Trzy dni wolnego i sześć treninów

Rozpoczął się już drugi tydzień wrześniowej przerwy na kadrę. Po piątkowym meczu sparingowym z I-ligową Odrą Opole wygranym przez Kolejorza wynikiem 4:1 zawodnicy Lecha Poznań otrzymali aż trzy dni wolnego. Od ostatniego ekstraklasowego spotkania z Piastem Gliwice piłkarze mieli już wolny zeszły poniedziałek, sobotę, niedzielę i odpoczywać będą również dzisiaj.


Podopieczni Ivana Djurdjevicia do zajęć wrócą we wtorek i też wtedy rozpoczną przygotowania do niedzielnego meczu z Legią w Warszawie (początek o godzinie 18:00). Do tego czasu „niebiesko-biali” odbędą łącznie sześć jednostek treningowych. W środę Kolejorz będzie ćwiczył nawet dwa razy w ciągu doby. Nadal nie do końca jasna jest sytuacja kadrowa w zespole Lecha Poznań.

W piątkowym sparingu wystąpił już rekonwalescent Thomas Rogne i odstawiony od gry w lidze Darko Jevtić. Zabrakło za to m.in. trenujących już w zeszłym tygodniu Volodymyra Kostevycha i Macieja Gajosa, a także Nikoli Vujadinovicia, odstawionego wraz z Jevticiem od gry w lidze Jasmina Buricia, Piotra Tomasika, Dioniego oraz Roberta Gumnego. Z tego grona wykluczony występ w niedzielę jest tylko w przypadku „Gumy”.

Parę dni temu urazu mięśnia na obozie reprezentacji doznał Maciej Makuszewski, który 16 września także nie pojawi się na boisku. W drugiej połowie zamkniętego sparingu z Odrą na prawej stronie wystąpili Tomasz Cywka i Maciej Orłowski, który jako prawy pomocnik zagrał również we wczorajszym pojedynku Jarota Jarocin – Lech II Poznań 0:1.

Trener Ivan Djurdjević kadrowicza Tymoteusza Klupsia do swojej dyspozycji będzie miał we wtorek, natomiast Pawła Tomczyka oraz Kamila Jóźwiaka w czwartek. Więcej o sytuacji kadrowej w Lechu Poznań będzie można napisać w piątek. Niedzielny mecz z Legią w Warszawie po wrześniowej przerwie na kadrę rozpocznie się o godzinie 18:00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 14

 1. Tadeo pisze:

  Jak zwykle , przed ważnym meczem w Lechu panuje szpital.Oby do niedzieli chociaż cześć z tych kontuzjowanych zdążyło się wykreować.Mecz o niezwykle ważnej wadze dla obu drużyn, pod względem sportowym i psychologicznym.

 2. foxi85 pisze:

  Dać im jeszcze min 2 dni wolnego , nie przemęczać ich proszę.

 3. J5 pisze:

  Jaja jakieś z tym składem. Burić pewnie musiał Djurdjeviciovi coś powiedzieć po meczu z Wisłą skoro został odstawiony. Może było coś o systemie gry albo o poziomie obrońców? Tego się chyba nie dowiemy. Plaga kontuzji i czas leczenia pokazują, że czas Kasprzaka i Rehasportu w Lechu się skończył, i należy poszukać prawdziwego trenera przygotowania fizycznego zamiast tej atrapy, i rehabilitantów którzy szybciej wprowadzą do gry rekonwalescentów niż robi to Rehasport. No ale władzom Lecha chyba taka sytuacja pasuje

  • ryszbar pisze:

   Z tym leczeniem to różnie bywa. Zobacz Makiego i Gumnego. Nie jestem pewien czy to wina Rehasportu.

  • bezjimienny pisze:

   Makuszewski pobił rekord w wychodzeniu ze swojej kontuzji bo był prowadzony we Włoszech.

  • ryszbar pisze:

   A swoją drogą to nic nie wiemy o leczeniu Gumnego. Może być też tak, że Guma sam coś przedobrzył.
   On też był u tego prof. Marianiego na konsultacjach /jak Maki/ i rehabilitacje przechodził na miejscu.

  • Kosi pisze:

   Rehasport musial maczac palce w leczeniu Gumy. Nie widze innej opcji.

 4. legolas pisze:

  Myślałem że Guma już da radę wyleczyć się do tej pory, oby Kostevych mógł zagrać bo De Marco, czy Wasielewski jako LO to nie są dobre opcje. Optymistycznie widziałbym takie zestawienie Putnocky – Cywka, Rogne, Goutas, Kostevych – Amaral, Tiba, Trałka, Jóźwiak – Gytkjaer, Dioni. Ten ostatni musi w końcu dostać szansę od pierwszej minuty, ewnetualnie możemy zastosować bardziej defensywny wariant z Wasielewskim lub Orłowskim na PO(co chyba od razu go wyklucza) oraz trójką w środku Tiba, Cywka, Trałka z jednym napastnikiem

  • Lechita62 pisze:

   Każdy system, który będzie awizował Orłowskiego i Wasielewskiego na pozycji 10 rzędu trybuny Teodora Anioły będzie już nam dawał jakieś szanse na pozytywny rezultat.

  • torreador pisze:

   Widzę, że zakładasz że Goutas to faktyczne wzmocnienie. Oby tak było.

 5. Pawel68 pisze:

  W tym amatorskim klubie cały czas wakacje,a w drugiej połowie nie mają sił biegać.Nie mam ochoty powielać cały czas w kółko,że nic się nie zmieniło i nie zmieni ,póki ktoś w końcu nie zrozumie,że potrzeba nam zawodowców poczynając od właściciela na Iwanie kończąc!

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Są 2 opcje dotyczących kontuzji:

  Ivan mocno ciśnie na treningach zawodników albo są źle przygotowani.

  • WW pisze:

   W zamierzchłych czasach to cisnęło się w okresie zimowym. W trakcie sezonu tylko podtrzymywało się to co wypracowane było zimą.

 7. inowroclawianin pisze:

  Mecze przegrywają, a w nagrodę urlopy dostają. To jest chore. Fajnie, że chociaż Rogne wrócił i oby zagrał przeciw Kostiuchniowce. Mąki tym razem kontuzja…To jest jakaś masakra. Fajnie gdyby Kostiewicz również został przygotowany na 16ego. Nie podobają mi się te zwyczaje lechowe z urlopami.