I jest GYT!

O godzinie 20:45 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek rewanżowego meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Szachtiora Soligorsk. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

19:05 – Witamy z Bułgarskiej! Na 3 tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś liczy się tylko wygrana. Tylko awans! Po to Lech gra w pucharach, żeby mierzył się z takimi zespołami, jak KRC Genk.

19:08 – Na murawie są delegaci i sędziowie. Bramki stadionu są jeszcze zamknięte.

19:15 – Zawodnicy Lecha dojechali na stadion. Na murawę wyszło tylko trzech.

19:21 – Poniżej składy obu ekip. Bez niespodzianek.

19:22 – Szachtior dotarł właśnie na stadion.

19:22 – Pierwsi kibice Lecha są już na stadionie.

19:26 – Po raz pierwszy kapitanem Lecha jest dziś Rogne.

19:30 – Jeden polski klub – Górnik odpadł już z Ligi Europy przegrywając w dwumeczu 1:5. Grając prawie samymi juniorami jeszcze nikt nic konkretnego nie wygrał.

19:31 – A tymczasem Lech jeszcze nigdy nie odpadł w I i II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Szachtior po remisie u siebie również nigdy nie awansował dalej. Oby dziś było tak samo.

19:34 – Na 5 dwumeczów Polaków z Białorusinami rodzimy klub awansował tylko 1 raz. Dziś Lech może wygrać 2 dwumecz dla Polski.

19:36 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn są już rozłożone. Czekamy.

19:40 – Spodziewana dzisiaj frekwencja to około 17 tysięcy. Jak na początek to całkiem niezły wynik. Zorganizowanego dopingu jeszcze nie będzie.

19:41 – W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Maciej Makuszewski.

19:56 – Trybuny bardzo wolno się zapełniają.

19:59 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają tak jak cały zespół gości.

20:05 – Kibiców powitał właśnie spiker

20:06 – Lech w komplecie na rozgrzewkę.

20:15 – 30 minut do mecz. Na razie nie czuć atmosfery,

20:23 – Na II trybunie garstka osób.

20:23 – Lech może dziś przerwać bilans Szachtiora, który za kadencji Tashueva nie przegrał. Bilans od 13 kwietnia 12-5-0, gole: 35:5 robi wrażenie.

20:26 – Na sektor gości wchodzą właśnie kibice Szachtiora.

20:36 – Spiker czyta składy. Jeszcze 10 minut.

20:41 – Na dwójce trans – „Klima trzymaj się”

20:41 – Hymn Lecha śpiewają kibice, a na boisku już obie drużyny.

20:45 – Jest niemrawy doping w Kotle. Niezorganizowany, ale jest.

3 min. – Zaczął Lech! Wrzutka po ziemi Kostevycha i strzał Makuszewskiego zostaje zablokowany przez obrońcę!
4 min. – Ufff. Odpowiedź gości prawą stroną. Na szczęście nikt nie oddał strzału, choć już pachniało golem.
4 min. – De Marco przegrywa pojedynek biegowy, Białorusin przewraca się… i nie ma karnego. Znów wielkie ufff.
8 min. – Nadal atakują goście. Widać, że chcą szybko strzelić gola i ułożyć sobie mecz.
9 min. – Groźne uderzenie Canasa po rzucie rożnym. Gytkjaer przegrał pojedynek główkowy stąd całe zagrożenie.
12 min. – Lech poza pierwszą akcją na samym początku na razie niewiele pokazuje.
15 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kontra Lecha, szybka akcja Kosti lewą stroną, podanie do Jevticia, ten odegrał do Gytkjaera i mamy bramkę!

21 min. – Tempo gry się uspokoiło. Szachtior już tak nie atakuje.
23 min. – Ajjjjjjjjjj. Kostia na pole karne do Gytkjaera, który mając rywala na plecach trafia w poprzeczkę!
25 min. – Niecelne uderzenie Makieego z lewej nogi.
26 min. – Fatalna interwencja Bueicia, który tym razem wcale nie wyszedł do piłki. Napastnik gości nie trafił z paru metrów.
27 min. – Tu powinien być gol! Kolejna świetna piłka od Kostevycha, wślizg Makiego, który wjechał do bramki, jednak bez piłki. Szkoda.
27 min. – A teraz Gytkjaer i kapitalna interwencja Klimovicha na refleks!

31 min. – Gytkjaer prostopadle wypuścił Makuszewskiego, lecz sędzia odgwizdał spalonego.
31 min. – Cywka naprawia błąd De Marco, któremu rywal znów uciekł.
33 min. – Na murawie leży Janicki i nie wiadomo, czy będzie mógł dalej grać.
35 min. – Janicki gra dalej i Lech też. Kostevych wygrał kolejny pojedynek na lewej stronie z Burko, podał do Jevticia, którego strzał został zablokowany.
40 min. – Gytkjaer z Kostevychem grają dziś pierwsze skrzypce. Lech od kilkunastu minut zdecydowanie dominuje.
43 min. – Kostevych znów objechał znów rywala jak dziecko. Rozgrywa najlepszy mecz w Lechu?
44 min. – Miękka wrzutka Kosti na głowę Gytkjaera. Łapie Klimovich.
45+2 min. – Aj! Najpierw przyblokowany Gytkjaer, po chwili niecelnie Tiba. Już dawno powinno tutaj być „po meczu”.
45+3 min. – Do przerwy 1:0, ale tu już mogło być 4-5:0. Lech jest groźny, lepszy, choć nieskuteczny i nie może być jeszcze pewny awansu. To nie jest dobry wynik tak samo jak w dobrym stanie nie jest Janicki. Mocno oberwał w głowę i w przerwie prawdopodobnie zejdzie z boiska.

46 min. – Wejdzie Orłowski co oznacza jego debiut w pierwszej drużynie Lecha i to w tak ważnym meczu. Oby niczego nie zawalił, ponieważ wynik jest na styku. Kolejorz ma sporą przewagę, jednak wynik 1:0 nie daje spokoju. Potrzeba gola na 2:0.
47 min. – Kocioł pod bramką Szachtiora po rzucie wolnym.
52 min. – Lech na razie gra dużo spokojniej niż choćby pod koniec pierwszej połowy, kiedy sunął atak za atakiem.
56 min. – Kontra Lecha po świetnym podaniu Tiby. Kostevycha zatrzymał jednak bramkarz.

61 min. – Lech przestał grać a Szachtior również nie garnie się do jakiś ataków. Mało się dzieje w tej połowie.
68 min. – Nic się nie działo aż tu Burko mocnym uderzeniem po ziemi prawie zaskoczył Buricia.
69 min. – Kontra Lecha po wykopie Buricia. Strzał Amarala z problemami broni bramkarz!
71 min. – Tiba dostał żółtą kartkę, zatem jeśli Lech przejdzie, to Portugalczyk nie zagra w Belgii.

76 min. – Lech mimo tylu okazji nie strzelił na 2:0 w I połowie, zatem teraz będzie tradycyjna nerwówka.
78 min. – Tak to się kończy właśnie… Orłowski odpuścił zawodnika rywala na prawej stronie, Burić wypuścił piłkę z rąk i Laptev trafił do siatki w sporym zamieszaniu. 1:1.
81 min. – Pomiędzy grą Lecha w I połowie a w II odsłonie jest przepaść. Kolejorz sprawia wrażenie jakby opadł z sił.
85 min. – Bardzo słaba zmiana Orłowskiego, który popełnia kolejny faul. Puchary to jednak nie III-liga.
86 min. – Szachtior miał jeden celny strzał i zdobył bramkę. Niestety. Na ten moment czeka nas dogrywka.
89 min. – Orłowski znów popełnia faul po którym Szachtior będzie miał wolny z niebezpiecznego miejsca. Tak nie można!
90+1 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+3 min. – Klimovich świetnie broni uderzenie Amarala! Było tak blisko!
90+6 min. – Koniec. Gwizdy na trybunach. Trzeba było wykorzystać okazje w I połowie to teraz nie byłoby takiej nerwówki.
99+7 min. – Burić broni główkę Lapteva!
90+7 min. – Amaral jak Messi – mija dwóch rywali, ale jego strzał znów broni Klimovich!

91 – 105 minuta

91 min. – Według nowych zasad obie drużyny w dogrywce mają po jednej zmianie. Szachtior już ją wykorzystał.
92 min. – Strata Cywki. Na szczęście Białorusin popełnił faul w ataku.
93 min. – Gytkjaer był odpychany w polu karnym. Nie ma jednak karnego!
94 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Radut wypuścił Amarala, Portugalczyk podał w pole karne i Gytkjaer dostawił nogę!

97 min. – Klimovich znów ratuje Szachtior!
103 min. – Mecz się znów uspokoił.
104 min. – Szachtior wyszedł z kontrą. Bez strzału.
105 min. – Aamaral psuje kontrę. Po dogrywce na razie 2:1 co wciąż nie jest dobrym wynikiem. Trzeba strzelić na 3:1 dla spokoju.

106 – 120 minuta

109 min. – Trwa 2 cześć dogrywki w której nic się nie dzieje. Szachtior jest mocno zmęczony, ale walczy. Lech także.
114 min. – Uff. Zakotłowało się pod bramką Lecha przy rzucie rożnym.
114 min. – Strzela Amaral! Znów broni Klimovich!
117 min. – Szachtior będzie grał w „10”.
118 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AMARAL do GYTKJAERA!!!!!!!!!!!!!! 3:1!

119 min. – Szachtior będzie kończył w 8! Kolejne 2 czerwone!

120+1 min. – Klimovich jeszcze broni strzał na linii i to koniec! GRAMY DALEJ!

KKS Lech Poznań – FC Szachtior Soligorsk d. 3:1 1:1 (1:0)

Bramki: 15, 94 i 118.Gytkjaer – 78.Laptev

Asysty: 1:0 – Jevtić, 2:1 – Amaral, 3:1 – Amaral

Żółte kartki: Cywka, Tiba, Makuszewski – Ebong, Burko, Bordachev, Szoke, Laptev, Matcheivik

Czerwone kartki: 117 min. – Balanovich (za drugą żółtą), 119 min. – Laptev (za drugą żółtą), 119 min. – Rybak (za drugą żółtą)

Sędzia: Christian Dingert (Niemcy)

Widzów: 16507

Lech: Burić – Janicki (46.Orłowski), Rogne, De Marco – Makuszewski, Cywka, Gajos (89.Radut), Tiba (97.Trałka), Kostevych – Jevtić (66.Amaral), Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, Tomasik, Klupś, Trałka, Radut, Amaral.

Szachtior: Klimovich – Burko, Rybak, Bordachev, Matveichik – Szoke (91.Shibun), Selyava – Kovalev, Canas (73.Lisakovich), Ebong (46.Balanovich) – Bakaj (65.Laptev).

Rezerwowi: Czesnovsky, Shibun, Kuzmenok, Balanovich, Soiri, Laptev, Lisakovich.