Niezłe dni młodzieży

W ostatnich dniach kolejne mecze w swoich ligach na początku rozgrywek 2018/2019 rozegrały wszystkie 4 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dla juniorów Kolejorza ten weekend był niezły z wyjątkiem zespołu juniorów starszych, który poniósł 3 z rzędu porażkę i o obronie tytułu już na tym etapie rozgrywek może właściwie zapomnieć.


Rezerwy Lecha Poznań po 3 meczach bez zwycięstwa w ten weekend pokonały na wyjeździe KKS Kalisz 2:1. Podopieczni Dariusza Żurawia po 5. kolejkach grupy 2 III-ligi są na 6. miejscu ze stratą 8 oczek do lidera. W ten weekend z juniorskich drużyn Kolejorza znów rozczarowali tylko podopieczni Bartosza Bochińskiego z CLJ do lat 18.

Zespół, który wiosną był dopiero piąty w grupie B CLJ U-17 w tym sezonie w rozgrywkach juniorów starszych także zawodzi. Po 2 szczęśliwych wygranych nad outsiderami później przyszły 3 kolejne porażki. Po przegraniu z Jagiellonią i Pogonią w ten weekend juniorzy starsi przygotowujący się do startu w UEFA Youth League ulegli we Wronkach warszawskiej Legii 0:2.

Lech Poznań w Centralnej Lidze Juniorów jest dopiero na 10. miejscu mając raptem 3 oczka przewagi nad strefą spadkową. Kolejorz do liderującej Pogoni Szczecin traci aż 9 oczek. W sezonie 2018/2019 tytuł Mistrza Polski dla juniorów starszych byłby sensacją. Inne kluby w tej kategorii wiekowej są po prostu dużo mocniejsze.

W sobotę lepiej poszło graczom Huberta Wędzonki, którzy w swoim 2 meczu grupy B CLJ U-17 odnieśli 1 zwycięstwo w sezonie rozbijając CWZS Bydgoszcz 5:1. Kolejorz z 4 oczkami na swoim koncie jest trzeci tracąc 3 punkty do Lechii oraz Pogoni, które rozegrały 1 spotkanie więcej.

Strzelecki popis jeszcze przed weekendem dali z kolei trampkarze starsi z grupy B CLJ do lat 15. Lech Poznań rozgromił Wdę Świecie rezultatem 13:0. Na razie z 2 wygranymi i 1 porażką na swoim koncie zajmuje 4. pozycję w ligowej tabeli.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań 1:2
CLJ U-18: Lech Poznań – Legia Warszawa 0:2
CLJ U-17: Lech Poznań – CWZS Bydgoszcz 5:1
CLJ U-15: Lech Poznań – Wda Świecie 13:0

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Jarota Jarocin – Lech II Poznań (niedziela, 9 września, godz. 17:00)
CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (niedziela, 16 września, godz. 12:00)
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań (sobota, 8 września, godz. 14:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (08-09 września)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. Sp pisze:

    Redakcjo do Uefa YL u19 nie u17

  2. inowroclawianin pisze:

    Kiepsko juniorzy starsi, tak źle to już dawno nie było w tej kategorii wiekowej. Jeżeli Ivan pożegna się tej jesieni z pierwszym zespołem to moim zdaniem powinien wrócić i poprowadzić juniorów starszych.

Dodaj komentarz