Oko na grę: Maciej Gajos

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Maciej Gajos w ostatnim czasie nie może wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie Kolejorza i nie jest zawodnikiem od którego Ivan Djurdjević zaczyna ustalanie składu. Były kapitan Lecha dziś zagrał od początku, zatem była to dobra okazja, aby środkowy pomocnik znalazł się pod naszą obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Maciej Gajos w ustawieniu 3-5-2 pełnił rolę piłkarza, który w pierwszej połowie był najwyżej ustawionym zawodnikiem w środku pola po Jevticiu i Gytkjaerze. 27-letni pomocnik regularnie brał się za rozgrywanie piłki będąc wyżej ustawionym piłkarzem ona boisku od choćby Pedro Tiby, który dziś pełnił bardziej rolę klasycznej „8”. Maciej Gajos w ciągu 90 minut zaliczył 15 pojedynków, 7 wygranych i oddał 1 strzał. Był on co prawda niecelny, ale mocny i gdyby piłka leciała w światło bramki padłby zapewne piękny gol. W pierwszej połowie Gajos podjął dobrą decyzję o uderzeniu. Mecz z Cracovią pod względem gry ofensywnej był w jego wykonaniu jednym z lepszych w tym roku kalendarzowym. Środkowy pomocnik wykonał 38 podań w tym 32 udane nieźle rozciągając grę głównie na prawą stronę. Na słowa uznania zasługuje powrót „Gajowego” do defensywy przy stanie 1:0. Cracovia wyszła wtedy z akcją, Maciej Gajos wrócił za nią, odebrał piłkę rywalowi nieopodal linii bocznej, a później dał się sfaulować dzięki czemu sędzia przyznał Lechowi rzut wolny. Doświadczony pomocnik swój dobry występ podkreślił asystą w 87 minucie, kiedy świetnie dośrodkował piłkę na głowę Christiana Gytkaera, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Maciej Gajos z dzisiejszej gry może być w pełni zadowolony. Była ona widowiskowa oraz efektywna. Piłkarz ten w końcu był widoczny w ofensywie, nie irytował stratami czy niecelnymi podaniami. Za występ przeciwko Cracovii wlepiamy mu mocną 4.