Niewielu wypożyczonych gra regularnie

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy są już po kilku kolejkach nowych rozgrywek.

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

19-letni lewy obrońca po porażce Zagłębia Sosnowiec w 1. kolejce na 3 mecze stracił miejsce w składzie będąc tylko rezerwowym. Tymoteusz Puchacz do składu wskoczył na spotkanie z Legią Warszawa w którym ponownie rozegrał pełne 90 minut. Mimo wszystko lewonożny piłkarz przegrywał rywalizację, zatem Lech zakończył jego wypożyczenie i pod koniec sierpnia wypożyczył Puchacza do GKS-u Katowice.

Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski dopiero w 7. kolejce ligi słowackiej po raz 1 w tym sezonie wyszedł w pierwszym składzie i to w wygranym meczu 2:0. Zemplin Michalovce w 7 spotkaniach zdobył raptem 4 punkty zajmując ostatnie 12. miejsce.

Minuty: 213
Mecze: 6
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Termalika w I-lidze cały czas bardzo mocno zawodzi zajmując przedostatnie miejsce z 5 punktami po 8 meczach. Środkowy pomocnik, Marek Mróz jest póki co głębokim rezerwowym. Zagrał tylko przez 34 minuty wchodząc na murawę z ławki w 1 i 8. kolejce.

Minuty: 34
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice trochę więcej od Mroza. Boczny pomocnik rozegrał dotąd 6 meczów notując 424 minuty. 4 razy wychodził w 1 składzie. W 3. kolejce musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu 2 żółtych kartek. Jak dotąd nie zaliczył nawet asysty.

Minuty: 424
Mecze: 6
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Jakub Moder (Odra Opole)

Odra Opole po 8. kolejkach I-ligi z 11 punktami jest na 9. miejscu. Jakub Moder najczęściej jest ustawiany przez Mariusza Rumaka na „10”. Odra w ostatnich meczach gra w kratkę, ale Moder występuje regularnie. W piątek w sparingu z Lechem nie zagra ze względu na obowiązki reprezentacyjne.

Minuty: 501
Mecze: 8
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

Po letnim odejściu Marcina Staniszewskiego 19-letni Miłosz Mleczko został pierwszym bramkarzem Puszczy. W każdym z 8 meczów wystąpił od początku do końca. Dotąd Mleczko zachował 2 czyste konta puszczając 11 bramek. Jego drużyna jest w tabeli jedenasta.

Minuty: 720
Mecze: 8
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. W beniaminku 3 poziomu rozgrywkowego w Polsce, czyli w Elanie Toruń w 4 kolejce z Gryfem Wejherowo puścił aż 3 gole i w 4 kolejnych meczach już nie zagrał. Elana jest na razie na 3. miejscu w tabeli.