Szachtior jedną nogą w kolejnej fazie

W pierwszym meczu I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, białoruski Szachitor Soligorsk wygrał w Walii z Connah Quay Nomads FC 3:1 (2:0) i jest już jedną nogą w II fazie eliminacyjnej. Lech Poznań zagra z Szachtiorem lub z Connah Quay na przełomie lipca i sierpnia, gdy sam wyeliminuje Gandzasar Kapan z Armenii.


Faworyt dzisiejszego meczu w Rhyl był jeden i ten faworyt nie zawiódł. Będący w bardzo wysokiej Szachtior pokonał amatorów z Walii 3:1 prowadząc w pewnej chwili już 3:0. Gole dla Białorusinów zdobyli dwaj ofensywni zawodnicy, a także lewy obrońca. Rzut karny wykorzystany przez Connah w 89 minucie niewiele zmienia. W rewanżu, który odbędzie się w przyszły czwartek o 19:00 w Soligorsku nic wielkiego już nie powinno się wydarzyć.

I runda kwalifikacyjna Ligi Europy 2018/2019 (1. mecz)
Connah Quay – Szachtior Soligorsk 1:3 (0:2)
Bramki: 89.Morris – k. – 20.Ebong 34.Bakaj 75.Shibun
Skład Connah: Danby – Holmes, Disney, Horan, Wilson – Wignall (86.Woolfe), Morris, Parker (66.Poole), Owen (86.Edwards), Bakere – Owens.
Skład Szachtiora: Klimovich – Burko, Kuzmenok, Rybak, Shibun – Szoke, Canas (83.Simunović), Selyava – Kovalev (80.Soiri), Bakaj (73.Laptev), Ebong.

Szachtior Soligorsk znajduje się w rytmie meczowym, gdyż liga na Białorusi toczy się systemem wiosna-jesień. Białoruscy górnicy w 15 kolejkach stracili dotąd tylko 5 bramek co jest najlepszym wynikiem w tamtejszej ekstraklasie. Szachtior zajmujący w tej chwili 4. pozycję ma serię 13 meczów bez porażki (12 ligowych). W tym czasie drużyna z Soligorska wygrała w sumie 9 spotkań w tym 6 z rzędu. Górnicy po raz ostatni polegli 13 kwietnia.

Jeśli Lech Poznań wyeliminuje Gandzasar Kapan, a Szachtior Soligorsk poradzi sobie z Connah Quay wtedy 26 lipca i 2 sierpnia oba kluby spotkają się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Kolejorz pierwszy mecz rozegrałby na wyjeździe. Przejście Ormian będzie oznaczało uczestnictwo „niebiesko-białych” w losowaniu III fazy kwalifikacyjnej Ligi Europy, które odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca, o godzinie 13:00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Chris pisze:

    Jesli nie nastapi poprawa w naszej grze to z Bialorusinami bedzie koniec naszej przygody w pucharach!