Wkrótce na stadionie impreza VW

Stadion Miejski mieszczący się przy ulicy Bułgarskiej 17 w najbliższy weekend nie będzie służył do rozgrywania meczu. W sobotę, 8 września, o godzinie 20:30 na głównej płycie obiektu Lecha Poznań będzie miał miejsce jubileusz 25-lecia Volkswagena w Poznaniu. Przygotowania do tej imprezy trwają już od ładnych paru dni.


Kibice, którzy 1 września przybyli na Bułgarską na mecz Lecha Poznań z Piastem Gliwice mogli zobaczyć nad swoimi głowami pierwsze elementy oświetlenia potrzebne do organizacji imprezy Volkswagena. W sobotę wieczorem odbędzie się impreza zamknięta dla pracowników tej firmy, którzy będą świętować 25-lecie poznańskiego oddziału VW. Impreza zacznie się 8 września o godzinie 19:00.

Na godzinę 20:30 organizatorzy zaplanowali pokaz światła i show dźwiękowy, natomiast na 21:15 koncert. Na scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska, Norbi, Oddział Zamknięty, Czadoman, Grzegorz Hyży i Sound’n’Grace. Lech Poznań kolejne domowe spotkanie rozegra dopiero 30 września. Po imprezie Volkswagena według pierwotnych założeń na stadionie miało dojść do wymiany murawy, która z upływem ostatniego meczu z Piastem Gliwice szczególnie w okolicach środka boiska zaczęła wyglądać coraz gorzej. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Zamknięta impreza dla pracowników Volkswagena nie będzie jedynym eventem muzycznym, który w najbliższym czasie odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego. W sobotę, 11 maja 2019 roku na stadionie Lecha Poznań wystąpi Andrea Bocelli. Bilety na koncert Włocha, które kosztują od 155 złotych są w sprzedaży już od wielu, wielu tygodni. W dniach 11-12 maja i 14-15 maja odbędzie się jednak 35 i 36. kolejka Ekstraklasy. Któryś z domowych meczów Lecha Poznań w tych seriach spotkań, a być może nawet oba na pewno zostanie rozegrany właśnie w tym terminie.

Po ustaleniu terminarza fazy finałowej nie będzie można przełożyć żadnego z tych pojedynków, a ewentualna zmiana gospodarza tylko zaszkodziłaby drużynie Kolejorza mogącej wtedy walczyć o tytuł Mistrza Polski. Nie wiadomo na razie, jak klub poradzi sobie z tak niewygodną sytuacją. Koncertu Boceliego również nie da się już odwołać.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Po co będą kłaść murawę, niech walną linoleum i wykladzinę to będą mogli jeszcze kuchenki na sprzedaż wystawić. Może ktoś z VW, albo nawet sam Bocelli się skusi

  • Soku pisze:

   Od dawna mnie frapuje, jakim cudem ten cały Bocelli mógł żonę bić, jak ten facet jest ślepy jak nietoperz przecież.

   Co do stadionu, cóż. Musi jakoś na siebie zarabiać. Z obecną grą naszych asów z frekwencją raczej nie będzie coraz lepiej, no więc pewnie takie imprezy będą się częściej trafiać.

 2. Pawelinho pisze:

  A będzie też fanta jako napój, która powstała na wskutek bana III rzeszy, którą obdarowała Coca-Colę, zaś Volkswagen (garbus) został stworzy dla mas w tamtym czasach tak, aby mieć szmal na wojnę?Tak tylko pytam, a tak na poważnie to jest właśnie ten minus, że stadion jest miejski, a nie klubu więc zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia murawy przed kolejką po takiej lub podobnej imprezie.

  • Pawelinho pisze:

   która nie którą*

  • Mohito pisze:

   Stadion jest miejski ale zarządza nim MM więc to od nich zależy co na stadionie będzie. A że utrzymanie stadionu kosztuje to nie dziwne, że organizują jakieś spotkania i koncerty. Zresztą dobrze bo stadion ma słuzyć wszystkim a nie tylko piłkarzom.

 3. Soku pisze:

  Czy ktoś wie, czy zaproszenia dostają też sławni na cały kraj pracownicy FCW VW (Fabryka Chorób Wenerycznych) z Wrześni?

  Wąsacz Szlachetka będzie miał zapewne pełne łapy roboty, trzeba jakoś przecież zabezpieczyć stewardów (przede wszystkim modele damskie) przed rozbuchanymi pracownikami.