Tak Lech strzelał i tracił gole latem 2018

Podczas letnich przygotowań zespół Lecha Poznań zanotował bilans 3-1-0, gole: 9:1, który wygląda całkiem niezłe. Mimo testowania nowego systemu z 3 stoperami i czasem gubienia się w obronie Kolejorz podczas przygotowań do rundy jesiennej kolejnego sezonu 2018/2019 stracił zaledwie 1 gola, który na dodatek padł już w 1 minucie gry.

Latem dla Kolejorza gole zdobyło 6 różnych piłkarzy. Po 1 trafieniu zaliczyli Trałka, Jevtić i Gajos, a po 2 bramki strzelili De Marco, Makuszewski oraz Jóźwiak. Podczas letnich przygotowań żadnego gola nie strzelił nominalny napastnik. Poznaniacy aż 3 gole z 9 strzelonych zdobyli po wrzutce z rzutu rożnego.

Łącznie 5 asyst zaliczył latem Jevtić w tym 3 po dośrodkowaniu z kornera. Oprócz niego 2 asysty miał latem Jóźwiak, a po 1 asyście Gajos z Cywką. 6 z 9 goli dla Kolejorza padło w pierwszych 45 minutach. Lechici 2 bramki strzelili między 1 a 10 minutą podczas gdy w całym ubiegłym sezonie ligowym w tym czasie nie zdobyli żadnego gola.

Poniżej znajduje się pełne strzeleckie podsumowanie za letni okres przygotowawczy Lecha Poznań. Już za 4 dni Kolejorz bojem w Lidze Europy rozpocznie nowe rozgrywki. Te ligowe ruszą za równe 2 tygodnie.

Lech – Warta 1:0 – Jóźwiak po asyście Jevticia
W 5 minucie gry po zagraniu Jevticia na strzał z około 25 metrów zdecydował się Jóźwiak, który ładnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Lech – Warta 2:0 – Jóźwiak po asyście Jevticia
W 15 minucie Jevtić kapitalnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Jóźwiaka, który w sytuacji 1 na 1 podwyższył prowadzenie Kolejorza na 2:0.

Lech – Hapoel 1:1 – De Marco po asyście Jevticia
W 6 minucie do wrzuconej futbolówki przez Jevticia z narożnika boiska najwyżej wyskoczył De Marco, który głową strzelił bramkę.

Lech – Hapoel 2:1 – Trałka po asyście Jevticia
W 43 minucie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Jevticia w polu karnym musnął Trałka i zdobył gola.

Lech – Zeleziarne 1:0 – De Marco po asyście Jevticia
W 31 minucie Jevtić doskonale dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Najwyżej wyskoczył De Marco, który głową zdobył gola.

Lech – Zeleziarne 2:0 – Jevtić po asyście Gajosa
W 33 minucie meczu szybką akcję przeprowadzili poznaniacy. Do podania Gajosa z lewej strony pola karnego świetnie doszedł Jevtić, który przyłożeniem nogi strzelił bramkę na 2:0.

Lech – Zeleziarne 3:0 – Makuszewski po asyście Jóźwiaka
W 66 minucie po szybkiej akcji Jóźwiaka z Makuszewskim do siatki z bliska w sytuacji 1 na 1 trafił ten drugi.

Lech – Zeleziarne 4:0 – Gajos po asyście Jóźwiaka
W 68 minucie Jóźwiak wyłożył piłkę na 25 metr Gajos, który mocnym strzałem po ziemi zdobył gola

Lech – Zeleziarne 5:0 – Makuszewski po asyście Cywki
W 73 minucie gry świetnym prostopadłym podaniem popisał się Cywka. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Makuszewski, który minął golkipera i zdobył kolejną bramkę.