Więcej plusów

Niedzielny mecz z Cracovią Kraków oprócz dobrego wyniku jakim jest rezultat 2:0 i 3 punktów, które jak zwykle liczą się najbardziej przyniósł również dobrą grę w wykonaniu Lecha Poznań. Szczególnie w pierwszych 37 minutach spotkania z „Pasami” zespół Kolejorza dominował pokazując całkiem niezły futbol jakiego w tym sezonie jeszcze nie oglądaliśmy.

Największym plusem wczorajszej potyczki z Cracovią Kraków jest oczywiście pewne zwycięstwo 2:0 dzięki któremu po 2. kolejkach Lech Poznań ma komplet 6 punktów. W ligowej tabeli jest drugi przegrywając z Zagłębiem Lubin o 1 gola. Kolejorz po raz ostatni wygrał w 2 pierwszych kolejkach przed 6 laty, a w niedzielę przerwał serię 4 domowych porażek z rzędu mając boiskową kontrolę przez większą część spotkania.

Wczoraj przy Bułgarskiej zespół Cracovii oddał co prawda więcej strzałów na bramkę Lecha niż 3 dni wcześniej Szachtior, jednak groźnych sytuacji pod bramką poznaniaków było niewiele. Poza jednym zablokowanym strzałem w polu karnym przy stanie 0:0 oraz sytuacji po której sędzia wskazał na wapno goście nie zagrozili poważniej naszej bramce nie mogąc czasami wyjść z własnej połowy. Jest to kolejny niedzielny plus, który pokazuje, że Lech Poznań coraz lepiej rozumie się na boisku w systemie 3-5-2.

W nowym ustawieniu coraz lepiej wygląda gra trzech stoperów, gra w drugiej linii z piłką przy nodze i bez piłki, asekuracja z tyłu oraz atak pozycyjny. Wczoraj Lech prowadził swoje akcje na różne sposoby. Były prostopadłe podania, crossy ze środka pola na skrzydła, dośrodkowania na walkę w powietrzu, mocne wrzutki po ziemi w pole karne (tak padł gol na 1:0) czy strzały z daleka. Atak pozycyjny Lecha Poznań sprawiał rywalowi spore problemy, który szczególnie w pierwszych minutach momentami nie wiedział co się dzieje będąc chyba trochę zaskoczony prowadzeniem szybkich akcji przez lechitów.

Kolejnym już plusem były stałe fragmenty gry, które na przykład w Soligorsku wyglądały bardzo źle. Wtedy zawodnicy mieli problemy z dobrym odchodzącym dośrodkowaniem podczas gdy wczoraj wszystkie wrzutki pod bramkę Macieja Gostomskiego pachniały golem dla naszego zespołu. Już w pierwszych minutach groźnie na bramkę przeciwnika głową strzelali Trałka i Janicki. Była również szansa po której golkiper z Krakowa zamiast łapać piłkę grał w siatkę stwarzając zagrożenie pod własną bramką.

W niedzielnej potyczce z Cracovią Kraków był także jeden minus. W dalszym ciągu Lech Poznań trochę się gubi przy defensywnych stałych fragmentach gry. Wczoraj popełnił 2 poważne błędy w tym 1 przy stanie 0:0, kiedy piłkarz „Pasów” uderzając na bramkę trafił w polu karnym w zawodnika ze swojej drużyny. Pod tym względem i tak jest widoczny mały progres, ale tylko mały. W czwartek przy kornerach czy rzutach wolnych Kolejorz musi się bardzo mocno pilnować, gdyż właśnie stałe fragmenty gry są największą bronią Szachtiora.

Plusy meczu z Cracovia 2:0