( … )

O godzinie 17:00 czasu polskiego (19:00 lokalnego) na stadionie Republikańskim w Erywaniu, początek rewanżowego meczu I rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Gandzasaru Kapan a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

2 min. – Spokojny początek meczu. Gra od początku toczy się w środku pola.
5 min. – Pierwsza akcja Gandzasaru lewą stroną zakończona złym podaniem Alexa Juniora w pole karne.
7 min. – Już pojawiają się proste błędy, a konkretnie proste straty w Lechu. Zero odpowiedzialności.
11 min. – Interwencja Cywki jak w Wiśle Kraków. Fatalny błąd przez który uciekł mu Alex Junior. Haitańczyk dośrodkował w pole karne, gdzie strzał głową oddał ormiański napastnik. Na posterunku był Putnocky.
15 min. – Kwadrans wstydu za nami.

20 min. – Nie da się na to patrzeć co było akurat do przewidzenia.
24 min. – Mocne uderzenie Tiby z wolnego wybronił bramkarz.
25 min. – Gajos wchodził z piłką w pole karne i doznał urazu. Na szczęście już wstał.
27 min. – Wreszcie szybka akcja poznaniaków środkiem pola zakończona złym dośrodkowaniem Tomasika.

31 min. – Niecelny strzał Angulo z daleka.
33 min. – Fatalny kiks Makuszewskiego po ładnej wrzutce De Marco. Tu powinien być gol.
38 min. – Lech od dobrych kilkunastu minut ma kontrolę nad meczem, ale nie kwapi się do ataków.
41 min. – Gdzie był Cywka?! Znowu Alex Junior bez problemu go zgubił.
44 min. – Alex Junior kolejny raz robi na lewej flance z Cywką co chce. Były zawodnik Wisły został ośmieszony już 3 razy.
45+2 min. – Putnocky kolejny raz ratuje Lecha. Tym razem broni uderzenie z rzutu wolnego.
45+3 min. – Do przerwy 0:0. Wynik lepszy niż gra.

47 min. – Czy oni się dzisiaj obudzą czy nie?! Kolejne zagrożenie ze strony Gandzasaru. Tym razem piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie minęła bramkę Putnockiego.
50 min. – Tak to musiało się w końcu skończyć. Mocny strzał Musondy ląduje pod poprzeczką bramki Putnockiego. 1:0 dla Gandzasaru w pełni zasłużone.
53 min. – Gandzasar nadal atakuje. Może w końcu Ivanovi Djurdjeviciowi otworzą się klapy na oczach skoro wreszcie widzi tych swoich zawodników na boisku.
55 min. – Świetne podanie Musondy w pole karne. Niewiele pomylił się napastnik rywala.

61 min. – Serb dokonał 2 zmian. Może w końcu zaczną biegać.
62 min. – Dwa celne strzały Trałki i Tomasika broni bramkarz.
67 min. – Gol! Gandzasar prowadzi 2:0 po pięknej bramce z rzutu wolnego.
67 min. – Już próbował odpowiedzieć Lech. Piłkę wybił obrońca.
70 min. – Na ten moment zapowiada się na dogrywkę. Chciał grać Lech oszczędnie to ma.
73 min. – Lech nie ma większej ochoty do gry. Sprawia wrażenie jakby się znowu poddał.
75 min. – Cywka kolejny raz został ośmieszony przez Alexa Juniora. Ile to jeszcze będzie trwać?!

76 min – Tomasik uderza w słupek!
80 min. – Kolejna prosta strata Lecha. Kontra Gandzasaru, Musonda biegł w kierunku bramki i zamiast strzelać wolał podawać. Dzięki temu nie ma bramki.
80 min. – Dośrodkowanie De Marco na poziomie III-ligi.
86 min. – Gandzasar jest szybszy od Lecha. Jest po prostu lepszy.
87 min. – Putnocky łapie lekki strzał.
89 min. – Odpowiedź Lecha. Uderzenie Gytkjaera obronił bramkarz! Było blisko.
90 min. – Jeszcze 5 minut. Może uda się dotrwać do dogrywki.
90+2 min. – O dziwo atakuje Lech, ale jest nieskuteczny.
90+4 min. – Makuszewski zamiast grać dyskutuje z arbitrem.
90+5 min. – Cud jakiego nie było od wielu lat. W ostatniej akcji spotkania Jevtić wrzuca z wolnego prosto na głowę Trałki. Dzięki porażce 1:2 poznaniacy awansowali dalej. Resztę przemilczymy.

FC Gandzasar Kapan – KKS Lech Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: 50.Musonda 67.Harutyunyan – 90+5.Trałka

Asysty: 1:2 – Jevtić

Żółte kartki: Nranyan, Sverchinski, Khachatryan – Makuszewski

Sędzia: Mohammed Al-Hakim (Szwecja)

Widzów: ok. 1000

Gandzasar: Meliksetyan – Sverchinski, Tomić, Ishkhanyan, Khachatryan – Musonda, Yusbashyan (66.Ohanyan), Angulo, Alex Junior – Nranyan (82.Pogosyan), Harutyunyan.

Rezerwowi: Kasparov, Minasyan, D.Minasyan, Aslanyan, Ohanyan, Grigoryan, Pogosyan.

Lech: Putnocky – Janicki, Vujadinović, De Marco – Cywka, Trałka, Gajos (60.Radut), Tomasik – Makuszewski, Gytkjaer, Tiba (60.Jevtić).

Rezerwowi: Szymański, Orłowski, Rogne, Kostevych, Radut, Jevtić, Sobol.