Pełna kontrola, pewne zwycięstwo!

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 2. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Cracovii Kraków. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:25 – Witamy z Bułgarskiej na drugim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Witamy licząc dziś może na jakieś skromne zwycięstwo.

16:26 – W Poznaniu od rana piękna, letnia i słoneczna pogoda. Murawa za kilkanaście minut będzie już w całości w cieniu.

16:28 – Lechici przyjechali właśnie na stadion.

16:31 – Poniżej skład Lecha. Są Gajos i Trałka.

16:31 – Cracovia dojechała na stadion.

16:53 – Elementy do rozgrzewki rozłożone. Czekamy.

16:53 – Lech nie przegrał z Cracovią u siebie od 2006 roku. Ostatnio tutaj wygrywał i na to samo liczymy dzisiaj. Zwycięstwo wynikiem 3:0 dałoby dzisiaj lidera.

16:56 – Dziś do poprawy jest bilans meczów przy pustych trybunach. Ten wynosi na razie 3-2-4. Ostatni raz Lech wygrał ligowy mecz bez kibiców latem 2014 roku (z Piastem 4:0).

17:01 – Kapitanem Lecha ponownie jest Makuszewski. Poniżej skład Cracovii. Jest Gostomski i Serafin, a więc Mistrzowie Polski z Lechem w sezonie 2014/2015.

17:03 – Szachtior prowadzi w Pucharze Białorusi już 4:0 po 30 minutach. Warto jednak zaznaczyć, że gra z ostatnim zespołem II-ligi, który w tym sezonie nie wygrał żadnego meczu.

17:09 – Już 6:0.

17:10 – Na murawie są nowe plansze z herbami klubów.

17:15 – Bramkarze Kolejorza wyszli na rozgrzewkę.

17:20 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

17:20 – Dzisiejszy mecz z trybun oprócz mediów obejrzy garstka vipów. Z 200 osób może się uzbiera.

17:21 – Na vipach pojawił się m.in. Bartosz Ślusarski.

17:28 – Makuszewski jest kapitanem 2 raz z rzędu. Takiej sytuacji w tym sezonie czy w sparingach jeszcze nie było.

17:40 – Ciekawa rozgrzewka lechitów. Poznaniacy na połowie ćwiczą rozegranie piłki w ataku pozycyjnym.

17:45 – Tomasz Kędziora był na meczu w Soligorsku i jest również dzisiaj.

17:47 – Przemówił właśnie spiker. Naprawili też stadionowe głośniki, które 12 lipca nie działały poprawnie.

17:51 – Spiker czysta składy. Za 10 minut zaczynamy.

17:57 – Wychodzą. Hymn Lecha leci z głośników.

18:01 – W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany jest dziś przez nas Maciej Gajos.

18:15 – Kapitanem jest jednak Gytkjaer a nie Makuszewski. Zarówno w meczowym protokole jak i w informacje od spikera był błąd.

3 min. – Spokojny początek meczu. Na razie toczy się w środku boiska.
5 min. – Świetna szybka akcja Lecha, którą zaczął Jevtić. Niestety wstrzelenie piłki przez Tibę na samym końcu zablokował obrońca.
6 min. – Gostomski minął się z piłką przy rzucie rożnym. Niewiele brakowało, aby Trałka zdobył gola.
6 min. – Kolejne 2 groźne stałe fragmenty w wykonaniu lechitów. Przy jednym z nich Gostomski grał w siatkówkę.
11 min. – Pierwsze minuty meczu w wykonaniu Kolejorza całkiem obiecujące.
13 min. – Niecelna bomba z daleka. Mógł być piękny gol.

16 min. – Zakotłowało się pod bramką Lecha. Strzał rywala został na szczęście zablokowany.
20 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Wrzutka Kostevycha, Gostomski broni strzał Gytkjaera, ale wobec dobitki Jevticia był już bezradny! 1:0!

22 min. – Gra Lecha wygląda naprawdę dobrze. Cracovia momentami nie może wyjść z połowy.
25 min. – Cracovia dotąd nie gra kompletnie nic. W pierwszych 25 minutach poznaniacy zdecydowanie przeważają.
28 min. – Kolejne mocne dośrodkowanie Kostevycha z lewej strony sprawiło Cracovii wiele problemów.
29 min. – Świetne wyjście Buricia z bramki uratowało Lecha.
30 min. – Dobra kontra poznaniaków zakończona strzałem, który został zablokowany.

33 min. – Gytkjaer nie trafił w świetnej sytuacji po podaniu Kosti. I tak był jednak spalony.
34 min. – Ajjjj! Minimalnie za mocne podanie Jevticia do Gytkjaera. O takie prostopadłe zagrania do Duńczyka właśnie chodzi!
37 min. – Lech zmarnował kontrę 3 na 3. Szkoda.
43 min. – Okres przewagi Cracovii i będzie rzut karny po zagraniu ręką. Ponownie szkoda.
43 min. – Wykonanie rzutu karnego przez Helika takie jak gra Cracovii w tej połowie. Stoper „Pasów” uderzył mocno i nad poprzeczką. Wciąż jest 1:0.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 1:0. Pełna dominacja i kontrola do 37 minuty. Później więcej z gry miała Cracovia.

50 min. – Jevtić psuje świetną kontrą złym podaniem. Trzeba było strzelać!
52 min. – Maki do Gytkjaera. Strzał napastnika Lecha został zablokowany w ostatniej chwili!
57 min. – Druga połowa na razie znów pod kontrolą gospodarzy.

65 min. – Od prawie 10 minut niewiele się dzieje. Brakuje strzałów.
65 min. – Radut przesadził z dryblingiem w polu karnym.
66 min. – Fatalny strzał De Marco z daleka. Przesadził.
71 mun. – Jeśli Lech nie potwierdzi przewagi drugim golem to niestety czeka nas nerwówka. Dziś poznaniacy naprawdę zasługują na zwycięstwo.
73 min. – I właśnie na takie akcje trzeba uważać. Wrzutka Cracovii z lewej strony minęła naszych obrońców i na szczęście także Olivę.
75 min. – Świetna kontra Kolejorza! Makuszewski podał do Amarala, Portugalczyk uderzył, lecz trafił prosto w bramkarza. Tu powinno być 2:0! Szkoda.

78 min. – Czekamy z utęsknieniem na gola na 2:0. Ta bramka dałaby już pełen spokój.
81 min. – Bardzo złe zagranie Rogne do tyłu. Na szczęście strzał zawodnika gości był jeszcze gorszy. Cracovia postawiła już na atak.
83 min. – Niestety. Przez nieskuteczność Lecha będzie nerwówka aż do końca.
84 min. – Radut najpierw zepsuł kontrę, a później dostał kartkę. Głupota.
84 min. – Rogne świetnym wślizgiem ratuje Lecha!
87 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doskonała wrzutka Gajosa na głowę Gytkjaera! Piękna bramka! 2:0!

90 min. – Teraz Lechowi nic już się nie stanie. Ufff. Brawo!
90+2 min. – De Marco dobrze przeciął piłkę zagraną z prawej strony.