Lechowy Flesz (01-07.07)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Formella sprzedany

Dariusz Formella na zasadzie transferu definitywnego trafił z Lecha do Rakowa Częstochowa do którego wiosną był wypożyczony. Klub dostał za 23-latka przysłowiowe frytki. Nadal nowego klubu szuka Szymon Pawłowski oraz Marcin Wasielewski. Ten drugi był ostatnio testowany w Warcie.

Arabski Szwed poprowadzi rewanż

Arbitrem rewanżowego meczu Gandzasar – Lech będzie Szwed, Mohammed Al-Hakim. To spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 lipca, o godzinie 17:00 czasu polskiego na stadionie Republikańskim w Erywaniu.

Sobol z nową umową

Hubert Sobol podpisał w tygodniu nowy 3-letni kontrakt z Lechem. 18-latek stawi się w poniedziałek na treningu pierwszego zespołu tak samo jak 17-latek Wiktor Pleśnierowicz. Pierwszy wychowanek będzie występował z „14”, natomiast drugi z numerem „35”.

Cztery sparingi rezerw

W sierpniu ruszą juniorskie rozgrywki 2018/2019. Grać zacznie też III-liga, a w niej rezerwy Kolejorza szkolone przez Dariusza Żurawia. Lech II Poznań do treningów wróci dopiero 16 lipca. Rozegra latem 4 sparingi z Hapoelem Tel-Aviv, Omonią Nikozja, Polonią Środa Wielkopolska oraz z Nielbą Wągrowiec.

Byli lechici zmieniają kluby

Byli lechici zmieniają kluby. Jakub Zagórski przeniósł się z Puszczy do Górnika Łęczna, Grzegorz Piesio poszedł z Arki do GKS-u Katowice, Jacek Kiełb powędrował z Korony do Termaliki, a odpowiednio z Górnika i Chojniczanki odeszli Grzegorz Kasprzik oraz Rafał Grzelak.

W poniedziałek nowe koszulki

W poniedziałek klub zaprezentuje nowe koszulki na sezon 2018/2019. Nie jest tajemnicą, że sponsorem technicznym Lecha Poznań będzie włoska firma Macron o czym wiadomo już od paru miesięcy.

Szachtior w wysokiej formie

Potencjalny rywal Lecha Poznań w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy – Szachtior Soligorsk cały czas znajduje się w bardzo wysokiej formie. Po 14 kolejkach jest na 3. pozycji tracąc dotąd tylko 5 goli co jest najlepszym wynikiem w lidze białoruskiej. Szachtior w 8 ostatnich meczach wygrał aż 7 razy notując też 1 remis. Dziś o 16:45 zagra na wyjeździe z FK Mińsk. W czwartek powalczy w Walii z Connah Quay będąc zdecydowanym faworytem do awansu.

Trzech młodych zostaje w rezerwach

Jakub Pawlicki, Kacper Friska i Filip Nawrocki występujący w III-ligowych rezerwach podpisali nowe kontrakty z Lechem. W klubie pozostanie też w dalszym ciągu wypożyczony Arkadiusz Kaczmarek.

22 zgłoszonych

Lech przesłał do UEFA listę uprawionych piłkarzy do gry w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Zgłosił tylko 22 zawodników pomijając kontuzjowanego Roberta Gumnego, a także Huberta Sobola oraz Wiktora Pleśnierowicza. Wychowanków na listę B można jednak zgłosić w każdym momencie. Dodatkowo przed każdą fazą lub meczem według nowych zasad UEFA klub może zgłosić 2 nowych piłkarzy.

Dodatkowy analityk

Dodatkowym analitykiem Lecha Poznań w przyszłym sezonie będzie Hubert Barański, który ostatnio pracował w akademii Kolejorza. Tym samym sztab szkoleniowy na rozgrywki 2018/2019 został już skompletowany.

KKS Lech Poznań 2018/2019:

Pierwszy trener: Ivan Djurdjević
Asystenci trenera: Marek Bajor, Maciej Stachowiak
Trener bramkarzy: Zbigniew Pleśnierowicz
Trenerzy od przygotowania fizycznego: Andrzej Kasprzak
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analitycy: Jacek Terpiłowski, Łukasz Siwecki, Hubert Barański
Specjalista ds. suplementacji: Maciej Smuniewski
Sztab medyczny: Paweł Tota, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Eugeniusz Głoziński

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <10 komentarzy

 1. roby pisze:

  Niezniszczalni Pan Geniu i Kasprzak ?

 2. Pawel68 pisze:

  Czy Szymek nie byłby lepszym rozwiązaniem niż wynalazek Radut i Brak?Ja wiem ,że tak!

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Plakalby na treningach, że go za bardzo męczą i ze chce mieć status obserwatora.

  • arek z Dębca pisze:

   Jeden drugiemu równy. Wypaleni i zblazowani a zarazem zadowoleni, że za taką pracę taka płaca.

  • Pawelinho pisze:

   Pawłowski litości, to już lepiej dać szanse Klupsiowi.

 3. inowroclawianin pisze:

  Ani Radut ani Pawłowski nie nadają się do Lecha. Czekamy na transfery do klubu.

 4. mario pisze:

  14 meczów i tylko 5 bramek straconych? Co za magikowóów ten Szachtior ma w obronie?

 5. B_c00L pisze:

  Co za magikow maka przeciwnicy w ataku?

 6. Pan Tehu pisze:

  A ja tak a propos Formelli, to wchodzę dziś do kibla na A2 na terenie Rzeszy a tam na pojemniku na mydło wlepka Raków Częstochowa?nawet mi się zrobiło mniej żal tego jednego euro ?