Dużo fauli, wiele kartek, jeden zagrożony

W trwającym sezonie 2018/2019 statystyką w której Lech Poznań zdecydowanie dominuje jest liczba popełnianych fauli w trakcie trwania zawodów. Akurat ta statystyka nie jest zbyt korzystna i nic nie mówi o zespole Kolejorza, który w ostatnich sierpniowych spotkaniach popełniał już mniej fauli niż na początku rozgrywek.


Na 2 różnych frontach piłkarze Lecha Poznań obejrzeli już łącznie 29 żółtych kartek co daje średnią 2,23 kartki na mecz. Do tej pory karanych było w sumie 15 różnych piłkarzy. Najwięcej kartek (po 4) obejrzeli dotąd Maciej Makuszewski i Pedro Tiba. W lidze jest trochę inaczej. Lechici zobaczyli na razie 17 żółtych kartek. Najwięcej (3) ujrzał Mihai Radut, który jest zagrożony. Po 2 kartoniki na swoim koncie mają Tomasz Cywka z Pawłem Tomczykiem, a po 1 aż 10 zawodników.

Dla porównania po 7. kolejkach zeszłych rozgrywek poznaniacy mieli na swoim koncie 11 żółtych kartek. Teraz mają ich 17, ale jeszcze żaden z piłkarzy przedwcześnie nie musiał opuścić boiska (rok temu wcześniej z murawy musieli zejść Maciej Gajos za 2 żółte oraz Abdul Aziz Tetteh za bezpośrednią czerwoną). W ubiegłym sezonie 2017/2018 po 7. kolejkach zawodnicy Kolejorza mieli na swoim koncie 75 popełnionych fauli. W tym mają już 109 ligowych przewinień co daje średnią 15,6 fauli na mecz.

Tak duża liczba przewinień spowodowana jest m.in. niemocą Lecha Poznań w końcówkach niektórych spotkań oraz próbami obrony wyniku za wszelką cenę. Przykładowo we Wrocławiu w wygranym meczu ze Śląskiem 1:0 w którym sędzia nie uznał 4 bramek dla gospodarzy zdobytych ze spalonego podopieczni Ivana Djurdjevicia popełnili aż 24 faule. Jest to Lechowy rekord trwającej rundy jesiennej.


Żółte kartki w sezonie 2018/2019:

Ekstraklasa (17 kartek)

3 – Radut
2 – Cywka, Tomczyk
1 – Burić, Trałka, Gytkjaer, Janicki, Makuszewski, De Marco, Amaral, Orłowski, Tiba, Jóźwiak

Liga Europy (12 kartek)

3 – Tiba, Makuszewski
1 – De Marco, Cywka, Rogne, Kostevych, Trałka, Jóźwiak

29 żółtych kartek, w 13 meczach, 15 zawodników:

4 – Makuszewski, Tiba
3 – Radut, Cywka
2 – Trałka, De Marco, Jóźwiak, Tomczyk
1 – Burić, Orłowski, Gytkjaer, Rogne, Kostevych, Janicki, Amaral

Czerwone kartki

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Bart pisze:

    Radut dobry agent, ma już 3 kartki a zagrał w sezonie tylko 178 minut i to na pozycjach gdzie dużo się nie fauluje.

Dodaj komentarz