Rozczarowujący weekend młodzieży

W miniony weekend kolejne mecze w swoich ligach rozegrały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Tylko jeden zespół wygrał, natomiast juniorzy starsi broniący w tym sezonie Mistrzostwa Polski w ten weekend nie rywalizowali, ale przez niekorzystne rezultaty innych spotkań znaleźli się już blisko strefy spadkowej.


Rezerwy Lecha Poznań wygrały w niedzielę po raz 2 z rzędu i 2 raz na wyjeździe. Tym razem Lech II Poznań ograł po golu Dariusza Dudki z rzutu karnego ekipę Jaroty Jarocin 1:0. Na prawej pomocy w tym spotkaniu wystąpił Maciej Orłowski. Podopieczni Dariusza Żurawia po 6. kolejkach są na 6. miejscu w grupie 2 III-ligi ze stratą 5 oczek do lidera. W najbliższy weekend do Wronek przybędzie Polonia Środa Wielkopolska.

Tymczasem w CLJ pauzowali w ten weekend juniorzy starsi. Lech Poznań oddał na kadrę paru zawodników, zatem mecz został przełożony. Rywalizowało za to parę innych klubów przez co Kolejorz spadł na 11. lokatę mając po 3 z rzędu porażkach tyle samo punktów co drużyna znajdująca się obecnie w strefie spadkowej. W najbliższy weekend juniorzy starsi zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem.

Z kolei juniorzy młodsi Lecha Poznań są kolejnym zespołem, który nie umiał w tym roku kalendarzowym pokonać Pogoni Szczecin. Kolejorz do lat 17 mimo prowadzenia na wyjeździe 1:0 zremisował z „Portowcami” 1:1 tracąc gola na 7 minut przed końcem. Z 5 punktami na swoim koncie Kolejorz jest dopiero piąty tracąc 5 oczek do Lechii Gdańsk, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Za tydzień lechitów czeka domowy bój z Arką.

W ten weekend rozczarowali też trampkarze starsi, którzy na boisku Warty Poznań zremisowali rezultatem 2:2. Lech Poznań U-15 w grupie 2 plasuje się raptem na 3. pozycji ze stratą 5 punktów do FASE Szczecin. Właśnie z tą drużyna „niebiesko-biali” zmierzą się w najbliższy weekend u siebie.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Jarota Jarocin – Lech II Poznań 0:1
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:1
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań 2:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska (niedziela, 16 września, godz. 12:00)
CLJ U-18: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (niedziela, 16 września, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 15 września, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin (15-16 września)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. J5 pisze:

    Niedługo to Szczecin przejmie pierwszą pozycję w szkoleniu młodzieży w Polsce. Te wyniki są z roku na rok coraz słabsze. Juniorzy starsi wzorują się doskonale na pierwszej drużynie: po MP- strefa spadkowa. Z drugiej strony jak rozpieprzy się ta akademia to chytrusy z Wronek znowu będą musieli łożyć na pierwszą drużynę aby odbudować pozycję w Europie. Może trafi się kosztem rutkowej akademii jakiś tytuł MP bądź PP. Z korzyścią dla kiboli:)

  2. Tadeo pisze:

    Co się dzieje w tym Lechu ? Czyżby błędy Rutkowskiego jr.przynosiły swoje żniwo również w Akademii .Jak widać sukcesy sportowe omijają Lecha również na niższych szczeblach , a nie tylko pierwszą drużynę.

Dodaj komentarz