Lech Poznań poznał rywali w młodzieżowej Lidze Mistrzów (akt.)

O godzinie 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par I i II rundy ścieżki mistrzowskiej UEFA Youth League sezonu 2018/2019. Udział w obu losowaniach wziął Mistrz Polski do lat 19, czyli Lech Poznań. Tym samym wiadomo już z kim Kolejorz zagra w młodzieżowej Lidze Mistrzów w październiku oraz z kim może się zmierzyć się w listopadzie.


Los w I rundzie UEFA Youth League skojarzył Kolejorza z Mistrzem Niemiec, Herthą Berlin. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października na wyjeździe. Rewanż z kolei zostanie rozegrany 24 października w Poznaniu. Lech nie miał szczęścia w losowaniu trafiając na najmocniejszego rywala w naszym koszyku. Jeśli poznaniacy przejdą Herthę wtedy w II rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Gabala (Azerbejdżan) – Sheriff Tiraspol (Mołdawia). Pierwszy mecz odbyłby się na wyjeździe.

Grupa Lecha Poznań przed losowaniem I rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów 2018/2019:

Hertha Berlin (Niemcy)
Sigma Ołomuniec (Czechy)
PAOK Saloniki (Grecja)
AEL Limassol (Cypr)
Gabala (Azerbejdżan)
Maribor (Słowenia)
Sheriff Tiraspol (Mołdawia)

Jeśli Lech Poznań prowadzony od lata przez Bartosza Bochińskiego wyeliminuje pierwszego przeciwnika 3 i 24 października (rewanż), to w II rundzie 7 oraz 28 listopada (rewanż) powalczy już o awans do 1/16 młodzieżowej Ligi Mistrzów. Ta faza odbędzie się już wiosną i wystąpi w niej 8 zwycięzców II rundy ścieżki mistrzowskiej młodzieżowej Ligi Mistrzów oraz 8 zespołów, które w młodzieżowej Lidze Mistrzów (ścieżka grupowa) zajęły w swoich grupach drugie miejsca.

Gdyby Lech Poznań wyeliminował swojego rywala w I i II rundzie (ścieżka mistrzowska) oraz już wiosną przeciwnika w 1/16 wtedy w 1/8 UEFA Youth League mógłby spotkać się z zespołem, który wygrał grupę w Lidze Mistrzów. Lech Poznań do młodzieżowej Ligi Mistrzów 2018/2019 będzie mógł zgłosić piłkarzy urodzonych w 2000 roku lub młodszych. Zgłoszonych na określonych zasadach może być też 5 zawodników z rocznika 1999. Mogą to być m.in. gracze występujący w Kolejorzu minimum przez 2 lata.

Wkrótce na KKSLECH.com więcej informacji na temat UEFA Youth League i gry Kolejorza w młodzieżowej Lidze Mistrzów Udziałem Lecha Poznań w tych rozgrywkach będziemy zajmowali się regularnie. Nie zabraknie wiadomości na temat rywali, kolejnego w tym sezonie tzw. „pierwszego rozpoznania”, a nawet przedmeczowego i meczowego raportu z domowego spotkania juniorów starszych. Materiały będą podobne do tych letnich prezentowanych przez nas przy okazji rywalizacji pierwszego zespołu Lecha Poznań w Lidze Europy 2018/2019.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. ryszbar pisze:

    No cóż, trudny rywal. Pewnie pojadą autokarem bo blisko.

  2. Cinek pisze:

    W II rundzie zdecydowanie łatwiej, ale z Hertą Berlin będzie ciężko :/

  3. kibol pisze:

    Nie ma co więcej pisać ……na tej rundzie się wszystko skończy…..nie na szans…pamiętam mecze z juniorskimi zespołami Herthy….non stop baciory…