1/2 CLJ (rewanż): Lech rozgromił Legię i zagra w finale!

W rewanżowy meczu 1/2 Centralnej Ligi Juniorów Starszych do lat 19, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 5:2 (2:1) odrabiając tym samym straty z pierwszego spotkania w którym przegrał we Wronkach 1:2. Kolejorz był dziś o 2 klasy lepszy od „Wojskowych”, którym w końcówce ewidentnie brakowało sił. Po niespodziewanym zwycięstwie „niebiesko-biali” w finale CLJ zagrają z Cracovią (15 i 20 czerwca).

Mecz od ataków rozpoczął Lech. W 4 minucie groźną akcję prawym skrzydłem przeprowadzili poznaniacy po której piłkę wyłapał golkiper rywala. W 8 minucie lechici już przegrywali. Do dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego najszybciej dopadł jeden z legionistów i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dla Kolejorza była to już 3 z rzędu stracona bramka po stałym fragmencie gry. W 13 minucie był już remis. Szybką akcję prawą stroną przeprowadził Zalewski, który podał w pole karne, gdzie był Skóraś. Napastnik Lecha po rykoszecie strzelił gola dając nadzieję poznaniakom na korzystny wynik w tym dwumeczu. Lech po bramce na 1:1 nie zatrzymywał się próbując iść za ciosem. W 15 minucie groźne, choć niecelne uderzenie z daleka oddał Kryg. W 18 minucie gry setkę zmarnował Sobol, który urwał się obrońcy, ale przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Legii. W kolejnych minutach cały czas przeważał Lech, który swoje akcje starał się przeprowadzać głównie skrzydłami. Z kolei Legia tylko czekała na straty w środku pola i na możliwość wyprowadzenia kontr. W 32 minucie zagrozić Lechowi starał się Góral, którego strzał został zablokowany przez obronę Kolejorza. Po chwili kolejną świetną okazję po wrzutce miał Sobol, który uderzając głową nie trafił do bramki z paru metrów. Niewykorzystane szanse nie zemściły się. W 36 minucie tym razem Sobol podał na lewą stronę pola karnego do Karbownika, który z bliska trafił do siatki Legii wyprowadzając Lecha na prowadzenie. Dosłownie sekundy później Sobol mógł strzelić bramkę na 3:1, ale golkiper warszawian nie dał się zaskoczyć. W 41 minucie kolejnym groźnym, aczkolwiek niecelnym uderzeniem z dystansu popisał się Kryg. Mimo sporej przewagi pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem poznaniaków tylko 2:1.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Nadal przeważał Lech szczególnie groźnie atakując prawą stroną, gdzie rywalami kręcił Skóraś. W 54 minucie indywidualnym rajdem popisał się Marchiwński, którego strzał lewą nogą z problemami sparował bramkarz legionistów. Po okresie przewagi Lecha stało się to co wisiało w powietrzu. Legia skontrowała Lecha, jeden z obrońców popełnił błąd, gracz gospodarzy został zahaczony w polu karnym, zatem sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Olejarka. W 68 minucie Kolejorz ponownie prowadził. Sobol wygrał pojedynek z obrońcą Legii przy linii bocznej i sprytnym strzałem zdobył bramkę na 3:2. 3 minuty później Skora dograł do Tupaja, który w polu karnym źle trafił w piłkę. Od 77 minuty Lech grał z przewagą jednego zawodnika. Olejarka z Legii próbował wymusić rzut karny za co otrzymał 2 żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Kolejorz w końcówce nie stanął tylko wskoczył na wyższy poziom. W 80 minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej odnalazł się Tupaj, który lobując bramkarza zdobył bramkę. Po 5 minutach było już 5:2 po tym jak po kolejnej ładnej akcji Tupaj wyłożył piłkę Skórasiowi, który z bliska trafił do siatki. W 90 minucie Lech obił jeszcze poprzeczkę pokazując, jak wielką przewagę miał w rewanżowym spotkaniu. Kolejorz wygrał 5:2 i w finale zagra z Cracovią!

Jak padły bramki?

8 min. – 0:1. Do dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego najszybciej dopadł Góral i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
13 min. – 1:1. Szybką akcję prawą stroną przeprowadził Zalewski, który podał w pole karne, gdzie był Skóraś. Pomocnik Lecha po rykoszecie strzelił gola.
36 min. – 2:1. Do wrzutki Sobola z prawej strony pola karnego doszedł Karbownik, który wyprowadził Lecha na prowadzenie.
64 min. – 2:2. Rzut karny pewnym strzałem zamienił na gola Olejarka.
68 min. – 3:2. Sobol wygrał pojedynek z obrońcą Legii przy linii bocznej i sprytnym strzałem zdobył bramkę.
80 min. – 4:2. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej odnalazł się Tupaj, który lobując bramkarza zdobył bramkę.
85 min. – 5:2. Po kolejnej ładnej akcji Tupaj wyłożył piłkę Skórasiowi, który z bliska trafił do siatki.

1/2 CLJ 2017/2018 (rewanż)
Legia Warszawa – Lech Poznań 2:5 (1:2)
Bramki: 8.Góral 63.Olejarka – k. – 13 i 85.Skóraś 36.Karbownik 68.Sobol 80.Tupaj
Asysty: 1:1 – Zalewski, 2:1 – Sobol, 3:2 – bez asysty, 4:2 – bez asysty, 5:2 – Tupaj
Żółte kartki: Neuman, Olejarka – Kryg, Pleśnierowicz, Zalewski
Czerwona kartka: 76 min. – Olejarka (za drugą żółtą)
Widzów: 470
Skład Lecha: Mrozek – Zalewski (84.Smajdor), Skrzypczak, Pleśnierowicz, Zimmer – Norkowski (84.Norkowski), Karbownik (46.Tupaj), Kryg – Skóraś, Sobol, Marchwiński (64.Marchwiński).

1/2 CLJ 2017/2018 (1 mecz)
Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: 11.Sobol – 33.Bondarenko 72.Zjawiński
Asysty: 1:0 – Marchwiński
Żółte kartki: Norkowski, Bieniek – Orlik, Matuszewski, Szwed
Widzów: ok. 300
Skład Lecha: Mrozek – Zalewski (82.Bieniek), Pleśnierowicz, Skrzypczak, Zimmer – Norkowski, Bartkowiak (46.Kryg, 84.Szymczak), Marchwiński (70.Andrzejewski) – Skóraś, Sobol, Tupaj.

5. tata wariata pisze:

dobrze wygladaja boczni obroncy Lecha , w przyszlosci pierwszy zespol moze miec pozytek z tych chlopakow

6. jaskoff pisze:

Czemu nie ma transmisji na Lech tv? Wie ktoś? Miała być …

7. prezol pisze:

Nie wiem czemu piszecie że Kolejorz potrzebuje zwycięstwa 2:0 lub 3:1,według mnie wystarczy 3:2 i taki wynik typuje.

8. kibic007 pisze:

Piękna odpowiedź, dobrze ich cisną.

9. slavo1 pisze:

No bramka do pokazywania seniorom ! Cudo! 2:1 Brawo chłopaki. Oby tak dalej.

10. JRZ pisze:

Oglądam sobie ten mecz i nie wierze niebo a ziemia z tym meczem środowym. Prowadzimy 2-1 a powinniśmy z 4-1. Legia nic nie pokazuje po za jednym wypadem i rożnym.

11. mr_unknown pisze:

W 1 meczu faktycznie wyglądało to średnio ale dzisiaj ładnie grają chłopaki.

12. zuras pisze:

Gdzie to obejrzeć?

• John pisze:

Na youtube jest.
      Sobol jest dobry zawodnik.Kawał napastnika może być w przyszłości,nie tak wcale dalekiej.
      Dzisiaj Lech gra o wiele lepiej,niż w pierwszym spotkaniu.

13. mr_unknown pisze:

Ja oglądam tutaj, kanał legii na yt, ale mam wrażenie, że komentatorzy są dużo bardziej obiektywni niż tydzien temu kiedy oglądałem transmisję ŁNP.

14. inowroclawianin pisze:

To może uda się awansować, jest duża szansa.

15. John pisze:

Nie wiem jak sprawy kontraktowe wyglądają u młodych,ale Lech z Sobolem powinien szybko podpisać długi nowy kontrakt,nie tylko z nim zresztą.

16. JRZ pisze:

nie wiem jak się skończy ale za ten mecz brawa dla nich. Czy my czasami nie gramy z przewaga jednego zawodnika bo tak to wygląda 🙂

17. ziom018 pisze:

2:2 i jak zwykle dupa…

18. Antoninek pisze:

Pierwsza akcja legii w 2 połowie i karny. A komentator pier… że Legia wreszcie ma na co zasłużyła. Nosz kur…

24. ehh pisze:

kurde ten Sobol całkiem ciekawy chłopak tak samo pobada mi się Kryg , Skóraś , Zimmer

25. Byly pisze:

Skąd oni tego sędziego wytrzepali? ))

26. kibic007 pisze:

Legia swoje spieprzyła, ale najważniejsze jest to, że te błędy młodzi potrafią wykorzystać!

27. sas pisze:

No aż nie do wiary po tym co było we Wronkach. Oby teraz bezpiecznie dowieść to do końca.

28. Cinek pisze:

GOOOOOOOOOOOOOL TUPAJ !!!!!! 2:4 ! Może chociaż młodzi osłodzą nam nieco ten sezon.

29. mr_unknown pisze:

Tydzień temu cała Akademia była do zaorania, a dzisiaj połowa CLJ nadaje się do 1 drużyny 😀

30. inowroclawianin pisze:

Która minuta? Jak to wszystko wygląda na boisku?

31. kibic pisze:

BRAWO 5

32. legolas pisze:

Zimmerowi trzeba się mocno przyglądać bo wiadomo LO, Sobol pewnie przyszły sezon z debiutem w Ekstraklasie, z takim stanem napastników na ten sezon

41. JERICHO pisze:

No i git. Wreszcie przełamanie na poziomie CLJ u19 i wygrana ze stołecznymi. Niezły pierdolnik w obronie mieli legioniści. Ta bramka na 3:2 dla nas to był Benny Hill. Patrzymy na siebie i mam nadzieję, że wreszcie zdobędziemy CLJ. Ewentualna Młodzieżowa Liga Mistrzów będzie dla nich świetnym doświadczeniem.

42. robson pisze:

Brawo chłopaki! Chociaż jeden powód do zadowolenia w tym smutnym czasie.

43. mól pisze:

Gratki „juniory”!

44. John pisze:

Trzeba przyznać ,że Lech zagrał świetny mecz ,wiele akcji,wiele sytuacji.
    Fajnie się oglądało,grali fajną piłkę.

45. Alcatraz pisze:

Brawo młodzi ! Brawo!

46. ArekCesar pisze:

Super mecz Lecha. Gdyby wszystko wykorzystali była by dwucyfrowka.

47. LECHITA Z WYSPY pisze:

Gratulacje dla młodych Lechitów.
    Oglądałem z przyjemnością i niech piłkarze z pierwszej drużyny sobie obejrzą ten mecz.
    Tak powinna wyglądać wola walki i ambicją przez cały mecz,a nie minimalizm jaki prezentują nasze „gwiazdy”z pierwszego zespołu.
    Jeszcze raz wielkie brawa dla całej drużyny!!!

48. deel pisze:

Gratulacje dla młodych. Pisałem, że nazywanie ich frajerami po środowej porażce to gruba przesada. Dzisiaj cały czas byli dobrze usposobieni, trzymali w ryzach nerwy i grali swoje. A Legia przegrała pierwszy mecz w sezonie. Najważniejszy.

• kibic007 pisze:

Ale przecież nikt ich nie nazwał frajerami. „Frajerska” = po własnych, głupich błędach.

• gregorek pisze:

deel …. przeczytałem twoje wpisy po środowej porażce …. jak trenera odsyłałeś do lat 70 dlatego teraz ten twój wpis jest jednym słowem do DU.Y

• deel pisze:

@Gregorek. Odsyłałem, bo nie potrafił zapanować nad sytuacją na boisku. Poszedł na żywioł. A dzisiaj, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zespół cały czas trzymał taktykę. Można? Gra zespołu oparta jest na wyznaczonej taktyce i jej realizacji. Jak trener nad tym nie panuje to jest problem. Jego. Odbieram Twój wpis jako tortillowca, dlatego nie będę się wyżywał nad twoim intelektem (bądź jego brakiem). Idź w poniedziałek do kasy. Na pewno Tobie coś wypłacą…

49. zoto pisze:

chociaż jedna dobra wiadomość w tym całym bagnie

50. JRZ pisze:

Po pierwszy meczu wyróżniłem tylko Zimmera a dziś ponownie on i nasi skrzydłowi.

51. radpoz pisze:

Szkoda tych paru zmarnowanych okazji Sobola, ale tak to ładny mecz

52. gregorek pisze:

Teraz ….. WSZYSCY….. brawo a po pierwszym meczu jak było 1-2 to było LECH jest zespołem na „du..e” …ja widzę to jest tylko SPORT !!!!!

53. Grimmy pisze:

Co Wy tu jeszcze robicie? Zamiast śledzić przygotowania do Mundialu, dalej się zajmujecie naszą piłką lechową?

54. JRZ pisze:

we wcześniejszym komentarzu zapomniałem wyróżnić jeszcze Sobola.

55. Forza_Lech pisze:

Mimo obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy jechać do Wronek i wesprzeć tych młodych chłopaków w ciężkim meczu z Cracovią to nie ich wina że młody rutek to kurwa.

• kibic pisze:

Popieram w 100%

• Luis Fonsi pisze:

Między innymi dzięki tej kurwie jak napisałeś Akademia Lecha wyglada ja wyglada. Konsekwentnie stawia na jej rozwój i wierzy w naszych młodych piłkarzy dużo bardziej niż większość tu obecnych (Kownas, Beddnarek itd). A że zrobił słabe transfery czy że ma słaba rękę do trenerów to nie jest powód by akurat to mu odbierać.

56. tylkoLech pisze:

Brawo chłopaki!
    Wielkie dzięki za walkę, determinację i piękny wynik ???

Tupaj-2000

Graczy z rocznika 00 można śmiało wprowadzać do pierwszej drużyny. Gdzieś już taki wpis czytałem, że zamiast ściągać Słowaków czy innych Duńczyków lepiej dać szanse młodemu wychowankowi. Obcokrajowcy którzy nie podnoszą poziomu drużyny powinni z automatu ustąpić miejsce młodemu wychowankowi. Tacy gracze jak Radut, Barkroth czy wcześniej Khoblenko, Situm zagrają 1 dobry mecz na pół sezonu, a kasy pewnie ciągną 5 razy tyle i tylko blokują miejsce młodym. W Lechu powinno być max 7-8 obcokrajowców, którzy widać, że potrafią grać w piłkę, a resztę kadry uzupełnić wychowankami.
    Trochę powiało mi optymizmem, ale pamiętajmy, że nawet mistrzostwo U-19 nie zmaże frajerstwa pierwszej drużyny.

Zgadzam sie z Tobą w 100%, nie wiem, czy o mój wpis Ci chodzi, ale pisałem to mniej więcej w takim tonie jk podajesz. Gumny jak wchodził do zespołu miał chyba właśnie 18 lat, więc sądzę, że ktoś z tej grupy Sobol, Tupaj, Skóraś, czy Kryg powinni dostawać szanse.
      Ale najpierw niech wygrają z Cracovią.
      Mam pytanie do tych, którzy więcej obserwowali piłkę młodzieżową, czy to jest ten rocznik, których trenował ten Portugalczyk ( on jeszcze jest w akademii?) i miał nam dać tyle radości?

• PAWEL pisze:

pomysł z wprowadzaniem młodych do pierwszego zespołu jest ok, ale ma sens tylko pod warunkiem, że wzmocnimy fizycznie pierwszą drużyne. Dziś przy niziołkach Majewskich, Barkrotach, Kostevyczach słabi fizycznie młodzi nic dobrego nie zrobią.

• baczewski 57 pisze:

Dlaczego tylko obcokrajowców a czemu nie za Maję Kalesoniarza czy innego polskiego lesera .

• Krzysiaczek pisze:

Myślę że Rutek z Klimczakiem by się nie posiadali z radości gdybys im to napisał. 2-3 juniorów to wg mnie maks. Zresztą nie wydaje mi się żebyśmy mieli więcej nadających się do ekstraklasy. Ze skrajności w skrajność, wczoraj juniorzy byli źli, dzisiaj chcecie na nich drużynę budować.

Krzysiaczek
      Ale oczywiście nie chodzi o wpadanie w skrajność. Ja piszę tylko, że jeżeli mamy grać kimś takim jak Situm, Chobłenko, Radut, Barkhot, to wolę widzieć kolejnych 4 młodych. Oczywiście, pisałem to już z miesiąc temu, dołożyć trzeba im z 2-3 zawodników z wielką sportową klasą, aby mieli sie od kogo uczyć, taki Muraś, Djuka, czy legijny Ljuboja. Kasa w postaci 3,5 mln przeznaczyć na 3 zawodników, a nie na wagon szrotu i wtedy będzie efekt!

58. Iron pisze:

Tej, zwycięzca CLJ U-19 zagra w młodzieżowej lidze mistrzów?

• Grimmy pisze:

Tak.

• Cinek pisze:

„Legia Warszawa jako pierwsza drużyna z Polski zagra w rozgrywkach UEFA Youth League, czyli w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski, którzy zdobyli tytuł pokonując w finale dwumeczu Centralnej Ligi Juniorów Lecha Poznań aż 6:2 pierwsze mecze rozegrają jesienią. Sezon 2015/16 UYL rozpocznie się dla młodych legionistów 30 września” Takie coś znalazłem na stronce legii. Z tego wynika, że Mistrz U-19 gra w YCL.

59. John pisze:

W pierwszym meczu tych talentów jakoś nie dostrzegłem,ale w tym meczu na prawdę kilku pokazało się świetnie.Oby nikt Lechowi najlepszych za chwilę nie podpie*dolił,starania pewnie będą.

60. Raf pisze:

Mecz z Cracovia powinien być na Bułgarskiej !

• zoto pisze:

przy pustych trybunach? zakaz wstępu jest jakbyś nie wiedział

A nie jest tak, że zakaz obowiązuje na rozgrywki ektraklasy i el.LE?

wojewoda nie wyrazi zgody na organizację meczu – lepiej niech grają na boisku, które doskonale znają niż na bułgarskiej przy pustych trybunach

• Raf pisze:

Do 999 osób to chyba nie impreza masowa i w wentyl nas moga…
      Poza tym wkurwienie jest na wkłady do koszulek z pierwszego zespołu a nie małolatów, którzy pokazali serce do gry ?!

• inowroclawianin pisze:

Zakaz jest tylko na Ekstraklasę, LE.

61. tomasz1973 pisze:

BRAWO!
    Chociaż jeden miły akcent w tym paskudnie przesranym sezonie!
    Teraz spiąć dupy i wygrać całość, a potem przypomnieć Lecha na arenie międzynarodowej, chociaż by na poziomie juniora.

62. oko pisze:

Ładnie młodzi grają kilka podań i są pod bramka rywala, mam nadzieję że kiedyś ten styl przejmą starzy

63. zoto pisze:

przestań pierdolić

jak się czyta takie komentarze to byłoby lepiej gdyby niektórzy nigdy do szkoły nie byli posłani – jedyny wniosek po tym co napisałeś to to,że skończyłeś 5 klas (razem z bratem – on penie ten bardziej rozgarnięty jak się domyślam)

64. Michu87 pisze:

Wreszcie coś miłego w tym całym bagnie ;> Brawo chłopaki!

65. ArekCesar pisze:

Piłka im ładnie chodziła, gra w trójkącie i wyjścia na pozycje do przodu. Tak się gra, a nie ciągle podania do tyłu i brak środka.

66. Legat pisze:

67. El Companero pisze:

myślę że Sobol i Tupaj to zawodnicy, którzy przy dobrym prowadzeniu będą w przyszłości mocnymi punktami Lecha. Warto już dziś myśleć o ich umowach. Mimo wszystko w finale faworytem jest Cracovia, bo ponoć ma bardzo silną drużynę i zdolną młodzież.

• El Companero pisze:

właśnie bramki obejrzałem, cały mecz na YT można obejrzeć jeszcze raz, komentator strasznie płacze ale to nie nasz problem : )

Skoro Cracovia była za legła a Lech wygrał z legła to Lech jest faworytem.

68. babol pisze:

Wierzyłem w nich po 1 spotkaniu wbrew nagłówkowi oraz opinii kilku kibiców. Nie rozumiałem pojazdów po młodych. Pokazali klasę w 2 spotkaniu, zwłaszcza przy grze w przewadze. Brawo, jest finał. Wielki sukces całego Lecha. Od lat czekamy na jakąkolwiek wygraną, na seniorów nie ma co liczyć. Pozostali młodzi. Gdzie będziemy grać u siebie? Na bułgarskiej? Mam taką nadzieje.

Fajnie gdyby zagrali na Bułgarskiej, wstęp za darmo i tłumy na stadionie.

tam było 4 kibiców Lecha? : ) Po meczu nasi podbiegli do nich i coś tam wołali : )