Wystaw swoje oceny po meczu z Cracovią

W niedzielnym meczu 2. kolejki Ekstraklasy zespół Lecha Poznań po pełnej boiskowej kontroli pokonał przy pustej Bułgarskiej ekipę Cracovii Kraków 2:0 (1:0). Kolejorz rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie i w pełni zasłużenie ograł „Pasy”. Dzięki tej wygranej „niebiesko-biali” mają komplet punktów!


Skład Lecha Poznań w meczu z Cracovią Kraków:

Burić – Janicki, Rogne, De Marco – Makuszewski (90.Klupś), Trałka, Gajos, Tiba (61.Radut), Kostevych – Jevtić (69.Amaral), Gytkjaer.

* – Piłkarz, który nie rozegra co najmniej 15 minut nie podlega ocenie

Należy ocenić występ każdego z poniższych piłkarzy i kliknąć na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji ocenienia gry tylko pojedynczych zawodników. Po prawidłowym ocenieniu w miejscu formularza wyświetli się stosowny komunikat.


[wpgform id=’149642′]
Tymoteusz Klupś grał za krótko, by był poddany ocenie


Trener Ivan Djurdjević (gra drużyny, zmiany, taktyka itp.):
Skala 1-6

[polldaddy poll=10067115]

Poziom sędziowania meczu Lecha Poznań:
Skala 1-6

[polldaddy poll=10067116]

Poziom meczu Lecha Poznań:
Skala 1-6

[polldaddy poll=10067119]

Najlepszy piłkarz w zespole rywala:

[polldaddy poll=10067113]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie we wtorek o północy

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <57 komentarzy

 1. niewojnie pisze:

  Serce rośnie mecz pod 100% kontrolą + fajne interwencje Gostomskiego i dobry mecz Serafina, którym życzę wygranych meczy lecz nie z nami. Fajne popołudnie i fajny tydzień co najmniej do czwartku

 2. smigol pisze:

  Piękne sceny przy Bułgarskiej!!!

 3. kibic pisze:

  Rogne dobry występ

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Tez mnie cieszy jego postawa. Będzie liderem defensywy. Urósł do tej roli.

 4. Sternbek pisze:

  Wszystko pieknie ale z taka gra (nie po raz pierwszy,) to Janicki zawali nam jeszcze wiele meczy. I nie mowie o sprekurowaniu karnego. Ten gosc to kolejny wynalazek naszego scautingu… poza nim gra naszego zespolu zaczyna sie podobac.

  • slavo1 pisze:

   Sprokurował karnego? W jaki sposób – że miał ręce? Każdy ma rękę – pewnie Ty też… odbicie piłki z odległości nawet nie 2 metrów jako rykoszet. Daj spokój. Znowu trzeba by rozpocząć dyskusję o zasadach (raczej ich stosowaniu przez sędziów) przepisu o karnym. Kiedyś było takie określenie „ręka nabita” – to na podwórku, ale czasami zdrowy, dziecięcy rozsądek jest lepszy…

  • Simm pisze:

   Janicki wyciągnął rękę sygnalizując spalonego, nie zdążył jej cofnąć. Nie było ruchu ręki do piłki, ale faktycznie przyjmuje się, że kiedy ręka jest ułożona nienaturalnie to dyktuje się karnego. W tym przypadku był to glupi zbieg okoliczności i tyle. Najlepiej żeby wszystkim obrońcom odrąbać ręce siekierami wtedy nikt żadnego karnego rękami nie sprokuruje 😉

 5. Ravmax pisze:

  Dzisiaj same 4 i 3, nikt się jakoś wybitnie nie wyróżnił, ale też nikt nie grał słabo. Poza ostatnimi minutami pierwszej połowy i 10 minutami miedzy 75-85 mecz pod pełną kontrolą.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Ja w przypływie dobrego humoru jednak kilka „5” widzę, np. Rogne, Tiba, Makuszewski, Kostewycz – choć ten ostatni głównie za pierwszą połowę, bo w drugiej trochę mniej widoczny.

   Jeszcze szału nie ma, ale gdyby poniżej dzisiejszego poziomu nie schodzili to byłbym bardzo zadowolony.

 6. mario pisze:

  coraz lepsza gra, choć jeszcze to nie to, czego oczekujemy. Jednak jeśli nadal będzie taki progres, to za chwilę może być już naprawę dobrze. Ciekawe kto okaże się najsłabszy? Stawiam na Janickiego lub Raduta, choć źli nie byli.

  • Michu73 pisze:

   Dla mnie najsłabszy DeMarco. Nie mam przekonania do gościa.

  • Grimmy pisze:

   De Marco i Janicki to obecnie podobny poziom. Różnica jest taka, w mojej opinii, że z De Marco mogą być jeszcze ludzie w tym ustawieniu, a u Janickiego nie widzę podstaw do wiary w progres. Ale hej, przecież nie raz w piłce ludzie, których byłbym skłonny skreślić, pokazywali, że skreślając ich zrobiłbym z siebie głupka, więc wierzę, że obydwoje się jeszcze podciągną. Bardziej jednak wierzę w De Marco.

 7. WLKP22 pisze:

  Według mnie Maki zawodnikiem meczu na spółe z Tibą

 8. Grimmy pisze:

  Ergonomiczne zwycięstwo. W tej części sezonu niczego innego nie oczekuje. Ładny meczyk z naszej strony. Chyba najlepiej zagrany od początku sezonu. Piłkarze co raz lepiej się rozumieją, co raz lepiej czują nowe ustawienie (co widać po wahadłowych – zawsze wiedzą, zależnie od tego gdzie znajduje się piłka, do jakiej strefy się przesunąć). Co raz lepiej fizycznie, widać że odzyskują świeżość po obozie przygotowawczym. Duża kontrola. Bardzo dobrze w obronie, poza tą sytuacją z karnym. Zdarzały się jeszcze mniejsze błędy, ale ogólnie wyglądało to fajnie. Cieszy rosnąca forma Kostewicza, który co raz bardziej przypomina tego Kostewicza, który przychodził tutaj zimą 2017. Cieszy rosnąca forma Jevticia, jest nadzieja, że ten chłopak nie jest spisany na straty. Nie zagrał jakiegoś cudownego meczu, ale wygląda już dużo lepiej. Świetny mecz Gytkjaera. Można marudzić, że miał słabą skuteczność dzisiaj, ale to jak potrafił się utrzymać przy piłce, jak świetnie rozgrywał, gra na jeden i dwa kontakty, jak absorbował obrońców (sytuacja Amarala) – bardzo klasowy piłkarz. Chciałbym tutaj też wyróżnić Rogne – zaczyna profesorować w obronie. Dwójka pozostałych stoperów – Janicki i De Marco – to jednak trochę słaby poziom. Tiba to może być najlepszy transfer w ostatnich kilku latach. Maciek Gajos zagrał na bardzo dobrym poziomie dzisiaj. Może mało widoczny, ale harował dla drużyny. Maciek ma niewdzięczną rolę, wykonuje czarną robotę. Nie będzie się pławić w błyskach fleszy, ale ktoś to musi robić. No i dorzucił jeszcze dzisiaj w ataku trochę jakości. Asysta plus kilka fajnych podań prostopadłych, czy rozciągających i przyspieszających. Burić grał dzisiaj bardzo pewnie i poza jednym czy dwoma złymi wybiciami, nie zauważyłem więszych mankamentów. Sporym minusem dla mnie jest długie granie na 1:0. Powinniśmy bardziej dązyć do strzelenia bramki na 2 – 0, a pózniej grać taką grę. Gra mi się co raz bardziej podoba i choć na początku nie wierzyłem w powodzenie tego ustawienia, wydaje się, że może się to jednak udać. Pytanie na koniec, czy Cracovia jest wystarczającym papierkiem lakmusowym, czy jednak wykoślawia rzeczywisty obraz naszej drużyny? Meczyk jednak się podobał. I zaczynamy sezon od dwóch zwycięstw. Nie pamiętam kiedy ostatnio Lech tak dobrze zaczął. Zawsze gubiliśmy punkty na początku sezonu, a później musieliśmy nadrabiać. Brawo Lech, brawo!

  • Anonim pisze:

   Pena zgoda.
   Też mnie ciekawiło kiedy ostatnio wygraliśmy od dwóch zwycięstw, tak było w sezonie 12/13. Z Ruchem u siebie 4:0 i z Polonią w warszawie 1:2. W trzecim meczu był remis z Górnikiem 0:0. Wcześniej w 09/10 i 04/05 (tu skończyliśmy na 8 miejscu).
   I to by było na tyle od powrotu. Narznie ani razu nie wygraliśmy trzech na otwarcie.

 9. Bryx pisze:

  Jasmin Burić 4 – W sumie dobry mecz, tym razem nie wprowadzał przede wszystkim nerwowości. Za nic więcej nie mogę go ocenić, no bo jak? 0 celnych strzałów rywali

  Thomas Rogne 3 – Niezłe spotkanie, mecz tak naprawdę bez historii, stanowi coraz większy monolit z chłopakami

  Rafał Janicki 3 – Jak wyżej, też większych błędów nie zrobil i pracował dobrze

  Vernon De Marco 3 – Mógłbym napisać to samo co przy okazji Rafała i Thomasa

  Maciej Gajos 4 – Naprawdę dobre spotkanie okraszone asystą gdzie pomyślał. Tego mu było trzeba, może w tej układance i on wypali

  Łukasz Trałka 5 – Jeden z najlepszych na boisku, jak zwykle ta łysina się przydała w polu karnym gdzie znowu miał 2-3 strzały. Jako DP właściwie nie do przejścia

  Maciej Makuszewski 4 – Dobry mecz, bardzo fajnie atakował, trochę mniej widoczny w pewnych fragmentach meczu z racji większej ilości zadań obronnych

  Darko Jevtić 5 – Najlepszy na boisku. Trochę irytował pod koniec pierwszej połowy, ale zdobył bramkę, był bardzo aktywny i brał na siebie ciężar gry. Tego od niego wymagam

  Pedro Tiba 5 – Również jeden z najlepszych, kiedy trzeba podać daleko to on to robi z gracją i lekkością. To będą dobrze wydane pieniądze

  Wołodymyr Kostewycz 4 – Właściwie powinien mieć asyste przy bramce Gytkjaera, gdyby Christian nie trafił w Gostomskiego. Nie mam mu wiele do zarzucenia w tym meczu

  Christian Gytkjaer 5 – W pierwszej połowie dwie zmarnowane akcje, ale zrobił to co powinien napastnik – strzelił gola. I za to mu chwała

  Zmiennicy:

  Mihai Radut 2 – Nie był to wybitny mecz Raduta, złapał głupia kartkę, zmarnował też dobrą kontrę. Był aktywny dzisiaj, więc najniżej go nie ocenię

  Joao Amaral 3 – Optycznie dobry mecz, ale jednak sam na sam nie wykorzystał, szkoda, że nie spojrzał jak ustawiony jest Gostomski.

  Tymoteusz Klupś – Grał 2-3 minuty i chyba raz dotknął piłkę. Oczywiście bez oceny

  Trener: 5 – Djuka, brawo. Sam mówił, że gdy tylko to się zgra to ruszy do przodu i rzeczywiście tak jest. Jest jeszcze co poprawiać, ale ten mecz był naprawdę bardzo dobry. Nie wierzyłem w tę taktykę, a ona może na nasze warunki być kapitalna

  Sędzia Mariusz Złotek 4 – Nie popełniał większych błędów, nie przeszkadzał za bardzo i nie kartkował. Dobry występ arbitra

  Poziom Meczu 3 – Mecz może nie wybitny, ale w sumie szczególnie Lecha naprawdę dobrze się oglądąło

  Najlepszy piłkarz w zespole rywala: Maciej Gostomski – Cracovia mogła przegrać i 0-5, naprawdę stanął na wysokości zadania.

 10. Alcatraz pisze:

  Irytował mnie Janicki…..

  Chyba najlepszy był Gytkjaer, spory postęp Jevtic, Kostewycza w kierunku powrotu do optymalnej formy.
  Oddzielne brawa dla Makiego za dostosowanie się do pozycji w której jego walory ofensywnie są aż tak widoczne, sporo trzeba walczyć w defensywie.

  Ogólnie dobrze, coraz lepiej drużynowo to wygląda.

 11. Tom222 pisze:

  Gytkjaer najlepszy a Raduta nie mogę znieść – wypad!

  • kilo82 pisze:

   Dla mnie też Gytkjaer najlepszy, biegał i szarpał cały mecz, super, że udało mu się zwieńczyć ten występ bramką, i to bardzo ładną.

 12. Siódmy majster pisze:

  Same czwórki i trójki.Do tego piątka dla Makiego.Natomiast Janicki i Radut doprowadzają mnie do prób samobójczych.Kto pozwala tym frajerom na branie siana w Kolejorzu? Jakim cudem tak oszczędny ,a wręcz skąpy zarząd wypłaca kasę tym paralitykom.Do tego są jeszcze kretynami!!!

 13. WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

  Ogólnie wszystko jest w miarę Gyt. 🙂

 14. Bart pisze:

  W końcu dobry mecz Darko! Generalnie dzisiaj słabszych punktów nie mieliśmy, wszyscy zagrali co najmniej solidnie.

 15. 07 pisze:

  Do tej pory cele realizowane, a w lidze komplet punktów. Oby tak dalej. Stylu można się czepiać i gry poszczególnych graczy, ale wyniki ich bronią.

 16. Cinek pisze:

  Najlepsi Maki i Tiba. Coś lepszego w końcu zagrał Darko. Rogne solidny mecz. W środku Trała i Gajos też dobrze pracowali. Gytkjaer piękna bramka, lecz wcześniej zmarnował 2 setki.

 17. 1971 pisze:

  Moim zdaniem Gytkjer był najlepszy. Grał dla drużyny no i strzelił bramkę.

 18. old ławica pisze:

  ja najbardziej cieszę się z postawy Jevtica, byłem przekonany, że jego czas w Lechu minął, a pokazał mi , że się myliłem, chciałbym się mylić dalej i oby to nie był tylko jednorazowy wyskok

 19. LECHITA Z WYSPY pisze:

  Wszystkim dałem 4 oprócz wyróżniających się dzisiaj Rogne,Jevtic,Maki i Gytkier którzy dostali 5.
  Jeśli chodzi o cenzurowanych czyli Gajos,Radut i Jevtica zagrali bardzo poprawnie z małym wyróżnieniem Jevtica z tej trójki.Widac postęp w grze zespołu i to że zaczynają grać piłkę komunikacyjną. Wymieniają dużo podań i jest coraz mniej strat.
  Dużo polotu i kolorytu wnoszą oba nowe portugalskie nabytki co cieszy biorąc pod uwagę ostatnie „trafione”transfery.
  Po mału wracamy na dobre tory bo chyba mało kto liczył na komplet pkt po dwóch meczach w lidze.
  Czekam na czwartek bo coś czuje że trybuny nie wytrzymają i będzie doping może w trakcie meczu bo coś czuje że Lech zagra dobry mecz w czwartek.
  Ot taki przypływ optymizmu bo w sumie coś drgnęło i jest ten powód do odrobiny optymizmu.
  Pozdro

  • Niepyra pisze:

   Dałem podobne oceny i zgadzam się z wnioskami. Cieszy dobra współpraca 3 stoperów z wahadłowymi (Maki, Kostevych). Rogne, De Marco, Janicki grają coraz lepiej. Cieszy wzrost formy u Gajosa i przede wszystkim u Jevticia. Trochę irytowały mnie zagrania na „lagę” do przodu, widać stare nawyki nie są tak łatwe do zmiany. Trzeba też poprawić koncentrację piłkarzy przy wykańczaniu akcji ofensywnych.

 20. Antek pisze:

  Progres widzę Progres..)Kostevych ,Tiba ,Gytkjaer i Rogne bardzo dobry mecz!!!Jevtic jakby powoli odzyskiwał forme..Grali w czwartek a biegali całkiem żwawo co może oznaczać ,że z meczu na mecz może być jeszcze lepiej!!!Z taką nadzieją czekam do czwartku !!!

 21. Biniu pisze:

  Arcy się cieszę ,bo Rogne gra tak jak trzeba. Dziś profesor. Wierzyłem w typa.

 22. torreador pisze:

  Dobrze rozegrany mecz z pełną kontrolą. Duże zaangażowanie całego zespołu, większość zawodników na plus. Miłe zaskoczenie: Rogne i Gajos. Najlepszy Gytjaer. Najsłabszy, wręcz irytujący Janicki. Kolejny mecz z bramką zdobytą w końcówce.

 23. LECHITA Z WYSPY pisze:

  piłkę kombinacyjna miało być.
  Sorki literówka bo pisze z telefonu.

 24. old ławica pisze:

  ja też w niego wierzyłem, tylko (ODPUKAĆ), jak długo będzie zdrowy?

 25. posen pisze:

  Janicki dramat, fajnie Gytkjear, Rogne, Gajowy, Tiba, Maki.

 26. Kaktus pisze:

  Gytkjaer i Makuszewski duży plus, chociaż temu pierwszemu obniżam ocenę za zmarnowane dwie setki. Walka, zaangażowanie, powroty, sprinty.
  Tiba naprawdę dobre miał 10 minut w pierwszej połowie. Podanie do Kostewycza, kilka dobrych przerzutów, rozprowadzeń, poza tym nic specjalnego. Solidny występ jak na obecną grę Lecha.
  Amaral miał setkę i koncertowo ją spartolił przez złe przyjęcie. Po bramce w Soligorsku czytałem komentarze, że widać jakość, spokój i że zawodnik za 1,5 mln euro robi różnicę. No to dzisiaj tego nie było widać.
  Ogólnie z każdym meczem gra wygląda lepiej, ale do tego żeby wszystko grało, to jeszcze bardzo daleka droga.

  • Grimmy pisze:

   Amaralowi trzeba dać czas. Co na plus u niego, to że ma łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich. Jeśli będzie grać z Gytkjaerem w parze to stworzą bardzo groźny duet napastników. Mnie to trochę śmieszy, kiedy ludzie piszą/mówią – za 1,5 mln to musi mieć jakąś kosmiczną jakość. Jakość to mółbyś kupić za 20 mln. Za 1,5 mln po prostu niwelujesz w dużym stopniu ryzyko wtopy. Oczekuję, że facet będzie wartością dodaną do zespołu, zwiększy pole manewru i powiększy wachlarz ofensywnych rozwiązań w zespole. Nie sądzę, wręcz nie wierzę, że będzie nam w pojedynkę mecze. Po prostu.

  • Kaktus pisze:

   Zgadzam się.

  • WW pisze:

   Amaral pewnie nie przyzwyczajony grać przy 40 tysięcznej publiczności.Przy takiej publice i dopingu gość się spalił.

  • Alcatraz pisze:

   Na pewno nie każdą setkę wykorzysta, takich piłkarzy nie ma.
   Chłop nie zagrał jeszcze całej połowy meczu!

 27. Didavi pisze:

  Kilku zawodników dzisiaj wypada wyróżnić.
  Na pewno:
  – Rogne – byłem pewny, że będzie wzmocnieniem gdy przychodził, teraz po kontuzji wyrasta na szefa obrony
  – Tiba – ma świetny przegląd i zagrywa genialne piłki, do tego cały czas pokazuje się na pozycjach
  – Gajos – dużo popracował, kilka odbiorów + asysta
  – Maki – standardowo na swoim poziomie
  – Jevtic – czyżby odrodzenie? Dzisiaj wyglądał już dużo lepiej, jakby łapał powoli formę i ten luz
  – Gytkjaer – bardzo dobry mecz zakończony golem

 28. AVE pisze:

  Nie było zle dzisiaj większość zawodników zagrała dobrze i bardzo dobrze znależli się też tacy co zagrali sredniutko Jak Janicki czy De Marko którzy są elektryczni wyprowadzenie piłki De Marko sporo głupich strat Janicki z autu podaje do przeciwnika i idzie grożna kontra a to jest nie dopuszczalne jednym słowem Janicki nie pasuje do trójki obrońców jest za wolny i mało zwrotny a grając trójką stoper musi zchodzić do boku i tam bronic a on często jest zpózniony żeby zdążyć do boku.

 29. Michu87 pisze:

  Na plus:

  Maki, Tiba, Kostia, Gytkjaer, Jevtić.

  solidny występ:

  Gajos, Trałka, Burić, Rogne, De Marco, Amaral

  na mały minus:

  Janicki ( po jego ręce został podyktowany karny).
  Radut ( zero pożytku z tego zawodnika, broni go trochę gra obronna, ale gra do przodu tragedia).

 30. Bartek1922 pisze:

  W mojej ocenie Gytkjaer i Trała najLePsi na boisku, reszta solidnie na równym poziomie widać lekki progres oby tak dalej. Słowo o Janickim dla mnie jest po prostu słaby mocno spowalnia grę, źle się ustawia i te jego lobiki za plecy z których 90% kończyły się stratą wymuszone długim zbieraniem się do zagrania. Jeszcze jeden solidny środkowy obrońca by się przydał.

 31. sarim1410 pisze:

  GAJOS – cichy bohater tego meczu ..brawo !!!!

 32. trampek_jezusa pisze:

  Nie było skrajnie słabego punktu w zespole. Dodatkowo Jasmin i Darko zagrali dobre zawody. Przeciętnie Janicki i Amaral. Reszta dobrze albo bardzo dobrze zagrała.

 33. J5 pisze:

  Widać coraz lepszą grę zespołu. Wreszcie Kolejorza da się oglądać. Tradycyjnie bramka w końcówce meczu. Lech dawno nie zgarnął pełnej puli w dwóch pierwszych meczach. Gra momentami slabsza, ale w każdym kolejnym meczu powinno być lepiej

 34. VOJO pisze:

  czy Jasiu już nigdy nie nauczy się podawać celnie nogą ?

 35. DLO pisze:

  Dla mnie Złotek to najlepszy sędzia w tej buraczanej lidze. Jak wiem, że będzie sędziował, to mam spokój, że przekrętu nie będzie. Błędy zdarzają się jak każdemu, ale mam wrażenie, że tu nie ma celowości. I jakoś nie przypominam sobie gwizdania dla Legii. Pewnie dlatego wielkiej kariery nie robi i już raczej nie zrobi.

 36. Lewap pisze:

  Mecz spod znaku „jednak”:

  –Rogne, to dobry obrońca
  –Tiba, może nam dać te 5% jakości więcej, decydujące o wyniku „typowej ligowej młócki”
  –Gajos, to nie tylko młotek, potrafi dograć dobrą piłkę
  –Maki i Jevtic, robią „różnice” o ile cała drużyna wygląda dobrze
  –Gytkjaer, potrafi grać tyłem do bramki i ma mocne „charakter”
  –Kostia, to gracz który musi „popracować” na siłowni
  –Janicki, to powinien być solidny, ale jednak zmiennik.
  –Burić, nie wpuszcza wszystkiego co leci w pole karne
  –Trałka to nestor ligowej młócki
  -Amaral, mimo potencjału to wciąż nie wiadoma. Oby go drużyna dobrze przyjęła, a Trener dał czas i zaufanie. Motorykę i zmysł na pewno ma.

 37. aliz pisze:

  Ponieważ majowe „wyczyny” naszej drużyny stoją mi w dalszym ciągu kością w gardle, dlatego „oszczędzam klawiaturę” i przyglądam się temu wszystkiemu. Kilka piątek, kilka czwórek, parę trój, ale ogólnie dobrze. Miejmy nadzieję, że idzie ku lepszemu.