Portugalska moc!

O godzinie 19:30 na Stadionie Budaunik na Białorusi, początek pierwszego meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Szachtiora Soligorsk a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

2 min. – Pierwsza akcja gospodarzy. Po wrzutce Ebonga z lewej strony zły strzał na bramkę Buricia oddał jeden z zawodników rywala.
4 min. – Pierwszy rzut wolny dla Szachtiora. Na szczęście dośrodkowanie było za wysokie.
8 min. – Na razie gra toczy się w środku pola, ale Szachtior stara się odważnie atakować.
13 min. – Dobra akcja Lecha po której piłkę Gytkjaerowi spod nóg wybili rywale. Rzut rożny padł już łupem Szavhtiora.

17 min. – Fatalny błąd Buricia po akcji Szachtiora prawą stroną. Bramkarz Lecha wypuścił piłkę z rąk, jednak z jego błędu nikt nie skorzystał. Piłkę ostatecznie wybili obrońcy.
19 min. – Gra trochę się uspokoiła. Niestety system na 3 obrońców sprzyja się dziś przeciwnikowi.
22 min. – Przycisnął Lech. Najpierw Gytkjaer trafia w słupek, za chwilę groźnie piłkę w pole karne wstrzelił Kostevych!
24 min. – Lech wciąż atakuje. Rywale nie radzą sobie z Makuszewskim.
26 min. – Gra Lecha zaczęła wyglądać coraz lepiej. Szachtior ma na bokach obrony spore problemy.
27 min. – Fatalne dośrodkowanie Kovaleva z prawej strony.
29 min. – Kolejny błąd Buricia, który tym razem źle wybił piłkę. To on na razie stwarza największe zagrożenie pod naszą bramką.
30 min. – Kontra Jevticia w ostatniej chwili została zatrzymana przez obrońcę!

32 min. – Płaskie wstrzelenie piłki przez Kostevycha z trudem wybili obrońcy.
33 min. – Tiba złym podaniem na lewą stronę zepsuł dobrą akcję. W każdym razie poznaniacy cały czas przeważają.
37 min. – Lech gra coraz lepiej w środku pola. Skutecznie w obronie mając przynajmniej na razie – pełną kontrolę.
38 min. – Bardzo złe uderzenie zawodnika Szachtiora podsumowała jego grę w ostatnich kilkunastu minutach.
42 min. – Kolejny rzut rożny zmarnowany przez złe dośrodkowanie Jevticia.
43 min. – Aj! Tym razem już niezłą wrzutkę Darko z wolnego wyłapał bramkarz.
45 min. – Do przerwy 0:0. Od 22 minuty spora przewaga Lecha i pełna kontrola. Brakuje tylko gola, który zdobyty na wyjeździe w pucharowym dwumeczu liczyłby się podwójnie. W statystykach: 2/0 do 7/3

50 min. – Bardzo spokojny początek drugiej połowy. Nic się nie dzieje.
52 min. – Dobrą wrzutkę Jevticia z lewej strony przeciął stoper rywala.
54 min. – To się nie dzieje… Bakaj strzałem na aferę pokonuje Buricia. Bośniak od początku grał słabo aż zawalił Lechowi gola. 0:1.
55 min. – Lech po wielu minutach przewagi i boiskowej kontroli przegrywa 0:1. Nadal nic się nie zmienia. Tutaj trzeba strzelić gola.
59 min. – Niestety początek drugiej połowy już słaby.

61 min. – Słupek ratuje Lecha po rzucie rożnym i kolejnym błędzie Buricia. Chłop jest zamroczony. Nie wie co się dzieje.
64 min. – Lech gra niechlujnie i nieuważnie z tyłu. Wszystko się posypało.70 m
68 min. – Momentami Lech gra jak za Bjelicy. Bez pomysłu oraz tylko skrzydłami wykonując niecelne wrzutki.
70 min. – Lech padł fizycznie. Znów po 70 minucie.
74 min. – Zablokowany strzał Cywki po kontrze.
75 min. – Klimovich łapie piłkę po strzale Janickiego, który jeszcze ucierpiał.

77 min. – Nic nie wskazuje na gola dla Lecha. Mnóstwo niedokładności i widoczny brak sił.
80 min. – Następny rzut rożny zmarnowany przez Kolejorza. W ogóle pracują nad tym elementem?
82 min. – Kolejne dośrodkowanie zupełnie do nikogo.
84 min. – Następne katastrofalne wybicie piłki przez Buricia. Jest w opłakanym stanie.
85 min. – Rogne zatrzymuje groźne podanie Kovaleva z prawej strony.
87 min. – Wreszcie Burić do czegoś się przydał. Świetnym wyjściem z bramki zapobiegł utracie gola.
88 min. – Jedyny pomysł Lecha na zmianę wyniku to dośrodkowanie na oślep. Gramy jak za Bjelicy.
89 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Kontra Lecha, Tiba wypuścił Amaral, Portugalczyk był sam na sam z bramkarzem i zdobył gola z wielkim spokojem i leciutkim strzałem po ziemi!
90+5 min. – Koniec! A więc Lech odnosi całkiem niezły wynik przed rewanżem. Jest dobrze!

FC Szachtior Soligorsk – KKS Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 54.Bakaj – 89.Amaral

Asysty: 1:1 – Tiba

Żółte kartki: Selyava – Tiba

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia)

Widzów: ok. 3500

Szachtior: Klimovich – Burko, Rybak, Bordachev, Matveichik – Szoke, Selyava – Kovalev, Canas, Ebong (46.Balanovich) – Bakaj (72.Laptev).

Rezerwowi: Chesnovski, Shibun, Simunović, Sibomana, Balanovich, Soiri, Laptev.

Lech: Burić – Janicki, Rogne, De Marco – Makuszewski, Cywka (90+3.Trałka), Radut (77.Gajos), Tiba, Kostevych – Jevtić (70.Amaral), Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, Trałka, Tomasik, Gajos, Amaral, Sobol.