Lech Stojanyan

O godzinie 20:45 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek pierwszego meczu I rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Gandzasaru Kapan. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

19:15 – Witamy z Bułgarskiej! na pierwszym w nowym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Oczywiście celem jest wygrana i to najlepiej 3-4 golami.

19:16 – Obie drużyny są już na stadionie.

19:21 – Poniżej skład Lecha. Cywka za Trałkę.

19:21 – Wczoraj nad stadionem o podobnej porze ulewa i burza. Dziś? Piękne słoneczne niebo. Zapowiada się fajne widowisko.

19:24 – Poniżej również skład rywala. Grają 4-4-2.

19:35 – Coś się popsuło nagłośnienie przez te 2 miesiące. Przynajmniej płot naprawiono 🙂

19:37 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już rozłożone. Czekamy.

19:45 – W Rhyl potencjalny rywal Kolejorza w II rundzie eliminacyjnej – Szachtior prowadzi na wyjeździe z Connah Quay 2:0.

19:46 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:54 – Przypomnijmy, że Lech z Ormianami jeszcze nigdy nie grał. Nigdy też nie odpadł w I i w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Za to Gandzasar dotąd raz przebrnął I fazę kwalifikacji. Było to w 2012 roku, gdy wyeliminował klub z Wysp Owczych.

19:57 – Wszystko na temat dwumeczu Lecha z Gandzasarem znajdziecie tutaj -> >> Wszystko o dwumeczu Lecha Poznań z Gandzasarem Kapan. Kilkanaście artykułów w jednym meczu.

19:58 – Gandzasar już w komplecie na rozgrzewce.

20:09 – Czekamy na lechitów na rozgrzewce.

20:10 – Dzisiejszy mecz prócz oficjeli, przedstawicieli klubu obejrzą tylko dziennikarze. Mecz na żywo zobaczy 100-150 osób.

20:20 – Dziś w Lechu debiutuje Thomas Rogne, który do Kolejorza przyszedł przecież pół roku temu. Norweg znajdzie się pod naszą obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”.

20:31 – Spiker czyta składy, a obie drużyny już w szatni. Został niecały kwadrans.

20:40 – Murawa pusta. Czekamy na wyjście piłkarzy. Dziś atmosfera typowo sparingowa.

20:41 – A tymczasem Szachtior prowadzi już 3:0.

20:42 – Lech i Gandzasar już na murawie. Obie drużyny w tradycyjnych barwach.

20:42 – Z głośników leci hymn Lecha. Tym razem nie ma go kto zaśpiewać.

20:53 – Szachtior wygrał 3:1 i może już myśleć o II rundzie eliminacyjnej.

2 min. – Od pierwszych minut przy piłce utrzymuje się Lech.
4 min. – Dwa zmarnowane rożne przez Lecha i kontra Musondy prawą stroną. Na szczęście Zambijczyk podał źle.
7 min. – Mecz już się wyrównał. Gra toczy się w środku pola.
8 min. – Lekki strzał Musondy łapie Burić. Wcześniej piłkę na 20 metrze stracił Radut.
10 min. – COOOOOOOOOOOOOOOOO ZAAAAAAA GOOOOOOOOOOOOL!!! Gytkjaer ładny uderzeniem z powietrza nie daje szans bramkarzowi! 1:0! Asysta Makiego.

12 min. – Gandzasar gra tak jak przewidywaliśmy. Słabo z tyłu i nieźle skrzydłami. Przed chwilą napastnik gości źle uderzył głową.
14 min. – Faul na Makuszewskim! Karny!
15 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! 2:0! Gytkjaer pewnie!

18 min. – Zablokowane uderzenie Jevticia w polu karnym.
19 min. – Tym razem niecelny strzał Cywki z daleka. Powinien się bardziej przyłożyć.
20 min. – Lech się nie zatrzymuje. Niecelny strzał Raduta z wolnego.
21 min. – Bombę Gajosa w sam środek łapie Kasparov.
23 min. – Minimalnie za mocne podanie Gytkjaera do wbiegającego w pole karne Gajosa. To była fajna akcja.
27 min. – Tym razem akcja Musondy, ale jego strzał został zablokowany. Zambijczyk jest zdecydowanie najbardziej aktywnym zawodnikiem rywala.
30 min. – Kolejne dwie akcje Gandzasaru. Obie wyjaśnił Rogne.

33 min. – Obudził się Lech. Podaje Makuszewski, gracz gości był bliski samobója.
37 min. – Kapitanla interwencja Buricia po strzale Ormianina z woleja!
38 min. – Uczulaliśmy Was internautów na KKSLECH.com na Musondę, który jest coraz groźniejszy. Przed chwilą nie poradził sobie z nim Rogne.
41 min. – Lech musi się obudzić. 2:0 to za mało, by nas wszystkich radowało.
45 min. – Do przerwy 2:0. Po pierwszym kwadransie lechici pozwoli gościom na dużo. Ivan Djurdjević powinien porozmawiać w szatni z zespołem.

48 min. – Słaby początek drugiej połowy. Atakuje Gandzasar, na murawie leży Janicki.
49 min. – Co to jest?! Burić ratuje Lecha przy rzucie rożnym.
52 min. – W końcu. Najpierw Kasparov zatrzymuje Jevticia, za chwilę powstrzymuje Gytkjaera.
53 min. – Aj! Niecelna główka Janickiego po wrzutce z rzutu rożnego.
58 min. – Kontra Lecha zakończona złym strzałem Makuszewskiego.

61 min. – Kontra gości za którą nie zdążył Janicki. Urwał mu się Alex Junior, który oddał fatalny strzał.
65 min. – Rogne w ostatniej chwili blokuje strzał napastnika Gandzasaru.
69 min. – Kontra Gandzasaru zakończona strzałem. Broni Burić.
71 min. – Dobra akcja po której Makuszewski nie dał rady opanować piłki przy linii. Wynik 2:0 wciąż nie jest zadowalający.
73 min. – Pada gol dla Lecha, jednak sędzia pokazał faul na bramkarzu. Nadal tylko 2:0.
75 min. – Kolejny celny strzał wyłapany przez Buricia.

78 min. – Prowadzenie Lecha wciąż jest niewielkie. Sama gra też nie zachwyca, a zwłaszcza w obronie. Jest wiele, wiele do poprawy.
79 min. – Niecelna przewrotka Gajosa. Mógł być piękny gol.
83 min. – Co oni wyprawiają?! Burić kapitalną interwencją na linii bramkowej ratuje Lecha. Rzut wolny przy którym nikt nikogo nie krył.
83 min. – Bośniak ucierpiał, jest przerwa. Za to trener Gandzasaru wstawił napastnika za obrońcę.
85 min. – Gytkjaer mija obrońcę. Ten krzyczy, więc sędzia odgwizduje faul.
88 min. – Ludzie, litości… Makuszewski mija bramkarza i podaje do Tomczyka. Ten ma pustą bramkę, ale gubi piłkę gdzieś między nogami. Na końcu oddaje fatalne uderzenie.
90 min. – Lepiej niech ten mecz już się zakończy. To nie jest dobry dzień Lecha Poznań.
90+4 min. – Jeszcze minuta.
90+5 min. – … Tomczyk wykończeniem kontry, a właściwie brakiem tego elementu podsumował dzisiejszy mecz.
90+5 min. – Jeszcze Gajos przegrywa pojedynek 1 na 1 z bramkarzem.
90+5 min. – Koniec. Resztę warto przemilczeć.

KKS Lech Poznań – FC Gandzasar Kapan 2:0 (2:0)

Bramki: 10 i 15.Gytkjaer

Asysty: 1:0 – Makuszewski, 2:0 – bez asysty

Żółte kartki: De Marco, Tiba – Sverchinski

Sędzia: Yigal Frid (Izrael)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Lech: Burić – Janicki, Rogne, De Marco – Makuszewski, Cywka, Gajos, Radut (58.Tiba), Jevtić (68.Barkroth), Kostevych – Gytkjaer (86.Tomczyk)

Rezerwowi: Putnocky, Vujadinović, Tomasik, Trałka, Barkroth, Tiba, Tomczyk.

Gandzasar: Kasparov – Sverchinski, Tomić, Ishkhanyan, Khachatryan (82.Pogosyan) – Musonda, Yusbashyan (58.Ohanyan), Angulo, Alex Junior – Nranyan (90.D.Minasyan), Harutyunyan.

Rezerwowi: Meliksetyan, Minasyan, D.Minasyan, Ohanyan, Alansyan, Pogosyan, Grigorgyan.