Kolejne podejście Bajora

Jednym z pięciu trenerów w nowym sztabie szkoleniowym Lecha Poznań obok Ivana Djurdjevicia, Macieja Stachowiaka, Zbigniewa Pleśnierowicza i Andrzeja Kasprzaka będzie najbardziej doświadczony szkoleniowiec w tej grupie, czyli Marek Bajor. 48-letni trener jest związany z naszym klubem tak naprawdę już od 12 lat. Wraz z Kolejorzem zdobywał medale, a w nowym sezonie 2018/2019 będzie miał szanse na kolejne.


Marka Bajora szczególnie starszym kibicom nie trzeba przedstawiać. Wychowanek Igloopolu Kolbuszowa głównie w barwach Widzewa Łódź i Amiki Wronki rozegrał w Ekstraklasie 325 meczów w których strzelił 11 goli. W swojej sportowej karierze grając na pozycji obrońcy zdobył 2 tytuły Mistrza Polski, 3 Puchary Polski oraz 3 Superpuchary Polski. Z Widzewem Łódź grał w elitarnej Lidze Mistrzów, a także sięgnął z kadrą Polski po olimpijskie srebro w 1992 roku.

Marek Bajor po raz pierwszy miał styczność z naszym klubem w 2006 roku. Wtedy został asystentem Franciszka Smudy w Lech Poznań, którym był przez 3 lata. Za czasów Smudy i Bajora ekipa Kolejorza grała bardzo ofensywnie. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w 2009 roku, Puchar Polski w tym samym roku, a także rywalizowała w 1/16 Pucharu UEFA. Po odejściu z Kolejorza 48-letni dziś trener był m.in. asystentem w Zagłębiu Lubin oraz sam prowadził „Miedziowych”.

Bajor jako pierwszy szkoleniowiec 15 maja 2010 roku przegrał z Lechem Poznań 0:2 co dało nam tytuł Mistrza Polski. Po paru miesiącach ponownie przyjechał na Bułgarską i tym razem wygrał 1:0. Po odejściu z Zagłębia na początku 2011 roku asystent Ivana Djurdjevicia przez blisko 1,5 roku pozostawał bez pracy aż w końcu trafił do akademii we Wronkach. Niebawem minie już 6 lat od kiedy bardzo utytułowany były obrońca pracuje w akademii Lecha Poznań,

Marek Bajor wracając na ławkę trenerską pierwszego zespołu Kolejorza po 9 latach będzie miał przez najbliższe 2 sezony okazję odzyskać Puchar Polski po 10 latach, a oprócz tego zdobyć Mistrzostwo Polski, którego wraz z Franciszkiem Smudą w latach 2006-2009 nie udało się wywalczyć. Jak na razie Marek Bajor to jedyny trener w nowym sztabie posiadający licencję UEFA Pro. Ivan Djurdjević jest w trakcie kursu, który zakończy się w lutym przyszłego roku i aktualnie czeka na odpowiedź z PZPN-u.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <17 komentarzy

 1. slash pisze:

  Całe szczescie ze nie jest tu tylko dla papierow Ivana. Co jak co, ale nie jest zlym trenerem.

 2. tom pisze:

  Skromny mądry gość mam nadzieje że pomoże odbudować Lecha.

 3. Legat pisze:

  Lubię gościa! Oby z Ivanem dali rade!

 4. Alcatraz pisze:

  Człowiek z doświadczeniem i chyba z niezłym spojrzeniem na zagadnienia taktyczne. Trochę brakuje mu charyzmy aby zaistnieć w samodzielnej pracy, dlatego powinien spełniać się w tej nie nowej roli.
  Liczę na to że będzie , drugą mądrością Ivana.

 5. J5 pisze:

  Powodzenia:)

 6. R. pisze:

  Gość przeżył niesamowitą tragedię. Ma spore doświadczenie, życzę powodzenia.

 7. Stary kibic pisze:

  Ale jest do wyjęcia Zidane za darmo. Rozwiązał kontrakt z Realem, to można go za darmochę wyciągnąć, a tym samym spełnia warunki Juniora. Jest jeden problem – nie wiadomo, czy Zizu zgodziłby się na zmianę menagera na znaną w całym świecie słynną Fabrykę Futbolu…

 8. Kamil pisze:

  Myślę, że fabryka futbolu podpisała z nim kontrakt. W końcu to oni rządzą w Lechu….

 9. JERICHO pisze:

  Ciekawe jak sobie Kasprzak poradzi. Sam na niego wcześniej wjechałem, ale dopiero potem doczytałem, że Kasprzak był samodzielny w sezonach 09/10 i 14/15 a w innych wykonywał polecenia.

  • Szczun pisze:

   Hmm z tego wynika że zostawić Kasprzaka samemu sobie = MP dla Lecha. Odważna teza

 10. Expert pisze:

  Jak to Zidane mistrza kraju nie zdobył ? A rok temu kto zdobył ?

 11. inowroclawianin pisze:

  Co on może zrobić skoro zarząd nie daje materiału i możliwości? Będzie dobry dyrektor sportowy i dobry scauting, właściwą współpraca z trenerami i całym zarządem to wyniki się pojawią. Na tą chwilę ciężko nawet spróbować pomyśleć o zdobyciu MP.

 12. Kibic Lecha pisze:

  Myślę ze to właśnie Marek Bajor powinień być trenerem Lecha on ma zdecydowaną przewagę nad Iwanem był asystentem Smudy a to najlepszy trener Lecha po fuzji z Amicą

 13. 07 pisze:

  No to chyba właśnie wiemy dlaczego Lech ma grać ofensywnie. Fajnie tylko że zamiast Arboledy mamy Janickiego….. 😉

 14. Stendi pisze:

  Żeby Ivan i Bajor mogli coś zrobić , muszą mieć dobrych grajków a na to się nie zanosi.

 15. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia i owocnej pracy w sztabie razem z Ivanem.!