Gandzasar również kończy obóz

Nie tylko Lech Poznań zakończył już swój letni obóz. W Bułgarii końca dobiega zgrupowanie Gandzasaru Kapan z którym Kolejorz zagra już za niecałe 2 tygodnie. Ormianie w ostatnim czasie rozegrali aż 5 meczów kontrolnych, 4 w trakcie zgrupowania i nie wygrali żadnego z tych spotkań. Na dodatek gra obronna w wykonaniu „biało-niebieskich” nie wyglądała zbyt dobrze.


Gandzasar Kapan zakończył sezon 2017/2018 w tym samym dniu co Lech Poznań, a nowy w lidze ormiańskiej rozpocznie dopiero w sierpniu. Tym samym zbliżający się dwumecz z Kolejorzem będzie dla popularnych Niedźwiedzi przetarciem przed kolejnymi rozgrywkami ligowymi w Armenii w których Gandzasar postara się zdetronizować Alashkert.

Mistrz Armenii był pierwszym sparingpartnerem Gandzasaru tego lata zanim ten udał się na obóz w Bułgarii. W połowie czerwca ekipa z Kapan przegrała z Alashkert rezultatem 1:3, a skrót z tego spotkania można zobaczyć poniżej.

Podczas obozu w Bułgarii drużyna Gandzasaru nadal nie zachwycała. Przegrała kolejno z Beroe Stara Zagora 2:3, zremisowała ze Slavią Sofia 3:3 mimo prowadzenia 3:0, uległa Cherno More Varna 1:2, a na koniec zremisowała z POFK Botev Vratsa 1:1. Gandzasar Kapan w dotychczasowych letnich sparingach zanotował bilans 0-2-3, gole: 8:12, który na kolana nie powala, a zwłaszcza patrząc na klasę rywali. W Bułgarii aż 5 bramek dla „biało-niebieskich” strzelił król strzelców ligi ormiańskiej 2017/2018 – Gegham Harutyunyan.

Gole dla Gandzasaru podczas sparingów w Bułgarii:

5 – Harutyunyan
1 – Poghosyan, Adamyan
W ostatnich dniach zespół szkolony przez Ashota Barseghyana zasiliło 5 zawodników. Z Araratu Erywań przybyli pomocnicy, Minasyan oraz Ohanyan, a z Pyunika Erywań stoper Aslanyan. Gandzasar wzmocniło też 2 zagranicznych piłkarzy. Z II-ligi serbskiej do Armenii przeniósł się środkowy obrońca, Vukasin Tomić, natomiast z Al-Ahli libański skrzydłowy, Mohammad Markabawi Aiker. Jak na razie nie wiadomo czy Gandzasar Kapan przed przylotem do Polski rozegra jeszcze jakiś mecz kontrolny. Pierwsze spotkanie Lecha Poznań z Ormianami odbędzie się w czwartek, 12 lipca, o godzinie 20:45 czasu polskiego. W Armenii będzie już wtedy grubo po północy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. ArekCesar pisze:

    Mimo, że nic nie wygrali to jednak bramek trochę strzelili. Trzeba będzie uważać na tego super strzelca.?