Top 7 (02-08.08)

Top 7 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 7 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w “Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.


Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Nowy cykl o nazwie “Top 7” ma za zadanie co tydzień w środę wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w “Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: babol do newsa: I jest GYT!

“Niepotrzebna nerwówka. Już 4 mecz w sezonie gdzie przy dobrym wyniku oddajemy z czasem pole rywalowi. Skończyło to się dwukrotnie stratą bramki, a w jednym przypadku dogrywką. Rozumiem, że gramy co 3 dni i nie mamy zbyt wielkiego pola manewru na ławce. W końcu siedzą na niej sami wirtuozi piłki. Nie mniej strzelenie bramki na 2-0 mogło zakończyć mecz, a przynajmniej uspokoić spotkanie i czekać na kontry. Białorusini przy takim obrocie spraw nie mieli by już nic do stracenia. Została by im walka do samego końca o dobry wynik. Przegrać 2-0 czy 3-0 byłoby dla nich nieistotne. Martwi to, że obrona nie licząc Rogne spisuje się poniżej przeciętnej. Jak mówiłem wcześniej przy klasowej drużynie po prosu ona się rozjedzie. Cieszy to, że Kostevych jest w takiej formie. Uważam, że po powrocie Vuji oraz Gumnego powinniśmy wrócić do taktyki na 4 obrońców z dwoma wahadłowymi. Do wsparcia stoperów mógłby wracać Trałka lub Cywka w zależności od ustawienia składu. Na dzisiaj to tykająca bomba! Należy się drużynie mimo wszystko uznanie, że jednak w dogrywce potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Z drugiej strony nie powinna ich ominąć bura mimo gry co 3 dni i oczywistego zmęczenia czy zadyszki podczas spotkania powinni strzelić drugą bramkę i zamknąć temat, a tak niepotrzebna nerwówka i dodatkowe minuty zmęczenia.”

Autor wpisu: Bart do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu rewanżowym z Szachtiorem

“Narzekającym na Raduta przypomnę, że druga bramka padła po jego kluczowym podaniu. Dobra pierwsza połowa, słaba druga. Przez własną niefrasobliwość musieliśmy grać dogrywkę. Ten mecz trzeba było zamknąć w 45 minut schodząc na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Zejście Janickiego pokazało, że nowy stoper jest niezbędny. To nie jest rozsądne żeby w sytuacji, gdy w tak ważnym meczu kontuzję odnosi podstawowy obrońca trzeba było wpuszczać piłkarza, który wcześniej grał tylko w 3 lidze. Miejmy nadzieję, że już po tym meczu Ivan poważnie rozważy zmianę w bramce, bo Burić broni niepewnie i w kolejnym meczu był mocno zamieszany w straconą bramkę. Cieszy, że forma Kostevycha rośnie, oby tylko straty dobry Vova wrócił już na dobre. Szkoda, że Tiba się wykartkował. Jego pauza w pierwszym meczu z Genk będzie dużym osłabieniem.

To co w tym meczu robiła ta niemota z gwizdkiem przechodzi ludzkie pojęcie. Cały mecz pozwalał Białorusinom na chamskie faule, nie odgwizdał karnego po faulu na Cywce, nie pokazał drugiej żółtej kartki za ewidentne zagarnięcie piłki ręką. Musiało się to skończyć w taki sposób. Dobrze, że Amaralowi nic się nie stało po tym jak w końcówce dogrywki jakiś bandyta zajebał mu wyprostowaną girą w kolano. To mogło się skończyć ciężką kontuzją. Dobrze. że wszystko skończyło się bez poważniejszych kontuzji, bo szczerze mówiąc to oglądając mecz obawiałem się że będzie tak jak rok temu z Haugesund – czyli że po faulu jakiegoś rzeźnika ktoś z naszych wypadnie na dwa miesiące.”

Autor wpisu: ShaggyPMI do newsa: Spalone zwycięstwo!

“Jedna akcja zadecydowała o losach meczu, w takich chwilach widać prawdziwą wartość zawodników. Tiba zagrał dzisiaj chyba najsłabszy mecz w naszych barwach a mimo to potrafił jednym zrywem, jednym strzałem przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Ogólnie bardzo słaby mecz, nie możemy się temu dziwić, 3 dni temu nasi piłkarze dopiero co zagrali niepotrzebne dodatkowe 30 min tylko i wyłącznie na własne życzenie, przez co dziś widać było brak świeżości. Przeciętnie wyglądała nasza obrona, jedynie Rogne zagrał na dobrym poziomie i był on dla mnie piłkarzem meczu. Orłowski i De Marco to jednak zdecydowanie niższy poziom, De Marco niepotrzebne błędy w wyprowadzaniu piłki, spora nerwowość, natomiast Orłowski moim zdaniem nie pasuje do naszego zespołu umiejętnościami, mam nadzieję że Djuka widzi w nim spory potencjał skoro wystawia go do gry. Z drugiej strony, kogo miał wystawić wobec kontuzji Gumnego, Janickiego i Vujadinovica? Brawa dla obrony za umiejętność ustawiania się, w dzisiejszym meczu Śląsk chyba pobił rekord w liczbie spalonych, Najsłabszym punktem naszej drużyny po raz kolejny jest bramkarz, niestety to co się przez jeden sezon stało z jednymi z lepszych fachowców to jest nieporozumienie, w lidze grają totalny piach i najprawdopodobniej w zimowym okienku będzie trzeba szukać nowego bramkarza. Brawo za wyrachowanie, potrafiliśmy wykorzystać swoją w bólach zrodzoną szansę ale był to słaby występ naszej drużyny.”

Autor wpisu: Kamillo do newsa: Tylko dwóch z kompletem

“Wbrew pozorom mecz z Zagłębiem, która wypunktowała 3:0 zdecydowanie lepiej grającą Pogoń będzie bardzo ważnym sprawdzianem jak Lech radzi sobie z takimi przeciwnikami. Teoretycznie już graliśmy tego lata z dużo słabszymi drużynami patrz Szachcior a szczególnie Gandzasar i uważam, że jednak lekko zlekceważyliśmy przeciwnika, co w efekcie skończyło się porażka w Armenii i drżeniem o awans do ostatnich minut. Śląsk był do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem i udało się zwycięsko najmniejszym nakładem sił, przemęczyć te spotkanie. Niezależnie od wyniku z Genk wiadomo, że zagrają rezerwowi. Jednak obstawiam, że zagrają zdecydowanie lepiej niż, ze Śląskiem z kilku prostych powodów. 1. Kilku będzie wchodzić kolejny mecz po kontuzjach. Niektórzy już są w kozackiej formie jak Kosta i Józiu, ale Tymek musi jeszcze się ograć. 2. Z każdym następnym meczem widać pracę Djuki i coraz lepszą ich. Nawet tak słaby mecz pozwolił znaleźć plusy czym była niemalże idealna linia obrony. 3. Ivan ma tę umiejętność, że potrafi świetnie zarządzać szatnią. Daje każdemu poczuć, że jest ważną częścią drużyny. 4. W związku z tym każdy będzie chciał się dobrze zaprezentować co może dać realna szanse na ciągłą grę.”

Autor wpisu: Kuba1994 do newsa: Na chłodno: 2,5 mln euro szcześcia

“Ja się zgadzam z @Grimmym, mamy ogólnie bardzo podobne odczucia. Dla mnie też ważniejsze jest mistrzostwo Polski, w tym sezonie europejskie puchary to tylko fajny dodatek. Dlaczego? Ano dlatego, że zdobywając mistrzostwo Polski droga do fazy grupowej, przynajmniej, LE jest cholernie łatwa, dzięki istniejącemu podziałowi na ścieżkę mistrzowską i niemistrzowską. Wystarczy nie skompromitować się z byle pastuchami, jak Legia. Więc teraz celować w MP, a za rok już mocniej w puchary – moim zdaniem takie postawienie sprawy byłoby rozsądne. Inna sprawa, że losowania były dla nas naprawdę korzystne i w tym roku pojawiła się jakaś minimalna szansa, na którą się nie zapowiadało przed sezonem. Nie zgodzę się z opiniami, że Genk jest klasę lepszy od Gent i będzie walczył o mistrzostwo Belgii. Jest to zespół z którym musimy choćby nawiązać walkę. Więc może warto powalczyć o tę szansę i już teraz postarać się odbudować współczynnik? U nas wiele pozycji wymaga wzmocnienia i wcale nie uważam, żeby najsłabszym ogniwem był środek obrony. Jeśli do gry wrócą Gumny i Vujadinović, na papierze wcale nie wyglądałoby to najgorzej. Nie wolno zakładać, że dwóch złapie kontuzje, trzeci będzie chciał wyjechać – w ten sposób musielibyśmy kontraktować pięciu zawodników na jedną pozycję… Moim skromnym zdaniem, mniej jakości mamy na bramce i przede wszystkim w środku pola, który w piłce nożnej jest zazwyczaj kluczowy. Nikt mi nie powie, że czwórka Gajos, Trałka, Cywka i Radut to tony jakości… Więc jeśli marzyłbym TYLKO o jednym transferze, to bardziej wybrałbym ŚP właśnie :)”

Autor wpisu: Grimmy do newsa: Na chłodno: 2,5 mln euro

“Jeśli chodzi o sprowadzenie środkowego obrońcy, to jestem za tylko w przypadku, jeśli miałby przyjść jakościowy odpowiednik Tiby na tę pozycję. Jeśli mieliby sprowadzić kogoś przeciętnego tylko po to, aby „zaostrzyć” konkurencję, to niech lepiej stawiają na Pleśnierowicza. Wróci Vuja, wróci Gumny (czuję, że Djuka będzie go ustawiać czasem na ŚO półprawym, czasem na wahadle i nagle robi się tam tłok. Nie oszukujmy się, awans do Ligi Europy jest bardzo mało prawdopodobny i nawet klasowy ŚO sprowadzony na jutro nie zdąży wejść w skład przed dwumeczem. Na ligę nasi obrońcy dadzą radę. A Pleśnierowicza też trzeba wprowadzać, bo ma potencjał, w mojej opinii, na lepszego obrońcę niż Janek Bednarek. Byłaby szkoda, aby jakiś średniak blokował mu miejsce. Gdyby ode mnie to zależało, to wolałbym klasowego bramkarza (najlepiej w pakiecie z klasowym trenerem tychże ;)), a nie środkowego obrońcę. Bardziej mnie martwi forma bramkarzy niż środkowi obrońcy.”

Autor wpisu: kilo82 do newsa: Na chłodno: 2,5 mln euro

“Ależ ja też oczywiście bym chciał, żebyśmy regularnie grali fazie grupowej europejskich pucharów, a nie kończyli tę przygodę latem. To, że jesteśmy teraz tam gdzie jesteśmy to efekt wieloletnich zaniedbań i rumakowych wtop w Europie, kiedy to właśnie zdecydowanie musieliśmy i powinniśmy. Teraz trzeba walczyć z teoretycznie silniejszymi rywalami i jasne, jeśli chce się zbierać punkty i nadal grać w Europie jesienią, to takiego silniejszego rywala trzeba wyeliminować. I trzeba zrobić wszystko, żeby tego dokonać. To jest sport, można przegrać albo wygrać z niżej notowanym rywalem, Genk to nie Barcelona czy inny Real, ale to oni są faworytem, to oni są na musiku i to nie jest minimalistyczne podejście tylko trzeźwa ocena sytuacji. My powinniśmy bardzo chcieć i mam nadzieję, że chcemy. Dla mnie jednak wyeliminowanie klubu takiego jak Genk to nie jest dla klubu takiego jak Lech obowiązek, Ty uważasz inaczej, Twoje prawo.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <9 komentarzy

 1. czuk91 pisze:

  Grimmy jak zwykle w formie :D

 2. John pisze:

  Wszystkie komentarze ciekawe i fajnie się w takiej dyskusji uczestniczy.Mądrego to i dobrze posłuchać.
  Jednak z @Bart nie zgodzę się tylko w kwestii Raduta,jest bardzo słaby i na na Lecha.Jedno otwierające podanie które mu wyszło go nie broni.Trochę słabo jak na 1,5 roku,nawet więcej przygody z Lechem.Taki Cywka ,grał noł luk pasy:)I to był szok.

  • Bart pisze:

   Ale ja broniłem Raduta za tamten konkretny mecz, bo wszedł z ławki i dał coś ekstra wypracowowując bardzo ważną bramkę i przyczyniając się do awansu. Poza tym, zgadzam się że przez półtora roku w Lechu pokazał bardzo mało – on w każdym meczu powinien mieć otwierające podania i wkręcać obrońców tak jak wiosną porobił Jędrzejczyka.

  • Ostu pisze:

   Jasne, że podał… Ale to ZDECYDOWANIE za mało jak na 1,5 roku… A ile​ zmarnował, ile podań do tyłu… Tak nie można grać w środku pola

 3. B_c00L pisze:

  komentarze jak zwykle na poziomie. Moze kiedys wprowadzicie lapki w gore i w dol przy komentach? Top 7 byloby wtedy mniej uznaniowe :) Moglibysmy miec wtedy top 7 lubianych i top 7 nielubianych komentarzy

 4. ShaggyPMI pisze:

  Dziękuję za docenienie Redakcjo! :)