Finał CLJ (1 mecz): Lech Poznań blisko Mistrzostwa Polski!

W pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów Starszych do lat 19 sezonu 2017/2018, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Cracovią Kraków 2:0 (0:0) i jest blisko tytułu Mistrza Polski oraz reprezentowania Polski jesienią w Młodzieżowej Lidze Mistrzów! Rewanż z „Pasami” odbędzie się w środę, 20 czerwca, o godzinie 17:00 we Wronkach. Kolejorz może odzyskać tytuł w kategorii do lat 19 po 23 latach przerwy zdobywając go 3 raz w historii!

Pierwsze finałowe spotkanie od ataków rozpoczęci lechici, którzy już w ciągu 3 pierwszych minut mieli 2 stałe fragmenty gry. Później inicjatywę przejęli gospodarze, jednak nie umieli stworzyć sobie żadnej groźnej akcji. W 10 minucie trener Kołodziej już musiał dokonać zmiany po tym jak kontuzji doznał Kryg. Po chwili do prostopadłej piłki zagranej ze skrzydła nie doszedł Sobol, który mógł stanąć oko w oko z bramkarzem. W 13 minucie odpowiedziała Cracovia, która z bliska zmarnowała świetną okazję. W kolejnych minutach tempo gry mocno spadło. Cracovia nie miała pomysłu na Lecha, natomiast poznaniacy sporadycznie atakowali głównie skrzydłami. W końcu w 31 minucie w polu karnym główkował jeden z lechitów, lecz golkiper rywala bez trudu wyłapał to lekkie uderzenie. 2 minuty później poznaniacy po efektownej akcji trafili do siatki, ale ta bramka nie została uznana z powodu spalonego. W 45 minucie Lech mógł prowadzić 1:0 gdyby w ostatniej chwili piłki w polu karnym po strzale jednego z poznaniaków nie zablokował obrońca. Po wyrównanej, ofensywnej pierwszej połowie w wykonaniu obu zespołów padł bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha. W 48 minucie lewą stroną szarżował Sobol, którego ostatecznie zatrzymał bramkarz. W 52 minucie doskonałą szansę na objęcie prowadzenia miała Cracovią, którą cudem powstrzymali nasi obrońcy. 3 minuty później Kolejorz objął prowadzenie po pięknym prostopadłym podaniu i równie dobrym wykończeniu Huberta Sobola. Dosłownie sekundy później gospodarze mogli wyrównać, ale fantastycznie w naszej bramce interweniował Mrozek. W kolejnych minutach drugiej części spotkania gra się uspokoiła, a Cracovia wciąż nie miała większego pomysłu, jak dobrać się do Lecha w tym meczu. W 80 minucie poznaniacy wygrywali już 2:0. Wówczas rzut rożny wykonywał Lech. Piłka trafiła na około 35 metr skąd kapitalny strzał życia w okienko oddał Norkowski. W końcówce Cracovia ewidentnie opadła z sił podczas gdy poznaniacy ze spokojem kontrolowali te zawody spisując się o niebo lepiej przy okazji stałych fragmentów gry niż w półfinale. Dopiero w 90 minucie gospodarze groźniej zaatakowali, ale nie udało im się zdobyć kontaktowej bramki. Kolejorz wygrał 2:0 i jest blisko 3 mistrzostwa kraju U-19, które może odzyskać po 23 latach. Rewanż w środę o 17:00 we Wronkach.

Jak padły bramki?

1:0 – W 55 minucie kapitalną prostopadłą piłkę ze środka pola otrzymał Sobol, który w sytuacji 1 na 1 zdobył bramkę.

Finał CLJ U-19 2017/2018 (1 mecz)
Cracovia Kraków – Lech Poznań 0:2 (0:0)
Bramki: 55.Sobol 80.Norkowski
Żółte kartki: Pleśnierowicz, Theus
Widzów: ok. 500
Skład Lecha: Mrozek – Zalewski (46.Theus), Skrzypczak, Pleśnierowicz, Zimmer – Norkowski, Kryg (10.Bartkowiak), Marchwiński (53.Mróz, 81.Maćkowiak) – Skóraś, Sobol, Tupaj.

W dotychczasowej historii Lech Poznań był Mistrzem Polski U-19 łącznie 2 razy w tym po raz ostatni 23 lata temu. Kolejorz na swoim koncie ma też 5 wicemistrzostw i 7 razy plasował się na miejscach 3-4. Rewanż z Cracovią zostanie rozegrany w środę, 20 czerwca, o godzinie 17:00 we Wronkach. Triumfator CLJ 2017/2018 zostanie Mistrzem Polski Juniorów Starszych i będzie jesienią reprezentował Polskę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Największe sukcesy Lecha Poznań w Mistrzostwach Polski U-19:

Mistrz Polski Juniorów Starszych: 1987, 1995
Wicemistrz Polski Juniorów Starszych: 1998, 2009, 2010, 2012, 2015
3. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Starszych: 1937, 1985, 1992, 1994, 2014, 2016, 2017

5. Grimmy pisze:

Ależ Sobol miał patelnie pod koniec pierwszej połowy. Jak on tego nie trafił!?

10. Kolej1922 pisze:

Takie finały to powinny być na głównych płytach a nie na takich hasiokach … poziom wyższy niż Ekstraklasa momentami.

11. mól pisze:

Jeeeeest!

12. Cinek pisze:

JEEEEST!! Sobol 23 bramka w tym sezonie. Szkoda, że nie ma komentarza, bo nie idzie rozpoznać zawodnika.

13. Jol pisze:

Bramka dla naszych po akcji, jakiej nie uświadczymy w I drużynie. Atak pozycyjny, 4 krótkie podania z pierwszej piłki i napastnik wychodzi 1 na 1. BAJKA 🙂

14. Cinek pisze:

Mrozek jak tyś to wyciągnął!? Brawo brawo, jedziemy!

15. Byly pisze:

Na dzisiaj, to są moje Mistrzostwa Świata.

16. stowoda pisze:

Super szybka akcja, podanie prostopadłe w pole karne na wybiegającego w pole kamr Sobola ten strzela obok bramkarza. Kawał piłki a sama akcja „piłkarska”, szybka, agresywne podanie prostopadłe. 54 minuta 45 sekunda.
    W 59 minucie 04 sekundzie super broni Mrozek po mocnym strzale głową „pasów” z 5 metrów, koło słupka.

17. Byly pisze:

Te trybuny są piękniejsze, niż ruskie.

18. Glos pisze:

Interwencja naszego mlodego bramkarza w 54 minucie to bylo mistrzostwo swiata. Fantastycznie!! Fajnie oglada sie ten mecz, chwilami lepiej graja niz Maroko z Iranem. Az trudno uwierzyc ze jeszcze niedawno tak slabo grali z legia i rzutem na tasme weszli do finalu

19. Byly pisze:

Transmisja bez „pierdół” Szpakowskiego, Striejlała – czysta przyjemność.

20. Grimmy pisze:

Ale ten odgłos pociągów przejeżdzających nieopodal stadionu buduje atmosferę meczu!

• Glos pisze:

Tak, te odgłosy pociagow były takie prawie jak kiedys na Debcu, brakowało tylko dymu z komina. Nasi młodzi za to pokazali dym i pare. Oby w rewanzu tez byli tak nastawieni. Ten mecz powinien odbyć sie na głównej trybunie.

• Soku pisze:

Ano, nawet jak któryś z Cracovii leżał, to obok stadionu zawyła karetka. Klimat wielkiego miasta – bany, erki, kurcze – jak to dobrze, że człowiek wybył na odległe landy.
      😉

PS.

„2:0 – W 80 minucie rzut rożny wykonywał Lech. Piłka trafiła na około 35 metr skąd kapitalny strzał życia w okienko oddał Norkowski.”

24. Cinek pisze:

Sobol nie trafia setki, a po chwili taki strzał zza pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki! 0:2 JAZDAA!

25. Jol pisze:

Norkowski bodajże. Dobrze, że już związany kontraktem 😉

26. Byly pisze:

A już zaczynało się robić nudno -2:0.

27. stowoda pisze:

Ale to na 0-2 to był klasyczny „strzał rozpaczy” i zaskoczeni byli wszyscy że wpadło. Ale trzeba strzelać!

28. Dula pisze:

Takie bramki to mi się podobają. Pierwsza super akcja, drugą super strzał.

29. Pan Tehu pisze:

Jak on to strzelił? Takiej bramki nie było przez cały sezon w eklapie !!!

30. mól pisze:

Droga „lalu”, już po balu!

31. ArekCesar pisze:

Pół drogi do mistrzostwa. Uff Mrozek broni.

36. roby pisze:

? ? ?, brawo młodzi druga bramka majstersztyk ?

37. Byly pisze:

W drugiej połowie: trochę na stojąco, trochę z kontry, trochę nonszalancko. Do składu 1-go zespołu droga daleka… .

38. Cinek pisze:

Brawo chłopaki, teraz zachowujemy pełną koncentracje i 20 czerwca podchodzimy do meczu skupieni na 110%. 2:0 to jeszcze nie jest wynik dający mistrzostwo.

39. kilo82 pisze:

Brawo chłopaki! Teraz trzeba postawić kropkę nad i.

40. JRZ pisze:

Pomijając wyniki to według mnie Legia była bardziej wymagająca. Teraz tylko żeby nie pomyśleli ze już jest po wszystkim tylko grac do końca!

41. Grimmy pisze:

Cracovianie bardziej fizyczni – więksi, mocniejsi, nasi lepsi technicznie, bardziej zdyscyplinowani taktycznie. Chyba bardziej piłkarscy. Oby wygrać cały dwumecz i młodzieżowa Champions League w przyszłym. Świetna sprawa, fajnie będzie zobaczyć, jak nasi prezentują się na tle najzdolniejszej młodzieży w Europie jako drużyna. Pierwsza drużyna chyba poza zasięgiem tych chłopców. Muszą naprawdę sporo jeszcze się nauczyć. Sobol i Skóraś, może jeszcze Pleśnierowicz, fajnie gdyby zostali wypożyczeni do klubów pierwszej ligi, gdzie pograliby trochę.

42. tylkoLech pisze:

Pierwszy duży krok zrobiony. Fajnie się to ogląda, akcja bramkowa klasa, druga bramka cudo i ta obrona Mrozka. Wielkie brawa Młodzi!
    Panie prezesie, nic nie przebije Lecha i nie pozwoli zapomniec – żadne mistrzostwa, żadna LM (chociaż oglądam) Niech pan się nie łudzi, dla kibiców Lecha, liczy się tylko Lech ?

43. Piknik pisze:

Powodzenia chłopaki.

44. Kuba pisze:

Rutki WON!

45. Nostradamus pisze:

Cholera, strasznie mi się podoba gra Zimmera, ma potencjał większy niż Puchacz na moje oko. Ivan dawaj go na treningi do seniorów

49. Obiektywny pisze:

Puchacz szybki silny motorycznie kozak pol ligi włoskiej nim zainteresowana po mistrzostwach świata u 20 już ho w Polsce niebedzie

50. Obiektywny pisze:

Przecież ten zimmer w rezerwach jeszcze nie gra a piłka seniorska a juniorska to niebo a ziemia

51. GROSZKINS pisze:

Bravo chłopaki

52. melon771 pisze:

Byłem na meczu, fajnie nasi grają na szczególne słowa uznania zasługuję Zimmer, który jak dla mnie był graczem meczu. Asysta, i mnóstwo przechwytów, również sporo wygranych pojedynków główkowych, a nie należy do najwyższych. Prawą stroną Cracovia za wiele nie mogła zrobić. Również Norkowski zasługuję na osobny komentarz. Stylem gry, budową ciała, oraz numerem przypomina Rafała Murawskiego. Do tego bardzo szybki no i oddał piękny strzał. Nie ujmując mu tam był rykoszet, ale i tak bramka stadiony świata. Zastanawia mnie jednak Pleśnierowicz. Nie wiem czy dzisiaj grał słabiej czy taki ma styl, ale każde podanie kierował do najbliższego. Nie widziałem ani jednego podania prostopadłego, takiego po ziemi. Podania na dłuższą odległość posyłał, jednak bez większego zagrożenia. Co do jego gry w obronie, jest bardzo dobry w odbiorze. Podobał mi się również Sobol, ale tu chyba nie muszę nic pisać, bo ilość jego goli doskonale o nim świadczy. No i co by nie mówić to jest dużo większa przyjemność z oglądania juniorów w takiej formie, niż seniorów w swojej normalnej, bo w każdej akcji było widać, że dają z siebie wszystko.

• Byly pisze:

@melon771 – proszę cię, … też się cieszę, ale: „jaj nie urywa”.
      Jest duuuuża różnica między dziecięcą, a dorosłą (a szkoda).

• Alcatraz pisze:

Zimmer skakał do główek ale je przegrywał, lepiej szło mu dołem.

53. Al pisze:

Przez cały mecz wtórował Naszym głos Lokomotywy i wagonów-12 zawodnik.

54. melon1922 pisze:

Najlepsza akcja przy 1 nie uznanej bramce stadiony świata 32min.Gratulacje!!!

55. KKS1994 pisze:

Co do porównania Puchacz-Zimmer to jednak ten drugi jest zdecydowanie lepszy w obronie bo Tymek nad tym jeszcze musi dużo pracować.

56. Obiektywny pisze:

Zimmer najwyżej 2 liga

57. Obiektywny pisze:

Co ty pierdolisz puchacz w soanowcu od dechy do dechy awans do ekstraklasy mało bramek straconych kadra u 20 zimmer w żadnej kadrze nie grał bo go grabowski czapka nakryl

58. Obiektywny pisze:

Kks1994 ty chyba ojcem albo menago zimmera jesteś zejdź na ziemie niech ten twój zimmer zagra w rezerwach to szybko go sprowadza na ziemie

59. Obiektywny pisze:

W pierwszym meczu jak Legia grała normalnym składem to zimmera kręcili jak baranka

60. Escape pisze:

Puchacz cienki bolek. Do tego mental nie ten..

61. Obiektywny pisze:

Do Escape zimmer będzie grał co najwyżej w Mieszko gniezno? i to jest fakt

62. Obiektywny pisze:

Co do puchacza to mental zajebisty

63. Kksiak pisze:

No Puchacz to pewnie w Realu za kilka lat ? nie no, bez przesady gdyby Puchacz byłby taki zajebisty to już dawno gralby w 1 zespole tak jak Guma

64. Tomasz 1973 tel. pisze:

Ale macie się o co kłócić!
    Mamy 2 dobrych zawodników na lewą obronę, a to rzadkość.

65. Obiektywny pisze:

Zobaczymy kto dalej zajdzie gumny czy puchacz czekamy do 3 lat ?

• Grimmy pisze:

A co Ty, kurwa, jakiś krewny Puchacza, jego menago może, że jedziesz po – było, nie było – konkurencie? Obaj są Lechitami, obydwu kibicujemy, a Ty się spinasz tutaj i ubliżasz młodemu Zimmerowi. Widać po tym jak się angażujesz w tę debilną słowną przepychankę, że dla Ciebie to sprawa osobista.

• Kksiak pisze:

Nieźle go wrobilem. To jest Puchacz na 100% ? kiedyś Arek na TT pisał,ze Tymek pisze komentkomenty tutaj,i sam się rekomenduje. To pokazuje mental tego zawodnika. Nigdy nie będzie dobrym piłkarzem, sodowa mu odbiła, chłopaki z Akademii potwierdza

@kksiak,
      Wiesz co? Kurdę, Ty faktycznie możesz mieć rację 🙂
      Wolałbym jednak, żeby to jego dziewczyna pisała, bo Tymek moim zdaniem spory talent i głupio byłoby, żeby takie siano we łbie miał 😉

66. A.B pisze:

Tymek i tak nie wygrasz ??

67. Piknik pisze:

Zimmer klasa, puchacz mu do pięt nie dorasta

68. inowroclawianin pisze:

Brawo młodzi. Do ideału daleko, ale tempo gry lepsze niż w Ekstraklasie, a gole stadiony świata. A Ty Rutek i Gargamel, spadajcie na drzewo, zawsze będziemy za Lechem!

69. Alcatraz pisze:

Brawo dla chłopaków!!!
    Wynik bardzo cieszy, sama gra czasami była ok , czasami problem z wyprowadzeniem piłki. Mecz wyjazdowy więc ok.
    Cracovia miała swoje szarże, pachniało kilka razy golem. Lewa strona nasza mi się podobała, Zimmer trochę głowę musi poprawić, ale podoba mi się. Stoperzy ok. Sobol też fajnie, jest potencjał do rozwoju.
    Nasz kapitan zdobył gola, ale trochę słabo moim zdaniem wypadł , niechlujne podania i ogólnie za wątły na pozycję 6, siłka, siłka!
    Zawodnik z 10 fajnie brał grę na siebie( jego nie udało mi się zidentyfikować)
    Myślę 4,5 nazwisk ciekawych w kontekście gry w seniorach Lecha.

Bartosz Bartkowiak. Też zwróciłem na niego uwagę. Szczególnie mi zaimponował w tej akcji, po której strzelił nieuznaną bramkę w pierwszej połowie. Mega rozklepał obronę Cracovii razem z kolegami, ale to on pierwsze skrzypce w tej akcji grał. Oby tak dalej się rozwijał, już dawno nie wychowaliśmy sobie dobrej 10. Kto był ostatni? Michał Goliński? 😀

Lewoskrzydłowy robił spory wiatr, kiwką zawsze doprowadzał obrońce do stanu w którym mógł dośrodkować, co drużyna mogłaby lepiej wykorzystywać.

70. Byly pisze:

„Ciekawy” dzień: Dutka będzie bogatszy o rok,- chłopcy -„już prawie” najlepsi.

• zoto pisze:

pozostał jedynie mały krok – niestety najtrudniejszy

O ile nogi im się plątać nie będą i utrzymają presje to będziemy mogli chociaż z ich sukcesu się cieszyć. Pozostało trzymać kciuki.

@zoto – na chłodno- to „mały krok”,- trudniej będzie później.

71. 07 pisze:

Do ” przerwy” jest 2-0 . Super wynik , ale jest jeszcze mecz we Wronkach i zamierzam oglądać go live. Przestrzegam przed hurrra optymizmem. Mecz trzeba wybiegać i pokazać, że zasługujemy na ten tytuł.

72. Tadeo pisze:

Brawo młodzież, chociaż oni swoją grą sprawiają nam trochę radości i zadowolenia .Ten finał jest nasz , w przeciwieństwie do zmanierowanych gwiazdeczek pierwszego zespołu. Gratulacje w środę po finale .