Byli lechici zaprezentują się w Europie

W sezonie 2017/2018 awans do europejskich pucharów wywalczyło kilka klubów w których występują byli piłkarze Lecha Poznań. Niektórzy z nich mogą ponownie zawitać na Bułgarską już w lipcu. Jest bowiem szansa, że podczas zbliżającego się losowania I i II rundy eliminacyjnej Ligi Europy zespół Kolejorza trafi na drużyny byłych zawodników naszego klubu.


12 i 19 lipca Kolejorz może zmierzyć się z Ferencvarosem Budapeszt w którym gra były pomocnik Lecha Poznań, Gergo Lovrencsics. W losowaniu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy potencjalnym rywalem Kolejorza jest jeszcze FC Ryga, a więc klub w którym występuje łotewski obrońca, Antonijs Cernomordijs. Dopiero w losowaniu II fazy kwalifikacyjnej potencjalnym rywalem Lecha Poznań będzie zdobywca Pucharu Bośni, Zeljeznicar Sarajevo w składzie z Vojo Ubiparipem.

W europejskich pucharach zaprezentuje się także wicemistrz Słowacji, Slovan Bratysława w którym gra były pomocnik Lecha Poznań, David Holman. Kolejorz nie ma jednak szans wylosowania tego klubu, gdyż Slovan w losowaniu I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy również będzie rozstawiony. Latem w pucharach nie trafimy też na Brondy Kopenhaga z Paulusem Arajuurim. Wicemistrz Danii w losowaniu III rundy znajdzie się wśród ekip nierozstawionych. Jeśli Lech Poznań dotrze do tej fazy eliminacji także będzie nierozstawiony.

Oprócz tych piłkarzy Kolejorza latem na arenie międzynarodowej reprezentuje się jeszcze Mistrz Bośni, Zrinjski Mostar z Harisem Handziciem na pokładzie. O Ligę Mistrzów powalcz też Dinamo Zagrzeb z Emirem Dilaverem oraz Dynamo Kijów z Tamasem Kadarem i Tomaszem Kędziorą, który nie znalazł się w 23-osobowym składzie Polaków na mundial w Rosji.

Pewną grę w fazie grupowej Ligi Europy bez kwalifikacji ma z kolei Anderlecht Bruksela w składzie z Łukaszem Teodorczykiem. W Lidze Mistrzów bez konieczności przebijania się przez eliminacje wystąpi natomiast Bayern Monachium w którym od lat występuje Robert Lewandowski. Nawet jeśli zawodnik, który wraz z Lechem Poznań zdobył w Polsce wszystko odejdzie wkrótce z ekipy Mistrza Niemiec, to jesienią i tak zagra w Champions League.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. hmmmm pisze:

    Dla sezonu 2009/2010 naliczyłem w Lechu 12 reprezentantów różnych krajów. W sezonie 2017/18 taki zawodnik był tylko jeden (Makuszewski).

  2. mądry pisze:

    Zapomnieliście o Hamalainenie.

  3. F@n pisze:

    Handzic do Lecha