Sparing: Lech – Warta 2:0

W pierwszym z czterech letnich meczów kontrolnych przed startem sezonu 2018/2019, piłkarze Lecha Poznań pokonali w Opalenicy ekipę Warty Poznań 2:0 (2:0) po dwóch golach Kamila Jóźwiaka i asystach Darko Jevticia. Kolejorz grał dobrze tylko do 30 minuty. Z czasem jego gra wygląda coraz słabiej, wolniej w której nie było pomysłu, jak zagrozić bramce „Zielonych”.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Lecha. Poznaniacy przeważali, grali piłką, ale w 3 minucie mogli stracić gola po kontrze i po tym jak trójka obrońców za łatwo straciła futbolówkę. Kolejorz szybko odpowiedział i już 2 minuty później prowadził 1:0, gdy płaski strzał z dystansu oddał Jóźwiak. W 11 minucie szybką akcję przeprowadził Tomasik, którego jednak dośrodkowanie w pole karne było bardzo złe. W 15 minucie sparingu Jevtić kapitalnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Jóźwiaka, który w sytuacji 1 na 1 podwyższył prowadzenie Kolejorza na 2:0. Dosłownie sekundy później groźny strzał oddał Jevtić, którego uderzenie zostało jednak zablokowane. W 22 minucie gry na celny strzał z dystansu zdecydował się De Marco. W 28 minucie sparingu Lech wyprowadził kontrę po której Jóźwiak ciut za mocno wrzuci piłkę do pełniącego dzisiaj funkcję kapitana, Christiana Gytkjaera. Później więcej z gry mieli o dziwo rywale. Warta przeważała, ale nie potrafiła sklecić dobrej akcji. W końcu w 38 minucie odpowiedział Lech, a konkretnie Makuszewski, którego strzał z problemami wybronił golkiper „Zielonych”. Po chwili Laskowski znów musiał się wyciągnąć po tym jak mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Cywka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:0.

W przerwie trener Djurdjević dokonał 7 zmian zostawiając tylko Rogne, De Marco, Gajosa i Putnockiego. W 52 minucie kapitalnie na głowę Tomczyka z lewej strony dośrodkował Barkroth, lecz strzał napastnika Lecha był minimalnie niecelny. Poza tamtą akcją pierwszy kwadrans po przerwie był nudny. Gra była wolna, toczyła się głównie w środku pola i brakowało dobrych sytuacji do strzelenia bramki. W 66 minucie ładną akcję na lewej stronie przeprowadził Kostevych z Barkrothem po której piłka niestety nie trafiła w pole karne do Tomczyka. W 70 minucie gry Radut otrzymał piłkę od Barkrotha. Obrócił się z nią po czym oddał fatalny strzał. 3 minuty później zakotłowało się w polu karnym Warty, ale żaden z lechitów nie umiał uderzyć na bramkę przeciwnika. W ostatnich minutach sobotniego sparingu na boisku znów nic się nie działo. Obie drużyny często spacerowały sobie po boisku nie mając ochoty na ataki. Ostatecznie mecz Lecha Poznań z Wartą Poznań zakończył się wygraną Kolejorza 2:0. Podopieczni Djurdjevicia kolejne towarzyskie spotkanie rozegrają w sobotę, 30 czerwca w Poznaniu. Wtedy rywalem Wielkopolan będzie Mistrz Izraela i uczestnik ostatniej edycji fazy grupowej Lig Europy, Hapoel Beer-Sheva.

Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (2:0)
Bramki: 5 i 15.Jóźwiak
Asysty: 1:0 – Jevtić, 2:0 – Jevtić
Widzów: ok. 300
Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań)
Skład (I połowa): Burić (31.Putnocky) – Janicki, Rogne, De Marco – Makuszewski, Cywka, Gajos, Jevtić, Tomasik – Jóźwiak, Gytkjaer.
Skład (II połowa): Putnocky (60.Szymański) – Orłowski, Rogne, De Marco, Kostevych – Klupś, Trałka, Gajos, Radut, Barkroth – Tomczyk.
Trenerzy: Djurdjević – Nemec
Pogoda: +14°C, pochmurno, deszczowo