Niewiele pokonanych kilometrów przez lechitów

W sezonie 2018/2019 zespół Lecha Poznań nie imponuje liczbami w LOTTO Ekstraklasie. Po 7. kolejkach jest w czołówce tylko z racji doskonałego początku po którym nie wygrał już żadnego z 3 kolejnych ligowych spotkań ponosząc w tym czasie 2 porażki. Kolejorz w letniej części rozgrywek odstawał od innych ekip pod względem wybiegania co akurat o niczym nie świadczy.


Raporty firmy ChyronHego zajmującej się statystykami biegowymi LOTTO Ekstraklasy nie pozostawiają złudzeń. Lech Poznań od początku ligowego sezonu 2018/2019 pokonuje średnio najmniej kilometrów w lidze. Lechici średnio przebiegają 108,31 kilometrów podczas 90 minut co jest najgorszym wynikiem w Ekstraklasie. Ta statystyka może niepokoić, choć na pewno nie świadczy o złym przygotowaniu fizycznym Wielkopolan. Nie jest też głównym powodem słabszych wyników osiąganych w sierpniu przez Kolejorza.

W tym sezonie średnio najwięcej kilometrów podczas meczów pokonują zawodnicy Górnika (113,61), którzy 2 rok z rzędu przewodzą w tej klasyfikacji mając po prostu taki styl gry polegający przede wszystkim na bieganiu. Górnik pod względem wyników sportowych w trwającym sezonie nie imponuje tak jak druga i trzecia w tym zestawieniu Pogoń oraz Arka. Czwarta w tej klasyfikacji po 7. kolejkach jest Lechia, która akurat w najważniejszej, sportowej tabeli lideruje.

Mała liczba kilometrów pokonywanych przez lechitów podczas spotkań może być spowodowana m.in. tym, jak układały się poszczególne mecze. W Płocku, we Wrocławiu czy nawet w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec poznaniacy przez większą część trwania zawodów czekali na to co zrobi rywal i nie forsowali tempa. Trochę inaczej wyglądały drugie połowy z Wisłą czy z Piastem, kiedy po grze Kolejorza faktycznie było widać jakiś problem, kłopoty z wytrzymaniem zawodów oraz z podkręceniem tempa w końcówce.

W bieżącym sezonie jeszcze żaden zawodnik Lecha Poznań nie pokonał w ciągu 90 minut dystansu 11,5 kilometrów. Rekordzistą jest Jarosław Kubicki z Lechii, który w konfrontacji z Jagiellonią przebiegł przez cały mecz aż 13,18 km. W Lechu Poznań do najwięcej biegających piłkarzy zaliczają się wahadłowi, a także środkowi pomocnicy. Wśród nich prym wiodą Łukasz Trałka oraz Pedro Tiba.

Kolejorz to na razie ósmy zespół pod względem wykonanych sprintów od początku sezonu 2018/2019 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. W Lechu najszybszymi zawodnikami w aktualnych rozgrywkach są Paweł Tomczyk, Joao Amaral, Maciej Makuszewski i Piotr Tomasik. „Pawka” podczas starcia z Zagłębiem Sosnowiec miał najwyższą średnią prędkość wynoszącą 34,19 km/h co plasuje go w najlepszej dwudziestce ligi.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Tadeo pisze:

    Zespół największych nygusów w lidze , co niestety widać na boisku.Mam nadzieję że w meczu z Legią te statystyki diametralnie się zmienią.

Dodaj komentarz