie wzięłaś, tak nalegałem). Pamiętam Okonia, który jest ziomkiem mojego starego (mój stary z Koszalina, ja z Poznania) i nieraz chlali. Pamiętam Panathinaikos i Olimpique. Te wszystkie MP i PP. Spadek do II ligi i powrót. Do dziś trzymam zdjęcie z Głosu Wielkopolskiego gdy stoję pod autokarem na Starym i świętuję powrót. Zawsze jakoś było. Z nadzieją, wesoło.
  Dziś ten chujowy zarząd odebrał mi nawet to.

  • inowroclawianin pisze:

   Robert, życzę Tobie i nam wszystkim tu zgromadzonym, żeby te czasy wróciły, żeby Lech znów zdobywał tytuły i dobrze grał w pucharach. Pozdrawiam.

 16. tomasz1973 pisze:

  No to czas na „wielkąWyprz” rozpoczęty! Kto następny panie Rutkowski? Bedzie coś „do zespołu”, czy tylko „z „?
  Ciekawe ile z tego przeznaczą na jakiegokolwiek grajka? Minimalizm meiden Wronki ma się dobrze!
  Panowie obstawiamy, kto jeszcze:
  – Jevtić
  – Gytkier
  – Gumny
  – wszyscy wymienieni

 17. tomasz1973 pisze:

  Redakcjo,
  Potwierdzacie te 1,5 mln, czy to wartość z dupy? Taką tajemnicę na ten transfer nałożyli, że nie możecie powiedzieć, czy po prostu nie idzie tego ustalić?

 18. LECHITA Z WYSPY pisze:

  Za Dilavera Lech skasował ok.1,5 mln euro.
  Biorąc pod uwagę fakt że sciagneli go za darmo z kartą na ręku to niezły przypływ gotówki jak na polskie warunki.
  Tak się w Lechu robi właśnie interesy,nasciagamy szortu za darmo a któryś i tak wypali to co sprzedamy z dobrym zyskiem i kasa wpadnie.
  Info o wysokości transferu za Weszło.com.
  Poza tym jak narazie to mamy same transfery wychodzące,a przychodzących do klubu oprócz Tomczyka zero (Cywka oficjalnie jeszcze nie był przedstawiony).
  Jak tak dalej pójdzie to będziemy grali juniorami
  Pozdro

  • arek z Dębca pisze:

   No i to jest biznes cwaniaczka po polsku. Dla publiki i akcjonariuszy piękne gadki, teatrzyk, płacz a drugą ręką przytulam miliony i śmieję się z uczciwych i frajerów.

 19. Nowy76 pisze:

  Gumny nie odejdzie w tym okienku…. musi się wyleczyć , wielce prawdopodobne jest to że na boisku zobaczymy go pod koniec września …. Niemcy jednak nie są w ciemie bici żeby wykładać 8 mln euro na kota w worku… te ekspresowe badania jakie przeszedł u nich tylko pokazują klasę tamtejszych specjalistów ( swoją drogą Ci z reha powinni tam się udać na staż hehe ) pewnie info wkrótce, chociaż znając rutkow to zatuszuja i ogłoszą lekki uraz… pozdro

  • Glos pisze:

   Czlowieku wierzysz w to ze w jakis badaniach wyszly wady Gumnego? To byla zagrywka po to by obnizyc cene zakupu i to wszystko. Im sie po prostu w glowie nie miesci ze musza za Polaka 8 mln euro zaplacic.

  • inowroclawianin pisze:

   A co to Polak gorszy? Narodowość nie ma znaczenia, tylko to co kto potrafi i jakie ma możliwości do dalszego rozwoju. I tu przykład: Lewy, nawet szkopy w kadrze nie mają tej klasy zawodnika albo taki Salah, który przecież jest Egipcjaninem, a Egipt nie słynie z produkcji najlepszych graczy, czy Bale itd. Skończmy w końcu z tym że Polak nie może być drogi, czas zacząć się cenić i wychowywać coraz lepszych zawodników, żeby poziom tej ligi w końcu był normalny.

  • Glos pisze:

   inowroclawianin: a za ile sprzedali Lewego. Tej klasy zawodnik z Balkanow kosztowalby Niemcow 2-3 razy wiecej. Pilkarzy z naszej ligi w Niemczech drogo nie sprzedaz. Brazylijczyka to oni kupuja za 10-15 mln bo to Brazylijczyk i ludzi na trybuny przyciaga. Tak bylo w Hercie i takie postepowanie zniszczylo nie tak dawno Dortmund Niemiec ma taka mentalnosc a nie inna, nie docenia naszych zawodnikow. Z drugiej strony malo ktory robi tu kariere, na tylu ilu w Bundeslidze gralo. Dla Niemcow narodowosc ma znaczenie.

  • Siódmy majster pisze:

   @inowrocławianin-ale Ty chłopie jesteś naiwny.My Polacy POWINNISMY SIĘ CENIĆ.To prawda.Problem jednak w tym ,że nikogo to nie obchodzi i za POLAKÓW płaci się sumy smieszne w porównaniu z Latynosami,graczami z post Jugosławii i potęg z zachodu (Niemcy,Francja,Hiszpania,Włochy itp.)Słuchaj @Glos bo on przeca w Niemcach mieszka i szwabską mentalność zna.

  • Siódmy majster pisze:

   No i proszę!Liverpool po wtopie w LM zamierza zapłacić Barcelonie za jej rezerwowego bramkarza,Holendra Cillesena…60 BANIEK EURO.To jest czysty idiotyzm.Nie wiem czy gość jest wart choć ze 20 .Wątpię.Teraz proszę porównać tę kwotę z cenami naszych bardzo dobrych bramkarzy.Łapy opadają!!!

 20. jaskoff pisze:

  Przypominam, że mamy jeszcze maj, a wy już oczekujecie skompletowanej kadry. Legła jakoś też nie zrobiła transferów. Poczekajmy, jeżeli w ciągu dwóch tygodni nic się nie wydarzy, wtedy będzie trzeba bić na alarm. Jeżeli rzeczywiście mają przyjść zawodnicy z jakością, to podejrzewam, że to przeciąganie liny jeszcze trochę potrwa. Uprzedzam, nie bronię zarządu ale dajmy się wykazać Piotrkowi, jak buńczucznie na konferencji zapowiedział…

 21. baja0326 pisze:

  Ja tez jestem za tym żeby dać im 2 tygodnie na transfery a jesli wtedy nic sie nie stanie to zacząć dopiero walić w Rutka

  • Jacek_komentuje pisze:

   Dwa tygodnie od kiedy? Bo jutro zaczyna się długi weekend, Reha pewnie nie pracuje i testów nie zrobi a w niedzielę mija DWA TYGODNIE od końca sezonu.

  • aliz pisze:

   Jacek – na oficjalne informacje o płatnych transferach będziemy musieli poczekać, bo okienko transferowe otwiera się dopiero 1 lipca i trwa do 31 sierpnia 2014, godzina 23:59. Nikt wcześniej nie poda co i jak się kręci na tej karuzeli. Oczywiście wyjątki stanowią zawodnicy z kartą zawodnika w ręku.

  • mr_unknown pisze:

   To ciekawe dlaczego Dinamo ogłosiło już transfer Dilavera? Prawda jest taka, że Rutki są w głębokiej dupie i nic nie mają ogarniętego z transferami.

  • Jacek_komentuje pisze:

   aliz
   Dzięki, faktycznie o tym nie pomyślałem. Swoją drogą według transfermarkt okienko w Polsce zaczyna się w połowie czerwca a nie od 1 lipca. W różnych krajach są inne terminy.
   Może ktoś przypomnieć, czy jeśli np. we Francji okno jest już otwarte a w Polsce jeszcze nie, to można kupować z Francji do Polski, z Polski do Francji czy w ogóle?

  • bezjimienny pisze:

   Okienko transferowe to czas kiedy można rejestrować zawodników do gry. Kupować i podpisywać umowy można w każdym momencie.

 22. kolejorz242 pisze:

  w rutka trzeba walić nawet zapobiegawczo, wierzycie w te nowe super transfery przychodzące?? jeden z nich to cywka

 23. aliz pisze:

  Jedyną pozytywną rzeczą przez te ostatnie lata to MP w 2105 i ustabilizowanie finansowe klubu – to znaczy doprowadzenie do sytuacji, kiedy wydatki na wszelkiego rodzaju wynagrodzenia zamykają się w granicach 50-60% przychodów klubu (tak zalecają międzynarodowi audytorzy i eksperci finansowi analizujący działalność klubów), która pozwala na trochę szaleństwa transferowego. Co prawda transfery lubią ciszę, ale ja nawet złamanego grosza bym nie dała za te gadki transferowe zarządu, dopóki nie zobaczętych transferów. Mają ku temu podstawy, pozostaje kwestia umiejętności prowadzenia negocjacji. Kiedyś w komentarzu napisałam, że Rutkom brakuje pozafinansowych kart przetargowych (europuchary, MP PP itp.) przez koncertowo spierdzielone ostatnie sezony, wiec niestety muszą trochę podsypać siana.
  Poza tym wolałabym oglądać Lecha walczącego, grającego piłką, a nie paralityków i wiecznych klientów reha-sport. Niech to nawet będzie młodzież czy juniorzy wsparci paroma doświadczonymi graczami którym się BĘDZIE CHCIAŁO. Wówczas nawet z przegraną się człowiek spokojnie pogodzi (pamiętacie przegrany mecz na ł3 i nasze oceny?) chociaż będzie żałować, że się nie udało.
  P.S. Powodzenia Emir w Zagrzebiu we współpracy z Nenadem…

 24. baja0326 pisze:

  dwa tygodnie czyli rozliczać ich od 11 czerwca

 25. Robert pisze:

  Poczytajcie sobie QuoVadis. Jakie tam kwiatki wychodzą. Włos się jeży.

 26. Nowy76 pisze:

  Do Głos… To nie była żadna zagrywka zresztą dowiesz się z gazet, Gumny ma coś z kolanem dokładnie to coś z odlkejenkem mięśnia…. grał żeby dobrać rundę a teraz będzie się męczył, zresztą jak pisałem pewnie info wkrótce , tylko nie wiadomo czy podadzą prawdziwe…

 27. hmmmm pisze:

  Nie będzie Piothusiowi psuł konfohtu niephacy…

Dodaj komentarz