Top 7 (28.06-04.07)

Top 7 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie „Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: lopez do newsa: Na chłodno: W końcu

„Szczerze to tak naprawdę trzeba poczekać z oceną jak się zakończą te ruchy transferowe. Jestem za tym żeby kupować co okienko 2-3 klasowych zawodników do pierwszego składu, a resztę uzupełniać młodzieżą. Teraz konieczne są pozycje napastnika, 6 i 8. Trałka miał chyba swój indywidualnie najlepszy sezon, a teraz zacznie pikowanie w dół, więc 6 to konieczność. Obrona oczywiście też wymaga wzmocnień, ale to można pozostawić do zimy + jeszcze jeden transfer w zależności od potrzeb. Bez tych zakupów kiepsko widzę ten sezon i raczej będzie powtórka z rozrywki. Od włodarzy Lecha zależy czy będą chcieli zmazać swoje dotychczasowe błędy, początek wygląda obiecująco, ale znamy naszych właścicieli i ich wcześniejsze „dokonania”, tak więc czas pokaże czy coś się zmieniło w tej kwestii.”

Autor wpisu: jacek_komentuje do newsa: Na chłodno: W końcu

„Czytam opinie o możliwych transferach i mam wrażenie, że pamięć niektórych jest baaardzo krótka. Więc przypomnę, że zdecydowana większość z nas zgodziła się z podejściem – lepiej mało konkretów, niż wagon badziewia. Na wagon konkretów liczyć nie możemy, więc od początku była mowa o 2-3 solidnych wzmocnieniach. Tiba na takiego wygląda (życie pokaże) i z grubsza wiadomo, że na pozycje napastnika i „6” zostały 2m Euro. Można podzielić 50/50, ale czy na pewno nasze zapotrzebowania na napastnika i DP jest porównywalne? Jeśli w nowym sezonie chcemy grać na 2 napastników, to MUSIMY mieć nowego klasowego gracza na tej pozycji, a na zmienników Tomczyka i zapewne Sobola. Dobra „6” też jest bardzo potrzebna, ale niezależnie od osobistych sympatii trzeba powiedzieć, że Trałka zagrał ostatnio chyba sezon życia w Lechu, był jednym z niewielu, którzy poniżej pewnego poziomu nie schodzili. Do tego dołożył najwięcej strzelonych bramek w swojej karierze. Dodatkowo Cywka jak na razie (wiem, to tylko sparingi) wydaje się całkiem solidnym graczem. Może nic ponad solidność nie pokaże, ale takich też potrzebujemy – nikt chyba nie liczy, że w Lechu będzie w najbliższej przyszłości grało 11 wirtuozów. Reasumując: moim zdaniem nasze zapotrzebowanie na „6” nie jest takie samo jak na napadziora. Proporcje podziału kwoty 1-1,5m na atak i 0,5-1m na „6” uważam za sensowne. Trochę bardziej boli, że w budżecie nie zmieści się ŚO, bo tu rzeczywiście grając na trzech obrońców szału nie będzie. Chyba, że wreszcie Rogne i Vujadinović będą przez cały czas do dyspozycji trenera. Wówczas ta dwójka plus Janicki i De Marco, uzupełniana Pleśnierowiczem, do zimy powinna dać radę.

Wiem, że wszyscy chcieliby mieć szeroką kadrę. Przypomnę, że rok temu budowano zespół do gry na trzech frontach. Wiemy, jak się skończyło. Zanim ktoś mi zarzuci wazeliniarstwo i obronę zarządu – nie ich bronię. Zresztą na razie nie ma za co, bo nadal mówimy o planach a nie faktach. Ale – znowu przypomnę banał – niemal wszyscy uznaliśmy, że nowy trener zasługuje na szansę i szacunek. Wygląda na to, że Ivan Djurdjevic ma rzeczywiście wpływ na transfery – przesunął Tibę na początek listy życzeń, określa priorytety i wycina tych, którzy mu nie pasują. Więc ja daję mu szansę i trzymam kciuki, żeby udało się kupić Carlitosa lub innego naprawdę mocnego na polskie warunki napadziora, w drugiej kolejności (ale jednak w drugiej!!) mocną szóstkę, a marzy mi się jeszcze ktoś sensowny na środek obrony. Ale wierzę, że bez tego ostatniego da się spokojnie żyć choćby do zimy.”

Autor wpisu: Mohito do newsa: Komunikat Grup Kibicowskich Lecha Poznań

„Przede wszystkim nie o wojnę z Rutkami chodzi. W wojnie, nie ważne kto wygra, straty są po obu stronach. Po prostu zarząd/właściciel niech zrozumieją, że dla wielu z nas Kolejorz to nie jest tylko 90 minut raz na 2 tygodnie tylko coś dużo więcej… emocje, pasja, przyjaźnie, wyjazdy, dla niektórych jedna z najważniejszych rzeczy na tym świecie. Niech zrozumieją, że nasz protest to nie jest uderzenie w nich samych tylko w ich sposób myślenia o klubie. Wybaczymy nawet przegrane mistrzostwo, odpadnięcie z pucharów ale chcemy wiedzieć, że zrobiono wszystko aby być wygranym. Piłka nożna to nie tabelki, przychody, excele tylko walka do końca. Czasem będziemy górą, czasem przegramy ale wtedy ze świadomością, że więcej się nie dało. Więc szukajmy wspólnej drogi a nie walczmy z okupantem. Celem nie jest wygonienie Rutków, ale skłonienie ich o myśleniu o klubie nie jak o firmie, ale o instytucji dla której tysiące ludzi jest sensem życia.”

Autor wpisu: deel do newsa: Śmietnik Kibica

„Panowie i Panie. Jaki Carlitos? Po co? Mamy zdolną młodzież! Napastnik? A po co, jest Sobol. Obrońca? Wszak dołączyli Pleśnierowicz, De Marco i Orłowski. Trzech, za jednego Dilavera. Dlaczego „męczycie bułę” o tzw. 6. Przecież mamy Cywkę. Goli, pierd..i, krawaty wiąże, usuwa ciąże, śpiewa, tańczy, recytuje, daje d..y i stepuje – tylko na bramkę się nie garnie. Jest mizeria w układzie Jevtić – Radut. Nic to. Przecież mamy w odwodzie Skórasia! Nie dzisiaj to jutro. No, może pojutrze. Zaświecił Wam Rutkowski po oczach „milionem euro” za Tibę i już jesteście w ekstazie. Zobaczymy w czwartek czy można na niego liczyć. Dostaliśmy „perełkę” i może przyjdzie kolejna. Uważacie, że dwóch zawodników odmieni mizerię gry tej drużyny? Nawet jeśli spełnią pokładane w nich nadzieje to pamiętajcie, że pozostałych zawodników sam Ivan określił po sezonie jako szrot. Ten szrot uzupełnił Cywka i zawodnicy z 3 ligi oraz młodzieżowcy z CLJ. Być może to wypali i będę odszczekiwał pod stołem swoje słowa. Prawdę mówiąc, nie mam nic przeciwko takiemu rozwojowi sytuacji. Kibole napisali dzisiaj, że Ivan rozmawiał z zawodnikami. Przedstawił im swoją wizję gry. Fajnie. W sparingu z Wartą i Hapoelem nie było widać zmiany sposobu gry. Niestety. Jak był „stojanow” tak pozostał. Ruch na boisku był wyłącznie wśród graczy najbliższych piłki. Reszta dreptała bądź stała. Oceniam grę subiektywnie. Wielu z Was wytoczy „działa”, że to tylko sparingi. To prawda. Coś może nie wyjść, brak zrozumienia, „ciężkie” nogi. Ale za chwilę gramy w eliminacjach do LE. 10 dni później startuje liga. Jevtić poza stałymi fragmentami gry nadal prezentuje się jak w minionym sezonie. Radut to samo. Bez ich podań z gry zarówno Jóźwiak jak też Klupś czy Gytkjaer mogą co najwyżej nabijać sobie statystyki przebiegniętych kilometrów. Być może Tiba i nowy nabytek (Carlitos, Rudniev, Lewandowski, Kane, wymieniam dla podtrzymania entuzjazmu forum) sprawią, że nasza gra będzie znośna. Mamy jednak nadal w drużynie tyle słabych ogniw, że spokojnie są w stanie zniweczyć dokonania nawet Messiego, Neymara czy Ronaldo. Mam zajebistą wyobraźnię. Tyle tylko, że dzisiejsze transfery w kwocie miliona euro, to raptem 300 tysięcy sprzed trzech lat. Nie robi to na mnie większego wrażenia. Dla mnie liczy się to, co zakupieni zawodnicy zmienią w grze Lecha. Czekam spokojnie na występy w eliminacjach LE. Albo zobaczę w nich jakość, albo szajs jaki mamy od dawna. Obserwując ruchy transferowe zarządu i timing jaki im towarzyszy nie jestem optymistą. Zrozumiałem na czym polega tzw. plan 2020. Gramy młodzieżą. Tylko na nich można zarobić. Trałka to spoiwo, które pozwala ich wprowadzać do gry. Skończy karierę w Lechu w wieku 49 lat, no chyba, że Dudka go wygryzie :-) . Gdyby jednak „sen Rutkowskich” się spełnił, to nawet Trałka i Dudka pójdą w odsiadkę. Lech stanie się Ajaxem Amsterdam naszych realiów. Brak wyników, ale zajebiści piłkarze. Kupujcie karnety i koszulki. Nigdy nie wiadomo kiedy sen o trofeach minie. A klub ma swoje potrzeby. Słyszałem, że otworzą kanał na YouTube gdzie będą pokazywane mecze. Kiedyś. Teraz jeszcze drenują WTK, żeby się wykazało społecznie. No wiecie, rozumiecie. Dla Poznaniaków. Niezależnie od PR-owych zagrywek nasz Klub powinien być bojkotowany do czasu zdobycia przezeń jakiegokolwiek sukcesu, vide MP lub PP. Niczego to specjalnie nie da, bo Amica jest zabezpieczona finansowo z naszych pieniędzy, ale może wizerunkowo to na nich wpłynie. Na koniec. Pozdrawiam wszystkie pelikany. Nie będę się odnosił do Waszych obelg w moją stronę.”

Autor wpisu: Cubasa do newsa: Śmietnik Kibica

„Naprawdę są tutaj osoby, które uważają, że kupno napastnika nie jest potrzebne? Co się stanie jak nasz snajper się wysypie? Nie mówię już nawet o poważnej kontuzji ale choćby drobnym urazie, który wyklucza często z 4-5 meczów z rzędu. Sobol serio? Niech chłopak się uczy, podpatruje i może wyłapie parę minut w sezonie. Pierwszy lepszy Rymaniak zniszczy go fizycznie. Tomczyk? Mam duże obawy. Gość jest typowym graczem na kontrę – szybki, przebojowy – a jak wiemy Lech w zasadzie zawsze w lidze gra atakiem pozycyjnym bo przeciwnik się cofa na swoją połowę. Widzicie takie granie Tomczykiem? Gra kombinacyjna z wykorzystaniem techniki zawodnika? Chłopakowi często ciężko jest przyjąć piłkę… taka prawda. Życzę mu jak najlepiej ale wola walki może nie starczyć. Musimy mieć kolejnego bardzo dobrego napastnika i nie sądzę, że będą grać razem w pierwszej 11. Grając pierwsze 2 miesiące co 3 dni by się zajechali. Będzie rotowane.”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Śmietnik Kibica

„Na akcji z Carlitosem klub stracił wizerunkowo. Gdyby to były ciche negocjacje, o których mało kto wiedział oprócz samych zainteresowanych, to klub jakoś mógłby się wykręcić. Teraz PR powinien zrobić ze dwa, a nawet trzy mocne transfery, aby podbudować prestiż klubu. Nawet jeśli kolumny w excelu miały zaświecić krwawą czerwienią. Tu chodzi o prestiż klubu, co w przyszłości wyszłoby na dobre, nawet jeśli finansowo byśmy w tym momencie mieli przepłacić. Wizerunek w świecie biznesu jest bardzo ważny, a w futbolowym biznesie jeszcze bardziej. Jeśli otoczenie ma Cię za gołodupca, nieudacznika czy pariasa, to nigdy nie będą robić z Tobą poważnych interesów. Status klubu określa jego pozycję negocjacyjną. Jeśli wchodzą dwie podobne oferty finansowo, to zawodnik w 99% przypadków wybierze ofertę od klubu, który znaczy więcej na futbolowej mapie. Zarządzie, czas budować na poważnie status naszego klubu, pogodzić się z tymczasowymi większymi kzostami, albo będziemy ulegać dalszej marginalizacji. Kalkulować umiecie, sporządzacie długofalowe projekcje, a na pewno zobaczycie, który kierunek jest bardziej opłacalny.”

Autor wpisu: sebra do newsa: Śmietnik Kibica

„Widzę, że transferowa gorączka trwa w najlepsze i dyskusja o przeciętnym zawodniku w skali europejskiej, który ma być lekarstwem na ostatnie niepowodzenia powoli usuwa w cień prawdziwe problemy. Niestety czytając komentarze na tej stronie oraz na oficjalnym forum mam wrażenie, że duża część ludzi nagle zapomniała, dlaczego Lech i polska piłka klubowa są w takim miejscu w jakim się obecnie znajdują. Problemy Lecha i polskich klubów nie są kwestią słabszego sezonu czy dwóch, ale efektem wieloletnich zaniedbań, które chyba dopiero teraz pokazały ludziom zarządzającym w naszych klubach jak daleko odjechała nam nawet nie tyle poważna piłka, bo ta od początku zmian ustrojowych w Polsce była poza zasięgiem, ale ta ze średniej półki europejskiej do której aspirujemy. Nawet jeśli dysponujesz budżetem na poziomie 100 mln zł, ale posiadasz niekompetentnych ludzi w zarządzie, skautingu oraz sztabie trenerskim istnieje duże prawdopodobieństwo, że osiągniesz gorsze wyniki sportowe niż klub, który dysponuje mniejszymi środkami finansowymi, ale zatrudnia na wymienionych stanowiskach ludzi kompetentnych. Im dłużej obserwuje naszą piłkę tym bardziej przekonuje się do stwierdzenia, że ludzie w niej pracujący na różnych stanowiskach są jak uczniowie, którzy ukończyli edukację tylko dzięki ściąganiu na sprawdzianach lub egzaminach. Na papierze wygląda to nawet przyzwoicie, ale kiedy człowiek zada szczegółowe pytanie wymagające konkretnej odpowiedzi to zostaje zalany potokiem słów z którego nic nie wynika.

Jeśli chodzi o Lecha to zamiast opowieści o niedoszłych transferach chciałbym w końcu przeczytać odpowiedzi na nurtujące kibiców pytania, które dotyczą w wielu przypadkach dość podstawowych kwestii. A te pytania to np. :
– dlaczego zawodnicy po przyjściu do Lecha wyglądają gorzej niż w poprzednich klubach, w których grali?
– dlaczego zawodnicy mimo zapewnień wszystkich sztabów trenerskich zawsze wyglądają tak jakby mieli zaległości treningowe?
– dlaczego nie potrafimy tak wytrenować młodego zawodnika, żeby ten mógł pokazać pełnię swoich możliwości?
– dlaczego zatrudniamy zawodników, którzy nie są lepsi niż miejscowa młodzież?
– dlaczego wynik finansowy jest ważniejszy od sportowego skoro większość zatrudnionych osób twierdzi, że nie jest w klubie dla pieniędzy?

Te i inne pytania zadawane są nie od dziś, ale do tej pory nikt nie potrafił na nie merytorycznie odpowiedzieć i jestem pewien, że w najbliższym czasie na pewno nie odpowie. Będzie natomiast kolejna próba gry na zyskanie czasu i zamydlenie oczu, a jak się za jakiś czas po raz kolejny skompromitujemy to najwyżej zwolni się trenera, paru zawodników i zapowie realizację kolejnej koncepcji.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

  1. Od lipca moderatorzy przy tworzeniu Top 7 biorą pod uwagę komentarze ze „Śmietnika Kibica”.

  2. zoto pisze:

    dobry pomysł z wzięciem pod uwagę „śmietnika”

  3. bombardier pisze:

    Może się mylę – @Pan Tehu i @zoto- to ta sama osoba?

  4. ZiomekKKs pisze:

    Jakoś mistrz na WP napisał ze z jego info wynika ze szmata zapłaci Wiśle 500-600e i wypłata 50 e za miesiąc to jak to się robi skoro podobno Lech dawał 1 mln i tez 50 tysięcy a wszyscy mówią ze rozeszli się o wypłatę. Tu chodziło o to ze są mistrzem Polski niestety a nie 3 zespołem ligi, smutne ale prawdziwe. .. eh znowu liść w pysk