Wokół meczu Lecha z Wisłą

Niedzielny i ligowy mecz KKS Lech Poznań – Wisła Kraków zakończony przegraną Kolejorza wynikiem 2:5 przeszedł już do historii naszego klubu, a ten rezultat ma także przełożenie na wiele statystyk. Są to liczby przede wszystkim negatywne. Więcej o tym i nie tylko dowiecie się poniżej.

Pogorszony bilans

Takiego wstydu ze strony Lecha nikt się nie spodziewał. Kolejorz przegrał aż 2:5 i przez większą część drugiej odsłony nie grał kompletnie nic.

Ogólny bilans: 46-31-45, 159:173 (122 mecze)
W Ekstraklasie: 39-28-40, 139:154 (107 meczów)
U siebie: 30-13-12, 93:54 (55 meczów)

Koniec serii

Lech Poznań przerwał dziś serię 9 meczów z rzędu z Wisłą Kraków bez porażki. Po raz ostatni przegrał z tym zespołem latem 2015 roku, a u siebie latem 2014 roku. Po 4 latach Kolejorz znów poległ.

Lech wciąż liderem

Mimo wstydliwej porażki Lech pozostał liderem, lecz nie prowadzi już samodzielnie. Jaga po wygranej w końcówce dogoniła Kolejorza. Lechici prowadzą, bowiem mają więcej strzelonych bramek.

Kolejne gole obcokrajowców

Dziś 7 bramkę w sezonie zdobył Christian Gytkjaer (2 ligową). 2 bramkę w Ekstraklasie strzelił też Amaral.

Radut zagrożony

Jest dopiero 5 kolejka, a Mihai Radut już jest zagrożony pauzą. Rumun otrzymał dziś 3 żółtą kartkę w tym sezonie ligowym. Kartoniki obejrzało też 3 innych zawodników.

Start wciąż dobry

Najlepszy start Lecha od 26 lat w lidze oczywiście jest widoczny na tle poniższych 4 sezonów. Dziś Lech co prawda przegrał, ale jego liczby wciąż nie są złe.

Pogorszony bilans sezonu

Lechowy bilans tego sezonu to na razie 6-1-4, gole: 19:14. Lech przegrał u siebie po raz 2 z rzędu. Tu już musi zapalić się czerwona lampka.

DOM: 4-0-2, 12:8 (liga 2-0-1, 8:5)
WYJAZD: 2-1-2, 5:6 (liga 2-0-0, 3:1)
OGÓŁEM: 6-1-4, 17:14

Dopiero 4 raz

Licząc sezony od 2015/2016 drużyna Lecha prowadziła dziś 1:0 po raz 83. Przegrał dopiero 4 raz.

Lech przy wyniku 1:0
71-8-4

Lech przy wyniku 0:1
5-8-43

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2018/2019)