Najważniejszy letni czas przygotowań

Piłkarze Lecha Poznań mają za sobą już 4 dni treningów pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego. Dziś rano zawodnicy Kolejorza udali się na południowy-zachód od Poznania do oddalonej około 45 kilometrów Opalenicy, gdzie spędzą najbliższe 2 tygodnie. Kadra na nowy sezon 2018/2019 wciąż nie została skompletowana, zatem trener Ivan Djurdjević będzie musiał poradzić sobie z tymi piłkarzami, których obecnie ma.


W najbliższych dniach bazą Lecha Poznań będzie 4-gwiazdkowy hotel Remes w Opalenicy w którym 6 lat temu podczas Euro 2012 gościła kadra Portugalii. Sam Kolejorz w przeszłości również miał już okazję przygotowywać się do sezonu m.in. pod wodzą Mariusza Rumaka latem 2014 roku. Podczas 2-tygodniowego pobytu w Opalenicy lechici na pewno nie będą narzekać na warunki. Hotel Remes dysponuje doskonałą bazą treningową w tym m.in. 8 pełnowymiarowymi boiskami, 1 dodatkowym ze sztucznym oświetleniem, siłownią czy salą fitness. Na terenie hotelu znajduje się też centrum do odnowy biologicznej.

Trener Lecha Poznań, Ivan Djurdjević zabrał do Opalenicy łącznie 21 zawodników w tym 3 bramkarzy, 7 nominalnych obrońców, 9 pomocników oraz 2 napastników. W stolicy Wielkopolski pozostanie Robert Gumny, który przechodzi aktualnie rehabilitację po letnim zabiegu kolana i do pełnych zajęć powróci już po obozie w Opalenicy. Podczas zgrupowania poznaniacy będą przeważnie trenowali 2 razy dziennie. W sobotę, 23 czerwca rozegrają sparing z Wartą Poznań. Na koniec obozu „niebiesko-białych” czeka mecz towarzyski z Mistrzem Izraela i uczestnikiem ostatniej edycji fazy grupowej Ligi Europy, Hapoelem Beer-Sheva, który ma odbyć się w sobotę, 30 czerwca w Poznaniu.

Kadra na obóz w Opalenicy będący najważniejszą częścią letnich przygotowań do nowego sezonu 2018/2019 na razie jest wąska. Przede wszystkim Kolejorz ma problem na prawej obronie i jeszcze większy w środku pola, gdzie brakuje rywalizacji na pozycjach „6” oraz „8”. W kadrze brakuje także kolejnego napastnika do rywalizacji z Christianem Gytkjaerem. Jest jednak szansa, że już w pierwszym tygodniu treningów Kolejorza w Opalenicy do drużyny dołączy co najmniej jeden nowy zawodnik.


Kadra Lecha Poznań na obóz w Opalenicy:

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky, Karol Szymański

Obrońcy: Maciej Orłowski, Vernon De Marco, Thomas Rogne, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych, Piotr Tomasik

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Maciej Makuszewski, Tymoteusz Klupś, Kamil Jóźwiak, Niklas Barkroth, Tomasz Cywka, Darko Jevtić, Mihai Radut

Napastnicy: Christian Gytkjaer, Paweł Tomczyk

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. John pisze:

  Kadra jest może i wąska ,ale przede wszystkim brakuje jej jakości na kilku pozycjach.
  Równie dobrze mogła być bardzo szeroka a rywalizacji by nie brakowało,wystarczyło dać szansę tak jak Barkroth-owi innym wypożyczonym,Pawłowskiemu ,Formelli i innym, nie pozbywać się Serafina ,Modra,Majewskiego ,przedłużyć wypożyczenia Koljicia czy wykupić Situma i gra gitara.
  Przecież nie o to chodzi.Jakość ,tak jak Ivan mówił ,ze 3 zawodników do 1 składu.

 2. andi pisze:

  Moderator…jak masz taką wiedzę, to podaj za ile Dilawer poszedł do Dynama, i do jakiego klubu trafi Moder…będę wdzięczny…to nie są polityczne pytania. Z uszanowaniem.

 3. tomekmec pisze:

  andi od dłuższego czasu mam poważne wątpliwości co do podawanych kwot za ile kto poszedł i za ile przyszedł. Nie specjalnie ufam temu co mówi zarząd, czasami te pierwsze mogą być zaniżone, a drugie zawyżone

 4. andi pisze:

  Dzięki…tomekmec… wdzięczny jestem, a Moder poszedł do Odry Opole. Dla niego to dobrze. Ufam że te wypożyczenia do zimy potrwają. Że na wiosnę wrócą mocniejszy. A teraz zgrupowanie, i szlifowanie formy. O wzmocnieniach nie wspomnę…Ivan musi się postawić, a Oni zbyt wiele mają do stracenia, by bagatelizować Jego potrzeby. A po okienku transferowym, pewno i Dr. Sportowego się doczekamy. Pozdrawiam.

 5. Ostu pisze:

  Może naprawią błąd i Drygas wróci za gajowego