Na chłodno: Wąż w kieszeni

Cykl „Na chłodno” to stałe dopełnienie materiałów meczowych w których w trochę inny sposób przyglądamy się meczom Lecha Poznań, ogólnej grze zawodników czy indywidualnej postawie piłkarzy. Czasem poruszamy też aktualne sprawy dotyczące naszego klubu w bardzo chłodny sposób. O wszystkim przeczytacie w poniedziałek lub we wtorek po każdym spotkaniu poznając nasze szczere zdanie na temat danego meczu. Od lata 2016 w materiałach „Na chłodno” przyglądamy się również temu, co dzieje się w Lechu (głównie pod względem transferów), oceniamy działania zarządu lub ich brak bacznie spoglądając na sytuację wokół klubu.


Witamy wszystkich internautów KKSLECH.com w kolejnym odcinku cyklu „Na chłodno”. Ostatni tydzień w życiu klubu był dość ciekawy i o tym co można już publicznie ogłosić dziś piszemy. Przede wszystkim Piotr Rutkowski tak jak zapowiedział tak faktycznie robi. Nie poddaje się i walczy. Walczy od kilkunastu dni ze Slovanem Bratysława uwaga! o 50 tysięcy euro! Wyobrażacie sobie to? Lech ma się wzmacniać, robić kolejną rewolucję, rewolucję dużo większą od tej zeszłorocznej, a problemem jest kwota 50 tysięcy euro na wypożyczenie De Marco, która w piłce znaczy tyle ile w normalnym życiu jakieś 5 złotych. Negocjacjami ze Słowakami wiceprezes Lecha Poznań faktycznie pokazuje, że się nie podda i będzie walczył o każdy grosz, by przypadkiem nie zadłużyć klubu, bo przecież dla zarządu bardziej liczy się stabilizacja finansowa niż sukcesy sportowe za wszelką cenę co świetnie widać od pół roku.

Ostatnie dni dla władz Kolejorza nie są zbyt dobre. Właściciel Jacek Rutkowski dowiedział się o sprawie Damiana Kądziora, o łapach kładzionych na niego przez FF domagając się wyjaśnień całej tej sprawy. Efekt? Temat transferu Kądziora do Lecha w ostatnich dniach wrócił. Samego zawodnika przede wszystkim bardzo chce mieć Ivan Djurdjević. Jeśli Kadzior nie wybierze żadnej zagranicznej oferty, to są spore szanse na przyjście tego piłkarza do Lecha, który jest jednym z głównych celów transferowych nowego sztabu szkoleniowego. Jeżeli faktycznie uda się Lechowi sprowadzić Kądziora będzie to zasługa przede wszystkim Djurdjevicia + także właściciela klubu dzięki któremu obcy ludzie zdejmą łapy z obcego zawodnika należącego do innej agencji. Najbliższe dni będą kluczowe w kontekście tego transferu. Wypada nadal wierzyć, że się uda, ponieważ latem lepszego zawodnika z polskiej ligi Lech Poznań i tak nie ściągnie.

Celem Kolejorza w tym okienku transferowym wciąż jest sprowadzenie takiej samej liczby Polaków co obcokrajowców. Jest to mało prawdopodobne, choć parę tematów w ostatnich dniach poszło do przodu. Nie trafi tutaj Mateusz Możdżeń, więc kibice nie muszą panikować. W tej chwili najmocniej grany jest temat dwóch środkowych pomocników w tym jednego z Półwyspu Iberyjskiego, a także napastnika z Bałkanów będącego jedynką. Problem jest oczywiście jeden. Za wszystkich trzeba płacić albo trzeba im płacić podczas gdy ludziom zarządzającym Lechem wydaje się, że dobrzy jakościowo piłkarze będą przychodzili na Bułgarską za pół darmo i za wszelką cenę będą chcieli tutaj grać. Lech tak jak zimą – robi letnie transfery z wężem w kieszeni. Nic do tych ludzi nie dotarło. Oni nadal zachowują się jakby dopadła ich choroba oszczędzania za wszelką cenę, która powoli staje się być nieuleczalna. Większy budżet, rosnące słupki i rozwój klubu to przekleństwo, ponieważ im jest Lech bogatszy tym na rynku transferowym działa bardzo zachowawczo odstraszając ciekawych piłkarzy do przyjazdu do Poznania.

Pozostając przy transferach. Wolną rękę na zmianę otoczenia ma Radosław Majewski, który aktualnie jest na wylocie zaraz po Niklasie Barkrocie. Kiedy z urlopów wrócą wszyscy piłkarze sztab szkoleniowy będzie rozmawiał z pozostałymi zawodnikami przedstawiając im swoją wizję oraz nowe zasady funkcjonowania w Lechu. Komu się nie będzie podobało ten ma drogę wolną. Nikt nikogo nie będzie na siłę zatrzymywał. Nie podoba się przy Bułgarskiej to do widzenia, zatem niewykluczone, że do piłkarzy, których widzicie w środkowym menu serwisu po 14 czerwca dołączą kolejne nazwiska. W ostatnich dniach były jeszcze zapytania co z tym Koljiciem? Bez zmian. Bośniak wrócił do FK Krupa i ma oferty z innych klubów. Lech początkowo w maju chciał go ponownie wypożyczyć (tym razem za półdarmo), ale później uznano, że po co skoro tego lata i tak ściągnie kogoś lepszego. Koljicia umieściliśmy wśród zawodników, którzy odeszli, gdyż jeszcze parę dni temu w środku zeszłego tygodnia Lech był i jest nadal zainteresowany kimś innym zza granicy o podobnych warunkach fizycznych. Z tego co wiadomo temat jest coraz bardziej aktualny i nie trzeba wydawać kokosów finalizując ten ruch.

Jak sami widzicie mimo tzw. „sezonu ogórkowego” czy urlopowego (nie wiadomo po czym) w Lechu dzieje się nawet sporo. Niezbyt dobrego, jednak przez ostatni tydzień działo się dużo, choć zapewne czytając różne media Lech jest tam tak jakby nieobecny, w cieniu choćby mundialu czy innych sportów. Ciekawy artykuł pojawił się jednak na stronie kibicpoznański.pl. W nim wypowiada się Karol Klimczak, który chyba nie wiedział co wygaduje. Według tego artykułu prezes Lecha Poznań wypowiedział kilka zdań, które są dowodem na … No właśnie na co? odlot? pychę? lekceważenie obecnej sytuacji? ignorancję? Kilka hitowych zdań prezentujemy poniżej zostawiając Wam ich interpretację:

„Klub jest na tyle stabilny, że boli nas tylko jedna rzecz: brak mistrzostwa Polski. Poza tym nic złego się nie dzieje. Od tylu lat budujemy klub, że taka sytuacja nie może spowodować zachwiania, pojawienia się rysy. Wszyscy są wkurzeni. Czekam tylko, aż zaczną się Mistrzostwa Świata i wszyscy zajmą się inną piłką niż nasza Lechowa. Robimy dalej swoje.”
„Będziemy w dalszym ciągu uprawiać tę samą politykę, jaką uprawialiśmy. Jasne, że zrobimy ciekawe transfery zewnętrzne. Liczba i jakość sprowadzanych piłkarzy nie będzie ograniczana przez sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Na pewno jednak nie będzie tak: udowodnimy, że kochamy Lecha i zrobimy transfery.”
„Jeśli ktoś postępuje na zasadzie: im gorzej dla klubu, tym lepiej, to znaczy, że nie zależy mu na Lechu. Nie jest kibicem naszego klubu.” (za kibicpoznański.pl)

Krótki komentarz: Ktoś kto postępuje na zasadzie: mamy 100 mln budżetu, nie kupimy zimą następcy za Tetteha, bo po po co, lepiej wmówić ludziom bajeczkę o Serafinie temu w sumie też nie zależy na Lechu. Skoro przez 7 lat wygrywa się 2 SPP oraz 1 MP temu również niezbyt zależy na Lechu, a już tym bardziej gdy 2 rok z rzędu ogląda się plecy Jagiellonii mającej dużo mniejsze możliwości finansowe i nie robi się żadnych poważnych zmian.

Samo zdanie – „Czekam tylko, aż zaczną się Mistrzostwa Świata i wszyscy zajmą się inną piłką niż nasza Lechowa. Robimy dalej swoje” to kpina przede wszystkim z normalnych kibiców Lecha, którzy faktycznie mogą się nimi nazywać. Przecież 14 czerwca zespół wraca do treningów, 20 czerwca jest losowanie Ligi Europy, później są sparingi, natomiast 12 lipca pierwszy mecz. Jak można mówić publicznie, że czeka się na MŚ, by wszyscy zajęli się mundialem zamiast Lechem? Dla wielu kibiców Kolejorza w tym tysięcy na tej witrynie Lech to nie tylko sport, to nie tylko piłka, a przede wszystko wielkie emocje, styl życia i samo życie, którego prezes Klimczak chyba nie zrozumie. Od dawna idzie odnieść wrażenie, że nie wszyscy ludzie, którzy tworzą tego Lecha (niekoniecznie siedzący w zarządzie) rozumieją co robią, dla kogo robią i czego oczekują kibice. Kibice chcą sukcesów. Trofeów za wszelką cenę. Nie gabloty w której będzie koszulka wychowanka grającego w przeciętniaku Seria A wraz z jego autografem. Kolejny raz nie ma już sensu o tym pisać, ponieważ wszyscy normalni kibice i tak to rozumieją wiedząc przy okazji o co chodzi. Kto nie rozumie niech najlepiej obrazi się na kibiców, a później wynosi wreszcie z tego klubu, bo i tak nigdy nie będzie jego prawdziwą częścią. Właśnie przez takie myślenie Lech nigdy nie będzie mocny razem jak głosi marketingowy hashtag #MocniRazem.

PS . Kończąc na dziś. Do roli dyrektora sportowego przymierzany jest Tomasz Rząsa, który w ciągu 4 lat może już pracować na 4 stanowisku. Nie będzie to żadna poważna zmiana tylko tzw. słup pod publiczkę. Nie ma się nawet czym zachwycać.
PS 2. Nie ma tego w tekście powyżej, a to chyba ważna wiadomość. Wszystkie ewentualne transfery będą zgodne z myślą i pomysłem Ivana Djurdjevicia. Dzięki managerom w ogóle ktoś tutaj przyjdzie. „Djuka” w pewnym sensie jest teraz trenerem, dyrektorem sportowym, skautem i negocjatorem. Zarząd ma tylko przelewać pieniądze.
PS 3. Kolejny raz przypominamy czytelnikom, że jesteśmy całkowicie nieobecni na Facebooku. Nie mamy tam swojego profilu i nie chcemy wychodzić z naszymi treściami do ludzi, którzy nie są kibicami a często nawet konfidentami. Kiedyś na jednym fanpejdżu głównie młode osoby nazywające się kibicami prawie list zbiorowy do prokuratury pisali po tym jak im nie spodobał się artykuł o ich Bogu Nenadzie Bjelicy, którego przy okazji nazwali – „najlepszym trenerem w historii Lecha”. Facebook to rak internetu i nie chcemy mieć z nim nic wspólnego.
PS 4. Temat transferowy jest coraz bardziej gorący a od środy może nabierać coraz większego tempa. Gdyby po dzisiejszym „Na chłodno” coś się wkrótce zmieniło będziemy informować wcześniej niż dopiero za tydzień w kolejnym odcinku.
PS 5. Tak jak mówił prezes – „Lech robi swoje”. Nie przez swoje błędy oberwali jednak kibice protestujący 20 maja. Można im pomóc wpłacając pieniądze na poniższe konto SKLP:

Poznański Bank Spółdzielczy
nr konta: 43 9043 1070 2070 0065 1983 0001
z dopiskiem: cele statutowe, pomoc prawna

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <172 komentarze

 1. slash pisze:

  Jezuuuuuu

 2. Anonim pisze:

  Psychikę rządzą w LP!

 3. mól pisze:

  Psychole rządzą w LP!

 4. Kalisz pisze:

  Jeżeli to prawda z Jackiem Rutkowskim i Kądziorem – to jest to promyczek słońca w tym zachmurzonym od lat niebie…

 5. kolejorz242 pisze:

  oni zawsze mieli węża w kieszeni, najgorsze jest to że im więcej zarabiają pieniędzy tym wąż staje się grubszy, jak Rudnevsa sprowadzali to o 100tys euro się kłócili, Rudnevs już zdążył nawet wrocić z powrotem

 6. Gadzuki pisze:

  Ja mu dam gdy się zaczną Mś bardziej mi zależy na Kolejorzu niż na tej zbieranie trenera Lewandowskiego

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Ja oczywiście obejrzę MŚ, ale bez napinki. Ja będzie możliwość to popatrzę na grę Linettego, Kownackiego… Oczywiście będę kibicował naszej reprezentacji, ale to już i tak nie to. Im człowiek starszy tym więcej zna kulisów tego teatrzyku i wie jakie są przyczyny gorszej gry… A do Kolejorza mam irracjonalnie-kibolski stosunek. To jest obsesja i spora część mnie!

  • J5 pisze:

   JR mam to samo: )

  • tomasz1973 pisze:

   JR
   Tak jakbyś pisał o mnie…
   🙂

 7. Piasek pisze:

  Wierzyć się nie chce, czytając o tym, co się odpierdziela w tym klubie… Senior powinien tu konkretnie zainterweniować, a nie tylko w przypadku Kądziora i FF. A Klimczak gadaniem o mundialu i odwróceniu uwagi od Lecha doszczętnie się skompromitował i powinien zostać usunięty ze stanowiska. Pajac…

  • Grimmy pisze:

   Senior powinien rozgonić to całe towarzystwo na cztery wiatry. Widzisz, on wpada raz na przysłowiowy rok, robi awanturę, a później wszystko wraca do normy. I tak to się kręci, od awantury do awantury. Zero normalizacji. Chyba aż tak bardzo seniorowi nie zależy na Lechu.

  • przem37 pisze:

   Grimmy i co powie synusiowi? Jesteś nieudacznikiem, idź do fabryki? Przecież jak tam namiesza to dopiero go zaboli.
   Prawda jest taka, że od dłuższego czasu mam nieodparte wrażenie, że to jest kopia z rodziny Cacków (tam też synuś rozwalił Widzewa), tylko że u nas tata trochę bardziej kontroluje synka.

   W temacie samego Rząsy to tylko pytanie czy bedzie miał coś do powiedzenia, czy będzie tylko „słupem”. Za czasów pracy w Cracovii miał kilka fajnych transferów.

  • Alcatraz pisze:

   Dokładnie! Klimczak do dymisji!

 8. John pisze:

  Nie wiem,jesli targują się mocno o 50 tys ,to raczej trzeba zapomnieć o wzmocnieniach.
  Bo całą nadzieje opierać w Djurdjeviciu ,to też głupie.
  Nabiorą szrotu,a na koniec opie*dolą jeszcze pewnie Gumnego i Jevticia.
  Słupki będą się prezentować zajeb*ście.

  • Andy pisze:

   Panie, to je 200 000 złotych. Czyli 2 promile budżetu. A za 2 promile to się idzie siedzieć, jak Cię zlapią 😉

  • bezjimienny pisze:

   Trochę dużo jak na „zawodnika wartego 5 złotych”.

  • bezjimienny pisze:

   Dobra, źle przeczytałem, ale i tak podtrzymuje.

 9. ZYX pisze:

  Ostatnie post scriptum jest niepotrzebne, każdy z nich wiedział czym to grozi.

  • Mohito pisze:

   Tym bardziej chwała, że ktoś podjął ryzyko. Do rozpierduchy było wiele głosów słychac, ale do wybiegnięcia juz zdecydowanie mniej. To jest niejako podsumowanie większości kibiców czy tutaj czy na forum WL – do krzyczenia, wprowadzania swoich genialnych pomysłów jest wielu ale do realnego działa już zdecydowanie mniej.

 10. Bart pisze:

  Artykuł opisuje charakterystyczne objawy wronkowca złośliwego. Szkoda mi w tym wszystkim Djuki. W klubie otacza go taka banda bęcwałów że z logicznego punktu widzenia to nie ma prawa się udać. Chociaż z drugiej strony, piłka to nieprzewidywalny sport gdzie nie takie historie się przytrafiały. W każdym razie, Ivan Djurdjević to w Lechu ostatni Mohikanin i jeśli mimo napotkanych trudności ogarnie ten burdel to naprawdę będzie przechujem.

 11. ad astra pisze:

  Śmiesznie i strasznie brzmią te info o De Marco czy Kądziorze.

 12. Biniu pisze:

  Ja jakoś specjalnie nie wierze w dobroć starszego Rutkowskiego. Dobry car – źli bojarzy. Myśle że jest on zbyt wytrawnym biznesmenem aby od przypadku do przypadku dowiadywać się o sposoby zarządzaniu Lechem. Zarząd wykonuje jego polecenia i tyle. Mam tylko nadzieje że model biznesu Lech Poznan w wersji „kupujemy za frytki, walczymy o puchary, promujemy akademie” się wyczerpie. Może w exelu im kiedyś wyjdzie że mistrza trzeba zdobywać żeby lepiej młodych sprzedawać ( może teraz boją się ,ze młodzi będą w pucharach na wyższych szczeblach objeżdżani i ich wartość spadnie). Niestety czasy są takie że Lech Poznań to tylko biznes ,w każdym razie dla jego właścicieli. Nie zgadzam się że młody Rutkowski i Klimczak to idioci którzy nie wiedzą jak prowadzić Lecha. Oni prowadzą go znakomicie jako przedsiębiorstwo przynoszące dochód. Jeśli dochody z dnia meczowego są dla nich ważne to może spadająca frekwencja będzie na tyle ważna ,że o mistrza będą musieli naprawdę zawalczyć.

  • kolejorz242 pisze:

   zgadzam się, jabłko daleko od jabłoni nie pada, stary tez ma węża w kieszeni

  • Grimmy pisze:

   @Biniu,
   A mi się wydaje, że jest troszkę inaczej. Moim zdaniem, Senior to osoba, którą sprawy Lecha praktycznie nie zajmują. Pewnie tylko czyta kwartalne sprawozdania finansowe. Jeśli słupki się zgadzają, to on się nie wtrynia, zostawiając synalkowi i Charles’owi prawie pełną autonomię. Dlatego nie zdaje sobie sprawy, co się w klubie dzieje. A później nagle syf wywala jak szambo, seniora łapie wkurw i robi awanturę. Po awanturze jest chwila, że wszyscy się pilnują i starają, no ale później siłą nawyku wszystko wraca do swojego poprzedniego stanu rzeczy. I tak się kręci to wszystko, od awantury do awantury…

  • kolejorz242 pisze:

   @Grimmy ale stary rutek jak kupował Rudnevsa to się o 100 tys euro targował i o mały włos transfer by nie doszedł do skutku, ile bramek strzelił Rudnevs, ile dał lechowi i ile amica zarobiła to wszyscy widzieli, Rudnevs już wyleciał z poznania by potem wrócić bo jednak się dogadali

  • Grimmy pisze:

   @kolejorz242,
   Ja nie przeczę, że tak nie jest. Wypowiadałem się tylko na temat zaangażowania Rutkowskiego seniora. Dopóki liczby się zgadzają, to tamten nie interweniuje, nie wtrąca się w funkcjonowanie klubu. Jednak te jego interwencje, myślę że nie są pod publiczkę. Moim zdaniem, on nie jest blisko klubu i nie wie co tam się dokładnie dzieje. Teraz więcej uwagi poświęca Lechowi, bo szambo wybiło i musiałby spinaczem zatkać nos, żeby nie czuć tego smrodu. Jakby nie patrzeć, to już nie był incydent lokalny, czy jakieś tam nieistone niewygranie mistrzostwa, to była sytuacja o której mówiło się w całej Polsce, w mediach nie tylko sportowych. Dlatego będzie teraz, przez jakiś czas, bardziej kontrolował poczynania zarządu. Oczywiście, żeby nie było, nie jestem naiwniakiem, który wierzy, że nagle Lech zmieni drastycznie politykę i strategię działania. Staremu chodzi o to samo, co młodemu i Klimczakowi. O to aby Lech przynosił zyski. Jednak, mam wrażenie, że stary ma dużo lepszy zmysł biznesowy i przez samo to, gdyby to on sterował klubem, Lech miałby lepsze wyniki sportowe.

  • ojciec pisze:

   @Grimmy nie bądź naiwny. Jacek Rutkowski jest wyśmienitym biznesmenem a nie urzędnikiem gminnym.
   Twierdzenie, że może nie wiedzieć co się dzieje w klubie, o którym codziennie pisze prasa ogólnopolska to naiwność.

  • Grimmy pisze:

   @ojciec,
   No właśnie, wie tyle, ile w prasie wyczyta 😉

  • radpoz pisze:

   myślę, że to co mówi @Grimmy jest bliskie prawdzie. W tym sezonie Jacek Rutkowski dostrzegł syf będąc na meczu z Jagiellonią, co pociągnęło za sobą decyzje zwolnienia Bjelicy itd.

 13. MaPA pisze:

  Wiem jak się nazywa ten wąż.To ANAKONDA!

 14. leftt pisze:

  „Właściciel dowiedział się o sprawie Damiana Kądziora” – to zdanie mnie powaliło. A pana Klimczaka informuję, że Mundial zamierzam oglądać, co nie będzie mi przeszkadzało w interesowaniu się Lechem.

 15. andi pisze:

  Pape smerfa już ruszyło….. to pokazuje że jaki syf. I mnie już brak słów. Nadal wierzę że Ivan to ogarnie. Teraz tylko panowie poszperajcie w tt, morze coś wypłynie. Pozdro.

 16. Lechowy pisze:

  To jest chore

 17. fox pisze:

  Skoro właściciel Jacek tupnął nogą w sprawie Kądziora to może by tak samo zrobił w sprawie wywiadu gargamela i wywalił go na zbity pysk podobnie jak ff.Synka nie ruszy bo syn to syn,coś w życiu robić musi.Pisałem już tutaj kiedyś ,że młody Rutek może zrobić tyle na ile finansowo pozwoli mu gargamel.Niestety w innym przypadku klub nadal będzie się bogacił,a sukcesów jak nie było tak nie będzie.

 18. CzyWyMacieZgorem? pisze:

  Ciężko się czyta. Serce krwawi wychodzi na to że kolejny sezon w plecy. Kadra liczebnie mniejsza, mniejszy nacisk i mniejsza rywalizacja. Pozostanie Trałka i ta sama ekipa, która będzie bała się pauzy za kartki. Wartość piłkarska i finansowa kadry pikuje w dół. Poczekam jeszcze na transfery ale jak Rutek targuje się o 50 tysia to już wyobrażam sobie jak będzie targował się o wysokość premii dla menadżerów i wysokość wypłaty dla pilkarzy. A każdy wie że oni negocjują z kilkoma zespołami jednocześnie. Kądzior w Lechu czy w Dynamo … legła po cichu pytała.
  Od dawna wiadomo że polityka kurweki jest jedna… jak nie można kogoś mieć… to zawsze można komuś zaszkodzić i podbić cenę.
  W przypadku Lecha podbijanie jest bardzo łatwe i nie wymaga dużych nakładów.

 19. Timekk pisze:

  Ale to wasze marudzenie zaczyna być męczące.

 20. John pisze:

  Jako że Ivan załatwia transfery ,ten jeden pomocnik pewnie z Portugalii ,tam Ivan może mieć jakieś kontakty.A napastnik z ligi serbskiej,tak bym obstawiał.

  • sp pisze:

   Brawo! przeczytaj jeszcze raz na chłodno i nie musisz nic obstawiać bo tak jest

 21. legolas pisze:

  Czyli można rozumieć, że ten zawodnik lepszy od Kolijca o podobnych warunkach fizyczny to właśnie ten nr 1 z Bałkanów tak? Co do środkowych pomocników to pewnie z Iberyjskiego na 10, a ten drugi obstawiam za Gajosa. Trochę martwi cisza co do środkowego obrońcy, bo De Marco niekoniecznie będzie jakimś zbawicielem, Rogne wiadomo, Janicki solidny bez szału a Vujadinovic trochę jak Kamiński z ostatniego sezonu, niby potrafi zagrać bardzo dobry mecz ale nagle coś odpierdoli. Szkoda że Puchacz zostaje w Sosnowcu choć pewnie Kostevych nie odejdzie w tym okienku i z Tomasikiem powalczą o skład. No i pozostaje kwestia obsady PO, tradycyjnie żadnego zmiennika, jak to bywało przez ostatnie lata?

  • Dawid pisze:

   Czuje, że w tym sezonie młody Pleśnierowicz będzie już pogrywał a z tego co słyszałem to solidny kopacz już z niego

  • F@n pisze:

   W sparingach nie grał źle, niech gra

 22. Robert pisze:

  Ludzie piszmy do Seniora mail’e, sms’y (o ile takowe ktoś posiada). Widać, że jest to człowiek, który potrafi pierdolnąć pieścią stół i ustawić towarzystwo. Kto jak kto, ale on ma moc.

 23. anonimus pisze:

  PS 4. Temat transferowy jest coraz bardziej gorący a od środy może nabierać coraz większego tempa. Gdyby po dzisiejszym „Na chłodno” coś się wkrótce zmieniło będziemy informować wcześniej niż dopiero za tydzień w kolejnym odcinku.
  no i git.

 24. Al pisze:

  Co do De Marco”. Zawodnik jak do tej pory nie sprawdził się w pierwszym zespole i lepiej dołożyć trzy razy tyle i sprowadzić innego solidnego,dającego wzmocnienie zawodnika. Kiepscy zawodnicy to nawet za darmo nie powinni blokować miejsca innym, inną sprawą że tacy ciągną w dół pozostałych zamiast podwyższać poziom.

 25. andi pisze:

  Tu już przewijało się nazwisko Ricardo Alves Portugalczyk. 25 lat of.pom.

 26. 1971 pisze:

  Muszę jeszcze raz w spokoju przeczytać w domu, bo to co napisali w”Na Chłodno”, to mnie tak zmroziło, iż do wieczora może odtaje. Sorry za błędy jeśli jakieś są, ale piszę na komórce.

 27. arek z Dębca pisze:

  Skoro wydali 13 mln zl na transfery i nic to nie dało to teraz zastosują taktykę: wydamy góra 3 mln zł na dwóch, może na podium się zmieścimy.

 28. Pawelinho pisze:

  Cirkus i skandaloza w jednym. To co te dwie ofermy robią z Lechem to się w pale nie mieści jak można zmarnować taki potencjał, mając praktycznie wszystko, aby zrobić z Kolejorza mocną drużynę sami doprowadzili do obecnego stanu sportowego upadku drużyny oraz minimalizmu. Brak słów.

 29. Lechowy322 pisze:

  Manolis Sipis przyszly defensywny pomocnik

  • John pisze:

   Jeśli tylko zawodnik będzie zainteresowany ,to bez problemu może trafić do Lecha.
   W jego przypadku ważny jeszcze 2 lata kontrakt nie ma takiego znaczenia.
   Niby zawodnik Olympiakosu ,ale u nich nie gra wcale ,cały czas na wypożyczeniach.
   Czyli nie jest im potrzebny.140 spotkań w Grecji,1 asysta.
   Ciężko powiedzieć co to za zawodnik ,Trałka w destrukcji też daje rade.

 30. F@n pisze:

  Pavkov czy Nikolić?

  • ziom018 pisze:

   Ten Pavkov to statystyki ma zajebiste. Tylko brać za free.

  • rubedo pisze:

   Skąd wiesz że za free? Z tego co widziałem kończy mu się umowa wypożyczenia a jak z Crveną jest to nie wiem.

 31. andi pisze:

  Manolis Siopis- grek ???? To nie półwysep iberyjski

 32. Lechowy322 pisze:

  Tak grek ponoc kontrakt jest dogadywany w czwartek przylot i podpis

 33. Marecki60 pisze:

  Temat dyrektora sportowego to jest chyba jakiś żart. To znaczy, że ja też mogę być w Lechu dyrektorem. Efekt będzie taki sam, a może i lepszy,

 34. Michu87 pisze:

  Gargamel niech lepiej zajmie się wykładami na uczelni, a piłę niech zostawi w spokoju.

 35. bart3k16.03 pisze:

  Jezeli ,faktycznie cos jest w tych plotkach o Siopis, to po obejrzeniu filmikow uważam,że jest to piłkarz o charakterystyce potrzebnej Lechowi, gość notujący dużo odbiorów, taka grecka wersja Góralskiego. Jak bedzie czas pokaże. Uważam,że potrzebny jest piłkarz o takich atutach u nas

  • Anonim pisze:

   Nie widzę u niego żadnych atutów poza odbiorem ,młodsza wersja Trałki.
   A że to piłkarz Olympiakosu ,to mało ważne.
   Słaby ,nie zwracajcie uwagi na wycenę transfermarkt.Buja się całą karierę na wypożyczeniach ,zero liczb ,odbiór i podanie do najbliższego.

  • bart3k16.03 pisze:

   Własnie w mojej opinii Trałka nie jest dynamiczny, albo mega agresywny, bardziej bazuje na ustawieniu, a taki piłkarz w mojej opinii jest potrzebny w odbiorze, na pozycji nr 6 nie sa potrzebne jakies wybitne liczby, potrzebne są odbiory najlepiej juz na połowie przeciwnika. Zgadzam się, że piłkarz z liczbami jest potrzebny ale na pozycji 8/10

 36. andi pisze:

  Jeszcze jest ten Portugalczyk Ricardo Alves…półw. iber…To po te 70% by się zgadzało. Zostaje Kędzior i napastnik? Temat De Marco-znany, a reszta jak uwzględni się odejścia!!!

 37. F@n pisze:

  Czytam na twitterze, że z tym Siopisem może coś faktycznie na rzeczy. Ale plotki ploteczki wiadomo

 38. andi pisze:

  A może koledzy to co owiane tajemnicą rozwiązaliśmy. 1-Piopis-def.pom.Grek. 2-Alves-of.pom.Portugalczyk.3-Pavkov-śr.nap.Serb.4-Kędzior-skrzydłowy…..a reszta ?????

  • slash pisze:

   Proste, na resztę nie ma pieniędzy, na wymienionych też nie.

  • Radomianin pisze:

   Jeśli to by sie sprawdziło, to oprócz Kędziora nic się nie zmienia. Nadal słabi lub średni… Super :/ Przynajmniej średni lub średnio dobrzi są nam potrzebni by wygrać tą słąbą ligę…

 39. andi pisze:

  Siopis…miało być

 40. John pisze:

  Najprędzej może chodzić o tego Fina co mu się kontrakt kończy.Ten Sipis może być ściemą ,albo jest jedną z opcji.
  Lod dużo lepszy zawodnik.

 41. andi pisze:

  Nie no….to już nie pożyczki i to z przypadku a nie z potrzeby. To jeszcze mało, ale choć na górze kogoś nerwy poniosły i walnoł pięściom w stół. I Ivan to firmuje i pewno to On zainterweniował u ..papy..Na ile to da efekt zobaczymy. Ale to już ostatni gwizdek.

 42. milekamps pisze:

  Węża w kieszeni to Rutek ma od ładnych paru lat

 43. andi pisze:

  Tylko ten Fin nijak nie mieści się w opisie..półwysep iberyjski i bałkany !!! Choć i może być i ściema.

 44. andi pisze:

  Wyborcza już o Greku pisze….ale opcja wypożyczenie….to już na żart zakrawa. Choć nie grał jakiś czas, ale czy to ujdzie?????

  • Anonim pisze:

   Ci to chyba główne źródła informacji czerpią z Twittera.Potrafią powtórzyć każdą plotkę ,podobnie jak kilka innych portali.

 45. kbic pisze:

  jeśli kolejne okno będziemy wypożyczać tzn że znowu będą przychodzić do nas ogóry z zagranicy, więc o jakich my ambicjach mówimy? coś czuję, że podium w nadchodzących sezonie będzie sukcesem, ale walczy o 50tys euro buahah

 46. Poznaniakk pisze:

  Najlepsze że przypuszczalnie Dinamo i nowy trener Bjelica zgarna Kądziora, złożyli ofertę. Taka sytuacja to duży problem…

 47. robson pisze:

  Czyli można powiedzieć, że w Lechu zostaje wprowadzony angielski model menedżerski jakiego chciał Skorża. 🙂

 48. LechFan17 pisze:

  Borowicz atakuje na TT kkslech.com

 49. wagon pisze:

  ciekawe jest to, że Borowicz stawia na szali swoje nazwisko, większość tu i TT to jednak osoby anonimowe, robi się ciekawie

  • John pisze:

   Sugeruje,że 90 % niusów KKS ,to informacje wyssane z palca.

  • Grimmy pisze:

   Wygląda mi na to, że klub podjął rękawice rzuconą mu przez SKLP i kkslech. W przypadku SKLP, klub będzie chciał ich wyeliminować (na przykład ta akcja policji z przeszukiwaniem), a jeśli chodzi o kkslech, to pewnie będzie się starał ich zdyskredytować, a w dłuższej perspektywie odciąć od informacji…

  • wagon pisze:

   nie, wokół Lecha i nawet kkslech.com krążą różne grupy interesów, jak ktoś podpisuje się pod swoją opinią własnym nazwiskiem jest cenne

  • radpoz pisze:

   „w zasadzie wielu. z ostatnich super njusów zgadzają sie tylko proste sprawy. że chcemy zrobić transfery, co oczywiste i że negocjujemy przedłużenie wypożyczenia VDM. reszta to jazda po Waszych emocjach.”

   Czyli wszystko co napisane o transferach w „Na chłodno” może być prawdą, tylko nie podoba mu się, że przy okazji krytykuje się zarząd. Wiarygodności cytatu wypowiedzi Klimczaka chyba nie podważy, więc musi doczepić się do „reszty”, którą cięzko zdefiniować i później zweryfikować.

   a „z reguły nieprawda jest niewygodna” czytałem parę razy nie mogąc wyjść z podziwu na takie przekręcenie

 50. werty pisze:

  Slowa Klimczaka i polityka transferowa juniora (targowanie o 50tys eur) nie jest przypadkowa.To jest zwykla, celowa prowokacja w strone kibicow. Oni doskonale wiedza czym to sie skoczy i tylko na to czekaja. Mysle ze jest to pewien pomysl na pozbycie sie ludzi ktorzy im przeszkadzaja.

 51. Robert pisze:

  https://twitter.com/lukasz_boro

  Tutaj atak klakiera

 52. kibic Lecha pisze:

  We wczorajszej audycji Radio Poznań pan Klimczak prezes Lecha nazwał Wielkopolan idiotami głupkami poniewaz intresują się transferami do klubu W mojej ocenie jest to niedopuszczalne nazywać uczciwych Wielkopolan głópkami Więc Wielkopolska rząda dymisji Klimczaka

 53. Robert pisze:

  Wychodzi na to, że nas dużo czytają 🙂 I widzą co nie co. A nawet się zastanawiają gdzie mają kreta. W dupie, kurwa, Borowicz klakierze.

 54. Lech Poznań pisze:

  Więc teraz rozpocznie się sezon i napiszę szczeze nie będzie mnie interesować czy Lech gra padakę a moze dobrą piłkę ja nie wyobrazam sopie azeby pierwszy człowiek w klubie nazywał mnie głupkiem a przedewszystkim obrazał mój region który kocham i uwielbiam

 55. mr_unknown pisze:

  Moim zdaniem Borowicz próbuje zasugerować że planowane wzmocnienia są konkretne i wcale nie mają węża w kieszeni. Bardzo szybko okaże się kto ma rację.

  • mr_unknown pisze:

   Tylko, że z jednej strony mamy portal, który gdyby w Lechu było zajebiscie to pierwszy by to napisał, a z drugiej rzecznika klubu, który już nie raz napluł swoim kibicom w twarz.

 56. andi pisze:

  No i mamy Bielicę…mściwoja….A minimalizm skończy się że Kędzior odleci z Lecha. I tu się sprawdza..kto szybko płaci-dwa razy płaci. Czy to czegoś nauczy włodarzy. I taka prośba Waszmościowie…odrobinę dystansu do siebie. My Kalemu to cacy, a nam Kali to be. Nie dajmy się zwarjować i poróżnić. Z szacunkiem….

 57. John pisze:

  Pamiętajmy,że duża część ludzi opiera swoją wiedzę na tym co przeczyta na KKS czy ogólnie gdzieś w internecie,przeciętny Kowalski nie ma innych źródeł informacji o tym co się dzieje w klubie.Ja polegam na wiedzy i opinii z tej strony, w głównej mierze.Nie mam kąt na portalach społecznościowych ,Facebook-ów,TT i innych.Plus jakieś znane portale sportowe ,wywiady ,ewentualnie 2,3 ludzi z TT,można przeglądać nie mając go.
  Więc jeśli sądzą ,że coś jest kłamstwem niech to udowodnią.Przekonamy się jak jest naprawdę i kto ma rację.Mają prawo się bronić.Oby tylko nie w taki sposób ,że to oni zarzucą komuś kłamstwo,dopełniając wszystko kolejnymi bajerami monachium ,lelum polelum.

 58. wagon pisze:

  Borowicz stawia na szali swoje nazwisko, kilku dyżurnych informatorów jak np. KKSczyliJa lub Janex.. mogą pisać tak naprawdę cokolwiek, można mieć info od innych agencji managerskich lub osób chcących coś ugrać w klubie,
  są dwa niepodważalne fakty, 1. MP2018 został totalnie oddany bez walki, 2. dzisiejsze opinie i plotki zweryfikuje dopiero sezon 2018/19

 59. Sz pisze:

  „Mamy kurwa dosyć!!!” została zdjęta i zachowana na potem? Serio pytam. Przyda się jeszcze.

 60. Niebieski z Białym pisze:

  Jak widzę redakcja podobnie jak i moja skromna osoba uwypukliła ” majstersztyki” z wywiadu Klimczaka do kibicapoznańskiego.pl
  Zastanawiam się jak można być tak bezczelnym w swych wypowiedziach ? Kim jest ten prezes ? Komu kibicował w przeszłości , a komu teraz ? Oto podstawowe pytanie dla pana Klimczaka.W swoim kibicowskim wyborze kieruje się sercem czy mamoną ?
  Prawdziwy kibol kocha tylko raz.Raz wybiera klub. Raz i do końca życia. Nie można być kibicem Widzewa i Lecha jednocześnie.Nie można też być najpierw kibicem Widzewa a pożniej Lecha. To zdrada.
  Zdrada ideałów , tożsamości i tradycji.
  Lechitą się jest , nie bywa .

 61. Dula pisze:

  Jak ma się coś zmienić to trzeba o tym pisać. Na razie jest wąż w kieszeni, ale każdy ma nadzieje, że tą kieszeń opuści i trochę tych eurasów się wysypie. Nikt nie chce, żeby wszystko wydawali, niech zarabiają, ale chociaż jakiś konkretny procent z transferów wychodzących niech idzie na wzmocnienia.

 62. inowroclawianin pisze:

  Klimczak za te gadki powinien wylecieć. Przynajmniej od razu widać, że puchary chyba odpuszczają skoro chcą odwrócić naszą uwagę od Lecha. Jednocześnie tylko potwierdził, że nie chcą niczego zmieniać. Obawiam się że Rząsa będzie tylko figurantem. Jedyny plus, to że Możdżeń jednak nie przyjdzie i że być może odejdzie Majewski. Z tym De Marco to niezły cyrk. Kadzior chyba tu nie przyjdzie.

 63. kibic Lecha pisze:

  Myślę i jestem tego pewny Wielkopolska nie wyobraza sobie takiego człowieka jak pan Klimczak w Lechu Rutki to prośba do was ratyjcie się Klimczak aut

 64. Matys pisze:

  A co z Formella i Pawłowskim…?

 65. ziomek. pisze:

  Przepraszam, ale coś mi się nie zgadza, na portalu już pisaliście o tym, że De Marco Odszedł, Kądzior na bank nie przyjdzie xd tylko proszę nie usuwajcie mi posta w 5 minut jak ostatnio 😀

 66. andi pisze:

  Temat De Marco nie zakończony…czytaj art. wyżej. A kędzior będzie sprzątnięty z przed nosa. Cena minimalizmu i opieszałości. A do tego próby wydymania przez ff. Oby Ivan miał anielską cierpliwość.

 67. Kris pisze:

  Rutek i Klimczak daje sobie spokój zarządzaniem klubem,bo wogule nie macie pojęcia.Transfery znowu amatorskie!!!

 68. 1 pisze:

  żałosny atak Borowicza to odwrócenie uwagi kibiców w Wlkp od skandalicznego wywiadu Klimczaka. palanciki zorientowali się, że nieudacznik chlapnął kilka zdań za dużo i teraz robią zasłonę dymną. Dla mnie ten koleś był dawno skończony a teraz pogrążył się ostatecznie. Skandalem będzie jeśli zostanie na stanowisku……

  • zoto pisze:

   za ten jego wywiad powinien sam poddać się do dymisji – tak by postąpił jakby miał choć odrobinę honru

  • 1 pisze:

   on się sam nie poda do dymisji. To taki typowy śmieszek, korpo-szczur, kujon skarżypyta, karierowicz, któremu się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadał. Ja akurat z wizją rozwoju Klubu przez nich obraną się zgadzam ale uważam, że jak sama wizja jest dobra to po pierwsze: wykonawcy są fatalni a po drugie: brakuje im wyobraźni i pasji w tym co robią. No i ten minimalizm i skąpstwo, o którym tutaj już chyba wszystko zostało napisane.

 69. J5 pisze:

  Niestety spodziewalem się tego skąpstwa. Zresztą w komentarzach nie od dziś wielu z nas już od dawna spodziewało się takiej wolty zarządu. Z kolei tworzenie stanowiska dyrektora sportowego ” pod publikę” z naszego punktu widzenia mija się z celem, ale z punktu widzenia zarządu już nie. Będą mówić że słuchają glosu kibiców, że spelnili nasze oczekiwania, a tak prawdę mówiąc taki pozorant będzie kolejnym kozłem ofiarnym zarządu. Taka możliwość da zarządowi wieczne alibii, dzięki temu będą mogli wprost pławić się w minimaliźmie, i staczać Kolejorza w jeszcze większą otchlań. A słupki Gargamelowi będą się zgadzały. Nie o to nam chodziło. Chodzilo o dyrektora sportowego w pelni niezależnego, wyszukującego sportowo godnych pilkarzy do gry w Kolejorzu, walczącego z lechowym, pilkarskim minimalizmem i mobiluzującego drużynę do zdobywania trofeów. Jeśli tak się nie stanie, to ten zarząd musi odejść, bo inaczej opustoszeje stadion, a pewnie i nie jeden kibic wybierze spacer z rodziną, zamiast oglądania męczenia buły nawet przed telewizorem

  • bezjimienny pisze:

   Tak to jest jak się wysuwa durne i niekonkretne żądania. Trzeba było pomyśleć o tym wcześniej.

  • Grimmy pisze:

   „Chodzilo o dyrektora sportowego w pelni niezależnego wyszukującego sportowo godnych pilkarzy do gry w Kolejorzu, walczącego z lechowym, pilkarskim minimalizmem i mobiluzującego drużynę do zdobywania trofeów.” To chyba tylko Bruce Almighty dałby radę zrobić coś pozytywnego w takim układzie. Jeśli spełniłby wszystkie Twoje założenia, to zapewne szczepionkę na Aids i kolonizację Marsa też by ogarnął 😀

 70. Tadeo pisze:

  Jak widać wydarzenia z 20 . 05. , i starty jakie klub w związku z tymi wydarzeniami poniósł, niczego Rutkowskiego jr.i Gargamela nie nauczyły. W przypadku gdzie Klimczak kompromituje się kolejnymi skandalicznymi wywiadami na temat Lecha , pozostaje aktualne hasło.,puste trybuny. Moze ten ostateczny środek czegoś wreszcie nauczy tych nieudaczników.

 71. Kris pisze:

  Rutkowski i Gargamel wypierdalać Lecha tylko wstyd nam robicie!!! Tylko oszczędzanie na trensferach , i sprowadzanie za darmo!!! Róbcie tak dalej napewno już nikogo nie zobaczycie na stadionie, będzie pusty

 72. Marcosii pisze:

  „udowodnimy, że kochamy Lecha i zrobimy transfery” jakie my mamy szczęście ze posiadamy takiego prezesa !!! Pare innych zdań i myśli naszego prezesa też jest super błyskotliwych i ważnych !! Łubu dubu, Łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu !! i vice prezes też !!!

 73. arek z Dębca pisze:

  Klimczak to tylko dobrze opłacany księgowy rodem z Łodzi. Sam zresztą nie kryje się, że jest kibicem Widzewa. Rutek to desant z Reichu. Zarząd nie ma Lecha w sercu, tam się liczy tylko kasa. To o czym tu od wielu lat mówimy oni tego nie rozumieją. To tak jak ja bym był biznesmenem i zwietrzył bym interes np w inwestowaniu w Wisłę Kraków. Jako rodowita pyra na pewno bym tej Wisły nie kochał a chciałbym jak najwięcej kasy z niej wydusić.

 74. tomasz1973 pisze:

  Targi o 50 tys????? Naprawę??? BUUUUUUUHHHHHAAAAAA Ludzie skąd ten synek się wyrwał?
  Panie Jacku Rutkowski, zabierz swojemu synowi ten Klub, nie pozwól Go dalej ośmieszać! Wiem, syn, ale to być może nie pana wina, tylko jego matki!

 75. 07 pisze:

  Byłem ( jestem ) zwolennikiem ,aby zakupić taczkę do trenera który nic nie zdobędzie – trafiłby do niej Bakero, Urban, oraz Bielica. Niestety owa taczka przydałaby się do zarządu. Klimczaka trzeba jak najszybciej w niej posadzić.

 76. babol pisze:

  O co chodzi z tym, że senior Rutkowski interweniował w sprawie Kądziora, a nie może zadziałać w sprawie syna i Klimczaka? Na to wychodzi, że nawet seniorowi odpowiada taki stan rzeczy, tak? Ciągle się łudzę, że tato odbierze synowi zabawkę i zaprowadzi porządki. Za jego czasów też nie było wielkich fachowców, a wyglądało to zupełnie inaczej.

 77. andi pisze:

  Taczkę..ok. posadzicie tam zarząd!!! A komu oddacie władze…odkupicie. Piszę to enty raz….Nie pierdolcie głupot, to klub Właścicielski. Wymuście zmiany…ma być dyr. sportowy, to żle znów.. Nie ma własnego zdania. Czy ten namaszczony zgodzi się być kukłą, bez własnego zdania. To od razu Ivan jest kukłą, popychajłem, na taczkę Go. Rozumie emocje, ale niech wam rozum nie odbiera. Nie chcę nikogo urazić, ale LECH to też MÓJ klub….

 78. Lewy pisze:

  spierdalaj płatny sługusie

 79. andi pisze:

  Lewy… jesteś głupkiem do entej potęgi. Kupie Ci oliwę abyś taczkę naoliwił, żeby nie skrzeczała.

 80. kk pisze:

  Gargamel jest na maxa wkurwiajacy! On nawet nie rozumie, że są praktycznie spaleni u prawdziwych kibiców..

 81. angelo pisze:

  Myślę , że nie będzie dobrze . Chodzą słuchy , że AMICA bardzo mało płaci pracownikom , a co to nam przypomina , wypisz , wymaluj sytuacja w Lech . Duże oczekiwania za małe wynagrodzenie . Ta sama laurka tatusia i syna .

  • tdm pisze:

   A myślisz że Amika jest we Wronkach, Groclin w Grodzisku/Ukrainie, żeby dużo płacić ?..

  • inowroclawianin pisze:

   Też mi kumpel mówił, że zarabiają tam po 1800 na rękę. Rutki to skapcy są i dorabiają się na cudzym nieszczęściu(pracownicy fabryki, kibice).

 82. WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

  Czyli pan prezes juz nawet przestaje udawać ze ma kibiców w dupie. Nie zdziwię się jak za jakiś czas powie ze jak się komuś nie podoba to niech nie chodzi na mecz. Dla zapełnienia sobie kieszeni pieniędzmi są w stanie poświęcić wszystko widzę .Ciśnienie rośnie ,wiec wychodzi z nich zakłamana prawda.Matke oszukasz, Ojca oszukasz ale kibica Lecha nie oszukasz.

 83. andi pisze:

  Nic tu dziś konstruktywnego nie przeczytałem, Jak tylko mazanie się…może w wielu z Was ten syndrom się tu uwidacznia i jest zarazliwy. Facet się nie maże, bierzę na klatę to co los niesie i idzie ze śpiewem na ustach, mazgaje.

  • Piasek pisze:

   Tak, tak. Walczy i nie poddaje się niczym młody Rutek.

  • zoto pisze:

   Andi ja wiele rozumiem, uważam jednak, że przeginasz (podobnie jak i część innych osób odpowiadających na Twoje wypowiedzi)

   Każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania swoich argumentów – także i Ty. Nie masz jednak prawa do obrażania kogokolwiek – działa to także w drugą stronę. Po co teksty o mazgajach itp.? Obrażają Cię? Pokaż, że jesteś ponad to – dyskutuj merytorycznie za pomocą dobrych argumentów. Będziesz je miał, to będziesz drążył niczym przysłowiowa kropla skałę. W innym przypadku taka dyskusja nie ma zwyczajnie sensu.

   W mojej ocenie czasami masz rację, czasami bredzisz od rzeczy (zapewniam, że to tylko moja subiektywna ocena). Zachęcam do szacunku do wszystkich użytkowników, uwierz mi, że wtedy też ten szacunek otrzymasz. A tych co Cię obrażają olej – nie zniżaj się do ich poziomu. W pewnym momencie przestaną – albowiem pożywką dla wyzywających jest możliwość wk….. drugiego – brak reakcji z Twojej strony, to smutek po drugiej stronie, która liczyła, że osiągnie skutek.

   Przemyśl spokojnie

 84. andi pisze:

  Skora tak twierdzisz!!!!! To bierz z Niego przykład, a ni tych mazgai. Ja mam kogo naśladować….

 85. andi pisze:

  zeto….jesteś ostatnią osobą którą chciałbym urazić, jak większość z Was. Ale szlak mnie trafia na wpisy o taczce….nikt nie pamięta tamtych czasów..Solidarności. A szacunek..wiem co to jest…nawet w tamtym smutnym miejscu..na młynie. Wybaczcie emocje, jesteśmy i tak jedną rodziną LECHA, a w rodzinie, jak w rodzinie. Siema.

  • tomasz1973 pisze:

   Zamknij już tą paszczeke, bo tego obraz w laptopie się zamazuje! Na młynie? Kurwa ciebie „na młynie” to chyba znaleźli i mąka ci mózg zatarła.

  • inowroclawianin pisze:

   Młyn to masz w domu jak Cię stara bije tłuczkiem Andi 🙂

 86. 1971 pisze:

  Panowie nie ma co się wkur….. , bo to szkoda naszego zdrowia. Wystarczy poczekać około dwa tygodnie i będziemy wiedzieć cz gargamel z młodym rutkiem kupią jakiegoś przyzwoitego grajka za przyzwoitą kasę, czy znowu zrobią z własnej gęby dupę.

 87. Siódmy majster pisze:

  Nie ma już nawet węża w kieszeni.Zdechł kurwa z głodu!No przecież to,co pierdoli ten widzewski szczurek jest poza wszelką krytyką.Za jakich imbecyli ma nas ten człowiek,że myśli iż damy się nabrać po raz setny na ten bzdetny słowotok?No przecież to jest obraza inteligencji nawet pierwotniaka,a co dopiero człowieka,kibica Lecha.Hasło MAMY KURWA DOŚĆ do skutku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 88. Ekstralijczyk pisze:

  Weźcie teraz sobie wyobraźcie, ile Lech mógł potencjalnie stracić o wiele lepszych zawodników niż tych których kupował, jeśli Rutek targowal się o 50 czy tam 100 tys. euro.

  To się kurwa w głowie nie mieści…

  Odnośnie Kądziora pomimo, że Ivan bardzo go chce u siebie, to wydaje mi się, że jest już po ptokach.

  Była niedawno bardzo duża szansa na niego, ale jak zwykle Rutkowski poprzez swoje nieudolne działanie spierdolił to.

  Teraz robienie z Ivana dyrka sportowego, scouta i negocjatora to jest szczyt chamstwa, buractwa oraz po raz kolejny raz niekompetencji zarządu.

  Jak transfery nie wyjdą to wiadomo na kogo konto to pójdzie, a zarazem kto umyje ręce od tego.

  Istny kurwidołek, że ja jebie.

 89. Artur pisze:

  Pięknie
  A jakiś miesiąc temu trochę w innym stylu o tym powiedział P.R. Został wyklęty od czci i wiary.

 90. Boro pisze:

  To wam na Twitterze jada od pinoki ten frajer z wtk?

 91. mr_unknown pisze:

  Ten bezczelny rzecznik chce namacalnych dowodów na to, że rutki mają węża w kieszeni. Niech sobie idiota sprawdzi bilans transferowy z ostatnich 5 lat skoro go nie zna.

 92. Rafal82 pisze:

  No boli niektórych dupa że kks to najlepsza strona prawdziwych kiboli i tyle mojego komentarza…

 93. Piknik pisze:

  Chyba czas jednak aby włodarze Lecha, zaczeli bardziej ryzykować i wkońcu wyłożyć bejmy na porządnych zawodników.

 94. Przemo33 pisze:

  Z jednej strony 3-4 piłkarzy jest dość blisko przyjścia do nas, a Ivan ma duży wkład i zdanie w kwestii transferów. A z drugiej strony młody Rutkowski targuje się o 50 tys. a prezes wygaduje takie pierdoły, że się tego słuchać nie da. Jak my kibice mamy się nie interesować Lechem od teraz do końca mundialu? Bo co? Bo jest mundial? No chyba jest nienormalny gościu. I jeszcze to zdanie, że poza brakiem mistrzostwa nic złego się nie dzieje. No ludzie! Przecież tego faceta to się powinno już wczoraj na taczkach wywieść, a najlepiej z tym twardym negocjatorem młodym Rutkowskim. Jakie to są skąpce i ludzie niemyślący, to jest po prostu niepojęte. Potem się dziwić, czemu jesteśmy w tym miejscu właśnie. No przez tych 2 panów. Skąpstwo, minimalizm, głupota, brak pokory i szacunku do kibiców. Dramat. Tylko w Ivana wierzę, bo to chyba jedna z nielicznych osób w klubie, która robi swoje i zależy jej na Lechu.

 95. CzyWyMacieZgorem? pisze:

  Był kiedyś taki właściciel na Ległej o nazwie ITI było Daewoo. Kibicie kurweki też się obawiali kto przyjdzie kto wykupi jak to będzie źle… koniec końców jest dobrze.
  Lech to jest marka to jest Miasto To jest Poznań to są dziesiątki tysięcy kibiców.

  Nie martwiłbym się o przyszłość Lecha tylko o Rutków. Jeśli nie będzie zdecydowanych kroków w kierunku porządnych transferów, wzmocnienia drużyny i drastycznych zmian w prowadzeniu klubu.
  Proste wyjście PUSTE TRYBUNY.

  Rurki zobaczą jak się wtedy budżet zbilansuje.

 96. gumis pisze:

  Koledzy słyszeliście to podobno rutki chcą wypozyczyć jakiegoś frajera z grecji który chyba z olimpiakosu był juz wypożyczany z 5 razy do słabych klubów greckich i zaden odpada niechciał a lech go bierze i wmawiać nam bedzie ze to zmocnienie.
  kurwa mać ich to albo lać po ryju i patrzeć czy równo puchnie bo inaczej sie nienauczą

 97. piotr pisze:

  A ja po krótce chciałbym tylko wszystko podsumować:
  1 – dopóki właścicielami będą rutkowscy to nie oczekujcie jakiegokolwiek oddania Lechowi – oni nie mieli, nie mają i nigdy nie będą mieć Lecha w sercu – to tylko maszynka do pieniędzy tych czystszych i brudniejszych – w końcu pogódźcie się z tym! Ewentualne mistrzostwo polski to przypadek, który nie będzie regułą! Puchary tak, ale nie liga mistrzów
  2 – dopóki nie skończą się układy z Panami z FF, żadni agenci nie będą lechowi oferować DOBRYCH piłkarzy z obawy przed ich podkupieniem przez np.wspomnianą FF
  3 – jedyny sposób, aby właścicele zaczęli naprawdę inwestować to… niestety PUSTY STADION! Wtedy albo zrezygnują albo zainwestują by przyciągnąć widzów
  4 – słynny transparent „mamy ku….” i okrzyki w stronę zarządu niestety były zbyt późne… niestety nie tylko własciceliom nie za bardzo zależy na Lechu

 98. piotr pisze:

  a o arogancji, kłamstwach i bezczelności zarządu, rzecznika to naprawdę nie chce mi się juz pisać…

  • mateo pisze:

   przeciez oni maja w dupie kibicow
   wystarczy im Akademia i sprzedaz młodych zagranice
   a widzow na trybunach moze byc i 4-5 tysiecy tyle co we Wronkach, to ich wcale nie rusza.
   sa samowystarczalni stad ta arogancja, bezczelnosc i buta
   i chuj im na grób !!
   ja juz tego gowna nie bede ogladac ani tym sie interesowac
   szkoda czasu i nerwow, naprawdę !!

 99. piotr pisze:

  masz rację, że mają w dupie kibiców… ale jak zacznie im kasa z biletów ubywać, równocześnie zmniejszy to zainteresowanie sponsorów, tym samym słupki polecą w dół… i wszelkie interesy czy to jaśniejsze czy te ciemniejsze trudniej bedzie robić! I to tyle w temacie! Tylko kasa się dla nich liczy, więc niestety… musi być pusty stadion! I niech mi ktoś zaraz nie pisze, że pikink czy itp, że na mecze trzeba chodzić… tak trzeba! ale najpierw spróbujmy wywrzeć presję na tych właściceli! Nie kupować karnetów oraz biletów! Po prostu bojkot! …tylko niestety wydaje mi się, że bojkotu nie będzie, bo niestety przy właścicielach zawsze są jeszcze inni co zarabiają…

 100. kibicinowroclaw pisze:

  Amica to rak Lecha. Andrzej Czyżniewski – twórca Lecha, najwspanialszego jakiego pamiętam i jakiemu kibicowałem. Niech spoczywa w pokoju.

 101. Glos pisze:

  Stare przyslowie mowi: chytry dwa razytraci, tak bylo, tak jest i tak bedzie jesli chodzi o Rutkow. Stary za czasow Smudy zydzil na wzmocnieniach gdy latwo mozna bylo wejsc do LM i duzo zarobic. Mlody wzoruje sie na starym i inny nie ma orawa byc. Gargamel to kasjer mafijny i w glowie ma tylko jedno: jak udanie schowac siano przed innymi. Przy tej trojce pozostaje jedno: trzymac sie zasady, najpierw pokaz ze chcesz wydac. Zadnych gadzetow, zadnych karnetow!!

  • kksjanek pisze:

   Mnie to zastanawia jak to jest, że im nie szkoda było dać 400 tys euro za Thomalle i Nickiego Bille albo 650 tys euro za Keite, a sępili 100 tys euro na Wilczka. Potrafią zapłacić za ogórków, a jak jest okazja ściągnąć solidnego zawodnika to się kłócą o każdą złotówkę.

 102. Kris pisze:

  Gdzie te transfery Rutek i Gargamel!!! WYPIERDALAC Lecha, niebedzie porządnych wzmocnień zapomnijcie że ktoś kupi karnet!!! Teraz dopiero oczy im się otworzą jak na mecz będzie przychodzić po 2 tys kibiców lub mniej

 103. Felo pisze:

  Wasze komentarze. Kogo to obchodzi.Zrobią co chcą i jeszcze część decyzyjnych im pomorze. A wy możecie. ..

 104. Jędrzej pisze:

  Moja diagnoza jest taka : z obecną polityką finansowania zespołu nie ma szans na MP w tej dekadzie. Legia też oszczędza i Mioduski z pewnością dusi kasę , ale chyba tam wiedzą – jak się nie wsadzi , to i nie wyjmie.
  No to sprzedamy jeszcze trochę talentów , ponapinamy się na mocarstwowość , a o tytuły zawalczą znowu inni . A , nie bądźmy hipokrytami, na tytułach najbardziej nam zależy, bardziej chyba niż na sukcesach w Europie. I tu mamy problem, bo tam jest do zdobycia kasa , którą można by inwestować w rozwój drużyny, Rutki nie mieliby tu argumentów , żeby tej kasy nie przeznaczyć na wzmocnienia. Taki galimatias – włożyć/ nie włożyć.

 105. piotr pisze:

  te komentarze nie są po to by zarząd je czytał (choć jak widać rzecznik regularnie to robi) – chodzi tylko o to, żeby inni kibole przestali kupować bilety i karnety… a wtedy tym wyzyskiwaczom albo się odechce albo w końcu może zainwestują! Może skończą z układzikami z FF, gdzie młodzi piłkarze 13-15 latki!!!! są już atakowane przez FF!!!! I to wcale nie jest żadna tajemnica… dlaczego poodchodziło kilku ludzi z akademii?? Właśnie dlatego, że uważali że 13 czy 14-to latek powinien myśleć tylko o grze a wychowywać powinni go rodzice czy opiekunowie a nie cwaniaki z ff

 106. kksjanek pisze:

  Jestem pewny, że dopóki tym klubem będzie rządził Junior Rutkowski oraz Klimczak to nic z tego nie będzie. Obecny stan w jakim nasz klub się znalazł to potwierdza, nieudolność w polityce transferowej, skąpstwo ciągną Lecha w dół. To, że Legia ma teraz większe możliwości finansowe to też ich wina. Kilka lat temu to Lech płacił najwyższe kontrakty, miał największy współczynnik i był najbardziej medialnym klubem w Polsce…wszystko zostało zaprzepaszczone. Zapowiadane rewolucję kończą się tym, że odchodzą zawodnicy podstawowi, czasem najważniejsi, a nie najsłabsi oraz tacy, którzy nie spełniają oczekiwań. Rok temu też odeszli podstawowi gracze Wilusz, Robak, Kędziora, Bednarek, Kownacki. Teraz jedynie szkoda by było odejścia Gytkjaera, Makuszewskiego czy młodych, reszta może iść jak najdalej. Za takie rewolucje to ja dziękuje, jak ta rok temu. Też były zapewnienia, że co okienko będzie odchodził tylko jeden ważny piłkarz, maksymalnie dwóch. Obecnie odchodzi co okienko po kilku. W jakim miejscu jesteśmy pokazuje fakt, że Legia składa ofertę za Frankowskiego opiewająca na 1,5 mln euro, a Rutek kłóci się o 50 tys euro ze Slovanem. Nie wiem czy oni rozumieją, że w piłce chodzi o to, żeby wygrywać, zdobywać trofea, a nie żeby jak najwięcej zarobić i jak najdrożej sprzedać wychowanków. Marnują potencjał tego klubu, aż żal patrzeć. Już nie mogę patrzeć na tą ich nieudolność na rynku transferowym, a potem na nieudolność naszych piłkarzy na boisku. Zrobili sobie fabrykę piłkarzy i już nawet się z tym nie kryją.

 107. Legat pisze:

  Dokładnie

 108. Poznaniakk pisze:

  Skrzydłowy 10% czy to znak że Kądzior nie przyjdzie do Lecha lecz do Dinama? Jeśli to się potwierdzi to będzie mega poraszka przez opieszałość zarządu i Fabrykę Futbolu która chciała przejąć tego zawodnika. Frajerstwo!

 109. Kris pisze:

  Czy ktoś może mi powiedzieć czy te procenty przyjścia zawodników, zawsze się zgadzają? Czy to jest podane plotek transferowych

 110. andi pisze:

  Tak jak i obrońca śr. 5% prawy 10%.Ale De Marco z 30% spadło na 5%. Czyli ten śr. z głowy?. a prawy…czekają no Olkowskiego i wiążą ten transfer ze sprzedażą Gumnego? C tu choć powinni poczynić bardziej zdecydowane ruchy. Pozostało by obsadzić pomoc i atak. Nie mniej niż 3 zawodników. Na tym się skupić i sypnąć groszem. Tu widzę wielką rolę Ivana, jak chce mieć kim grać, nie tylko nowymi młodymi z rezerw. Owszem, potrzebni, ale oni jako uzupełnienie i do nabierania doświadczenia od lepszych i starszych.

 111. andi pisze:

  Kris…każda pozycja i widniejący procent, to stan zaawansowania negocjacji. W przypadku II skrzydłowego z 70% spadło na 50%. To pewno oznacza że jeden z którym prowadzono . Dobitniej widać przy skrzydłowym. Z 80, przez 50 spadło na 10%. tu zapewne chodziło o Kędzior-a, Który jest już u Bielicy-mściwoja. Pozdrawiam.

 112. Kris pisze:

  Dzięki andi

 113. andi pisze:

  Cała przyjemność po mojej stronie. A tu rzeczy tak się mają że każda godzina może nieść zmiany. Jak Ivan tą ich całą listę wypierdzielił, to wszystko zaczyna się od początku. Pewno użyje swoich kontaktów. Musi przeciwstawić się Bielicy. I zweryfikować listę do zwolnień. Sytuacja z De Marko jest Ci znana. Pewno zostanie-wysupłali te parę groszy. Ale znów w rubryce mogą przyjść obrońcy, prawy 10% i śr.5%, nie zmieniło się. Czy powinno. Czy to dotyczy nowego zaciągu. Dowiemy się po fakcie. Bo 5% na minus, oznacza de facto że zostaje. A skrzydłowy, 10% oznacza że Kędzior u Bielicy. A w odejściach Barktroth ma 80%, od dłuższego czasu. Czy to oznacza, że chcą wyciągnąć więcej niż 600 euro. Czy oznacza że być może Ivan, znając go z rezerw, chce go zatrzymać. Skupił by się na śr. pola i napastniku. To najpilniejsze. Teraz zresztą przerwa, i trzeba cierpliwości. Na bieżąco i tak przyjdzie Mu zmierzyć się z nowymi problemami. Kibicuje Mu i ufam. Pozdrawiam.