Grają potencjalni rywale. Faworyt jest jeden

Jutro przed meczem Lecha Poznań z Gandzasarem Kapan, który rozpocznie się o 20:45 odbędzie się spotkanie Connah Quay – Szachtior Soligorsk. Ze zwycięzcą tej pary Kolejorz zagra w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy jeśli oczywiście wyeliminuje Ormian. W parze walijsko-białoruskiej podobnie jak w naszej parze zdecydowany faworyt do awansu jest tylko jeden.


Mecz Connah Quay – Szachitor Soligorsk zostanie rozegrany jutro o 19:00 czasu polskiego w miejscowości Rhyl. Tamtejszy obiekt, który nie jest domowym stadionem Connah mieści około 4 tysięcy widzów. Białorusini narzekali już na rywala, bowiem lecąc na Wyspy musieli udać się do Manchesteru. Ich hotel jest położony daleko od stadionu, więc dziś wieczorem górnicy mają trenować gdzie indziej.

Szachitor swoją wiedzę na temat walijskich amatorów opiera głównie na materiale video z ich sparingu z Crusaders wygranego 2:1. Średni kurs u bukmacherów na czwartkowe zwycięstwo zespołu z Soligorska to tylko 1.40. Connah Quay jeszcze nie rozpoczął nowego sezonu, a walijskie kluby mają status amatorskich. W preeliminacjach z ekipą z San Marino skompromitował się inny zespół z tego kraju – Bala Town, który na wyjeździe przegrał 0:3 i nie odrobił tych strat u siebie.

Szachtior Soligorsk znajduje się w rytmie meczowym, gdyż liga na Białorusi toczy się systemem wiosna-jesień. Białoruscy górnicy w 15 kolejkach stracili dotąd tylko 5 bramek co jest najlepszym wynikiem w tamtejszej ekstraklasie. Szachtior zajmujący w tej chwili 4. pozycję ma serię 12 meczów bez porażki. W tym czasie drużyna z Soligorska wygrała w sumie 8 spotkań w tym 6 z rzędu. Górnicy po raz ostatni polegli 13 kwietnia.

Jeśli Lech Poznań wyeliminuje Gandzasar Kapan, a Szachtior Soligorsk poradzi sobie z Connah Quay wtedy 26 lipca i 2 sierpnia oba kluby spotkają się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Kolejorz pierwszy mecz rozegrałby na wyjeździe. Przejście Ormian będzie oznaczało uczestnictwo „niebiesko-białych” w losowaniu III fazy kwalifikacyjnej Ligi Europy, które odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca, o godzinie 13:00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Obowiązkiem Kolejorza jest dojście minimum do lll rundy.Inne wyniki będą kolejną kompromitacją .Żadne spekulacje o rywalach w tych dwóch runadch nie mają najmniejszego sensu.

  2. hvv pisze:

    Podobno Lech dogadany z Mariborem musi się jeszcze z Zahoviciem dogodać