Pojutrze pierwsze pucharowe losowanie 2018/2019

We wtorek, 12 czerwca w szwajcarskim Nyonie odbędzie się pierwsze w nowym sezonie 2018/2019 i pierwsze po reformie UEFA losowanie europejskich pucharów. Udział w nim weźmie łącznie 18 klubów w tym 14, które zagrają w Lidze Europy będąc potencjalnymi rywalami Lecha Poznań w kolejnym losowaniu zaplanowanym na 20 czerwca.


Losowanie preeliminacji nie dotyczy jeszcze bezpośrednio Lecha Poznań, choć zainteresowani kibice mogą już na nie zwrócić uwagę. Ktoś kto przebrnie preelimacje Ligi Europy 2018/2019 może w lipcu zagrać z Kolejorzem w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. Preeliminacje to jedna z nowości reformy UEFA wchodzącej w życie od rozgrywek 2018/2019. Są to tak naprawdę eliminacje do eliminacji w których udział wezmę kluby z najsłabszych piłkarsko krajów będących sklasyfikowanych na ostatnich miejscach w rankingu UEFA.

Preeliminacje Ligi Europy 2018/2019:

W dniach 28 czerwca i 5 lipca (rewanż) zostaną rozegrane preeliminacje Ligi Europy 2018/2019. W nich wystąpi łącznie 14 klubów. Zwycięzcy 7 par awansują do I rundy eliminacyjnej Ligi Europy stając się tym samym potencjalnym rywalem Lecha Poznań. W preeliminacjach wystąpią po 2 kluby z Malty, Wysp Owczych, Andory, Gibraltaru, San Marino, Walii oraz po 1 drużynie z Kosowa oraz Litwy. Przegrani w 7 parach od razu żegnają się z europejskimi pucharami 2018/2019.

Birkirkara (Malta)
FK Trakai (Litwa)
College Europa (Gibraltar)
B36 Torshavn (Wyspy Owcze)
SS Folgore (San Marino)
Bala Town (Walia)
Gzira United (Malta)

Cefn Druids (Walia)
Sant Julia (Andora)
KI Klaksvik (Wyspy Owcze)
St. Josephs (Gibraltar)
UE Engordany (Andora)
FC Prishtina (Kosowo)
Tre Fiori (San Marino)

Preeliminacje Ligi Mistrzów 2018/2019:

Rozgrywki preeliminacji Ligi Mistrzów nie dotyczą Lecha Poznań, ponieważ z żadną z tych ekip Kolejorz w sezonie 2018/2019 się nie spotka, choć warto wspomnieć o tej rywalizacji. W preeliminacjach Champions League zagra Mistrz Andory, Gibraltaru, San Marino i Kosowa. Turniej tych klubów odbędzie się w dniach 26-29 czerwca na Gibraltarze. Zwycięzcy par 26 czerwca zagrają 3 dni później w decydującym meczu o awans do I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Trójka przegranych nie odpadnie od razu z pucharów tylko będzie grała dalej w II fazie kwalifikacyjnej Ligi Europy (ścieżka mistrzowska).

FC Santa Coloma (Andora)
Lincoln Red Imps (Gibraltar)

La Florita (San Marino)
FC Drita (Kosowo)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. deel pisze:

  Jakżeś nisko upadł mój ukochany klubie, skoro na twojej drodze do Europy są: „kluby z Malty, Wysp Owczych, Andory, Gibraltaru, San Marino, Walii oraz po 1 drużynie z Kosowa oraz Litwy.”

 2. gumis pisze:

  Jedno jest dobre stadion jest zamkniety to niebedziemy przynajmniej sie musieli wstydzic za patałachów jak ich wyspy owcze będą lać

  • KDMZ pisze:

   Kolejny „kibic” co się cieszy, że stadion jest zamknięty… Ekh gdzie tu logika