Emir Dilaver w Dinamie Zagrzeb

27-letni obrońca, Emir Dilaver w nowym sezonie 2018/2019 nie będzie już występował w Lechu Poznań. Austriak podpisał dziś 4-letni kontrakt z Mistrzem i zdobywcą Pucharu Chorwacji, Dinamem Zagrzeb, gdzie od niedawna trenerem jest Nenad Bjelica. Prawonożny piłkarz trafił do Dinama na zasadzie transferu definitywnego.


Emir Dilaver trafił do Lecha Poznań w czerwcu zeszłego roku podpisując z naszym klubem 4-letnią umowę. 27-latek przyszedł do nas po to, aby być podstawowym prawym defensorem lub ewentualnie alternatywą na pozycję numer „6”. Letnie problemy ze stoperami sprawiły jednak, że Emir Dilaver stał się środkowym obrońcą, a także jednym z liderów Kolejorza na boisku.

Austriak, który w swojej karierze zdobył 2 tytuły mistrzowskie, 3 krajowe puchary i 1 Puchar Ligi w naszym klubie nie zdobył nic. Emir Dilaver w sezonie 2017/2018 wystąpił w 37 spotkaniach w tym 32 ligowych w których strzelił 3 gole. Wszystkie głową przy Bułgarskiej i wszystkie po rzutach rożnych.

Emir Dilaver był jednym z najlepszych piłkarzy Lecha Poznań w zeszłych rozgrywkach, a także czołowym obrońcą LOTTO Ekstraklasy. Jego sprzedaż do Dinama Zagrzeb to wielkie osłabienie tylnej formacji Kolejorza, która tego lata może nie być wzmocniona. Jeszcze nie zapadła decyzja, czy klub będzie szukał jego następcy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <194 komentarze

 1. jaskoff pisze:

  Przypominam, że mamy jeszcze maj, a wy już oczekujecie skompletowanej kadry. Legła jakoś też nie zrobiła transferów. Poczekajmy, jeżeli w ciągu dwóch tygodni nic się nie wydarzy, wtedy będzie trzeba bić na alarm. Jeżeli rzeczywiście mają przyjść zawodnicy z jakością, to podejrzewam, że to przeciąganie liny jeszcze trochę potrwa. Uprzedzam, nie bronię zarządu ale dajmy się wykazać Piotrkowi, jak buńczucznie na konferencji zapowiedział…

 2. baja0326 pisze:

  Ja tez jestem za tym żeby dać im 2 tygodnie na transfery a jesli wtedy nic sie nie stanie to zacząć dopiero walić w Rutka

  • Jacek_komentuje pisze:

   Dwa tygodnie od kiedy? Bo jutro zaczyna się długi weekend, Reha pewnie nie pracuje i testów nie zrobi a w niedzielę mija DWA TYGODNIE od końca sezonu.

  • aliz pisze:

   Jacek – na oficjalne informacje o płatnych transferach będziemy musieli poczekać, bo okienko transferowe otwiera się dopiero 1 lipca i trwa do 31 sierpnia 2014, godzina 23:59. Nikt wcześniej nie poda co i jak się kręci na tej karuzeli. Oczywiście wyjątki stanowią zawodnicy z kartą zawodnika w ręku.

  • mr_unknown pisze:

   To ciekawe dlaczego Dinamo ogłosiło już transfer Dilavera? Prawda jest taka, że Rutki są w głębokiej dupie i nic nie mają ogarniętego z transferami.

  • Jacek_komentuje pisze:

   aliz
   Dzięki, faktycznie o tym nie pomyślałem. Swoją drogą według transfermarkt okienko w Polsce zaczyna się w połowie czerwca a nie od 1 lipca. W różnych krajach są inne terminy.
   Może ktoś przypomnieć, czy jeśli np. we Francji okno jest już otwarte a w Polsce jeszcze nie, to można kupować z Francji do Polski, z Polski do Francji czy w ogóle?

  • bezjimienny pisze:

   Okienko transferowe to czas kiedy można rejestrować zawodników do gry. Kupować i podpisywać umowy można w każdym momencie.

 3. kolejorz242 pisze:

  w rutka trzeba walić nawet zapobiegawczo, wierzycie w te nowe super transfery przychodzące?? jeden z nich to cywka

 4. aliz pisze:

  Jedyną pozytywną rzeczą przez te ostatnie lata to MP w 2105 i ustabilizowanie finansowe klubu – to znaczy doprowadzenie do sytuacji, kiedy wydatki na wszelkiego rodzaju wynagrodzenia zamykają się w granicach 50-60% przychodów klubu (tak zalecają międzynarodowi audytorzy i eksperci finansowi analizujący działalność klubów), która pozwala na trochę szaleństwa transferowego. Co prawda transfery lubią ciszę, ale ja nawet złamanego grosza bym nie dała za te gadki transferowe zarządu, dopóki nie zobaczętych transferów. Mają ku temu podstawy, pozostaje kwestia umiejętności prowadzenia negocjacji. Kiedyś w komentarzu napisałam, że Rutkom brakuje pozafinansowych kart przetargowych (europuchary, MP PP itp.) przez koncertowo spierdzielone ostatnie sezony, wiec niestety muszą trochę podsypać siana.
  Poza tym wolałabym oglądać Lecha walczącego, grającego piłką, a nie paralityków i wiecznych klientów reha-sport. Niech to nawet będzie młodzież czy juniorzy wsparci paroma doświadczonymi graczami którym się BĘDZIE CHCIAŁO. Wówczas nawet z przegraną się człowiek spokojnie pogodzi (pamiętacie przegrany mecz na ł3 i nasze oceny?) chociaż będzie żałować, że się nie udało.
  P.S. Powodzenia Emir w Zagrzebiu we współpracy z Nenadem…

 5. baja0326 pisze:

  dwa tygodnie czyli rozliczać ich od 11 czerwca

 6. Robert pisze:

  Poczytajcie sobie QuoVadis. Jakie tam kwiatki wychodzą. Włos się jeży.

 7. Nowy76 pisze:

  Do Głos… To nie była żadna zagrywka zresztą dowiesz się z gazet, Gumny ma coś z kolanem dokładnie to coś z odlkejenkem mięśnia…. grał żeby dobrać rundę a teraz będzie się męczył, zresztą jak pisałem pewnie info wkrótce , tylko nie wiadomo czy podadzą prawdziwe…

 8. hmmmm pisze:

  Nie będzie Piothusiowi psuł konfohtu niephacy…