Spalone zwycięstwo!

O godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław mieszczącym się przy alei Śląska 1, początek meczu 3. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Śląska Wrocław a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

14:24 – Witamy z Wrocławia! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie tym razem z obiektu rywala. Gra co 3-4 dni trwa w najlepsze. Zobaczymy co dzisiaj Lech zaprezentuje.

14:24 – Zawodnicy Lecha parę minut temu przyjechali na stadion. Na trybunach na razie garstka osób.

14:31 – Od kilkunastu minut poniżej składy obu ekip. W Lechu kilka zmian i debiut Orłowskiego w lidze od początku. W kadrze nie ma m.in. Makuszewskiego, Gajosa czy Janickiego.

14:35 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu ekip są już rozłożone. Czekamy/

14:36 – Warto przypomnieć, że Lech ostatni raz wygrał ze Śląskiem we Wrocławiu we wrześniu 2010 roku. Na nowym obiekcie Śląska zespół Lecha jeszcze nigdy nie zwyciężył.

14:41 – W dzisiejszym meczu oprócz Orłowskiego szansę gry od początku otrzymuje m.in. Putnocky czy Amaral, który w czwartek po wejściu z ławki świetnie współpracował z Gytkjaerem notując 2 asysty.

14:45 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce.

14:46 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” będzie przez nas obserwowany Maciej Orłowski.

14:49 – Kibiców powitał właśnie spiker. W sektorze gości już kilkuset kibiców Lecha + kilka fan.

14:51 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

14:54 – Śląsk ma serię 11 z rzędu meczów u siebie bez porażki. Za to Lech ostatni raz wygrał w 3 pierwszych kolejkach w mistrzowskim sezonie 1992/1993.

15:01 – Rogne, Tiba, Gytkjaer i De Marco – to zawodnicy, którzy w czwartek grali od początku. Mimo ostatniej dogrywki Lech nie powinien mieć dziś problemów fizycznych.

15:11 – Dobrze byłoby wygrać losowanie, by móc wybrać połowę. Część boiska pod trybuną fanatyków Śląska jest cała w słońcu.

15:13 – Lechici podczas rozgrzewki ponownie szlifowali rozegranie piłki w ataku pozycyjnym.

15:17 – Rozgrzewka zakończona. Na stadionie na razie dużo wolnych miejsc. W sektorach fanatyków Śląska garstka widzów.

15:22 – Spiker czyta składy. Na tym stadionie nie czuć w ogóle atmosfery. Piknik.

15:25 – Lecha w sektorze gości jest więcej niż fanatyków Śląska. Nie ma problemu, by przebić miejscowych z dopingiem.

15:26 – Wychodzą! Śląsk na zielono, Lech na biało.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha. Amaral podbiegł z piłka w kierunku bramki po czym oddał niecelny strzał z lewej nogi.
5 min. – Niestety prawa strona Lecha w defensywie od początku nie wygląda zbyt dobrze.
8 min. – Uff. Zablokowany strzał Śląska w naszym polu karnym po rzucie rożnym. Śląsk miał już 3 stałe fragmenty.
11 min. – Tempo gry na razie całkiem niezłe.
12 min. – Tomasik najpierw zatrzymał akcję Śląska, by za chwilę po złym podaniu zanotować stratę.
15 min. – Lech próbuje grać szybko i z klepki, jednak nie zawsze to wychodzi.

22 min. – Pada gol dla Śląska po ładnej akcji i oczywiście błędzie na prawej stronie Lecha. Na szczęście był spalony.
25 min. – Na boisko wleciał typ, który na środku murawy pokazał tyłek kibicom Lecha. Jaki klub, takie zwyczaje ?
Stewardzi na szczęście usunęli go z murawy ?
26 min. – Gramy dalej 🙂 Nadal 0:0.
28 min. – Słowik z problemami wyłapał dośrodkowanie z wolnego.
29 min. – A teraz odpowiedź Śląska. Bardzo groźne dośrodkowanie z lewej nogi i niewiele brakowało, aby gospodarze po rzucie wolnym zdobyli gola.

32 min. – Minimalnie za mocne podanie Tomasika do Amarala! Bardzo ładna, szybka kontra lewą stroną.
34 min. – Gra Lecha nie jest jakaś porywająca. Kolejorz znów gubi się przy defensywnych stałych fragmentach gry czego nie umie poprawić od paru spotkań.
38 min. – Putnocky pewnie wyłapał lekkie uderzenie nad murem z rzutu wolnego.
43 min. – Gytkjaer wyszedł z piłką poza linię. Szkoda, bo mogła być doskonała kontra.
43 min. – Lech gra za wolno i Śląsk to wykorzystuje stosując pressing. Przed chwilą Putnocky fatalnie wybił piłkę.
45 min. – Stałe fragmenty Lecha w ofensywie wyglądają równie źle, jak te w defensywie.
45 min. – Do przerwy 0:0. Nie wygląda to dobrze. Słabo funkcjonuje środek pola, przy defensywnych stałych fragmentach gry poznaniacy mocno się gubią.

47 min. – Niecelna bomba Piecha. Kolejny groźny strzał i kolejne ostrzeżenie.
51 min. – Szybka akcja Lecha po której piłka nie dotarła do Gytkjaera.
51 min. – Orłowski odpuszcza rywala i pada gol dla Sląska. Tym razem spalony był już bardzo, bardzo widoczny.
55 min. – Bardzo słaba akcja Amarala. Po co strzelał?
57 min. – Gra Lecha nadal wygląda słabo. Dużo strat, niecelnych podań i sporo fauli.
58 min. – Bardzo złe dośrodkowanie Tomasika, który nic nie gra od początku. Nie wykorzystuje swojej szansy.

61 min. – Fatalne uderzenie Cywki. Bardzo złe wybory podejmują dzisiaj poznaniacy w ofensywie.
64 min. – Kolejna strata Tomasika i faul po którym Śląsk będzie miał rzut wolny.
64 min. – Śląsk zanotował już 9 spalonych.
67 min. – Trzeci gol dla Śląska i znów spalony. Kolejny ewidentny.
70 min. – Lechici nadal stoją. Nie ma pomysłu na grę.
74 min. – Nie ma co ukrywać, że przy tej grze remis będzie dobry.

78 min. – Tomczyk do końca biegł za akcją i uderzył głową w bramkarza.
80 min. – Niestety naszym zawodnikom brakuje już trochę sił. Gytkjaer czy Tiba wyglądają coraz gorzej.
82 min. – Gytkjaer machnął się w polu karnym po dość przypadkowej akcji.
82 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TIBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!! Pomocnik Lecha otrzymał piłkę w polu karnym po czym mocnym strzałem władował piłkę do bramki.

84 min. – To jest niemożliwe. Śląsk zdobywa 4 gola i znów ze spalonego.
87 min. – Oby, Oby! Udało się to dowieźć!
90 min. – Słowik broni strzał Tomczyka z ostrego kąta!
90+1 min. – Jeszcze 5 minut.
90+3 min. – Tomczyk do Gytkjaera i….. szybszy Słowik!
90+3 min. – Orłowski pozwolił na dogranie w pole karne. Nie ma gola!
90+5 min. – JEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!! KOONIECCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC !!!!!!!!!!!!!!!!!!

WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 82.Tiba

Asysty: 1:0 – Jóźwiak

Żółte kartki: Augusto – Trałka, Gytkjaer

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 17926

Śląsk: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak – Chrapek (71.Gąska), Augusto – Pich (86.Radecki), Pałaszewski, Ahmadzadeh – Piech (63.Robak).

Rezerwowi: Wrąbel, Cotra, Łuczak, Pawelec, Radecki, Gąska, Robak.

Lech: Putnocky – Orłowski, Rogne, De Marco – Klupś (70.Jóźwiak), Trałka, Radut (56.Cywka), Tiba, Tomasik – Amaral (76.Tomczyk), Gytkjaer.

Rezerwowi: Burić, Pleśnierowicz, Kostevych, Cywka, Jevtić, Joźwiak, Tomczyk.