Lech znów stworzy własną telewizję

W sobotę, 30 czerwca wygasła 5-letnia umowa Lecha Poznań z firmą Inea. Tym samym na obiekt Lecha Poznań przy Bułgarskiej nie mówimy już Inea Stadion, a klubowa telewizja Lech TV działająca w sieci kablowej przestała istnieć. Wciąż dostępny jest za to klubowy kanał na portalu YouTube na którym w dalszym ciągu będą pojawiały się filmiki związane z Kolejorzem.


Lech Poznań jesienią 2013 roku stał się pierwszym klubem w Polsce mającym swoją telewizję nie tylko w internecie. 24 października ruszył kanał Lech TV dostępny m.in. w sieci kablowej firmy Inea do której należy telewizja WTK będąca producentem wszystkim materiałów filmowych o Lechu. Część materiałów Lech TV emitowanych w telewizji było dostępnych na stronie internetowej lech.tv oraz na klubowym profilu na portalu YouTube.

Od 1 lipca 2018 po wejściu na stronę lech.tv internauci byli przenoszeni na witrynę telewizji WTK. Obecnie domena nie działa w ogóle, a WTK ruszyło z nowym programem o nazwie Inea Stadion Studio, który będzie skupiał się na różnych sportach w Wielkopolsce. Programem będą zajmować się ci sami dziennikarze, którzy dotąd tworzyli Lech TV.

Sam klub w najbliższych tygodniach planuje otworzyć własną telewizję dostępną na stronie internetowej. Niektóre filmiki będą umieszczane także na Lechowym kanale na YouTube. Nowa telewizja Lecha Poznań będąca już tylko telewizją internetową będzie tworzona przez pracowników klubu. Sam klub zakupi sprzęt do obsługi telewizji i w odpowiednim czasie szerzej poinformuje o tym, jak będzie wyglądał nowy projekt.

Jednocześnie Lech Poznań już wcześniej porozumiał się wstępnie z WTK chcąc przeprowadzić transmisję z 2 najbliższych towarzyskim meczów Kolejorza, które odbędą się 5 i 7 lipca. Ostateczna decyzja czy te spotkania na pewno będą transmitowane jeszcze nie zapadła, choć jest spora szansa na pokazanie sparingów z Zeleziarne Podbrezova i AEK Larnaka w internecie.

Dodajmy, że pierwsza klubowa telewizja nadająca o Lechu Poznań powstała wiosną 2007 roku. Wtedy nosiła nazwę LechTV Online stając się stroną z filmikami. Przez pewien czas LechTV Online była nawet płatna co nie spodobało się kibicom. Część klipów była umieszczana na YouTube aż jesienią 2013 roku na bazie internetowej telewizji powstał wspomniany wyżej kanał Lech TV. Po prawie 5 latach od tamtego wydarzenia Kolejorz niebawem wróci to telewizji internetowej wykorzystując YouTube jeszcze bardziej niż do tej pory.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

  1. Złapołptoka pisze:

    Będzie nowa ekipa czy Ola Kropielnicka zostaje?

  2. Kornik pisze:

    A czy wiadomo czy ktoś pokaże choćby domowy mecz Lecha w LE? Może także WTK?

  3. JERICHO pisze:

    Zamierzają to zrobić porządnie czy po kosztach? Pod względem realizacji gorzej niż WTK się chyba nie da. Chyba. I co z archiwum spotkań? Czasem fajnie by było sobie odpalić mecz z Austrią Wiedeń albo karne z Barceloną.