Przeciętny weekend pozostałych zespołów

Ostatnie dni były w pełni udane dla juniorów starszych Lecha Poznań, którzy wywalczyli awans do finału CLJ U-19. W cieniu rywalizacji juniorów starszych na 3 innych frontach w minionych weekend walczył też zespół rezerw, juniorów młodszych oraz trampkarzy starszych, który do końca naciskał na 1. miejsce w ligowej tabeli.


Rezerwy Lecha Poznań po 8 wygranych z rzędu w ten weekend przegrały u siebie w debiucie na ławce Dariusza Żurawia z Kotwicą Kołobrzeg aż 0:3. Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi pozostał na 4. miejscu. W sobotę, 16 czerwca, o godzinie 16:00 rezerwy zakończą sezon wyjazdowym meczem ze Świtem Skolwin, który będąc drugi walczy jeszcze o awans.

Kolejny raz po całości rozczarowali juniorzy młodsi prowadzeni przez Bartosza Bochińskiego. Lech Poznań U-17 już dużo wcześniej stracił szanse na obronę Mistrzostwa Polski do lat 17, a w ten weekend na zakończenie sezonu nie poradził sobie z Błękitnymi Wronki remisując 0:0. Lech Poznań nie wygrał żadnego z ostatnich 7 meczów tej wiosny. W 4 minionych nie zdobył nawet bramki plasując się w grupie B dopiero na 5. pozycji.

Ten weekend do udanych mogą zaliczyć natomiast trampkarze starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wdę Świecie 2:0 kończąc zmagania grupy B CLJ U-15 na 2. miejscu o 4 oczka za Pogonią Szczecin, która wygrała grupę także w kategorii juniorów młodszych.

Był to ostatni raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań w sezonie 2017/2018. Następny pojawi się na KKSLECH.com dopiero w sierpniu, kiedy w ligach juniorskich ruszą rozgrywki 2018/2019. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Kotwica Kołobrzeg 0:3
1/2 CLJ U-19: Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2
1/2 CLJ U-19 (rewanż): Legia Warszawa – Lech Poznań 2:5
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań 0:0
CLJ U-15: Wda Świecie – Lech Poznań 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Świt Skolwin – Lech II Poznań (sobota, 16 czerwca, godz. 16:00)
Finał CLJ U-19: z Cracovią (piątek, 15 czerwca, godz. 17:00)
Finał U-19 (rewanż): z Cracovią (środa, 20 czerwca, godz. 17:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. inowroclawianin pisze:

    Juniorzy młodsi zawiedli po całości i to niespodziewanie. Juniorzy starsi spróbują uratować honor Lecha i przede wszystkim akademii.

Dodaj komentarz