Czwórka do zera, Kolejorz już ma lidera!

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 4. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Zagłębia Sosnowiec. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej. Kolejorz może dziś zostać liderem jeśli dzisiaj wygra. To jedyny cel na niedzielę!

16:32 – Lech dojechał właśnie na stadion. Jest Dioni.

16:35 – Zagłębie także dojechało na stadion.

16:38 – Ze względu na decyzję wojewody stadion jest dziś zamknięty. Poza paroma dziennikarzami z Sosnowca i stewardami nikogo tu nie ma.

16:42 – Nad stadionem ani chmurki. Cała murawa jest już jednak w cieniu. Czekamy na składy.

16:46 – Poniżej skład Lecha. Nowe ustawienie 3-4-3 i sporo zmian. Na ławce Gytkjaer. Poza kadrą Kostia i Radut.

16:47 – Kapitanem jest dziś Vujadinović.

16:52 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy są już rozłożone.

16:56 – Poniżej też skład rywala. Defensywny.

17:10 – Ostatni mecz Lecha z Zagłębiem wyglądał następująco:

17:14 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

17:15 – Przypomnijmy, że Lech ostatni raz wygrał 4 pierwsze ligowe mecze w sezonie w mistrzowskim 1992/1993.

17:16 – Bramkarze Zagłębia także są już na rozgrzewce.

17:21 – Obie ekipy w komplecie na rozgrzewce.

17:24 – Wygrana da dziś Lechowi samodzielnego lidera. Jest o co grać, jest o co walczyć. Ekstraklasa przy 0:2 to teraz priorytet.

17:43 – Tomczyk nie może trafić na rozgrzewce nawet z paru metrów… oby tak nie było w czasie spotkania.

17:44 – Za kwadrans gramy. Atmosfera sparingowa, ale Lech po 2 meczach przy pustych trybunach powinien już się przyzwyczaić.

17:48 – Spiker czyta składy. Zostało 10 minut.

17:56 – Z głośników hymn Lecha. Zagra w tradycyjnych strojach, Zagłębie na czerwono.

1 min. – Niepewne wyjście Buricia z bramki. Sanogo przewrócił się, symulował faul, ucierpiał przy linii bocznej i jeszcze otrzymał żółtą kartkę za swoje zachowanie.
4 min. – Ajjj! Minimalnie niecelna główka Tomczyka po świetnej wrzutce Jóźwiaka.
7 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0!!! Tomczyk świetnie urwał się obronie, był sam na sam z bramkarzem, ale dostrzegł jeszcze Amarala, który z bliska władował piłkę do siatki!

11 min. – Kolejna fajna akcja Lecha, jednak dogranie Jóźwiaka w pole karne było bardzo złe.
14 min. – Błąd Janickiego i akcja Zagłębia lewą stroną. Piłką ostatecznie w rękach Buricia.
15 min. – W odpowiedzi rajd Jóźwiaka po którym Kudła z problemami wybił piłkę.

18 min. – Świetny powrót Jóźwiaka pod naszą bramkę. Byłby gol Udovicicia po podaniu Sanogo.
20 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Piękna akcja Lecha, duża szybkość, wycofanie piłki przez Makuszewskiego na około 20 metr i fantastyczny gol Tomczyka! Piłka zanim trafiła do siatki uderzyła jeszcze w poprzeczkę!

22 min. – Odpowiedź Zagłębia. Sanogo nie trafił z metra do siatki!
24 min. – Świetna akcja gości lewą stroną! Vujadinović wybił piłkę przed bramkę skąd fatalny strzał oddał Nowak! Tu powinien być gol dla Zagłębia.
29 min. – Kolejna dobra akcja Tomczyka. Napastnik Lecha wystawił piłkę wbiegającemu Amaralowi, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca.

35 min. – Od paru minut niewiele się dzieje. Lech kontroluje mecz, Zagłębie czasem już nawet nie stosuje pressingu.
40 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!! CO ZA AKCJA! 3:0! Jóźwiak wygrał pojedynek na prawej stronie, wrzucił w pole karne, piłkę po strzale Amarala obronił jeszcze Kudła, lecz wobec dobitki Tomczyka był już bezradny! 3:0!

42 min. – Błąd Vujadinovicia. Sytuację naprawił Janicki.
43 min. – Płaski strzał Amarala łapie Kudła.
45 min. – Kudła ratuje Zagłębie przed utratą kolejnego gola. Lech robi na boisku co chce.
45 min. – Do przerwy 3:0. Zagłębie nie jest rywalem dla Lecha. To nie ten poziom.

47 min. – Drugą połowę od ataków zaczął Lech, ale to Zagłębie miało groźną akcję. Głową uderzał Sanogo, choć i tak był spalony.
48 min. – Znów zaatakowało Zagłębie. Sanogo tym razem nie trafił w piłkę.
53 min. – Uderzenie Babiarza z daleka wyłapał Burić. Lech chyba będzie grał z kontry w tej połowie.
56 min. – Znów Zagłębie. Przyblokowany strzał Sanogo.
57 min. – Ajj! Fajne przyjęcie piłki przez Jóźwiaka, ale strzał z lewej nogi był już zły. Tomczyk mógł mieć 2 asystę.

63 min. – Od paru minut mało się dzieje. Lech ponownie kontroluje grę.
63 min. – Słupek ratuje Lecha po rzucie wolnym oraz strzale Sanogo. Od tygodni stałe fragmenty kuleją i nic się nie zmienia.
70 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! PIĘKNA BRAMKA GAJOSA! Fantastyczny strzał z rzutu wolnego przy którym bramkarz nawet się nie ruszył. 4:0.

75 min. – Vujadinović zatrzymuje groźną akcję gości.

78 min. – Sanogo naciskany przez obrońcę nie trafił w światło bramki z ostrego kąta.
80 min. – Niezłe podanie Nowaka, jednak sędzia pokazał spalonego.
85 min. – Tomasik dośrodkowaniem przed chwilą podsumował swój występ. Właściwie Lech gra dziś w „10”.
87 min. – Burić broni 2 strzały. Najpierw Banasiaka, za chwilę Mello.
88 min. – Niezła główka Tomczyka po dośrodkowaniu Gajosa, choć niecelna. Będzie to 5:0?
90 min. – Była szansa na 5 gola. Niestety Tiba nie trafił.
90+2 min. – Ufff. Burić wyjściem i obroną ratuje Lecha. Chyba uda się zagrać na 0 z tyłu.
90+3 min. – Koniec! Czwórka do zera i Lech Poznań jest już na fotelu lidera!

KKS Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)

Bramki: 7.Amaral 20 i 40.Tomczyk 70.Gajos

Asysty: 1:0 – Tomczyk, 2:0 – Makuszewski, 3:0 – bez asysty, 4:0 – bez asysty

Żółte kartki: Janicki, Makuszewski – Sanogo, Polczak, Mello

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Lech: Burić – Janicki, Vujadinović, De Marco – Jóźwiak (84.Jevtić), Cywka (63.Gajos), Tiba, Tomasik – Makuszewski, Tomczyk, Amaral (73.Dioni).

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, Trałka, Gajos, Jevtić, Dioni, Gytkjaer.

Zagłębie S.: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Malheiro – Kokoszka, Babiarz (83.Torunarigha) – Wrzesiński (86.Banasiak), Nowak, Udovicić (67.Mello) – Sanogo.

Rezerwowi: Perdijić, Puchacz, Cichocki, Milewski, Banasiak, Mello, Torunarigha.