Lech w elicie mającej wychowanków na mundialu

W Rosji trwają aktualnie piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018 podczas których szansę występu może otrzymać 4 wychowanków Lecha Poznań, którymi są Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Karol Linetty i Dawid Kownacki. Cała czwórka piłkarzy była szkolona w naszym klubie co najmniej przez 3 lata pomiędzy 15 a 21 rokiem co zostało również odnotowane przez władze FIFA.


Lech Poznań znalazł się wśród kilkudziesięciu klubów z całego świata, które na mundialu 2018 w Rosji mają co najmniej jednego wychowanka. Kolejorza reprezentuje aż 4 wychowanków dzięki czemu nasz klub znalazł się w czołówce zestawienia FIFA. Tyle samo wychowanków co Lech Poznań podczas trwających Mistrzostw Świata ma m.in. Bayern Monachium, FC Porto, Spartak Moskwa, Tottenham Hotspur, Manchester City, FC Kopenhaga czy Anderlecht Bruksela.

Lech Poznań mógł mieć nawet 5 wychowanka na mundialu gdyby do Rosji udał się Marcin Kamiński mający pierwotnie zastąpić w naszej kadrze kontuzjowanego Kamila Glika. Po 5 wychowanków na Mistrzostwa Świata ma m.in. słynący ze szkolenia młodzieży FC Basel, dwa serbskie kluby – Partizan oraz Crvena, Ajax Amsterdam, Benfica Lizbona, Real Madryt, Atletico Madryt, Olympique Lyon czy Arsenal Londyn.

Spośród znanych europejskich klubów najwięcej wychowanków na mundialu pochodzi z Manchesteru United (7), Dinama Zagrzeb (9), FC Barcelony (10) i Sportingu Lizbona, który z 13 wychowankami swojej szkółki jest liderem tego zestawienia wraz z kostarykańskim klubem Deportivo Saprissa.

Warto dodać, że cała czwórka Lechowych wychowanków na mundialu sięgnęła z Kolejorzem po Mistrzostwo Polski. Bartosz Bereszyński zdobył tytuł w 2010 roku, natomiast Karol Linetty, Jan Bednarek oraz Dawid Kownacki święcili mistrzostwo przed 3 laty. Rynkowa wartość całej czwórki to aż 39 milionów euro. Najwyżej wyceniany jest Karol Linetty (15 mln euro).

Zarząd Lecha Poznań swego czasu na sprzedaży Karola Linettego, Jana Bednarka oraz Dawida Kownackiego zgarnął ponad 12 milionów euro.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 21

 1. Stary Marych pisze:

  Wszyscy mamy mokro. Trzeba wmurować tablicę pamiątkową…

 2. Stary kibic pisze:

  Teraz dopiero przejrzałem na swoje oczy. Szacun dla zarządu.

 3. Krzysiaczek pisze:

  Piszczek beznadziejny, objeżdżany jak dziecko, wdający się w głupie pojedynki siłowe, które przegrywa upadając. Zieliński bezradny. Cionek z pełnymi gaciami od pierwszej minuty, elektryczny, przestraszony, przy tym bez farta przy strzale. Bednarek niby dobrze, ale co z tego jak do spółki z Krychowiakiem zawalili bramkę. Jak można nie patrzeć że zawonik biegnie z boku, albo nie wiem myśleć że on nie może grać. Błaszczykowski, serio już czas mija, po kontuzji, nie grał nic, już niech Kownacki biega po skrzydle. Reszty mi się nie chce pisać.

 4. Kibic Lecha pisze:

  A kogo to cieszy kibice są wkurwieni ze Lech gra piłkę kopaną

 5. andi pisze:

  A w jaką piłkę gra Lech???? Siatkówkę, to nie te forum…Kibic Lecha. Strony pomyliłeś.

 6. smigol pisze:

  Gargamel miał rację, nasi na mundialu grają większy piach niż Kolejorz w ubiegłym sezonie.

  • Byly pisze:

   Nasi weszli w końcówce, kiedy „elita” kończyła obchody setnego meczu tego, który za namową Borysiuka celował (z nienacka)”w ryj” Karola.
   Nie wiem, czy twoi „nasi” to moi.

  • smigol pisze:

   Nasi to ci którzy reprezentują nasze barwy. Bednarek wszedł po przerwie więc tylko Kownacki wszedł w końcówce. Chyba że w twoich naszych jest bere(7)szynski bo u mnie raczej nie.

  • Byly pisze:

   „nasi na mundialu grają większy piach niż Kolejorz”
   „Nasi to ci którzy reprezentują nasze barwy”
   Zorientuj się.

  • smigol pisze:

   Czyli kto dzisiaj grał twoim zdaniem?

 7. Byly pisze:

  To dopiero światowy ewenement, kiedy selekcjoneiro wprowadza obrońców przy „niekorzystnym” wyniku. Fryzjer się skarżył, że „zupa była za słona”?

 8. Marian pisze:

  Tylko ze tak naprawde żaden z nich nie jest wychowankiem, tylko sa to sciagnieci pilkarze w mlodym wieku. Taki damaslawek tez sie chwali ze wychowanek sokola gra na mistrzostwach. A z tym mistrzem bereszynskim mogliście sobie darować

  • Byly pisze:

   Wiadomo, Bereszyński i Lewandowski to wychowankowie … no wiadomo, legii.

  • Byly pisze:

   Kownaś Solną oglądał na pocztówkach.

  • Pan Tehu pisze:

   Jasno jest napisane,że między 15-21 rokiem życia. Matka Cię urodzi,potem zginie w katastrofie lotniczej jak będziesz miał6 lat,potem przygarnie Cię babcia i jak będziesz miał lat 12 to wyjedzie w odwiedziny do Św Piotra i resztę życia spędzisz w Domu Dziecka. To czyim będziesz wychowankiem ?
   PS.A Damasławek to mi szanuj😃

 9. Byly pisze:

  Za rok opowiesz, że Gumny wychował się w Moskwie.

 10. pete34 pisze:

  oto sukcesy na miarę ambicji naszego klubu. wszyscy kibole pękają wręcz z dumy.

 11. Gr69 pisze:

  K***a jak dzieci. Reprezentacja piach, Lech piach a Wy się sprzeczacie kto jest wychowankiem. Na chwilę obecną ci piłkarze są uzupełnieniem kadry. Jak zaczną grać pierwsze skrzypce i wygrywać poważne mecze wtedy można być dumnym. Polska piłka jest do d. . . reprezentacyjna jak i klubowa. Jestem porostu zniesmaczony.

 12. inowroclawianin pisze:

  Marne pocieszenie…Czekamy na sukcesy pierwszej drużyny Lecha i na transfery w tym okienku. Już najwyższy czas. A tak poza tym to wartość tej czwórki łącznie pewnie jest wyższa. Trzech z nich wczoraj zagrało.

Dodaj komentarz