Lider bez obrony

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 5. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Wisły Kraków. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:20 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś 3 mecz w Poznaniu w ciągu 7 dni.

16:21 – Od rana w Poznaniu piękne słońce i gorąco. Mimo wszystko już teraz prawie cała murawa jest w cieniu.

16:24 – Po odpadnięciu z pucharów liga jest teraz priorytetem. Dziś Lech broni fotelu lidera i ma szanse na 5 zwycięstwo z rzędu. Ostatni raz Kolejorz wygrał w 5 pierwszych kolejkach w mistrzowskim sezonie 1992/1993.

16:28 – Lech dotarł właśnie na stadion. Z piłkarzy jako pierwszy na murawę wyszedł Orzełek.

16:31 – Poniżej skład Lecha. Widać od razu, kto wygra rywalizację. Nie ma rotacji.

16:35 – Poniżej również skład Wisły. Są zmiany na skrzydłach.

16:35 – Wisła także dojechała na stadion.

16:38 – W Wiśle gra Lis, czyli bramkarz, którego latem Lech sprzedał do Krakowa. Młody golkiper w ubiegłym sezonie był wypożyczony do Rakowa.

16:48 – Na stadionie na razie garstka widzów. Czekamy na rozgrzewkę obu ekip.

16:48 – W kadrze nie ma dziś Dioniego czy kontuzjowanego Kosti oraz Rogne. Dioni gra w rezerwach.

17:00 – W ramach cyklu „Oko na grę” dziś będzie przez nas obserwowany Joao Amaral.

17:09 – Lech nie przegrał z Wisłą żadnego z 9 ostatnich meczów. Po raz ostatni poległ z tym zespołem przy Bułgarskiej za Rumaka latem 2014 roku.

17:12 – Bramkarze obu drużyn pojawili się na rozgrzewce.

17:13 – Ze względu na karę i zamknięty Kocioł zorganizowanego dopingu dziś nie będzie. Wisły na sektorze także zabraknie z racji zakazu.

17:21 – Lech już w komplecie na rozgrzewce.

17:33 – Spodziewana frekwencja to dziś około 12 tysięcy.

17:47 – Rozgrzewka zakończona. Do meczu kilkanaście minut. Piknikowa atmosfera dzisiaj.

17:50 – Spiker czyta składy.

17:52 – Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Lech nie wygrał z Wisłą u siebie. Po golu w ostatniej akcji dla poznaniaków padł remis 1:1. Kolejorz miał wtedy 26 strzałów (9 celnych) przy 3 uderzeniach Wisły w tym 2 celnych.

17:56 – Wychodzą! Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

1 min. – 25 sekunda i już groźny strzał Wisły. Uderzenie Imaza łapie Burić!
4 min. – Odpowiedź Lecha. Po wrzutce Amarala z prawej strony nikt nie oddał niestety strzału.
6 min. – Setka dla Kolejorza! Świetna akcja środkiem, prostopadłe podanie i Gajos trafia tylko w słupek. Powinien to wykorzystać!
9 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ZA AKCJA AMARALA! Portugalczyk wjechał jak w masło, a później cudownym uderzeniem zdobył bramkę! 1:0!

11 min. – Niecelna główka Gytkjaera po dośrodkowaniu Makiego. Kolejna fajna, szybka akcja.
14 min. – Co oni robią znów w tej obronie?! Najpierw Cywka stracił piłkę na 20 metrze, a później Vujadinović za lekko podał do Buricia. Na szczęście Bośniak był szybszy.

16 min. – Niewiele brakowało, aby po wrzutce Amarala do siatki trafił Cywka. Mimo wszystko pomocnik Lecha i tak faulował.
17 min. – Karny dla Lecha po ręce Wisły!
18 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Krótki rozbieg Gytkjaera, ale pewny strzał! 2:0!

23 min. Nie do wiary! Amaral z 2-3 metrów nie trafia do siatki! Powinno być już pozamiatane. W każdym razie kolejna akcja Lecha palce lizać.
25 min. – Zamiast 3:0 jest 2:1. Granie Vujadinoviciem to celowe osłabianie Lecha! Wielbłąd tego zawodnika i błąd Janickiego tym razem został już wykorzystany przez Wisłę.
29 min. Po kontrze Wisły celny strzał z dystansu oddał Kostal.

35 min. – Tempo gry trochę spadło. Lech zaczął uważać w defensywie, która dotąd nie istniała.
38 min. – Niezłe dośrodkowanie Tiby z prawej strony. Nikt nie potrafił zamknąć tej akcji.
42 min. – Lech stosując atak pozycyjny często zmienia strony. Nie zawsze ostatnie podanie jest jednak dobre.
44 min. – Uderzenie Amarala przewrotką wyłapał Lis.
45+2 min. – Lis odbił przed siebie piłkę po strzale Gajosa. Dobitki nie było.
45+2 min. – Do przerwy 2:1. Z przodu gramy fajnie, z tyłu nie gramy nic. W dodatku gol dla Wisły to prezent od Vujadinovicia. Trzeba szybko strzelić na 3:1, bo inaczej czeka nas tradycyjna nerwówka.

46 min. – Nieczyste trafienie piłki przez Gajosa.
49 min. – Doskonała parada Buricia po rzucie rożnym! Tygodnie mijają, poprawy przy sfg nie ma.
50 min. – Po varze sędzia uznaje gola dla Wisły. Jest 2:2.
52 min. – Zostało jeszcze dużo czasu. Gramy dalej.
54 min. – Zablokowany strzał Gajosa w polu karnym.
56 min. – Z 2:0 do 2:3 dla Wisły. Jóźwiak zgubił krycie na lewej stronie i po podaniu ze skrzydła z biska do siatki trafił Imaz.
59 min. – Lis z problemami broni strzał Amarala!

62 min. – 2:4. Gramy bez obrony… tym razem do siatki z bliska trafił Ondrasek.
64 min. – Lech nie wyszedł z szatni na II połowę. W tej części gry przegrywa już 0:3.
69 min. – Dwa zablokowane strzały w polu karnym. Najpierw Gajosa, potem Tiby.
70 min. – Burić ratuje nas przed utratą 5 bramki.
74 min. – Fatalne podanie De Marco. Lech po przerwie nic nie gra zarówno z przodu jak i z tyłu.
75 min. – Kolejne fatalne dogranie. Teraz Amaral. Przestali grać kompletnie. Chyba już się poddali.

82 min. – Wrzutka De Marco, zła główka Tomczyka z paru metrów.
83 min. – Nie. Tu dziś nie wpadnie. Gytkjaer stojąc przed bramką nie trafił.
87 min. – Fatalne uderzenie Tiby. Gra Lecha w drugiej połowie jest żenująca. Djurdjević siedzi przy ławce załamany.
89 min. – Kolar trafia do siatki na 5:2. Piękny popis Lecha w II połowie.
90+4 min. – Koniec tej żenady. „Dziękujemy”.

KKS Lech Poznań – Wisła Kraków 2:5 (2:1)

Bramki: 9.Amaral 18.Gytkjaer – k. – 25.Kostal 50 i 62.Ondrasek 56.Gytkjaer – sam. 89.Kolar

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – bez asysty

Żółte kartki: De Marco, Amaral, Tomczyk, Radut – Imaz, Wasilewski

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 13141

Lech: Burić – Janicki, Vujadinović, De Marco – Makuszewski, Cywka (76.Tomczyk), Gajos (83.Radut), Tiba, Jóźwiak (61.Tomasik) – Amaral, Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Orłowski, Tomasik, Radut, Trałka, Jevtić, Tomczyk.

Wisła: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Kort – Bartosz (63.Boguski), Imaz, Kostal (79.Arsenić)- Ondrasek (74.Kolar).

Rezerwowi: Buchalik, Arsenić, Wojtkowski, Halilović, Boguski, Małecki, Kolar.